документiв в базi
550558
Подiлитися 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 6 серпня 2003 р. N 1225
Київ

Про внесення змін до Положення про порядок надання
гарантій та здійснення державного контролю за
виконанням зобов'язань щодо використання у
заявлених цілях товарів, які підлягають
державному експортному контролю

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до Положення про порядок надання гарантій та здійснення державного контролю за виконанням зобов'язань щодо використання у заявлених цілях товарів, які підлягають державному експортному контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 1999 р. N 920 (Офіційний вісник України, 1999 р., N 22, ст. 1005), зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України В.Янукович

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 серпня 2003 р. N 1225

Зміни,
що вносяться до Положення про порядок надання
гарантій та здійснення державного контролю за
виконанням зобов'язань щодо використання у
заявлених цілях товарів, які підлягають
державному експортному контролю

1. Пункт 2 і 9 викласти в такій редакції:

"2. У цьому Положенні терміни "товари подвійного використання", "міжнародні передачі товарів", "експорт", "реекспорт", "імпорт", "транзит" та інші вживаються у значеннях, наведених у Законі Україні "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання" ( 549-15 ). Для цілей цього Положення також використовується такий термін:

заявлена ціль - напрям використання товару згідно з його призначенням, про який офіційно повідомлено іноземного чи українського експортера відповідно суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності України або іноземним суб'єктом господарської діяльності";

"9. В окремих випадках, коли для іноземного експортера обов'язковими умовами експорту товарів, не включених до списків, зазначених у пункті 3 цього Положення, є отримання державних гарантій у вигляді імпортного сертифіката або іншого документа, оформлення такого імпортного сертифіката або іншого документа здійснюється Держекспортконтролем.

Про видачу імпортного сертифіката на товари, не включені до зазначених списків, Держекспортконтроль у триденний термін повідомляє Держмитслужбу та надсилає засвідчену копію виданого сертифіката.

Після отримання повідомлення від Держекспортконтролю Держмитслужба протягом трьох днів здійснює заходи щодо недопущення вивезення з митної території України товарів, зазначених у копії імпортного сертифіката, без дозволу або висновку Держекспортконтролю.

Після ввезення таких товарів на територію України та здійснення передбачених законодавством митних процедур імпортер зобов'язаний протягом 10 днів після митного оформлення товару подати Держмитслужбі документи для отримання сертифіката підтвердження доставки в порядку, встановленому цим Положенням".

2. Доповнити Положення розділом такого змісту:

"Проведення суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності
перевірок доставки та кінцевого використання товарів,
які були експортовані з України

32. Суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності - експортер товарів, що підлягають державному експортному контролю (далі - експортер), повинен вживати заходів для перевірки доставки та кінцевого використання експортованих товарів і про її результати інформувати Держекспортконтроль.

Експортер повинен сприяти уповноваженим державним органам України у проведенні ними зазначеної перевірки, а також у разі потреби залучати ці органи до участі у перевірках доставки товарів до кінцевого споживача та/або використання цим споживачем експортованих товарів у заявлених цілях.

У разі отримання будь-якої інформації про порушення умов доставки товарів до кінцевого споживача або використання цих товарів усупереч заявленим цілям або іншим споживачем експортер зобов'язаний негайно повідомити про це Держекспортконтроль і СБУ.

33. Контроль за доставкою товарів до кінцевого споживача здійснюється експортером шляхом отримання від іноземного суб'єкта господарської діяльності та надання Держекспортконтролю сертифіката підтвердження доставки або іншого документа, оформленого або підтвердженого уповноваженим на це органом країни призначення, який містить відповідні підтвердження про доставку товарів на територію країни призначення та їх одержання кінцевим споживачем (далі - документ про підтвердження доставки).

В окремих випадках залежно від категорії товарів, країни призначення, кінцевого споживача тощо за рішенням Держекспортконтролю контроль за доставкою товарів до кінцевого споживача може здійснюватись шляхом супроводження товарів представником (представниками) експортера під час їх транспортування.

Про рішення щодо необхідності здійснення контролю за доставкою товарів шляхом супроводження під час їх транспортування Держекспортконтроль повідомляє суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності під час прийняття рішення про надання висновку щодо можливості проведення переговорів, пов'язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів) про експорт товарів, або про надання дозволу на експорт товарів.

Перелік осіб, уповноважених експортером супроводжувати товари, та їх повноваження визначаються експортером та підтверджуються відповідними документами. Особи, уповноважені експортером супроводжувати товари, мають бути штатними працівниками експортера.

34. Гарантії іноземного суб'єкта господарської діяльності - кінцевого споживача щодо надання експортеру документа про підтвердження доставки та/або про можливість здійснення експортером перевірок використання у заявлених цілях імпортованих цим споживачем товарів, та/або про можливість здійснення контролю за доставкою товарів до кінцевого споживача шляхом їх супроводження експортером під час транспортування за рекомендацією Держекспортконтролю повинні бути визначені у зовнішньоекономічному договорі (контракті) або в іншому документі, в якому є посилання на такий договір (контракт).

У разі коли в експорті товарів бере участь іноземний суб'єкт господарської діяльності - посередник, у зовнішньоекономічному договорі (контракті), укладеному з таким посередником, за рекомендацією Держекспортконтролю повинні бути визначені його зобов'язання про отримання від кінцевого споживача та надання експортеру документа про підтвердження доставки та/або про можливість, проведення експортером перевірок використання у заявлених цілях імпортованих цим споживачем товарів, та/або про можливість здійснення контролю за доставкою товарів до кінцевого споживача шляхом їх супроводження експортером під час транспортування, а також зобов'язання цього посередника про надання експортеру відповідного документа, в якому кінцевий споживач гарантуватиме надання документа про підтвердження доставки та/або про можливість проведення перевірок чи здійснення контролю за доставкою товарів.

