2003-06-27 | 2003-10-15 | 2003-12-24 |
Документ втратив чиннiсть!
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 27 червня 2003 р. N 975
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМУ
N 832 від 31.08.2005р.)
Про додаткові заходи із здійснення заставних
та інтервенційних операцій з зерном
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1610 від 15.10.2003 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок використання коштів Державного бюджету України на 2003 рік, що спрямовуються на фінансову підтримку заставних та інтервенційних операцій із зерном;
Порядок проведення інтервенційних операцій із зерном.
Порядок проведення розрахунків з інтервенційних закупок зерна;
Порядок надання дозволу на реалізацію невитребуваного заставного зерна;
Порядок проведення конкурсу на визначення Державного агента з проведення інтервенційних операцій із зерном.
2. Установити, що:
1) кошти державного бюджету ( 380-15 ), передбачені на здійснення фінансової підтримки заставних та інтервенційних операцій із зерном у сумі 70 млн. гривень, у 2003 році спрямовуються:
67,5 млн. - на фінансову підтримку інтервенційних операцій шляхом закупівлі зерна до інтервенційного фонду, відшкодування витрат з приймання, зберігання, відвантаження, страхування, переробки зерна інтервенційного фонду; ( Абзац другий підпункт 1 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1610 від 15.10.2003 )
2,5 млн. - на фінансову підтримку заставних операцій із зерном шляхом компенсації ставки за кредитами банків, відшкодування витрат із зберігання, приймання, відвантаження, страхування невитребуваного заставного зерна; (Абзац третій підпункту 1 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1610 від 15.10.2003 )
2) зерно інтервенційного фонду може використовуватися як предмет застави з метою забезпечення банківських кредитів, що залучаються для проведення заставних операцій із зерном та закупок зерна Державною акціонерною компанією "Хліб України"; ( Підпункт 2 пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1610 від 15.10.2003 )
( Підпункт 3 пункту 2 виключено на підставі Постанови КМ N 1610 від 15.10.2003 )
3. Міністерству аграрної політики разом з Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції:
у триденний строк утворити комісію з конкурсного відбору Державного агента з проведення інтервенційних операцій із зерном;
у тижневий строк вжити заходів для організації та проведення конкурсу на визначення Державного агента з проведення інтервенційних операцій із зерном.
Перший віце-прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 червня 2003 р. N 975
Порядок
використання коштів Державного бюджету
України на 2003 рік, що спрямовуються
на фінансову підтримку заставних та
інтервенційних операцій із зерном
2. Кошти державного бюджету ( 380-15 ), передбачені на здійснення фінансової підтримки заставних та інтервенційних операцій із зерном у сумі 70 млн. гривень, у 2003 році розподіляються між Державним агентом з проведення інтервенційних операцій (далі - інтервенційний агент) та Державним агентом із забезпечення заставних закупок зерна (далі - заставний агент) і спрямовуються на їх окремі рахунки в банку на проведення зазначених операцій за визначеним підпунктом 1 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 р. N 975 розподілом.
1. Цей Порядок визначає механізм спрямування коштів державного бюджету (380-15 ), передбачених бюджетною програмою "Здійснення фінансової підтримки заставних та інтервенційних операцій із зерном", на фінансову підтримку заставних та інтервенційних операцій із зерном.
3. Компенсація витрат за кредитами банків, залученими для проведення заставних операцій із зерном, здійснюється заставному агенту на проведення заставних операцій із зерном урожаю 2003 року у розмірі 100 відсотків його витрат за користування кредитами банків (але не більш як 15 відсотків річних).
В угодах, що укладаються банками із заставним агентом, установлюються відсоткова ставка та розміри витрат, згідно з якими нараховується сума плати за користування кредитами банків.
4. Закупка зерна до інтервенційного фонду і відшкодування витрат заставного та інтервенційного агентів здійснюється за рахунок коштів, що знаходяться на їх рахунках.
5. Відшкодування заставному та інтервенційному агентам витрат з приймання, зберігання, відвантаження, страхування і переробки зерна інтервенційного фонду та невитребуваного заставного зерна проводиться за рахунок коштів, що знаходяться на їх окремих рахунках.
Витрати з приймання, зберігання, відвантаження, страхування і переробки зерна інтервенційного фонду та невитребуваного заставного зерна визначаються договорами. Тариф на зберігання такого зерна протягом місяця не повинен перевищувати 1,5 відсотка його вартості.
