Документ втратив чиннiсть!
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
07.10.2003 N 662
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
22 жовтня 2003 р. за N 958/8279
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства фінансів України
N 657 від 31.05.2012)
Про затвердження Порядку застосування
митного режиму реімпорту до товарів, що
переміщуються через митний кордон України
Відповідно до статей 187, 190, 191, 192, 193 Митного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.2002 N 1881 наказую:
1. Затвердити Порядок застосування митного режиму реімпорту до товарів, що переміщуються через митний кордон України (далі - Порядок), що додається.
2. Управлінню митних режимів (Заяц В.В.) і Управлінню правової роботи (Мельник М.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Інформаційно-аналітичному митному управлінню (Шуляк В.П.) доопрацювати програмне забезпечення з урахуванням вимог Порядку в строк до 15.12.2003.
4. Відділу з питань взаємодії із засобами масової інформації та зв'язків з громадськістю (Гунько С.О.) забезпечити висвітлення цього наказу в засобах масової інформації після його державної реєстрації.
5. Установити, що цей наказ набирає чинності з 01.01.2004.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби Іванюка М.М.
Голова Служби М.М.Каленський
Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
07.10.2003 N 662
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
22 жовтня 2003 р. за N 958/8279
Порядок
застосування митного режиму реімпорту до товарів,
що переміщуються через митний кордон України
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до статті 187 Митного кодексу України ( 92-15 ) й з метою встановлення механізму реалізації положень статей 190 - 193 Митного кодексу України. Дія Порядку поширюється на товари, що походять з України та вивезені за межі митної території України згідно з митним режимом експорту (далі - товари) і не пізніше ніж у встановлений законодавством строк з дати вивезення за межі митної території України ввозяться на цю територію для вільного обігу.
1.2. У цьому Порядку терміни застосовуються в значеннях, наведених у статтях 1 і 190 Митного кодексу України ( 92-15 ).
1.3. Товари, що при вивезенні за межі митної території України були оформлені за окремими вантажними митними деклараціями (далі - ВМД), при розміщенні в митний режим реімпорту також декларуються за окремими ВМД.
1.4. Товари можуть переміщуватися через митний кордон України в митному режимі реімпорту також іншою особою, ніж та, що їх експортувала.
1.5. Реімпорт дозволяється також у тих випадках, коли на митну територію України ввозиться тільки частина раніше експортованої партії товарів.
1.6. Строк, у який дозволяється переміщення товарів через митний кордон України в митному режимі реімпорту, обчислюється з дати їх фактичного вивезення за межі митної території України.
1.7. Митне оформлення товарів у митному режимі реімпорту здійснюється митним органом, у зоні діяльності якого розташований резидент, що уклав договір (контракт), відповідно до якого ввозяться товари, або іншим митним органом згідно з положеннями статті 71 Митного кодексу України ( 92-15 ), якщо забезпечується дотримання умов переміщення товарів у режимі реімпорту.
1.8. Для митного оформлення товарів у митному режимі реімпорту митному органу подається ВМД, заповнена в установленому порядку.
2. Митне оформлення товарів у
митному режимі реімпорту
2.1. Товари можуть бути розміщені в митному режимі реімпорту, якщо вони:
походять з митної території України;
ввозяться на митну територію України не пізніше ніж через один рік з дати їх вивезення за межі митної території України;
не використовувалися за межами митної території України з метою одержання прибутку;
ввозяться у тому стані, у якому вони перебували на момент вивезення (експорту), крім змін унаслідок природного зношення або втрат за нормальних умов транспортування та зберігання.
2.2. Митний режим реімпорту також може бути застосований до:
товарів, стан яких змінився внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили, за умови підтвердження факту аварії або дії обставин непереборної сили відповідно до пункту 3.2 цього Порядку;
товарів, щодо яких проводилися операції з передпродажної підготовки (захист від корозії, боротьба із шкідниками, сортування, пакування, маркування, тестування) чи які були піддані дрібному ремонту, за умови, що такі дії не змінили їх вартості, визначеної на момент вивезення (експорту), та кодів згідно з УКТЗЕД ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ).
