документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ БАНКІВСЬКОГО НАГЛЯДУ

ЛИСТ
N 41-111/1290-3757 від 13.06.2002

(Лист втратив актуальність на підставі
Листа Національного банку України
N 22-0006/15566 від 20.03.2018
р.)

Головним управлінням НБУ
по м.Києву і Київській області
та Автономній Республіці Крим
Територіальним управлінням НБУ
Керівникам комерційних банків

Щодо володіння істотною участю в банку

Згідно з вимогами Прикінцевих положень Закону України "Про банки і банківську діяльність" ( 2121-14 ) (далі - Закон) та відповідно до вимог постанови Правління Національного банку України від 09.01.2002 р. N 10 "Про затвердження Змін до Положення про порядок створення і державної реєстрації банків, відкриття їх філій, представництв, відділень" акціонери (учасники) банку (юридичні та фізичні особи), які за станом на 17.01.2001 р. володіли істотною участю в банку та продовжують володіти нею без письмового дозволу Національного банку України, до 17.01.2003 р. зобов'язані отримати письмовий дозвіл Національного банку України на володіння істотною участю в банку. Для отримання дозволу ці особи мають подати заяву про отримання письмового дозволу Національного банку України на придбання істотної участі в банку та документи про їх фінансовий стан і ділову репутацію, а також ділову репутацію членів виконавчого органу і наглядової ради юридичних осіб, які є власниками істотної участі в банку, та ділову репутацію фізичних осіб, які є власниками істотної участі в юридичних особах - власниках істотної участі в банку.

Документи для отримання письмового дозволу на володіння істотною участю в банку подаються до Національного банку України юридичною особою через уповноважену особу, а фізичною особою особисто або через уповноважену особу.

1. Юридична особа - резидент України, подає такі документи:

1.1. Заяву на отримання дозволу на володіння істотною участю в банку, оформлену на бланку юридичної особи (за формою згідно з додатком 8 Положення про порядок створення і державної реєстрації банків, відкриття їх філій, представництв, відділень, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 31.08.2001 N 375 (із змінами).

1.2. Анкету за підписом керівника, засвідчену відбитком печатки юридичної особи (за формою згідно з додатком 9).

1.3. Копію свідоцтва про державну реєстрацію, засвідчену нотаріально.

1.4. Установчі документи та копії змін до установчих документів, засвідчені нотаріально (у разі якщо раніше її документи Національному банку України не подавалися).

1.5. Фінансову звітність за останні чотири звітних періоди (квартали), а також за станом на перше число місяця, у якому подається заява:

а) для небанківських установ - за формою N 1 "Баланс", яка передбачена Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 2 "Баланс", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 N 87 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.06.99 за N 396/3689, за формою N 2 "Звіт про фінансові результати", що передбачена Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 3 "Звіт про фінансові результати", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 N 87 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.06.99 за N 397/3690, та за формою N 4 "Звіт про власний капітал", яка передбачена Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 5 "Звіт про власний капітал", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 N 87 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.06.99 за N 399/3692;

б) для банків - за формами 1-КБ та 2-КБ, затвердженими постановою Правління Національного банку від 12.12.97 N 436 "Про затвердження Правил організації фінансової та статистичної звітності банків України", що засвідчується підписами керівника та головного бухгалтера (за наявності посади), а також відбитком печатки юридичної особи.

1.6. Висновок аудиторської фірми (аудитора), що складений за підсумками проведеної за станом на останню звітну дату перевірки фінансової звітності юридичної особи, незалежно від її організаційно-правової форми та форми власності, яка зобов'язана вести бухгалтерський облік і подавати фінансову звітність згідно з чинним законодавством України, щодо:

достовірності звітності, що грунтується на підставі даних первинного бухгалтерського обліку, грошових документів, наявної готівки та цінних паперів тощо;

повноти і відповідності чинному законодавству України та встановленим вимогам положень (стандартів) бухгалтерського обліку фінансово-господарської діяльності;

економічної оцінки фінансового стану та платоспроможності за останній рік і за станом на дату проведення аудиту на підставі розрахунку рекомендованих показників платоспроможності та фінансової стійкості учасників банку (резидентів України) (за балансом) (додаток 2).

1.7. Повідомлення юридичної особи про відсутність, на дату звернення щодо отримання дозволу на володіння істотною участю в банку, заборгованості за зобов'язаннями перед бюджетами всіх рівнів.

1.8. Довідки банків, що надали кредити, про стан виконання, на дату звернення щодо отримання дозволу на володіння істотною участю в банку, зобов'язань щодо їх повернення (ця вимога не поширюється на банки).

1.9. Висновок Антимонопольного комітету України у випадках, передбачених чинним законодавством України.