6. Мінагрополітики подає Державному казначейству розподіл коштів та інформацію про окремі рахунки заставного та інтервенційного агентів. Державне казначейство спрямовує кошти державного бюджету на окремі рахунки заставного та інтервенційного агентів.
7. Банки, які видали кредит заставному агенту, подають до 7 числа місяця, що настає за звітним, Мінагрополітики копії укладених угод, а також витяги банку про отримання заставним агентом кредитів та довідку-розрахунок банку про суму плати за користування кредитом за відповідний період з визначенням суми, що відшкодовується за рахунок коштів державного бюджету. Заставний агент також подає Мінагрополітики копії реєстрів складських документів про наявність зерна на зернових складах, суму отриманих кредитів, реєстри про компенсацію витрат з приймання, зберігання, відвантаження, страхування невитребуваного заставного зерна.
8. Звітним є кожний місяць з 1 липня поточного року до 30 квітня наступного року для заставних операцій із зерном та до 30 червня наступного року - для інтервенційних операцій із зерном.
9. Інтервенційний агент подає Мінагрополітики копії укладених договорів на закупку зерна до інтервенційного фонду.
Інтервенційний агент подає до 7 числа місяця, що настає за звітним, Мінагрополітики реєстри про компенсацію витрат з приймання, зберігання, відвантаження, страхування зерна інтервенційного фонду.
10. Кредитні угоди для проведення заставних операцій із зерном укладаються на строк з 1 липня поточного року до 30 квітня наступного року.
11. Відповідальність за нецільове використання коштів, що спрямовуються на фінансову підтримку заставних та інтервенційних операцій із зерном, згідно з цим Порядком покладається на заставного та інтервенційного агентів.
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 червня 2003 р. N 975
Порядок
проведення інтервенційних операцій із зерном
1. Інтервенційні операції із зерном здійснюються Державним агентом з проведення інтервенційних операцій та уповноваженими із забезпечення інтервенційних закупок зерна (далі - Державний агент, уповноважені особи), зерновими складами з використанням коштів державного бюджету за інтервенційними цінами, які до початку кожного бюджетного року встановлюються Державним агентом за погодженням з Кабінетом Міністрів України.
2. Державний агент визначає на конкурсних засадах уповноважених осіб, які діють на підставі договору доручення.
3. Державний агент має право зменшувати або збільшувати інтервенційну ціну на закупку зерна відповідно до цінових коливань на ринку з урахуванням якості зерна при загальних витратах у межах виділених бюджетних коштів.
У разі якщо поставка зерна відбувається в місяць, коли інтервенційна ціна нижча, ніж у місяці подання і погодження пропозиції, розрахунки за поставлене зерно здійснюються за ціною на момент погодження пропозиції.
4. Пропозиції про закупку зерна до інтервенційного фонду подаються власником зерна Державному агенту або уповноваженій особі у порядку, затвердженому Державним агентом. У пропозиціях обов'язково зазначаються:
найменування власника зерна з його реквізитами;
найменування зерна та його кількісно-якісні характеристики;
місцезнаходження зерна та його погодження.
5. Державний агент або уповноважені особи протягом 5 днів після отримання пропозицій повідомляє власника про їх прийняття або відхилення.
6. У разі прийняття пропозицій про закупку зерна до інтервенційного фонду Державний агент або уповноважені особи у письмовій формі укладають договір на закупку зерна з його власником.
( Пункт 7 виключено на підставі Постанови КМ N 1610 від 15.10.2003 )
8. Державний агент або уповноважені особи проводять розрахунки за зерно з власниками згідно з договором за рахунок коштів, виділених на проведення інтервенційних операцій за інтервенційними цінами. ( Пункт 8 в редакції Постанови КМ N 1610 від 15.10.2003 )
9. Плата за зберігання та переробку зерна інтервенційного фонду здійснюється Державним агентом або уповноваженими особами за рахунок коштів, виділених на проведення інтервенційних операцій, і визначається договором. (Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1610 від 15.10.2003)
10. На зернових складах ведуться реєстри зерна інтервенційного фонду.
11. Державний агент забезпечує організацію обліку зерна інтервенційного фонду, окремо щодо кожної культури за встановленими цінами.
12. З метою регулювання рівня внутрішніх цін на продукти переробки зерна Державний агент має право використовувати зерно інтервенційного фонду для виробництва таких продуктів.