35. Експортер зобов'язаний подати Держекспортконтролю документи про підтвердження доставки товарів військового призначення. Гарантії експортера щодо надання документів про підтвердження доставки товарів військового призначення та терміни надання цих документів повинні бути викладені у листі-зверненні, який експортер подає Держекспортконтролю разом із заявою про надання відповідного дозволу на право експорту товарів.

В окремих випадках за рішенням Держекспортконтролю такі гарантії надаються експортером стосовно доставки товарів подвійного використання. Необхідність надання таких гарантій визначається Держекспортконтролем під час прийняття рішення про надання висновку щодо можливості проведення переговорів, пов'язаних з укладанням зовнішньоекономічних договорів (контрактів) про експорт товарів подвійного використання, або про надання відповідного дозволу на експорт таких товарів.

У разі коли за рішенням Держекспортконтролю експортер повинен забезпечити супроводження товарів під час їх транспортування, дозвіл на право експорту товарів може бути наданий Держекспортконтролем лише після отримання від експортера документа, в якому цей експортер бере на себе зобов'язання про забезпечення супроводження товарів.

36. У разі потреби на письмове прохання експортера до супроводження товарів та здійснення контролю за їх доставкою до кінцевого споживача можуть залучатися представники СБУ, Держекспортконтролю, Держмитслужби та інших центральних органів виконавчої влади.

Повноваження представників центральних органів виконавчої влади, які залучаються до супроводження товарів та здійснення контролю за їх доставкою до кінцевого споживача, визначаються керівниками цих органів або їх заступниками та підтверджуються відповідними документами.

Відшкодування витрат, пов'язаних із залученням до супроводження товарів та здійснення контролю за їх доставкою до кінцевого споживача представників центральних органів виконавчої влади, а також оформлення необхідних віз та проїзних документів здійснюється експортером у встановленому порядку.

37. До здійснення контролю за доставкою товарів до кінцевого споживача та/або перевірки їх використання у заявлених цілях можуть залучатися представники закордонних дипломатичних установ України у державах одержувачах товарів (за згодою керівників цих установ).

Для забезпечення участі представників дипломатичних установ у здійсненні контролю за доставкою товарів до кінцевого споживача та/або перевірки їх використання у заявлених цілях експортер повинен завчасно звернутись через Держекспортконтроль до МЗС з проханням про залучення відповідних представників до участі у здійсненні контролю чи проведенні перевірок. Разом із заявою експортер подає у двох примірниках необхідну інформацію про порядок експорту товарів, спосіб їх транспортування, перевізника, місце доставки товарів та їх кінцевого споживача. Держекспортконтроль після отримання такої заяви надсилає її разом з одним примірником інформації до МЗС для прийняття рішення.

38. Після доставки товарів до кінцевого споживача експортер подає Держекспортконтролю документ про підтвердження доставки товарів з посиланням на відповідний зовнішньоекономічний договір (контракт), за яким товари експортовані з України, наданий або підтверджений уповноваженим державним органом країни призначення. Якщо такий документ складено іноземною мовою, до нього додається переклад, засвідчений у встановленому порядку.

Документ про підтвердження доставки товарів повинен містити такі відомості:

місце доставки товарів;

найменування кінцевого споживача та його підтвердження про отримання товарів відповідно до раніше наданого сертифіката кінцевого споживача та реквізити цього сертифіката;

номенклатура та кількість отриманих товарів;

прізвище, ім'я та посада особи, яка видала документ;

відмітка уповноваженого державного органу із зазначенням його найменування, а також прізвище, ім'я та посада особи, яка підтвердила документ;

дата оформлення документа та його номер.

39. У разі коли контроль за доставкою товарів до кінцевого споживача здійснювався шляхом супроводження транспортування, разом з документом про підтвердження доставки товарів експортер подає Держекспортконтролю звіт про здійснення такого контролю, у якому зазначає:

ініціали і прізвище, посади осіб, які супроводжували товари та здійснювали контроль за їх доставкою;

номенклатуру, кількість товарів та її відповідність номенклатурі, зазначеній в договорі (контракті) та сертифікаті кінцевого споживача;

спосіб доставки вантажу, тип та реєстраційний номер транспортного засобу, його власника (країна, фірма, особа), компанію перевізника та замовника перевезення;

заявлений та фактично виконаний маршрут доставки товарів із зазначенням проміжних посадок/зупинок і дат їх здійснення, часткове розвантаження товарів, експортованих з України, та хто дав таке розпорядження (особа, фірма, країна);

дату і пункт доставки товарів (місто, аеропорт або морський порт, країна), представників кінцевого споживача та державних органів, які отримали товари і видали документ про підтвердження доставки товарів;

іншу інформацію, яка підтверджує доставку товарів.

40. Експортер повинен у 45-денний термін після здійснення експорту товарів подати до Держекспортконтролю документ про підтвердження доставки товарів. Цей термін може бути продовжений Держекспортконтролем у разі подання експортером звернення з обгрунтуванням причин затримки надання такого документа і пропозицією щодо встановлення нового терміну надання цього документа.

Експортер подає щомісяця Держекспортконтролю звіт про виконання гарантій щодо надання документів про підтвердження доставки. Форма звітів визначається під час оформлення дозволів на експорт товарів або під час реєстрації суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності в Держекспортконтролі".

^ Наверх
наверх