Документ втратив чиннiсть!
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
17.10.2002 N 11/1-09-9622-ЕП
Начальникам регіональних митниць
Начальникам митниць
(Лист відкликано на підставі Листа
Державної митної служби України
N 11/1-10.09/920-ЕП від 01.02.2010)
Щодо наказа Держмитслужби та Мінтрансу
від 30.03.2001 N 231/174
Пунктом 5.6 Порядку взаємодії митниць і залізниць України при переміщенні через митний кордон товарів та інших предметів у вантажних залізничних поїздах, затвердженого наказом Держмитслужби та Мінтрансу від 30.03.2001 N 231/174 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 19.04.2001 за N 360/5551) визначено:
транзитні товари (вантажі) можуть бути оглянуті митними органами в будь-якому пункті під час перевезення, якщо є достатні підстави вважати, що ці товари (вантажі) перевозяться з порушенням чинного законодавства.
Разом з тим, останнім часом значно збільшилася кількість звернень Державної адміністрації залізничного транспорту України щодо затримок транзитних вантажів посадовими особами Амвросіївської, Чопської, Могилів-Подільської, Роздільнянської митниць в результаті яких тривалий час простоюють вагони з швидкопсувною продукцією, збільшуються терміни доставки товарів до вантажоодержувачів, а як наслідок створюється негативний імідж України, як транзитної держави, який не можливо перерахувати в фінансовому плані.
Зокрема, в результаті формального підходу при проведенні митного оформлення контейнерів MSKU 2078744, APMU 2705683 з мінеральною водою посадовими особами Амвросіївської митниці (термін доставки із-за протікання води був порушений на 3 дні), без використання положень статті 142 Митного кодексу України, за малозначне вчинення порушення митних правил запроваджено справу про порушення митних правил й передано до суду. В ході розгляду цієї справи в суді термін затримки вказаних контейнерів до їх відправки за межі митної території України склав 74 доби (з 27.05.2002 по 09.08.2002), а як наслідок таких дій посадових осіб митниці претензія від 06.09.2002 до Держмитслужби на суму 5580 дол. США, виставлена власником контейнерного терміналу "Польцуг ГмбХ".
Крім цього, не виконуються вимоги листа Держмитслужби від 23.01.2001 N 09/1-283-ЕП в частині інформування про причини затримки вагонів на прикордонних передавальних станціях за двома підписами: начальника митниці та начальника станції (або осіб, що їх заміщують). Так, з наведених у зверненні Укрзалізниці з 5 по 21 вересня чотирьох затримок в зоні діяльності Чопської митниці, до вказаної інформації внесена тільки одна. Подільською регіональною митницею повідомлено, що затримок вагонів з товарами, митницями регіону у вересні поточного року не зафіксовано, а Укрзалізницею за вказаний період повідомлено про дві затримки з товаром "свіжі яблука" й про їх причини Могилів-Подільська митниця інформує листом від 06.10.2002 N 07/2452-ЕП. Постає питання відповідності інформації митниць про причини затримок, які надходять на запити Держмитслужби. При цьому тільки Карпатська, Східна та Подільська регіональні митниці направили інформацію по вказаному листу, а інформація від інших регіональних митниць (в зоні діяльності яких є прикордонні передавальні станції) про причини затримки вагонів за двома підписами, за станом на даний час за вересень місяць відсутня.
Аналіз наявної інформації показує, що основними причинами затримки транзитних товарів є відсутність дієвої взаємодії на місцевому рівні між митницями, залізницями й декларантами, що приводить до неузгоджених дій по своєчасній подачі вагонів для митного огляду, надання повного пакету необхідних документів для митного оформлення та термінів проведення контрольних процедур, а як наслідок затримок в пунктах пропуску залізничних транспортних засобів, зайвого листування між Держмитслужбою та Укрзалізницею.
Враховуючи вищевикладене, при оформленні транзитних товарів, що перевозяться з використання залізничного транспорту, усунути штучні перешкоди та зволікання, які можуть виникати при цьому й взяти під особистий контроль стан справ з проведення митного контролю та митного оформлення цих товарів, достовірності і своєчасності надання інформації про причини затримок транзитних товарів.
Голова Служби М.М.Каленський