Документ втратив чиннiсть!
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА I ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ХАРЧОВІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ
НАКАЗ
N 51/64/180/59 від 15.06.94
м.Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
1 липня 1994 р. за N 141/350
( Наказ відмінено згідно Наказу Мінфіну
N 119/109/193 від 12.07.95 )
Про затвердження Положення про порядок надання
бюджетної позички для фінансування державного
контракту на поставку до державних ресурсів
сільськогосподарської продукції і сировини
(зерно, насіння олійних культур та цукрові буряки)
( Додатково див. Положення Мінфіну
N 10-08 від 11.07.94 )
У зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1993 року N 929 "Про державний контракт і державне замовлення на сільськогосподарську продукцію, сировину і продовольство на 1994 рік" НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Положення про порядок надання бюджетної позички для фінансування державного контракту на поставку до державних ресурсів сільськогосподарської продукції і сировини (додається).
2. Управлінню фінансів агропромислового комплексу і охорони природи Мінфіну, Головному контрольно-ревізійному управлінню України, Міністерству фінансів Республіки Крим, фінансовим управлінням обласних державних адміністрацій, апаратам головних контролерів-ревізорів у Республіці Крим та областях встановити контроль за цільовим використанням і своєчасним поверненням заготівельними і переробними підприємствами та організаціями бюджетної позички, наданої для фінансування державного контракту на поставку до державних ресурсів сільськогосподарської продукції (зерно, насіння олійних культур та цукрові буряки).
Заступник Міністра фінансів України П.К.Германчук
Заступник Міністра економіки України Ю.I.Єхануров
Міністр сільського господарства і продовольства України Ю.М.Карасик
Голова Державного комітету України по
харчовій промисловості М.Ф.Кулініч
Затверджено
наказом Міністерства фінансів, Міністерства
економіки, Міністерства сільського
господарства і продовольства, Державного
комітету України по харчовій промисловості
від 15.06.94 р. N 51/64/180/59
Положення
про порядок надання бюджетної позички для
фінансування державного контракту на поставку до
державних ресурсів сільськогосподарської продукції
і сировини
( Додатково див. Положення Мінфіну
N 10-08 від 11.07.94 )
Постановою Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1993 року N 929 "Про державний контракт і державне замовлення на сільськогосподарську продукцію, сировину і продовольство на 1994 рік" передбачено, що державний контракт на поставку до державних ресурсів сільськогосподарської продукції фінансується за рахунок державного бюджету.
Для цього заготівельним і переробним підприємствам і організаціям надається бюджетна позичка на видачу сільськогосподарським товаровиробникам авансів у розмірі не менше 50 відсотків вартості законтрактованої продукції та для остаточних розрахунків за неї.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 лютого 1994 року N 86 "Про порядок поставки сільськогосподарським товаровиробникам бензину, дизельного палива, мінеральних добрив і засобів захисту рослин" частина бюджетної позички, призначеної для виплати авансів, виходячи з 25 відсотків вартості законтрактованої продукції може використовуватись для централізованої закупівлі і поставки сільськогосподарським товаровиробникам бензину, дизпалива, мінеральних добрив, засобів захисту рослин, насіння цукрових буряків у рахунок авансу.
1. Бюджетна позичка на зазначені цілі надається Мінсільгосппроду і Держхарчопрому для заготівельних та переробних підприємств і організацій, які мають права державного замовника сільськогосподарської продукції до державних ресурсів за державним контрактом у межах коштів, передбачених на цю мету у Державному бюджеті на 1994 рік, на умовах забезпечення зворотності, платності і відповідальності за цільове і ефективне використання коштів.
2. Кредитні відносини між Мінфіном, Мінсільгосппродом і Держхарчопромом оформляються договорами, в яких визначаються: мета надання бюджетної позички, її сума та терміни повернення, процентні ставки за користування позичкою, фінансові санкції за порушення виконання укладених угод та особливі умови надання позички.
Мінсільгосппрод і Держхарчопром укладають з відповідними виробничими об'єднаннями і асоціаціями, а останні із заготівельними організаціями та переробними підприємствами аналогічні угоди, в яких передбачають також заходи щодо забезпечення повернення в установлений термін сум одержаної позички. Крім того, із заготівельними організаціями та переробними підприємствами укладаються договори на заставу продукції на відповідну суму одержаної бюджетної позички і відсотків за її використання.
3. Плата за використання бюджетної позички в 1994 році встановлюється в розмірі 30 відсотків річних з дня надходження коштів на рахунок Мінсільгосппроду і Держхарчопрому.
