МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
02.06.2003 N 141
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
18 червня 2003 р. за N 491/7812
Про внесення змін до деяких наказів
Міністерства з питань державних закупівель
У зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 434-15 ) та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.09.2000 N 1469 "Про організаційні заходи щодо функціонування системи державних закупівель" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити зміни, що вносяться до деяких наказів Міністерства з питань державних закупівель (додаються).
2. Управлінню державних закупівель:
разом з юридичним департаментом забезпечити в установленому порядку реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України;
забезпечити опублікування цього наказу в інформаційно-аналітичному бюлетені "Вісник державних закупівель".
3. Цей наказ набирає чинності через 10 днів після реєстрації у Міністерстві юстиції України.
Міністр В.Хорошковський
Затверджено
Наказ Міністерства економіки
та з питань європейської
інтеграції України
02.06.2003 N 141
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
18 червня 2003 р. за N 491/7812
Зміни,
що вносяться до деяких наказів Міністерства
з питань державних закупівель
I. У наказі Міністерства економіки України від 04.12.2000 N 264 "Про затвердження Порядку розгляду скарг постачальників (виконавців) щодо організації та здійснення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти", зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 18.12.2000 за N 919/5140:
1. У назві і тексті наказу слова "постачальники (виконавці)" в усіх відмінках замінити словами "учасники процедур державних закупівель" у відповідному відмінку.
2. Пункт 2 викласти в такій редакції:
"2. Установити, що:
розгляд скарг учасників процедур державних закупівель щодо організації та проведення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти здійснюється Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України у порядку, установленому цим наказом;
у разі фінансування закупівлі за рахунок коштів бюджету Автономної Республіки Крим чи місцевих бюджетів розгляд скарг за дорученням Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України може здійснюватися відповідно Міністерством економіки Автономної Республіки Крим та економічними підрозділами обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій. У цьому разі рішення за результатами розгляду скарг і копії цих скарг надсилаються Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції України протягом 3 робочих днів з дня їх прийняття".
3. У Порядку розгляду скарг постачальників (виконавців) щодо організації та здійснення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженому цим наказом:
1) у назві та тексті Порядку слова "постачальники (виконавці)" в усіх відмінках замінити словами "учасники процедур державних закупівель" у відповідному відмінку;
2) пункт 6 виключити;
3) у пункті 7:
в абзаці першому слова "не розглядається" замінити словами "може не розглядатися";
підпункт "є" виключити;
4) пункт 8 доповнити абзацом третім такого змісту:
"Днем настання підстави для подання скарги вважається день допущення замовником порушення процедури закупівлі";
5) в абзаці першому пункту 10 слово "календарних" замінити словом "робочих";
6) в абзаці другому пункту 11.2 цифри і слова "100 тисяч євро" замінити цифрами і словами "200 тисячам євро (для робіт - 1 мільйону євро)".
II. У наказі Міністерства економіки України від 07.12.2000 N 268 "Про порядок погодження Міністерством економіки України застосування замовниками окремих процедур державних закупівель", зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 21.12.2000 за N 933/5154:
1. Абзац другий пункту 1 викласти в такій редакції:
"Порядок погодження Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України застосування замовниками окремих процедур державних закупівель, що додається".
2. У пункті 2:
1) абзац другий виключити;
2) абзац третій викласти в такій редакції:
"у разі фінансування закупівлі, очікувана вартість якої не перевищує суми, еквівалентної 200 тисячам євро (4 мільйонам євро - для робіт), за рахунок коштів бюджету Автономної Республіки Крим чи місцевих бюджетів, погодження застосування замовниками окремих процедур державних закупівель здійснюється відповідно Міністерством економіки Автономної Республіки Крим та економічними підрозділами обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у порядку, установленому цим наказом".