1.10. Анкету за формою згідно з додатком 12, заповнену членами спостережної ради, правління юридичної особи - заявника.

1.11. Анкету за формою згідно з додатком 13, заповнену фізичними особами, які мають істотну участь в юридичній особі - заявнику.

1.12. Копії установчих документів власників істотної участі в юридичній особі - учаснику, яка має отримати дозвіл на володіння істотною участю в банку та зміни до них, засвідчені в нотаріальному порядку, їх фінансову звітність за останні чотири звітних періоди (квартали) та висновки аудиторських фірм (аудиторів) про підтвердження їх звітності за останній звітний період (квартал).

2. Юридична особа - нерезидент України, додатково до документів, зазначених у підпунктах 1.1, 1.2, 1.4, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12 пункту 1 цього листа, має подати:

2.1. Нотаріально засвідчений за місцем видачі легалізований витяг з торгового (банківського) реєстру або інший офіційний документ, що підтверджує реєстрацію іноземного учасника в країні, у якій зареєстровано головний офіс іноземного інвестора (у разі наявності змін).

2.2. Довідку податкових органів країни реєстрації юридичної особи нерезидента про належне виконання ним своїх обов'язків як платника податку, якщо законодавством країни його походження передбачено надання такої довідки.

2.3. Нотаріально засвідчену за місцем видачі копію висновку іноземної аудиторської організації про фінансовий стан іноземного інвестора на кінець останнього повного календарного року, що передує зверненню щодо отримання дозволу на володіння істотною участю в банку, підтверджений українською аудиторською організацією.

2.4. Повідомлення центрального банку іноземної держави або уповноваженого органу про здійснення достатнього контролю за діяльністю банку (якщо особа, яка мала істотну участь у банку - є іноземний банк).

3. Фізична особа - громадянин України має подати:

3.1. Заяву фізичної особи на отримання дозволу на володіння істотною участю в банку (за формою згідно з додатком 8).

3.2. Анкету (за формою згідно з додатком 10). Підпис особи, яка підписала анкету, засвідчується нотаріально.

3.3. Довідку Державної податкової адміністрації України про доходи за останній звітний період (рік). Фізичні особи, які одержують доходи лише за місцем основної роботи і відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.92 N 13-92 "Про прибутковий податок з громадян" (із змінами) не заповнюють декларацію про доходи, подають довідки про одержані за місцем основної роботи доходи, засвідчені підписами керівника та головного бухгалтера (за наявності посади), а також відбитком печатки підприємства, установи, організації.

3.4. Довідки банків, у яких одержано кредити, про стан виконання, на дату звернення щодо отримання дозволу на володіння істотною участю в банку, зобов'язань щодо їх повернення.

3.5. Довідку органів внутрішніх справ про відсутність (наявність) судимості на території України.

4. Фізична особа - іноземець має подати:

4.1. Заяву фізичної особи на отримання дозволу на володіння істотною участю в банку (за формою згідно з додатком 8).

4.2. Анкету (за формою згідно з додатком 10). Підпис особи, яка підписала анкету, засвідчується нотаріально.

4.3. Довідку банку, у якому відкрито рахунок, про наявність на його рахунку коштів і репутацію власника рахунку.

4.4. Довідки банків, у яких одержано кредити, про стан виконання зобов'язань щодо повернення кредитів.

4.5. Довідку органів податкової служби країни місцезнаходження фізичної особи - іноземця про належне виконання ним своїх обов'язків як платника податку, якщо законодавством країни його походження передбачено надання такої довідки.

4.6. Довідку відповідних органів країни його місцезнаходження про відсутність судимості, якщо законодавством цієї країни передбачено надання такої довідки, або письмове запевнення іноземного інвестора про відсутність судимості, якщо отримання цієї довідки неможливе.

Документи, що стосуються юридичної особи - нерезидента України або фізичної особи - іноземця мають, подаватися мовою оригіналу засвідченими нотаріально за місцем їх видачі та легалізовані в консульських установах України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Крім того, зазначені документи мають бути перекладені на українську мову, а переклад нотаріально завірений.

Розгляд документів та надання письмового дозволу Національного банку України на володіння істотною участю в банку здійснюється за процедурою визначеною у розділі 5 Положення про порядок створення і державної реєстрації банків, відкриття їх філій, представництв, відділень, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 31.08.2001 за N 375 (із змінами).

В черговий раз попереджаємо, що у разі неотримання до 17.01.2003 р. акціонерами банку письмового дозволу Національного банку України на володіння істотною участю в банку Національний банк України, керуючись статтею 34 Закону ( 2121-14 ), змушений буде заборонити останнім використовувати право голосу придбаних акцій.

Заступник Голови В.Л.Кротюк

^ Наверх
наверх