13. Продаж зерна та продуктів його переробки з інтервенційного фонду здійснюється Державним агентом на внутрішньому та зовнішньому ринку для підтримки рівня внутрішніх цін на зерно та продукти його переробки.
14. Реалізація зерна інтервенційного фонду та продуктів його переробки здійснюється Державним агентом виключно через акредитовані біржі.
15. Видача проданого зерна інтервенційного фонду та продуктів його переробки із зернового складу покупцеві проводиться не пізніше трьох робочих днів з моменту проведення розрахунків.
16. За рахунок коштів, які надходять Державному агенту від реалізації зерна та продуктів його переробки з інтервенційного фонду, компенсуються витрати уповноважених осіб і зернових складів на проведення інтервенційних операцій.
17. Кошти від проведення інтервенційних операцій, ресурси зерна та продукти його переробки, що залишилися в інтервенційному фонді на кінець поточного фінансового року, переходять на наступний фінансовий рік.
18. Оперативний контроль за укладанням та виконанням договорів здійснює Державний агент з проведення інтервенційних операцій.
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 червня 2003 р. N 975
Порядок
проведення розрахунків з інтервенційних
закупок зерна
1. Цей Порядок визначає механізм проведення розрахунків з інтервенційних закупок зерна.
2. Інтервенційні закупки зерна здійснюються Державним агентом з проведення інтервенційних операцій (далі - Державний агент) за рахунок коштів державного бюджету на підставі договору про закупівлю зерна до інтервенційного фонду.
3. Державний агент доводить обсяги інтервенційних закупок зерна до уповноважених з проведення інтервенційних операцій (далі - уповноважені особи) у межах передбачених у державному бюджеті коштів виходячи з інтервенційних цін на закупку зерна до інтервенційного фонду, що є підставою для укладення договорів про закупівлю зерна до інтервенційного фонду. Уповноважені особи діють з Державним агентом на підставі договору доручення.
4. Обсяг коштів, необхідних для проведення розрахунків за інтервенційними операціями, визначається уповноваженими особами на підставі укладених договорів про закупівлю зерна до інтервенційного фонду та реєстрів складських документів на зерно.
Для отримання цих коштів уповноважені особи подають Державному агенту розрахунок суми коштів, необхідної для здійснення інтервенційних закупок зерна.
5. Мінагрополітики на підставі наданого Державним агентом зведеного реєстру розрахунків коштів, необхідних для проведення інтервенційних операцій, подає Державному казначейству дані про розподіл коштів відповідно до Порядку касового виконання державного бюджету за видатками для перерахування їх на реєстраційні рахунки Державного агента та/або уповноважених осіб, відкриті в територіальних органах Державного казначейства.
Державний агент та/або уповноважені особи на підставі укладених договорів перераховують кошти на поточні рахунки власників зерна. ( Абзац другий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1610 від 15.10.2003 )
6. Розрахунки із власниками зерна проводяться Державним агентом або уповноваженими особами згідно з договором за рахунок коштів, виділених на проведення інтервенційних операцій за інтервенційними цінами, виходячи із залікової ваги, але не вище фізичної. ( Пункт 6 в редакції Постанови КМ N 1610 від 15.10.2003 )
7. Контроль за рухом коштів, виділених з державного бюджету для проведення інтервенційних операцій, здійснює Державний агент з проведення інтервенційних операцій.
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 червня 2003 р. N 975
Порядок
надання дозволу на реалізацію
невитребуваного заставного зерна
1. Цей Порядок визначає механізм реалізації невитребуваного заставного зерна (далі - невитребуване зерно).
2. Державний агент із забезпечення заставних закупок зерна (далі Державний агент) самостійно реалізує невитребуване зерно, закуплене за кредитні кошти. Кошти від реалізації такого зерна використовуються Державним агентом і спрямовуються насамперед на проведення розрахунків за кредитами банків.
3. Невитребуване зерно, закуплене за кошти державного бюджету (далі державне невитребуване зерно), Державний агент реалізує за рішенням Кабінету Міністрів України.
4. Уповноважені із забезпечення заставних закупок зерна (далі уповноважені особи) протягом трьох днів після закінчення строку дії договорів заставних закупок зерна подають Державному агенту реєстри невитребуваного зерна в розрізі культур і класів.
