документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
14.05.2003 N 134

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
27 травня 2003 р. за N 403/7724

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства оборони України
N 259 від 11.06.20
08)

Про внесення змін та доповнень до Положення
про порядок виплати грошового забезпечення
військовослужбовцям Збройних Сил України

З метою врегулювання окремих питань порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України НАКАЗУЮ:

1. Затвердити зміни та доповнення до Положення про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 5 березня 2001 року N 75 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 березня 2001 року за N 251/5442, що додаються.

2. Наказ розіслати до окремої військової частини.

Міністр оборони України, генерал армії України В.П.Шкідченко

Погоджено:

Міністерство фінансів України

Міністерство праці та соціальної політики України

Затверджено
Наказ Міністра оборони
України
14.05.2003 N 134

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
27 травня 2003 р. за N 403/7724

Зміни та доповнення
до Положення про порядок виплати грошового
забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил
України, затвердженого наказом Міністра оборони
України від 5 березня 2001 року N 75
і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України
20 березня 2001 року за N 251/5442

1. У пункті 1.4 слова "начальником Генерального штабу Збройних Сил України - першим заступником Міністра оборони України, першим заступником Міністра оборони України або одним із заступників Міністра оборони України" замінити словами "начальником Генерального штабу Збройних Сил України, головнокомандувачами видів Збройних Сил України".

2. У пункті 3.2, в абзаці другому підпункту 7.3.3 та в абзаці шостому пункту 24.1 слова "професорсько-викладацького" замінити словами "науково-педагогічного (педагогічного)" у відповідних відмінках.

3. Абзац другий пункту 5.1 вилучити.

4. Пункт 7.1 викласти в такій редакції:

"7.1. Особам офіцерського складу (крім зазначених у пунктах 7.10 і 7.11 Положення), прапорщикам (мічманам), особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, допущеним наказом командира (начальника) до тимчасового виконання вакантної посади терміном до шести місяців або до тимчасового виконання обов'язків за невакантною посадою терміном до чотирьох місяців у тій самій військовій частині, за час виконання обов'язків за цими посадами виплачуються оклади за посадами, що тимчасово виконуються (з урахуванням пункту 7.3 Положення)".

5. Абзац третій пункту 7.4 вилучити.

У зв'язку з цим абзац четвертий вважати відповідно абзацом третім.

6. В абзаці четвертому пункту 9.1 слова "заступників Міністра оборони України" замінити словами "Державного секретаря Міністерства оборони України, начальника Генерального штабу Збройних Сил України та головнокомандувачів видів Збройних Сил України".

7. В абзаці п'ятому пункту 9.1 слова "начальника Генерального штабу Збройних Сил України - першого заступника Міністра оборони України" замінити словами "начальника Генерального штабу Збройних Сил України".

8. У виносці до абзацу п'ятого пункту 14.2.2 слова "заступником Міністра оборони України - Командувачем Військово-Морських Сил" замінити словами "Головнокомандувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил України".

9. Абзац п'ятий пункту 14.2.5 після слів "офіцерського складу" доповнити словами "прапорщикам (мічманам), особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом".

10. Пункт 16.1 викласти в такій редакції:

"16.1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців органів військових управлінь, військових частин, установ та організацій воєнної розвідки Збройних Сил України) виплачується надбавка до посадового окладу за знання та використання іноземної мови в таких розмірах на місяць:

за знання однієї з європейських мов або однієї мови з угро-фінської групи мов - 5 відсотків;

за знання однієї східної мови - 10 відсотків;

за знання двох і більше з європейських мов або з мов угро-фінської групи мов - 20 відсотків;

за знання двох і більше мов, одна з яких східна, - 25 відсотків.

Виплата надбавки здійснюється за умови призначення військовослужбовця на посаду, що віднесена до переліку посад, пов'язаних з необхідністю знання та використання іноземної мови, володіння іноземною мовою на рівні, не нижчому стандартизованого мовного рівня (далі - СМР) "мінімально необхідний".

Переліки посад, пов'язаних з необхідністю знання та використання іноземних мов (далі - Переліки), затверджуються начальником Озброєння Збройних Сил України, начальником Тилу Збройних Сил України, головнокомандувачами видів Збройних Сил України, начальником Національної академії оборони України, начальниками управлінь центрального апарату Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України".

