Документ втратив чиннiсть!
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
НАКАЗ
28.10.2002 N 8/2
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Генеральної
прокуратури N 9гн від 07.05.2004 )
Про введення в дію Інструкції про порядок
виїздів працівників органів прокуратури
України у закордонні службові відрядження
Керуючись ст.15 Закону України "Про прокуратуру" ( 1789-12 ), НАКАЗУЮ
1. Затвердити і ввести в дію з 1 листопада 2002 року Інструкцію про порядок виїздів працівників органів прокуратури України у закордонні службові відрядження, що додається.
2. Наказ надіслати прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України, міським, районним, міжрайонним та прирівняним до них прокурорам.
3. Організувати вивчення Інструкції прокурорсько-слідчими працівниками.
4. Прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України, міським, районним, міжрайонним та прирівняним до них прокурорам, начальникам управлінь та відділів Генеральної прокуратури України забезпечувати порядок виїздів працівників органів прокуратури України у закордонні службові відрядження згідно з вимогами Інструкції.
5. Контроль за виконанням вимог Інструкції покласти на міжнародно-правове управління Генеральної прокуратури України.
Генеральний прокурор України С.Піскун
Затверджено
Наказ Генерального
прокурора України
28.10.2002 N 8/2
Інструкція
про порядок виїздів працівників органів прокуратури
України у закордонні службові відрядження
1. Загальні положення
1.1. Виїзд працівників органів прокуратури України у закордонні службові відрядження здійснюється в разі необхідності:
а) участі у заходах правоохоронних органів інших держав щодо надання правової допомоги за клопотаннями правоохоронних органів України, за умови отримання згоди на це запитуваної сторони;
б) участі у переговорах та робочих зустрічах з представниками правоохоронних та державних органів зарубіжних країн у складі державних делегацій та делегацій Генеральної прокуратури України;
в) проходження навчання або стажування;
г) участі у міжнародних заходах (симпозіумах, конференціях, семінарах, зустрічах тощо).
1.2. Фінансування витрат, пов'язаних із закордонним відрядженням, здійснюється:
Кабінетом Міністрів України - у частині валютних витрат (проживання, добові, побутове обслуговування, транспортні витрати тощо);
органом прокуратури, який відряджає працівника, - у частині витрат у гривнях;
за рахунок приймаючої сторони у випадках, передбачених підпунктами "б", "в", "г" пункту 1.1 цієї Інструкції.
Фінансування витрат на відрядження працівників прокуратури з інших джерел забороняється.
1.3. Перебуваючи на території іноземної держави, співробітники прокуратури повинні додержуватися законодавства країни перебування. Будь-яке втручання з їх боку в дії співробітників іноземних правоохоронних органів, проведення слідчих дій самостійно, вжиття заходів, не передбачених планом-завданням, а також таких, що можуть зашкодити державним інтересам України, забороняється.
2. Правила виїзду у службове закордонне відрядження
2.1. Обов'язковою умовою для виїзду у відрядження за кордон є наявність письмового запрошення чи згоди міжнародної організації чи урядової установи іноземної держави або її Посольства чи Представництва в Україні. У виключних випадках це може бути запрошення Посольства України у відповідній країні, отримане через МЗС України.
2.2. Дозвіл на виїзд у закордонне відрядження надається Генеральним прокурором України на підставі рапорту працівника, який відряджається за кордон, погодженого з керівництвом прокуратури області (прирівняної до неї прокуратури), а також з начальником структурного підрозділу Генеральної прокуратури та відповідним заступником Генерального прокурора.
2.3. У рапорті зазначаються:
а) персональні дані працівника або кожного з групи працівників, які направляються у відрядження - посада, прізвище, ім'я, по батькові, контактний телефон;
б) країна, до якої планується виїзд, та орган, який є приймаючою стороною;
в) мета та обгрунтування необхідності виїзду за кордон;
г) запланований термін відрядження та дата виїзду;
є) населені пункти, перебування в яких заплановано;
д) вид транспорту;
є) пропозиції щодо джерел фінансування витрат;
е) дані про наявність у зазначених працівників дійсних службових (дипломатичних) паспортів та їх атрибути (серія та номер паспорту, дата видачі і термін дії, орган, що видав паспорт). У разі необхідності оформлення працівникам, які відряджаються, службових (дипломатичних) паспортів, до рапорту додаються належні їм паспорти громадянина України, 2 кольорові фотокартки паспортного формату та копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;
ж) план роботи у відрядженні з обов'язковим визначенням обсягу роботи кожного працівника, що відбуває за кордон.
