Документ втратив чиннiсть!
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
N 11/7-13.1-6042-ЕП від 10.07.2002
Начальникам регіональних митниць
Начальникам митниць
(Лист втратив чинність на підставі
Листа Державної митної служби
N 25/2-14-36/1603-ЕП від 12.02.2004)
Щодо визначення митної вартості товарів, що ввозяться
на підставі договорів товарного кредиту
В зв'язку з запитами митних установ стосовно порядку визначення митної вартості товарів, що ввозяться на митну територію України на підставі договорів купівлі-продажу на умовах товарного кредиту, інформуємо про наступне.
Відповідно до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (334/94-ВР) товарний кредит - це товари, які передаються резидентом або нерезидентом у власність юридичним чи фізичним особам на умовах угоди, що передбачає відстрочення кінцевого розрахунку на визначений строк та під процент.
Товарний кредит передбачає передання права власності на товари (результати робіт, послуг) покупцю (замовнику) у момент підписання договору або в момент фізичного отримання товарів (робіт, послуг) таким покупцем (замовником) незалежно від часу погашення заборгованості.
Згідно статті 16 Закону України "Про Єдиний митний тариф" ( 2097-12 ) та постанови Кабінету Міністрів України від 05.10.98 N 1598 "Про затвердження порядку визначення митної вартості товарів та інших предметів у разі переміщення їх через митний кордон України", при визначенні митної вартості товарів до неї включається ціна товару, зазначена в рахунку-фактурі, а також такі фактичні витрати, якщо вони не зазначені в рахунку-фактурі: на транспортування, навантаження, розвантаження перевантаження та страхування до пункту перетину митного кордону України, комісійні та брокерські та інші платежі, які повинні бути оплачені імпортером (експортером) прямо чи побічно як умова ввезення чи вивезення цих товарів.
Оскільки товарний кредит передбачає передання права власності на товари незалежно від часу погашення заборгованості, сплату належної суми процентів не можна вважати умовою ввезення чи вивезення таких товарів.
Виходячи з вищезазначеного, суми процентів, які підлягають сплаті за товари, які ввозяться на умовах товарного кредиту, при визначенні митної вартості не включаються.
Заступник Голови Служби О.Шейко