11. Пункт 16.2 викласти в такій редакції:

"16.2. Документи, що підтверджують володіння іноземною мовою, вважаються дійсними для призначення надбавки, якщо в них рівень знання іноземної мови визначено за чотирма складовими (аудіювання, говоріння, читання, письмо) відповідно до СМР Міністерства оборони України або до мовного стандарту НАТО "СТАНАГ 6001".

Три оцінки, що вказані в документах про мовну підготовку, повинні відповідати рівню знання іноземної мови, установленому для посади Переліком, а четверта оцінка може бути на один бал нижчою".

12. Пункт 16.3 викласти в такій редакції:

"16.3. Надбавка за знання та використання іноземної мови виплачується військовослужбовцям:

які призначені на посади, що визначені в Переліку, та володіють іноземними мовами, - з дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадою, але не раніше дня видання наказу командира (начальника) про призначення;

які отримали документи про рівень знання іноземної мови під час служби на посадах, віднесених до Переліку, та тим, які володіють іноземною мовою, у разі віднесення посад, які вони займають, до Переліку посад, пов'язаних з необхідністю знання та використання іноземної мови, - з дня видання наказу командира (начальника) про виплату надбавки;

які склали перевірні екзамени з рівнем володіння іноземною мовою, не нижчим СМР "мінімально необхідний", - з дня видання наказу командира (начальника) про результати складання екзамену".

13. Пункт 16.4 викласти в такій редакції:

"16.4. Військовослужбовцям, які отримують надбавки та допущені до тимчасового виконання вакантних посад, за якими виплата надбавки не встановлена, за період тимчасового виконання посади надбавка не виплачується".

14. У пункті 18.1 слова "грошова винагорода" замінити словом "надбавка".

15. Пункт 23.1 доповнити абзацом такого змісту:

"Зазначена надбавка нараховується від посадових окладів, що виплачуються за основними посадами або такими, що тимчасово виконуються".

16. Пункт 23.2 доповнити абзацом першим такого змісту:

"23.2. До осіб інспекторського (ревізорського) складу відносяться військовослужбовці, які займають передбачені в штатах посади інспектора, офіцера-інспектора, інспектора-ревізора, ревізора та посади з подвійним найменуванням, якщо одне з них передбачає посаду інспектора або ревізора. До військовослужбовців, які мають право на отримання надбавки, також відносяться службові особи контрольно-ревізійних органів Збройних Сил України, інших контрольно-ревізійних органів та їх підрозділів, якщо їх посадовими обов'язками передбачено проведення ревізій та перевірок фінансової та господарської діяльності і якщо під час проведення ревізій та перевірок вони виконують обов'язки і користуються правами інспекторів-ревізорів".

У зв'язку з цим абзаци перший, другий, третій пункту 23.2 вважати відповідно абзацами другим, третім, четвертим.

17. Пункт 23.3 викласти в такій редакції:

"23.3. Особам офіцерського складу, які не мають права на одержання надбавки, допущеним до тимчасового виконання обов'язків за вакантними або невакантними посадами, за якими встановлена виплата надбавки, ця надбавка виплачується за час фактичного виконання обов'язків за посадами, що тимчасово виконуються".

18. Абзаци другий, третій, четвертий, п'ятий пункту 24.1 після слова "відсотків" доповнити словами "від посадового окладу".

19. У пунктах 25.1, 25.5 слова "начальника Генерального штабу Збройних Сил України - першого заступника Міністра оборони України або заступників Міністра оборони України - командувачів видів Збройних Сил України" замінити словами "начальника Генерального штабу Збройних Сил України або головнокомандувачів видів Збройних Сил України" у відповідних відмінках.

20. В останньому абзаці пункту 27.6 слова "начальником Генерального штабу Збройних Сил України - першим заступником Міністра оборони України, заступником Міністра оборони України - командувачем Сухопутними військами Збройних Сил України" замінити словами "начальником Генерального штабу Збройних Сил України, Головнокомандувачем Сухопутних військ Збройних Сил України".