У випадках невиконання державного контракту господарства-здавальники сільськогосподарської продукції, які отримали аванси, компенсують заготівельним організаціям і переробним підприємствам частину сплачених ними відсотків за користування позичкою, одержаною на видачу авансів, пропорційно невиконанню державного контракту.
4. Бюджетна позичка в частині, необхідній для централізованої закупівлі матеріальних ресурсів, надається Мінсільгосппроду і Держхарчопрому на підставі укладеного з Мінфіном договору в розмірі 25 відсотків вартості сільськогосподарської продукції, на яку укладено державний контракт.
Бюджетна позичка для видачі решти авансу надається в межах 50 відсотків вартості продукції за фактично укладеними з товаровиробниками державними контрактами, з урахуванням затрат на вирощування продукції, але не пізніше, як за місяць до початку збирання врожаю.
5. Для одержання бюджетної позички Мінсільгосппрод і Держхарчопром подають Мінфіну розрахунок за формою, згідно з додатком N 1, який складається на підставі даних статистичної звітності про укладання державних контрактів на закупівлю сільськогосподарської продукції за формою N 18-заг і подається на десятий день після терміну подання звітності.
6. Матеріальні ресурси поставляються товаровиробникам безоплатно у рахунок належних їм авансів під законтрактовану продукцію відповідно до Порядку поставки сільськогосподарським товаровиробникам бензину, дизпалива, мінеральних добрив та засобів захисту рослин за продукцію, яка реалізується до державних ресурсів у 1994 році, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 лютого 1994 року N 86 "Про порядок поставки сільськогосподарським товаровиробникам бензину, дизельного палива, мінеральних добрив і засобів захисту рослин".
Заготівельні організації та переробні підприємства на підставі одержаних від постачальницьких організацій документів на поставлені товаровиробникам матеріальні ресурси ведуть їх облік у рахунок грошових авансів у порядку, що визначається Мінсільгосппродом і Держхарчопромом за погодженням із заінтересованими міністерствами і відомствами.
7. Заготівельні організації і переробні підприємства для одержання бюджетної позички подають відповідним виробничим об'єднанням і асоціаціям розрахунок сум бюджетної позички, необхідної для перерахування авансів товаровиробникам сільськогосподарської продукції з урахуванням сум авансу, одержаного у вигляді матеріальних ресурсів за формою згідно з додатком N 1.
Розрахунок складається підприємствами на підставі укладених з товаровиробниками державних контрактів на закупівлю сільськогосподарської продукції і подається у строки, встановлені для подання звіту за формою N 18-заг.
8. Для проведення остаточних розрахунків з товаровиробниками за сільськогосподарську продукцію, яка продана за державним контрактом, бюджетна позичка надається Мінсільгосппроду і Держхарчопрому в межах залишку коштів, передбачених у Державному бюджеті на цю мету, у терміни, визначені договором з Мінфіном, з урахуванням обсягів фактично закупленої до державних ресурсів продукції.
Позичка для остаточних розрахунків надається на підставі розрахунків, які Мінсільгосппрод і Держхарчопром подають Мінфіну за формою згідно з додатком N 2. За аналогічними розрахунками надаються позички на цю мету виробничим об'єднанням, асоціаціям, заготівельним організаціям та переробним підприємствам.
9. При визначенні суми позички для остаточних розрахунків за сільськогосподарську продукцію враховуються суми позички, наданої для видачі авансів (у тому числі й матеріальними ресурсами), а також суми позички, що підлягає поверненню до державного бюджету у терміни, визначені договором.
10. Перерахування коштів бюджетної позички для авансування та остаточних розрахунків за сільськогосподарську продукцію здійснюється на спеціальні окремі рахунки Мінсільгосппроду, Держхарчопрому, виробничих об'єднань, асоціацій та підпорядкованих їм заготівельних організацій і переробних підприємств.
11. Позичальники зобов'язані забезпечити цільове використання і своєчасне повернення позички та відсотків за її використання.
Бюджетні позички та відсотки за їх використання повертаються та сплачуються заготівельними організаціями і переробними підприємствами через органи, до сфери управління яких вони належать. Гарантом погашення наданої їм бюджетної позички виступають Мінсільгосппрод і Держхарчопром.
Повернення бюджетних позичок з урахуванням коштів, витрачених на придбання матеріальних ресурсів, провадиться у терміни, визначені договорами, з урахуванням термінів реалізації готової продукції, але не пізніше 1 серпня 1995 року. Відсотки за користування позичкою нараховуються щомісячно і сплачуються у терміни, визначені для її повернення.