2.3. Митний режим реімпорту може бути застосований до товарів, що були після ввезення на митну територію України розміщені в іншому митному режимі, якщо забезпечується дотримання умов переміщення товарів у режимі реімпорту.
2.4. Незмінність стану товарів визначається відповідністю:
найменувань товарів, що ввозяться, і їх кодів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ) найменуванням і кодам товарів на момент їх вивезення (експорту);
технічних характеристик та інших параметрів товарів технічним характеристикам та іншим параметрам, установленим чинними в Україні нормативними актами (міжнародними, національними, галузевими стандартами, технічними умовами та іншими прирівняними до них нормативними документами), а в разі відсутності таких нормативних актів - іншими документами, що містять ці відомості.
2.5. У разі, якщо на момент митного оформлення товарів для їх експорту з митної території України суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності експортером передбачається можливість їх ввезення на митну територію України й розміщення в митному режимі реімпорту, декларант може подати до митного органу, який проводить митне оформлення цих товарів, письмове повідомлення про можливість подальшого реімпорту. На підставі повідомлення, з метою спрощення процедури ідентифікації товарів при їх реімпорті як таких, що ввозяться в незмінному стані, митним органом вживаються заходи щодо ідентифікації цих товарів, передбачені статтею 64 Митного кодексу України (92-15 ).
2.6. У разі потреби для участі в здійсненні митного контролю, зокрема ідентифікації стану товарів, що реімпортуються, можуть залучатися спеціалісти й експерти відповідно до положень статті 65 Митного кодексу України ( 92-15 ).
2.7. Товари, що реімпортуються, підлягають санітарно-епідеміологічному, ветеринарному, фітосанітарному, радіологічному, екологічному контролю, контролю за переміщенням культурних цінностей тощо.
2.8. Заходи нетарифного регулювання імпорту до товарів, що реімпортуються, не застосовуються, якщо інше не передбачено законодавством.
3. Прикінцеві положення
3.1. Митний орган відмовляє у митному оформленні та пропуску через митний кордон України товарів, які переміщуються з метою реімпорту, якщо:
не подано документи, потрібні відповідно до законодавства України для здійснення митного контролю й митного оформлення товарів, або такі документи оформлено з порушенням установленого порядку чи не містять необхідних відомостей;
на момент пред'явлення до митного оформлення товарів, що реімпортуються, не може бути встановлена відповідність їх стану станові цих товарів на момент вивезення (експорту) за межі митної території України;
установлено невідповідність стану пред'явлених до митного оформлення товарів, що реімпортуються, їх станові на момент вивезення (експорту) за межі митної території України, крім випадків, коли зміна стану сталася внаслідок природного зношення або втрат за нормальних умов транспортування й зберігання, аварії чи дії обставин непереборної сили, проведення операцій з передпродажної підготовки (захисту від корозії, боротьби зі шкідниками, сортування, пакування, маркування, тестування) або дрібного ремонту;
строк перебування товарів за межами митної території України перевищує один рік з дати їх вивезення;
не підтверджено в установленому законодавством порядку українське походження товарів.
3.2. Факт аварії або дії обставин непереборної сили за межами митної території України, унаслідок яких змінився стан товару, що реімпортується, має бути підтверджений документами, які складені органами влади країни, у якій сталася ця аварія чи виникли обставини непереборної сили, чи за участю таких органів. Зазначені документи набирають юридичної сили в Україні після консульської легалізації, якщо інше не встановлено міжнародними договорами України.
3.3. Норми природного зношення й утрат при транспортуванні й зберіганні товарів визначаються чинними в Україні стандартами, технічними умовами та іншими нормативними документами.
3.4. Норми цього Порядку не впливають на застосування положень законодавства з питань здійснення розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Начальник Управління митних режимів В.В.Заяц