21. В абзаці другому підпункту 29.2.1 та в підпунктах 29.5.2, 29.6.2 слова "заступника Міністра оборони України - Командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України" замінити словами "Головнокомандувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України".

22. Абзац третій пункту 31.2 викласти в такій редакції: "екіпажів винищувальної авіації, які залучаються до несення бойового чергування вдень, інших категорій особового складу, які згідно з пунктом 31.1 Положення мають право на винагороду, - 3 відсотки посадового окладу за кожне чергування, але не більше 25 відсотків".

23. Пункт 32.3 викласти в такій редакції:

"32.3. Військовослужбовцям, які прослужили у Збройних Силах України неповний календарний рік, винагорода виплачується пропорційно прослуженому часу з розрахунку 1/12 річного розміру винагороди за кожний повний календарний місяць служби.

Неповні календарні місяці служби до розрахунку не приймаються.

У разі виплати винагороди військовослужбовцям за неповний календарний рік період служби обчислюється:

тим, які за час проходження військової служби отримали перше офіцерське звання (у тому числі під час навчання) або військове звання прапорщика (мічмана), - з дня підписання наказу про присвоєння військового звання;

тим, які протягом року прийняті на військову службу за контрактом на посади осіб офіцерського складу, прапорщиків (мічманів), осіб рядового, сержантського і старшинського складу, - з дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадами;

тим, які протягом року звільнені з військової служби або вибули для проходження військової служби до військових частин, де виплата винагороди не встановлена, а також відрядженим установленим порядком до органів виконавчої влади, інших цивільних установ, - до дня виключення зі списків особового складу військової частини включно.

Слухачам та курсантам із числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, призначеним після закінчення військових навчальних закладів для проходження служби у військові частини, де виплата винагороди не передбачена, період служби, за який підлягає виплаті винагорода у військових навчальних закладах, обчислюється - до дня закінчення відпустки, що надається їм після закінчення вищого військового навчального закладу.

У разі смерті військовослужбовця розмір винагороди обчислюється пропорційно часу, прослуженому в році смерті, і виплачується особам, визначеним у пункті 12.1 Положення".

24. Пункт 32.4 викласти в такій редакції:

"32.4. Командири окремих військових частин від батальйону і вище мають право зменшувати військовослужбовцям розмір винагороди або позбавляти винагороди повністю за порушення та упущення, передбачені в пункті 34.6 Положення.

У таких випадках у наказі про виплату винагороди військовослужбовцям зазначається причина зменшення розміру винагороди або позбавлення її повністю".

25. Пункт 32.5 викласти в такій редакції:

"32.5. Виплата винагороди військовослужбовцям провадиться на підставі наказу командира військової частини, а командиру (начальнику) - на підставі наказу вищого командира (начальника).

Виплата винагороди керівному складу центрального апарату Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, головнокомандувачам видів Збройних Сил України та оперативних командувань здійснюється:

начальнику Генерального штабу Збройних Сил України, Державному секретарю Міністерства оборони України з питань міжнародного співробітництва, головнокомандувачам видів Збройних Сил України, помічникам Міністра оборони України, керівникам структурних підрозділів центрального апарату Міністерства оборони України, підпорядкованим безпосередньо Міністру оборони України, - на підставі наказу Міністра оборони України;

керівникам структурних підрозділів центрального апарату Міністерства оборони України, не підпорядкованим Міністру оборони України, - на підставі наказу Державного секретаря Міністерства оборони України;

керівному складу Генерального штабу Збройних Сил України, начальникам управлінь Генерального штабу Збройних Сил України - на підставі наказу начальника Генерального штабу Збройних Сил України;

командувачам військ оперативних командувань - на підставі наказу Головнокомандувача Сухопутних військ Збройних Сил України".

26. Абзац другий пункту 32.8 викласти в такій редакції:

"Не виключається з періоду військової служби для виплати винагороди час перебування в розпорядженні (за штатом) військовослужбовців, які проходять військову службу у військових частинах, у яких установлена виплата винагороди, а також у чергових відпустках, що надаються їм у разі звільнення з військової служби".

27. Підпункт 32.9.1 вилучити.

У зв'язку з цим підпункти 32.9.2 та 32.9.3 вважати відповідно підпунктами 32.9.1 та 32.9.2.