3. У Порядку погодження Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України застосування замовниками процедури торгів з обмеженою участю та процедури двоступеневих торгів при закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, очікувана вартість яких дорівнює або перевищує суму, еквівалентну 100 тисячам євро, та застосування процедури закупівлі в одного виконавця, затвердженому цим наказом:
1) назву Порядку викласти в такій редакції:
"Порядок погодження Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України застосування замовниками окремих процедур державних закупівель";
2) у тексті Порядку слово "виконавець" в усіх відмінках замінити словом "учасник" у відповідному відмінку;
3) у пункті 1:
в абзаці третьому підпункту 1.1 слова "основні умови або" виключити;
абзац четвертий підпункту 1.1 і підпункт 1.2 виключити;
підпункт 1.3:
а) після абзацу другого доповнити абзацом такого змісту:
"копії протоколу (протоколів) тендерного комітету щодо прийняття рішення про застосування процедури закупівлі в одного учасника, завіреної власною печаткою замовника";
б) в абзаці третьому слова "основних умов або" виключити;
в) абзац п'ятий викласти в такій редакції:
"техніко-економічного обєрунтування за формою, що додається (додаток 1), у разі потреби застосування процедури закупівлі в одного виконавця через відсутність конкуренції (у тому числі з технічних причин) на товари, роботи чи послуги, які можуть бути поставлені (виконані) тільки певним учасником і при цьому немає альтернативи";
г) абзац шостий виключити;
є) абзац сьомий викласти в такій редакції:
"нотаріально завірених копій зареєстрованих відповідно до законодавства договорів, що підтверджують наявність авторських прав, у разі закупівлі, пов'язаної із захистом авторських прав";
д) абзац восьмий викласти в такій редакції:
"обєрунтування за формою, що додається (додаток 2), у разі виникнення нагальної потреби в здійсненні закупівлі у зв'язку з особливими економічними чи соціальними обставинами, яких замовник не міг передбачити, у тому числі закупівлі, пов'язаної з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій";
4) у пункті 2 цифру "1" після слова "додаток" замінити цифрою "3";
5) у пункті 4 цифру "2" після слова "додаток" замінити цифрою "4";
6) пункт 6 виключити;
7) в абзаці четвертому пункту 10 слова "Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти ( 1490-14 )" замінити словами "чинного законодавства у сфері державних закупівель, зокрема стосовно умов застосування процедур державних закупівель";
8) у додатку 3 до Порядку:
пункти 1, 4, 5, 6, 16 виключити;
абзац другий пункту 7 виключити;
9) додатки 1 і 2 до Порядку викласти в такій редакції:
"Додаток 1
до Порядку погодження
Міністерством економіки та
з питань європейської
інтеграції України
застосування замовниками
окремих процедур державних
закупівель
Форма
обєрунтування застосування процедури закупівлі у одного
учасника внаслідок відсутності конкуренції,
у тому числі з технічних причин
1. Загальна інформація
1.1. Головний розпорядник коштів (повна назва та ідентифікаційний код за ЄДРПОУ)
1.2. Джерело фінансування закупівлі
1.3. Розмір бюджетного призначення згідно з кошторисом або очікувана вартість закупівлі
2. Замовник
2.1. Повна назва
2.2. Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ
2.3. Місцезнаходження
2.4. Відповідальний за проведення закупівлі, телефон, факс
3. Інформація про предмет закупівлі
3.1. Предмет закупівлі
3.2. Кількість (у разі закупівлі товару
3.3. Місце і строк (поставки, виконання робіт або надання послуг)
4. Інформація про учасника процедури закупівлі
4.1. Повна назва
4.2. Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ
4.3. Місцезнаходження, телефон, факс
5. Обєрунтування застосування процедури закупівлі у одного учасника
5.1. Технічне (у разі відсутності конкуренції з технічних причин)
5.2. Економічне
6. Посада, прізвище та ім'я особи, що підписує заповнену форму
____________________
підпис, М.П.
Пояснення
щодо заповнення форми обєрунтування застосування
процедури закупівлі у одного учасника внаслідок
відсутності конкуренції, у тому числі з технічних причин
Місцезнаходження зазначається таким чином: назва адміністративно-територіального суб'єкта (область, Автономна Республіка Крим, місто Київ або Севастополь), населений пункт, поштовий індекс, вулиця, номер будинку.
Щодо пункту 1
Головний розпорядник коштів зазначається відповідно до бюджетного законодавства. Джерело фінансування закупівлі визначається відповідно до абзацу п'ятого статті 1 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ). Розмір бюджетного призначення або очікувана вартість закупівлі зазначається у гривнях (цифрами та словами).
Щодо пункту 2
Замовник визначається відповідно до абзаців другого і третього статті 1 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ). При цьому замовником вважається суб'єкт, тендерний комітет якого проводить процедуру закупівлі та який є стороною договору про закупівлю.
Щодо пункту 3
Інформація про предмет закупівлі зазначається відповідно до законодавства.
Щодо пункту 5
Обєрунтування формується замовником самостійно, виходячи з конкретної причини (причин) відсутності конкуренції (або технічної, або економічної). При цьому така причина повинна бути об'єктивною, обов'язково підтверджуватися експертними, нормативними, технічними та іншими документами відповідних органів (організацій).
Додаток 2
до Порядку погодження
Міністерством економіки та з
питань європейської
інтеграції України
застосування замовниками
окремих процедур державних
закупівель
Форма
обєрунтування застосування процедури закупівлі
у одного учасника внаслідок виникнення нагальної
потреби в здійсненні у зв'язку з особливими
економічними чи соціальними обставинами, яких
замовник не міг передбачити, у тому числі
закупівлі, пов'язаної з ліквідацією
наслідків надзвичайних ситуацій
1. Загальна інформація
1.1. Головний розпорядник коштів (повна назва та ідентифікаційний код за ЄДРПОУ)
1.2. Джерело фінансування закупівлі
1.3. Розмір бюджетного призначення згідно з кошторисом або очікувана вартість закупівлі
2. Замовник торгів
2.1. Повна назва
2.2. ідентифікаційний код за ЄДРПОУ
2.3. Місцезнаходження
2.4. Відповідальний за проведення закупівлі, телефон, факс
3. Інформація про предмет закупівлі
3.1. Предмет закупівлі
3.2. Кількість (у разі закупівлі товару)
3.3. Місце і строк (поставки, виконання робіт або надання послуг)
4. Інформація про учасника процедури закупівлі
4.1. Повна назва
4.2. Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ
4.3. Місцезнаходження, телефон, факс
5. Обєрунтування застосування процедури закупівлі у одного учасника
5.1. Економічні обставини
5.2. Соціальні обставини
5.3. Ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій
6. Посада, прізвище та ім'я особи, що підписує заповнену форму ____________________
підпис, М.П.