12. У разі використання одержаної позички на цілі, не визначені договором, подальша видача позичок припиняється до відновлення коштів, що витрачені не за призначенням.
При порушенні термінів повернення бюджетної позички відповідні суми стягуються у безспірному порядку, або на відповідну суму зменшується перерахування коштів, передбачених у державному бюджеті, Мінсільгосппроду і Держхарчопрому. За несвоєчасне повернення бюджетної позички стягується пеня в розмірі 0,5 відсотка від суми прострочених платежів за кожний день прострочення.
Позичальникам надається право дострокового повернення бюджетної позички.
13. Кошти державного бюджету, спрямовані для надання бюджетних позичок для фінансування державного контракту на поставку до державних ресурсів сільськогосподарської продукції, відносяться за класифікацією доходів і видатків Державного бюджету України по Мінсільгосппроду - розділ 160, глава 82, параграф 4, стаття 32, символ звітності банку 41; по Держхарчопрому розділ 160, глава 70, параграф 4, стаття 32, символ звітності банку 41.
14. Мінсільгосппрод і Держхарчопром щомісячно, не пізніше 8 числа місяця, наступного за звітним, подають Мінфіну звіт про використання бюджетних позичок, а також про надходження коштів від заготівельних організацій і переробних підприємств у рахунок погашення позичок за формою N 2-МДБ.
15. Суми бюджетної позички, що повертаються в поточному році, зараховуються на той бюджетний рахунок, з якого одержана позичка. Частина позички, яка повертається у наступному році, зараховується в доходи Державного бюджету України на розділ 12, параграф 17 бюджетної класифікації, символ звітності банку 54.
16. Суми одержаної заготівельними організаціями і підприємствами переробної промисловості бюджетної позички відображаються по дебету рахунку 55 "Інші рахунки в банках" субрахунок 5 "Інші рахунки в банках" у кореспонденції з рахунком 95 "Інші позикові кошти" субрахунок 1 "Короткострокові позикові кошти".
Частину бюджетної позички, що використана для закупівлі і поставки сільськогосподарським товаровиробникам пально-мастильних матеріалів, мінеральних добрив та засобів захисту рослин у рахунок авансу, заготівельні організації і переробні підприємства на підставі повідомлень постачальників зазначених ресурсів про їх поставку і підтвердження товаровиробника про їх одержання, відображають по дебету рахунку 61 "Розрахунки по авансах" і кредиту рахунку 95.
17. Повернення сум бюджетної позички заготівельні організації і переробні підприємства відображають по дебету рахунку 95 і кредиту рахунку 51 "Розрахунковий рахунок".
Показники одержання, погашення та заборгованості щодо бюджетної позички підприємства відображають у вписуваному пункті 5 "Бюджетна позичка на закупівлю сільгосппродукції" (рядок 990 довідки до форми N 1 "Баланс підприємства").
Сільськогосподарські товаровиробники одержані за цим порядком аванси на законтрактовану продукцію виділяють у вписуваному пункті 6 "Аванси за рахунок бюджетної позички" (рядок 995 довідки до форми N 1 "Баланс підприємства").
18. Відсотки за використання бюджетної позички на фінансування держконтракту із заготівель сільськогосподарської продукції відображаються в порядку, передбаченому пунктом 8 Основних положень про склад витрат виробництва (обігу) і формування фінансових результатів на підприємствах і в організаціях України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 1993 року N 764 "Про затвердження Основних положень про склад витрат виробництва (обігу) і формування фінансових результатів на підприємствах і в організаціях України".
19. Контроль за використанням і своєчасним поверненням бюджетних позичок до Державного бюджету України здійснює Міністерство фінансів із залученням місцевих фінансових органів.
______________________ ______________________ ______________________ (назва господарської організації) |
Додаток N 1 до Положення про порядок надання бюджетної позички для фінансування державного контракту на поставку до державних ресурсів сільськогосподарської продукції і сировини від 15.06.94 р. N 51/64/180/59 |
Розрахунок
сум бюджетної позички для видачі авансів
під сільськогосподарську продукцію, що
поставляється за державним контрактом
на "_____" __________ 1994 р.