5. Державний агент подає до сьомого числа місяця, що настає за звітним періодом, Мінагрополітики реєстри обсягів державного невитребуваного зерна в розрізі культур і класів. При цьому зазначаються прогнозовані середньозважені ціни реалізації заставного зерна в розрізі культур і класів, загальна прогнозована сума коштів від реалізації заставного зерна, а також інформація про:
обсяги бюджетних коштів, витрачених на закупівлю державного невитребуваного зерна;
витрати на зберігання державного невитребуваного зерна та інші пов'язані з ним технологічні операції;
витрати на страхування державного невитребуваного зерна.
Звітним є кожний місяць з 1 липня поточного року до 30 квітня наступного року.
6. Мінагрополітики подає до 14 числа місяця, що настає за звітним періодом, Кабінетові Міністрів України інформацію, отриману від Державного агента, та пропозиції щодо використання державного невитребуваного зерна, узгоджені з Мінфіном та Мінекономіки.
При цьому беруться до уваги поточний баланс зерна на внутрішньому ринку та цінова ситуація на ньому.
7. Кабінет Міністрів України на основі отриманої відповідно до пункту 6 цього Порядку інформації приймає рішення щодо використання державного невитребуваного зерна і затверджує витрати Державного агента та уповноважених осіб, пов'язані з проведенням заставних закупок зерна.
8. Реалізація державного невитребуваного зерна проводиться Державним агентом згідно із законодавством.
9. Кошти від реалізації державного невитребуваного зерна спрямовуються до спеціального фонду державного бюджету, за вирахуванням витрат Державного агента, уповноважених осіб та зернових складів з проведення заставних закупок зерна.
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 червня 2003 р. N 975
Порядок
проведення конкурсу на визначення Державного агента
з проведення інтервенційних операцій із зерном
1. Цей Порядок визначає процедуру та критерії конкурсного відбору Державного агента з проведення інтервенційних операцій (далі - конкурс).
2. Завданням конкурсу є визначення підприємства, яке забезпечить найкращі умови для проведення інтервенційних операцій відповідно до вимог Закону України "Про зерно та ринок зерна в Україні" ( 37-15 ).
Організація та проведення конкурсу
3. Рішення про проведення конкурсу приймає Кабінет Міністрів України.
4. Підготовку і проведення конкурсу здійснює Мінагрополітики, для чого утворює комісію з конкурсного відбору Державного агента з проведення інтервенційних операцій (далі - комісія) у кількості 7 чоловік та затверджує її персональний склад, у тому числі голову комісії, відповідального секретаря, а також організовує матеріально-технічне забезпечення діяльності комісії.
До складу комісії обов'язково включаються фахівці Мінагрополітики, а також за поданням інших центральних органів виконавчої влади і громадських організацій представники Мінфіну, Мінекономіки, Всеукраїнського союзу сільськогосподарських підприємств, Асоціації фермерів та приватних землевласників.
5. Повідомлення про проведення конкурсу публікується у друкованих засобах масової інформації у 3-денний строк після затвердження складу комісії.
6. Комісія розробляє вимоги щодо участі у конкурсі та подає їх на затвердження Мінагрополітики, забезпечує публікацію інформаційних повідомлень про початок та підсумки конкурсу, зберігання переданих їй документів після завершення конкурсу, здійснює інші повноваження відповідно до цього Порядку.
7. Повідомлення про проведення конкурсу повинне містити строк проведення конкурсу, вимоги щодо участі в ньому, кінцевий строк подання заявок та інших документів, адресу, за якою приймаються документи, телефон для довідок.
Умови участі та порядок підготовки конкурсу
8. До участі у конкурсі допускаються підприємства, частка держави в статутному фонді яких становить не менше ніж 75 відсотків (далі претендент).
9. Для участі у конкурсі претендент подає до комісії заявку за зразком згідно з додатком.
До заявки додаються такі документи:
нотаріально засвідчені копії установчих документів та свідоцтво про державну реєстрацію;
фінансова звітність за останній рік та останній звітний період за затвердженою формою;
довідка про фінансово-господарську діяльність за три попередні роки;
документи, що підтверджують наявність розгалуженої мережі елеваторно-складських місткостей для зберігання зерна загальним обсягом не менше ніж 3 млн. тонн (договори оренди, угоди про спільну діяльність, протоколи про наміри, гарантійні листи тощо);
конкурсна пропозиція з пояснювальною запискою та обгрунтуванням щодо здатності проведення інтервенційних операцій, в якій зазначаються умови щодо приймання та зберігання зерна (якості, тарифів, страхування), можливі обсяги інтервенційних закупок зерна.