Пояснення
щодо заповнення форми обєрунтування застосування
процедури закупівлі у одного учасника внаслідок
виникнення нагальної потреби в здійсненні у
зв'язку з особливими економічними чи соціальними
обставинами, яких замовник не міг передбачити, у
тому числі закупівлі, пов'язаної з ліквідацією
наслідків надзвичайних ситуацій
Місцезнаходження зазначається таким чином: назва адміністративно-територіального суб'єкта (область, Автономна Республіка Крим, місто Київ або Севастополь), населений пункт, поштовий індекс, вулиця, номер будинку.
Щодо пункту 1
Головний розпорядник коштів зазначається відповідно до бюджетного законодавства. Джерело фінансування закупівлі визначається відповідно до абзацу п'ятого статті 1 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ). Розмір бюджетного призначення або очікувана вартість закупівлі зазначається у гривнях (цифрами та словами).
Щодо пункту 2
Замовник визначається відповідно до абзаців другого і третього статті 1 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ). При цьому замовником вважається суб'єкт, тендерний комітет якого проводить процедуру закупівлі та який є стороною договору про закупівлю.
Щодо пункту 3
Інформація про предмет закупівлі зазначається відповідно до законодавства.
Щодо пункту 5
Обєрунтування формується замовником самостійно, виходячи з конкретної причини (причин) виникнення нагальної потреби (або економічної, або соціальної, або ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій). При цьому така причина повинна бути об'єктивною, обов'язково підтверджуватися експертними, нормативними, технічними та іншими документами відповідних органів (організацій). У разі ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій необхідно послатись на акт законодавства, що підтверджує наявність надзвичайної ситуації".
III. У наказі Міністерства економіки України від 26.12.2000 N 280 "Про затвердження Положення про порядок створення та головні функції тендерних комітетів щодо організації та здійснення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти", зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 за N 20/5211:
1. Пункти 2 і 3 викласти в такій редакції:
"2. Рекомендувати органам місцевого самоврядування створити постійно діючі єдині тендерні комітети для здійснення закупівель товарів, робіт і послуг у межах бюджету району міста, району області, бюджету міста та області (єдиний районний, міський та обласний тендерний комітет), склад і положення про які затверджуються відповідною радою.
3. У разі створення єдиного постійно діючого тендерного комітету для проведення процедур закупівлі за кошти відповідного місцевого бюджету замовником визнається відповідна рада, яка в даному випадку діє в інтересах платника (платників)-розпорядника коштів відповідного місцевого бюджету, що фіксується згодом у багатосторонньому договорі про закупівлю (замовник-відповідна рада, платник-фактичний розпорядник (одержувач) коштів та учасник-переможець процедури закупівлі, обраний за її результатами)".
2. У Положенні про порядок створення та головні функції тендерних комітетів щодо організації та проведення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти , затвердженому цим наказом:
1) у тексті Положення слова "постачальники (виконавці)" в усіх відмінках замінити словами "учасники процедур державних закупівель" у відповідному відмінку;
2) у пункті 2:
підпункт 2.2 викласти в такій редакції:
"На рівні організації - головного розпорядника державних коштів за потреби може бути створено більше ніж один тендерний комітет для організації і проведення процедур закупівель визначених окремих категорій предметів закупівлі";
у підпункті 2.5:
а) в абзаці першому слова "наказом організації-замовника" замінити словами "рішенням у вигляді відповідного розпорядчого акта";
б) в абзаці другому слова "інших зацікавлених організацій, зокрема" виключити;
підпункт 2.6 доповнити абзацом такого змісту:
"У разі здійснення закупівлі засобів програмного забезпечення тендерний комітет в обов'язковому порядку включає в тендерну документацію вимогу щодо надання учасниками процедури закупівлі копії довідки Державного департаменту інтелектуальної власності про внесення учасника процедури закупівлі до Реєстру виробників та розповсюджувачів програмного забезпечення і дійсності прав цього суб'єкта реєстрації (учасника процедури закупівлі) на період проведення тендера";
підпункт 2.7 викласти в такій редакції:
"2.7. Керівництво роботою тендерного комітету здійснює його голова, який призначається рішенням у вигляді відповідного розпорядчого акта та є посадовою особою, що має право на підписання договорів про закупівлю";
3) підпункт 4.5 доповнити словами "а також забезпечує відповідно до законодавства зберігання документів щодо здійснення державних закупівель".
Заступник начальника управління державних закупівель С.Яременко