2003-09-10 | 2005-12-07 |
Документ втратив чиннiсть!
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 10 вересня 2003 р. N 1441
Київ
(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 99 від 6 лютого 2013 р.)
Про затвердження Типового положення
про управління економіки районної,
районної у мм. Києві та Севастополі
державної адміністрації
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1178 від 07.12.2005 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Типове положення про управління економіки районної, районної у мм. Києві та Севастополі державної адміністрації, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 8 червня 1996 р. N 617 "Про затвердження Типового положення про управління економіки районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації" (ЗП України, 1996 р., N 13, ст. 359);
"Про затвердження Типового положення про управління економіки районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації" (ЗП України, 1996 р., N 13, ст. 359);
постанову Кабінету Міністрів України від 13 червня 1996 р. N 647 "Про затвердження типових положень про управління (відділи) з питань торгівлі та побутового обслуговування населення місцевих державних адміністрацій" (ЗП України, 1996 р., N 13, ст. 368).
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 вересня 2003 р. N 1441
Типове положення
про управління економіки районної,
районної у мм. Києві та Севастополі
державної адміністрації
1. Управління економіки районної, районної у мм. Києві та Севастополі державної адміністрації (далі - управління) є структурним підрозділом районної, районної у мм. Києві та Севастополі державної адміністрації, що утворюється головою відповідної місцевої держадміністрації, підзвітним і підконтрольним голові відповідної місцевої держадміністрації, Головному управлінню економіки обласної, Київської міської та управлінню економіки Севастопольської міської держадміністрації.
Управління економіки районної держадміністрації в Автономній Республіці Крим підзвітне та підконтрольне голові цієї держадміністрації та Міністерству економіки Автономної Республіки Крим.
2. Управління у своїй діяльності керується Конституцією України (254к/96-ВР ), законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства економіки, розпорядженнями голови обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, наказами начальника Головного управління економіки обласної, Київської міської, начальника управління економіки Севастопольської міської держадміністрації, рішеннями відповідного органу місцевого самоврядування, а також цим Положенням. ( Абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1178 від 07.12.2005 )
Управління економіки районної держадміністрації в Автономній Республіці Крим керується також нормативно-правовими актами Верховної Ради Автономної Республіки Крим, рішеннями Ради міністрів Автономної Республіки Крим, наказами Міністерства економіки Автономної Республіки Крим.
3. Основними завданнями управління є участь у:
реалізації державної політики у сфері економічного і соціального розвитку України;
реалізації державної регуляторної політики і державної політики у сфері розвитку економічної конкуренції та обмеження монополізму;
формуванні і проведенні державної регіональної політики;
проведенні разом з іншими структурними підрозділами державної зовнішньоекономічної політики;
забезпеченні реалізації державної політики у сфері внутрішньої торгівлі, громадського харчування і побутових послуг;
здійсненні структурних змін, а також державної інвестиційної та інноваційної політики;
забезпеченні реалізації державної цінової політики;
забезпеченні виконання завдань з приватизації державного майна;
забезпеченні реалізації державної політики у сфері економічної безпеки та детінізації економіки.
4. Управління відповідно до покладених на нього завдань:
1) аналізує стан і тенденції економічного і соціального розвитку району, бере участь у визначенні його пріоритетів, розробленні напрямів структурної та інвестиційної політики та готує пропозиції з цих питань;
2) виконує роботи з прогнозування економічного і соціального розвитку району та підготовки його програм;
3) бере участь у розробленні проектів регіональних і міжрегіональних програм та їх реалізації;
4) розробляє пропозиції до проектів місцевого бюджету, які стосуються економічного і соціального розвитку району, та подає їх на розгляд керівництву відповідної районної і районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації;
5) готує пропозиції голові відповідної районної держадміністрації з питань ефективного використання фінансових, кредитних і валютних ресурсів;
6) бере участь у складанні необхідних для роботи балансів (фінансових, грошових доходів і витрат населення, ринку праці та розвитку трудових ресурсів, попиту і пропонування на основні види паливно-енергетичних ресурсів, промислової продукції та продовольства);
7) бере участь у межах компетенції в підготовці пропозицій щодо забезпечення реалізації державної цінової політики та вдосконалення порядку регулювання цін;
8) сприяє створенню інфраструктури підтримки регіонального розвитку, умов для рівноправного розвитку всіх форм господарювання та підприємництва на території району, надає консультаційну, інформаційну та іншу допомогу суб'єктам підприємницької діяльності;
9) бере участь разом з іншими структурними підрозділами районної держадміністрації у реалізації державної зовнішньоекономічної політики;
10) проводить в установленому порядку в межах своєї компетенції переговори з офіційними представниками іноземних країн, акредитованих в Україні;
11) забезпечує в межах своїх повноважень захист економічних прав і законних інтересів суб'єктів господарювання;
12) виконує в межах делегованих йому повноважень регуляторні та реєстраційно-дозвільні функції;
13) організовує разом з іншими структурними підрозділами участь підприємств, установ та організацій району у виставково-ярмаркових заходах;
14) бере участь у формуванні переліку об'єктів капітального будівництва, які потребують залучення коштів обласного та державного бюджетів;
15) розробляє та організовує реалізацію заходів, спрямованих на нарощування інвестиційних ресурсів, створення сприятливого інвестиційного клімату в районі, у тому числі готує та подає до відповідної місцевої держадміністрації пропозиції щодо інвестиційних проектів найважливіших будов виробничого призначення, природоохоронних об'єктів та об'єктів соціальної сфери;