2.4. У випадках, коли ставиться питання про відрядження до країн, для в'їзду в які необхідно отримати візи, до рапорту (листа) додається оригінал запрошення або згоди приймаючої установи на приїзд конкретних осіб.
2.5. За загальним правилом рішення про дозвіл на виїзд у відрядження за кордон приймається Генеральним прокурором України, а в разі його відсутності - виконуючим його обов'язки шляхом накладення резолюції на рапорті. Підставою для виїзду працівників Генеральної прокуратури є наказ Генерального прокурора України.
2.6. Після отримання дозволу Генерального прокурора України або виконуючого його обов'язки на виїзд у відрядження, рапорт разом із запрошенням (згодою на приїзд) приймаючої сторони та іншими наявними документами не пізніше ніж за 15 діб до запланованої дати виїзду передається до відділу міжнародного співробітництва міжнародно-правового управління Генеральної прокуратури України.
2.7. У разі необхідності оформлення в'їзних віз працівники, що відряджаються, повинні заповнити відповідні візові анкети та надати фотокартки паспортного формату у необхідній кількості. Бланки анкет видаються відділом міжнародного співробітництва міжнародно-правового управління Генеральної прокуратури України.
2.8. Документи для оформлення службових паспортів і віз, а також для забезпечення від'їжджаючих іноземною валютою, накази про відрядження працівників Генеральної прокуратури України готуються працівниками відділу міжнародного співробітництва міжнародно-правового управління Генеральної прокуратури України. Вони, за необхідності, забезпечують від'їжджаючих квитками на відповідний вид транспорту, вибираючи при цьому найбільш економічний маршрут.
2.9. Кошторис валютних видатків на закордонне відрядження для подання до Кабінету Міністрів України підписується головним бухгалтером і затверджується Генеральним прокурором України.
2.10. Працівники, відрядження яких фінансується за рахунок коштів Кабінету Міністрів України, повинні до початку відрядження отримати в бухгалтерії Кабінету Міністрів України відповідні валютні кошти. За необхідності це можуть зробити за відповідною довіреністю працівники відділу міжнародного співробітництва міжнародно-правового управління Генеральної прокуратури України.
2.11. За потреби працівники органів прокуратури, які від'їжджають у закордонне відрядження, отримують консультативно-дорадчу допомогу та інформацію щодо країни, до якої вони виїздять, від працівників міжнародно-правового управління.
2.12. Після закінчення відрядження, протягом трьох робочих днів з моменту повернення на територію України, працівники органів прокуратури, які перебували за кордоном, повинні здати службові (дипломатичні) паспорти до відділу міжнародного співробітництва міжнародно-правового управління Генеральної прокуратури України. Ці паспорти передаються на зберігання до Консульського управління МЗС України відповідно до Положення про службовий (дипломатичний) паспорт України ( 153/98 ).
2.13. Протягом семи днів після закінчення відрядження до міжнародно-правового управління Генеральної прокуратури України особою, що перебувала за кордоном, подається звіт встановленої форми, в якому відображається:
а) фактична тривалість відрядження із зазначенням відвіданих країн;
б) мета виїзду;
в) інформація про результати відрядження (виконання завдання).
Звіт, що передається до міжнародно-правового управління, має бути погоджений з керівником структурного підрозділу або прокурором області.
У разі відрядження групи, її керівником складається єдиний звіт, у якому, крім згаданих даних, зазначається кількість і прізвища працівників, які виїздили за кордон.
2.14. Протягом трьох робочих днів після повернення працівники, відрядження яких фінансувалось за рахунок коштів Кабінету Міністрів України, повинні особисто звітувати в бухгалтерії Кабінету Міністрів України за витрачені протягом поїздки валютні кошти відповідно до норм та порядку, встановлених актами Кабінету Міністрів та Міністерства фінансів України, які є чинними на час відрядження.
Якщо відрядження повністю або частково фінансувалось з бюджету органів прокуратури, відряджені особи звітують упродовж зазначеного строку про витрати в цій частині у бухгалтерії органу прокуратури.
Міжнародно-правове управління Генеральної прокуратури України