28. Абзац перший пункту 34.1 після слів "військових частин" доповнити словами "начальники військових навчальних закладів".

29. У пункті 34.6:

абзац перший після слів "військової частини" доповнити словами "начальник військового навчального закладу, керівник установи та організації Збройних Сил України";

абзац п'ятий доповнити словами "невиконання індивідуальних планів роботи науковим, науково-педагогічним (педагогічним) складом, ад'юнктами, докторантами".

30. Пункт 34.8 після слів "у військових навчальних закладах" доповнити словами "(школах прапорщиків)".

31. У пункті 37.1 після цифр "24.4" додати цифри "34.1".

32. Абзац третій пункту 40.2 вилучити.

33. Абзац перший пункту 40.3 викласти в такій редакції:

"Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, звільненим з військової служби за віком, станом здоров'я, у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів у разі неможливості використання їх на службі, яким чергова відпустка за поточний рік до одержання військовою частиною наказу (повідомлення) про звільнення з військової служби не була надана, надається відпустка і виплачується таке грошове забезпечення".

34. Абзац перший пункту 40.4 викласти в такій редакції:

"Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, звільненим з військової служби (крім звільнених за віком, станом здоров'я у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів у разі неможливості використання їх на службі), яким чергова відпустка за поточний рік до одержання військовою частиною наказу (повідомлення) про звільнення з військової служби не була надана, грошове забезпечення виплачується за час відпустки, яка надається пропорційно часу, прослуженому в році звільнення, за кожний повний місяць служби з такого розрахунку".

35. Розділ 41 викласти в новій редакції:

"41. Грошова допомога військовослужбовцям у разі звільнення з військової служби

41.1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) у разі звільнення з військової служби за вислугою строку служби, після закінчення строку контракту, за віком, за станом здоров'я, у зв'язку зі скороченням штатів або з проведенням організаційних заходів у разі неможливості використання на службі виплачується грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

41.2. Військовослужбовцям, звільненим з військової служби за власним бажанням, через сімейні обставини або інші поважні причини, визначені Переліком сімейних обставин та інших поважних причин, що можуть бути підставою для звільнення з військової служби військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 1994 року N 150 , виплачується грошова допомога в розмірі 25 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

41.3. У вислугу строків служби особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, для виплати грошової допомоги в разі звільнення зараховуються періоди, визначені статтею 20 Положення про порядок призначення та виплати в Міністерстві оборони України державних пенсій і допомог військовослужбовцям та членам їх сімей, затвердженого наказом Міністра оборони України від 8 серпня 1994 року N 205 , зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 5 вересня 1994 року за N 212/422 (із змінами і доповненнями).

41.4. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби), які в разі звільнення з військової служби мають право на отримання грошової допомоги, до їх місячного грошового забезпечення, з якого нараховується ця грошова допомога, включаються:

для військовослужбовців, що звільняються з посад, на які вони були призначені, - оклад за штатною посадою, оклад за військовим званням і додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, премія);

для військовослужбовців, які на день звільнення з військової служби перебували у розпорядженні відповідних командирів (начальників), - посадовий оклад, оклад за військовим званням на день звільнення з військової служби додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, премія), що отримували військовослужбовці за останніми штатними посадами відповідно до чинного законодавства.

41.5. Військовослужбовцям строкової служби та курсантам військових навчальних закладів з числа цивільної молоді, звільненим з військової служби (навчання), грошова допомога виплачується в розмірі 8 посадових окладів. Зазначеним особам з числа дітей-сиріт і дітей, які залишилися без опіки батьків, - 12 посадових окладів.

41.6. Військовослужбовцям, які отримують посадові оклади у підвищених розмірах, грошова допомога в разі звільнення виплачується з урахуванням підвищених окладів.

41.7. Грошова допомога не виплачується:

41.7.1. Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, звільненим з військової служби у зв'язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, та службовою невідповідністю.

41.7.2. Військовослужбовцям строкової служби, звільненим з військової служби у зв'язку із засудженням до позбавлення волі за вироком суду, що набрав законної сили.