10. Конкурсна пропозиція та інші документи підписуються керівником претендента і подаються в запечатаному конверті.
11. Комісія розпочинає приймання заявок на участь у конкурсі та документів, що додаються до них, з дня публікації інформаційного повідомлення, а закінчує за 7 днів до початку розгляду заявок.
12. У книзі реєстрації, що ведеться комісією, реєструється заявка на участь у конкурсі та зазначається така інформація:
реєстраційний номер заявки претендента, його найменування та місцезнаходження;
дата і час реєстрації документів;
прізвище, ім'я та по батькові особи, яка здійснила реєстрацію.
13. Під час вивчення поданих на конкурс документів комісія вправі проводити перевірку достовірності наданої інформації. У разі виявлення недостовірної інформації комісія приймає вмотивоване рішення про відхилення заявки претендента, про що повідомляє його у письмовій формі.
14. Книга реєстрації, конверти з документами претендентів зберігаються в установленому порядку.
15. Заявки на участь у конкурсі, одержані комісією після закінчення строку подання, не розглядаються.
16. Претендент не може бути зареєстрований як учасник конкурсу, якщо подані документи не відповідають вимогам, передбаченим у пунктах 9 і 10 цього Порядку.
Проведення конкурсу
17. Конкурс проводиться у два етапи:
на першому етапі комісією розглядаються заявки на участь у конкурсі і приймається рішення про відповідність поданих документів умовам конкурсу та про реєстрацію претендента як учасника конкурсу або про відмову в реєстрації у разі невідповідності документів;
на другому етапі розглядаються безпосередньо конкурсні пропозиції учасників і визначається переможець конкурсу.
18. Датою початку розгляду заявок на участь у конкурсі є дата засідання комісії, на якому здійснюється їх розгляд.
19. Розпечатування конвертів з поданими на конкурс пропозиціями та іншими документами проводиться комісією одночасно у визначений строк і оформляється відповідним протоколом.
Визначення переможця конкурсу
20. Критеріями визначення переможця конкурсу є фінансово-економічні показники конкурсної пропозиції, які повинні бути досягнуті шляхом виконання запропонованої претендентом програми проведення інтервенційних операцій, зокрема найкращі якісні та тарифні умови приймання, зберігання і страхування, обсяги залучення зерна інтервенційного фонду.
21. Комісія визначає переможцем конкурсу того претендента, який пропонує найкращі і найобгрунтованіші пропозиції щодо проведення інтервенційних операцій.
22. Комісія протягом двох днів після засідання, на якому було визначено переможця конкурсу, складає протокол і передає його на затвердження Мінагрополітики.
Комісія у 5-денний строк з дня прийняття рішення надсилає переможцю повідомлення про результати конкурсу.
23. Мінагрополітики протягом двох робочих днів після одержання протоколу затверджує підсумки конкурсу і готує проект рішення Кабінету Міністрів України про визначення Державного агента з проведення інтервенційних операцій.
24. Переможець конкурсу забезпечує організацію та проведення інтервенційних операцій у строки та на умовах, визначених Законом України "Про зерно та ринок зерна в Україні" ( 37-15 ) і нормативно-правовими актами, що випливають із цього Закону.
Додаток
до Порядку
Зразок
Заявка
на участь у конкурсі на визначення Державного агента
з проведення інтервенційних операцій
Прошу допустити до участі в конкурсі на визначення Державного агента з проведення інтервенційних операцій.
Відомості про юридичну особу:
повна назва ____________________________________________________________________________________________________________
скорочена назва ________________________________________________________________________________________________________
місцезнаходження _______________________________________________________________________________________________________
телефон ___________________ телефакс ________________________ телетайп _____________________ Е-mail _________________________
форма власності _________________________________________________________________________________________________________
види діяльності _________________________________________________________________________________________________________
ідентифікаційний код ____________________________________________________________________________________________________
банківські реквізити ______________________________________________________________________________________________________
дата і номер державної реєстрації ___________________________________________________________________________________________
повна назва органу державної реєстрації _____________________________________________________________________________________
орган управління майном _________________________________________________________________________________________________
З вимогами порядку проведення конкурсу ознайомлені та зобов'язуємося їх виконувати.
Керівник |
_________________ (підпис) |
__________________________ (ініціали та прізвище) |
Головний бухгалтер |
__________________ (підпис) |
__________________________ (ініціали та прізвище) |
МП |
Реєстраційний N __________ ___ ____________ 200 __ р. |