16) аналізує стан і бере участь у межах компетенції в розробленні пропозицій щодо розвитку споживчого ринку, ринку побутових послуг і створення їх інфраструктури, поліпшення організації та якості обслуговування населення підприємствами торгівлі, громадського харчування та побуту;
17) бере участь у формуванні та реалізації державної аграрної політики, розробленні пропозицій щодо забезпечення продовольчої безпеки країни;
18) проводить аналіз результатів фінансово-господарської діяльності підприємств, які є власністю територіальних громад, сіл, селищ району;
19) бере участь у реалізації регіональної політики у сфері управління майном комунальної власності територіальних громад, сіл, селищ району в межах делегованих повноважень;
20) бере участь у межах компетенції у приватизації та відчуженні майна комунальної власності територіальних громад, сіл, селищ району на виконання рішень відповідних органів місцевого самоврядування;
21) готує голові відповідної місцевої держадміністрації пропозиції з питань розміщення на території району нових, реконструкції, розширення, ліквідації діючих підприємств та інших об'єктів виробничого і невиробничого призначення, які належать до сфери її управління;
22) бере участь у підготовці пропозицій щодо розроблення районних і регіональних екологічних програм, впровадженні економічного механізму природокористування, раціонального використання природних ресурсів, охорони навколишнього природного середовища;
23) готує голові відповідної місцевої держадміністрації пропозиції щодо залучення на договірних засадах коштів підприємств, установ і організацій на розвиток житлово-комунального господарства, транспорту, зв'язку, побутового, торговельного та інших видів обслуговування населення;
24) розробляє пропозиції щодо фінансово-економічного обґрунтування обсягів закупівлі товарів, робіт і послуг для державних потреб за рахунок коштів державного бюджету; за поданням органів місцевого самоврядування розробляє пропозиції щодо закупівлі товарів, робіт і послуг для місцевих потреб за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел фінансування;
25) бере участь у здійсненні заходів щодо координації закупівель товарів, робіт і послуг за рахунок коштів місцевого бюджету;
26) сприяє розвитку науки і техніки, впровадженню нових технологій, підвищенню технічного рівня виробництва і якості продукції;
27) бере участь у розробленні пропозицій щодо проведення адміністративної реформи та реформи адміністративно-територіального устрою;
28) розробляє в межах своїх повноважень пропозиції щодо вдосконалення системи підготовки (перепідготовки) кадрів (спеціалістів) у сфері економіки та управління; бере участь у впровадженні заходів з перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва;
29) сприяє розробленню та виконанню програм інформаційного забезпечення та розвитку інформаційно-аналітичних систем на території району;
30) бере участь у здійсненні заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації;
31) уносить в установленому порядку пропозиції щодо вдосконалення системи обліку, звітності та державної статистики;
32) забезпечує в межах своєї компетенції реалізацію державної політики стосовно державної таємниці, контроль за її збереженням в управлінні;
33) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до компетенції управління, розробляє і подає на розгляд голові відповідної місцевої держадміністрації пропозиції щодо його вдосконалення;
34) виконує інші функції, пов'язані з виконанням покладених на нього завдань.
5. Управління має право:
1) залучати спеціалістів інших структурних підрозділів районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, підприємств, установ і організацій, об'єднань громадян (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
2) одержувати в установленому порядку від інших структурних підрозділів районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій інформацію, документи та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
3) скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції.
6. Управління в процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє з іншими структурними підрозділами районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, а також з підприємствами, установами, організаціями та об'єднаннями громадян.
7. Управління очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади головою районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації за погодженням із заступником голови та з начальником Головного управління економіки обласної, Київської міської держадміністрації та начальником управління економіки Севастопольської міської держадміністрації.
Начальник управління економіки районної держадміністрації в Автономній Республіці Крим призначається на посаду і звільняється з посади головою районної держадміністрації за погодженням з Міністром економіки Автономної Республіки Крим.
Начальник управління має заступників, які за його поданням призначаються на посаду і звільняються з посади головою районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації за погодженням з начальником Головного управління економіки обласної, Київської міської держадміністрації та начальником управління економіки Севастопольської міської держадміністрації.
8. Начальник управління:
здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність за виконання завдань, покладених на управління, визначає функції та ступінь відповідальності заступників начальника управління, керівників його структурних підрозділів;
видає в межах своєї компетенції накази, організовує і контролює їх виконання;
затверджує положення про структурні підрозділи і функціональні обов'язки працівників управління;
призначає на посаду і звільняє з посади працівників управління;
розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису на утримання управління.
9. Управління утримується за рахунок коштів державного бюджету.
Граничну чисельність, фонд оплати праці працівників управління в межах виділених коштів визначає голова районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації.
Кошторис і штатний розпис управління затверджує голова районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації після експертизи, проведеної районним, районним у мм. Києві та Севастополі фінансовим управлінням.
10. Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.