41.7.3. Курсантам: відрахованим з військових навчальних закладів до досягнення призовного віку; які проходять підготовку на посади офіцерського складу, у разі дострокового припинення (розірвання) контракту через небажання продовжувати навчання, через недисциплінованість, у разі відмови від подальшого проходження військової служби на посадах офіцерського складу після закінчення навчання.

41.7.4. Вихованцям військово-музичних шкіл і військових частин, у тому числі тим, які займають перед звільненням посади музикантів".

36. Пункт 1 додатка 2 до пункту 24.1 Положення про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України викласти в новій редакції:

"1. Військові навчальні заклади Збройних Сил України та військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів України:

начальник та його заступники, крім заступників з тилу (матеріально-технічного забезпечення) інженерно-авіаційної служби або частини;

начальник управління (навчально-методичного, науково-організаційного) та його заступники;

старший офіцер, офіцер управління (навчально-методичного, науково-організаційного);

начальник відділу виховної роботи та його заступник;

начальник групи відділу виховної роботи;

начальник навчального (навчально-методичного), науково-дослідного (наукового, науково-методичного, науково-випробувального), науково-організаційного відділів (відділень) та їх заступники;

начальник відділу (відділення, бюро) військово-наукової (військово-технічної, науково-технічної) інформації;

начальник відділення навчального відділу;

начальник групи навчального, науково-дослідного та науково-організаційного відділів (частин, відділень);

старший офіцер навчального (організаційного) відділу;

старший помічник начальника навчального, науково-дослідного та науково-організаційного відділів;

начальник науково-організаційного (навчально-методичного) відділення;

начальник наукового центру та його заступники;

начальник управління наукового центру та його заступники;

начальник науково-дослідного управління наукового центру та його заступники;

начальник відділу наукового центру та його заступник;

начальник науково-дослідної (науково-випробувальної) лабораторії;

начальник науково-методичної лабораторії;

головний науковий співробітник;

провідний науковий співробітник;

старший науковий співробітник;

науковий співробітник;

начальник відділу військово-наукової інформації (прогнозування);

начальник групи пошуку та аналітичного узагальнення інформації;

начальник групи прогнозування;

начальник відділу проблем національної безпеки;

секретар вченої ради (спеціалізованої кандидатської, докторської);

начальник науково-обчислювального (обчислювального) центру;

начальник відділення науково-обчислювального (обчислювального) центру;

начальник інформаційно-обчислювального відділу;

начальник групи інформаційно-обчислювального відділу;

начальник інформаційно-обчислювального центру;

начальник відділу інформаційно-обчислювального центру;

начальник відділення інформаційно-обчислювального центру;

начальник відділення науково-дослідної лабораторії, начальник лабораторії (обчислювальної) факультету;

начальник курсів комп'ютерного навчання;

начальник центру військово-медичної інформації;

начальник факультету та його заступник;

начальник факультету, який утримується за окремим штатом, та його заступники, крім заступника з тилу (матеріально-технічного забезпечення);

начальник предметно-методичної (навчально-методичної, науково-організаційної) групи;

начальник кафедри та його заступник;

професор;

доцент;

начальник групи - старший викладач;

старший викладач (старший викладач - начальник служби);

викладач (викладач - начальник служби);

начальник групи (науково-дослідної) кафедри;

заступник начальника відділу проблем національної безпеки;

начальник групи аналізу та узагальнення проблем національної безпеки;

начальник групи політичних та стратегічних проблем;

начальник групи воєнно-технічних, економічних та екологічних проблем;

начальник відділу проблем управлінської діяльності керівного складу Збройних Сил України та його заступник;

начальник групи аналізу та прогнозування управлінської діяльності;

начальник групи розробки методологічних основ управлінської діяльності;

начальник групи оперативно-стратегічного обєрунтування вимог до системи комплексів автоматизованих робочих місць;

начальник центру оперативної підготовки та його заступник;

начальник відділу центру оперативної підготовки;

заступник начальника відділу - начальник відділення центру оперативної підготовки;

начальник відділення - провідний науковий співробітник центру оперативної підготовки;

начальник відділення центру оперативної підготовки;

асистент".

Начальник Головного фінансово-економічного управління
Міністерства оборони України, генерал-лейтенант I.Ю.Марко

^ Наверх
наверх