-----------------------------------------------------------------
| N | |Одини-| Види продукції |
| п/п| Показники |ця |-------------------------|
| | |виміру|зер- |на- |цукро-|усього|
| | | |нові |сін- |ві | |
| | | |куль-|ня |буряки| |
| | | |тури |олі- | | |
| | | | |йних | | |
| | | | |куль-| | |
| | | | |тур | | |
|----+-------------------------+------+-----+-----+------+------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
|----+-------------------------+------+-----+-----+------+------|
| 1. |Обсяг продукції, на | | | | | |
| |яку укладено державний | млн. | | | | |
| |контракт | тонн | | | | |
|----+-------------------------+------+-----+-----+------+------|
| 2. |Середня закупівельна | | | | | |
| |ціна на 1 т. продукції за| тис. | | | | |
| |держконтрактом | крб. | | | | |
|----+-------------------------+------+-----+-----+------+------|
| 3. |Вартість продукції, на | | | | | |
| |яку укладено держконт- | млн. | | | | |
| |ракт | крб. | | | | |
|----+-------------------------+------+-----+-----+------+------|
| 4. |Сума бюджетної позички | млн. | | | | |
| |для видачі авансів (50%) | крб. | | | | |
|----+-------------------------+------+-----+-----+------+------|
|4.1.|У тому числі матеріаль- | млн. | | | | |
| |ними ресурсами (25%) | крб. | | | | |
|----+-------------------------+------+-----+-----+------+------|
| 5. |Фактично надано позички, | млн. | | | | |
| |усього | крб. | | | | |
| | у тому числі: | | | | | |
| |грошова | -"- | | | | |
| |вартість пального | -"- | | | | |
| |вартість мінеральних | -"- | | | | |
| |добрив | | | | | |
| |вартість засобів за- | -"- | | | | |
| |хисту рослин | | | | | |
| |_______________________ | | | | | |
| |_______________________ | | | | | |
| |_______________________ | | | | | |
|----+-------------------------+------+-----+-----+------+------|
| 6. |Додаткова потреба у |млн. | | | | |
| |позичці (ряд.4 - ряд.5) |крб. | | | | |
| |у тому числі:
|6.1.|На закупівлю мате- |млн. | | | | |
| |ріальних ресурсів |крб. | | | | |
| |(ряд.4.1 - ряд.5) | | | | | |
|----+-------------------------+------+-----+-----+------+------|
| 7. |Підлягає поверненню | -"- | | | | |
|----+-------------------------+------+-----+-----+------+------|
| 8. |Підлягає видачі | -"- | | | | |
-----------------------------------------------------------------
Керівник
Начальник фінансового управління
(головний бухгалтер)
"___" __________ 1994 року
______________________ ______________________ ______________________ (назва господарської організації) |
Додаток N 2 до Положення про порядок надання бюджетної позички для фінансування державного контракту на поставку до державних ресурсів сільськогосподарської продукції і сировини від 15.06.94 р. N 51/64/180/59 |
Розрахунок
сум бюджетної позички для остаточних розрахунків
за закуплену сільськогосподарську продукцію за
державним контрактом
на "_____" __________ 1994 р.
-----------------------------------------------------------------
| N | |Одини-| Види продукції |
| п/п| Показники |ця |-------------------------|
| | |виміру|зер- |на- |цукро-|усього|
| | | |нові |сін- |ві | |
| | | |куль-|ня |буряки| |
| | | |тури |олі- | | |
| | | | |йних | | |
| | | | |куль-| | |
| | | | |тур | | |
|----+-------------------------+------+-----+-----+------+------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
|----+-------------------------+------+-----+-----+------+------|
| 1. | Обсяги продукції, за- | | | | | |
| | купленої за державним | тис. | | | | |
| | контрактом | тонн | | | | |
|----+-------------------------+------+-----+-----+------+------|
| 2. | Вартість продукції | млн. | | | | |
| | | крб. | | | | |
|----+-------------------------+------+-----+-----+------+------|
| 3. | Видано позичок для | млн. | | | | |
| | авансування | крб. | | | | |
|----+-------------------------+------+-----+-----+------+------|
| 4. | Зараховано авансів за | | | | | |
| | продукцію, що надійшла в| | | | | |
| | рахунок державного кон- | млн. | | | | |
| | тракту | крб. | | | | |
|----+-------------------------+------+-----+-----+------+------|
| 5. | Зараховано позичок, що | млн. | | | | |
| | підлягають поверненню | крб. | | | | |
|----+-------------------------+------+-----+-----+------+------|
| 6. | Додаткова потреба у | млн. | | | | |
| | позичці | крб. | | | | |
-----------------------------------------------------------------
Керівник
Начальник фінансового управління
(головний бухгалтер)
"___" __________ 1994 року