документiв в базi
550558
Подiлитися 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 5 червня 2002 р. N 306-р
Київ

Про підсумки виконання у 2001 році
Державної програми приватизації на 2000-2002 ро
ки
та завдання щодо проведення приватизації у 2002 році

1. Взяти до відома інформацію Фонду державного майна про виконання у 2001 році завдань Державної програми приватизації на 2000-2002 роки ( 1723-14 ).

Відзначити, що за підсумками виконання у 2001 році Державної програми приватизації ( 1723-14 ) план з надходження коштів до Державного бюджету України ( 2905-14 ) виконано лише на 37,4 відсотка. Роботу Фонду державного майна, Мінпромполітики, Мінтрансу, Мінпаливенерго, Мінагрополітики, пов'язану з підготовкою державного майна до приватизації та підвищенням інвестиційної привабливості об'єктів приватизації, визнати недостатньою.

2. Визначити такі основні пріоритети проведення приватизації у 2002 році:

поліпшення фінансово-господарського стану та інвестиційної привабливості об'єктів приватизації;

удосконалення процедури продажу промисловому інвестору контрольних пакетів акцій підприємств;

підвищення прозорості процесів приватизації;

закінчення підготовки та здійснення продажу акцій ВАТ "Укртелеком" і енергопостачальних компаній;

виконання планів-графіків виставлення на продаж пакетів акцій;

забезпечення своєчасного надходження до державного бюджету коштів від приватизації державного майна та дивідендів, нарахованих на акції (частки, паї) господарських товариств, які є у державній власності.

3. Фонду державного майна разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади вжити вичерпних заходів для безумовного виконання завдань, установлених Законами України "Про Державну програму приватизації" ( 1723-14 ) та "Про Державний бюджет України на 2002 рік" ( 2905-14 ). З цією метою, зокрема:

1) прискорити підготовку до приватизації відкритих акціонерних товариств, пакети акцій яких підлягають продажу в 2002 році, та підготувати додатковий перелік підприємств, державні пакети акцій яких можуть бути запропоновані до продажу протягом поточного року, розглянувши питання включення до нього, зокрема, відкритих акціонерних товариств "Рівнеазот", "Кримський содовий завод", "Дніпропетровський металургійний комбінат імені Ф.Е. Дзержинського" та "Оріана" (м. Калуш), холдингової компанії "Луганськтепловоз";

2) активізувати роботу, спрямовану на підвищення ефективності продажу об'єктів приватизації з урахуванням результатів їх фінансово-господарської діяльності та аналізу попиту на ці об'єкти з боку потенційних покупців, у тому числі за рахунок істотного спрощення механізму продажу невеликих (менш як 25 відсотків статутного фонду плюс одна акція) пакетів акцій підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, попиту на які під час їх пропонування до продажу не було;

3) здійснити перерахунок початкової вартості державних пакетів акцій підприємств, які пропонувалися не менше ніж 2 рази, але не були продані, і забезпечити їх виставлення на продаж;

4) подати до 1 липня 2002 р. пропозиції щодо можливості продажу невеликих (менш як 25 відсотків статутного фонду плюс одна акція) пакетів акцій підприємств, переданих державою до статутних фондів державних (національних) акціонерних та холдингових компаній, які не забезпечують ефективного управління цими пакетами;

5) забезпечити супроводження розгляду у Верховній Раді України законопроектів про внесення змін до Законів України "Про Державну програму приватизації" ( 1723-14 ), "Про приватизацію державного майна" ( 2163-12 ) та Господарського процесуального кодексу України ( 1798-12 ) з метою удосконалення механізму продажу нереалізованих державних пакетів акцій підприємств, віднесених відповідно до Державної програми приватизації на 2000-2002 року ( 1723-14 ) до об'єктів групи В, а також недопущення блокування фізичними особами проведення конкурсів з продажу державних пакетів акцій підприємств;

6) постійно проводити моніторинг фінансового стану підприємств, пакети акцій яких запропоновано до продажу, та вживати запобіжних заходів до недопущення їх "штучного" банкрутства та застосування інших способів відчуження майна таких підприємств на порушення законодавства про приватизацію.

4. Мінпаливенерго, Мінфіну, Державній податковій адміністрації, Мінекономіки, Фонду державного майна, НКРЕ, ДП "Енергоринок" з метою підвищення інвестиційної привабливості енергетичних компаній та підготовки до проведення конкурсів з продажу їх пакетів акцій, що належать державі, забезпечити вирішення до 1 липня 2002 р. таких, зокрема, питань, як реструктуризація або погашення заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу, припинення постачання електроенергії споживачам, які своєчасно не розраховуються за її споживання, землекористування.

5. Фонду державного майна, Мінпаливенерго, Антимонопольному комітетові, НКРЕ, Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку, Мін'юсту, іншим заінтересованим органам виконавчої влади розробити до 1 липня 2002 р. умови проведення конкурсів з продажу контрольних пакетів акцій у розрізі енергопостачальних компаній та подати разом з проектами відповідних рішень Кабінетові Міністрів України.

6. Держкомзв'язку, Фонду державного майна, Антимонопольному комітетові, Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку протягом II кварталу поточного року забезпечити підготовку до продажу на відкритих торгах пакета акцій ВАТ "Укртелеком".

7. Мінекономіки, Мінпромполітики, Мінтрансу, Мінпаливенерго, Мінагрополітики, Мінфіну, НКАУ разом з Державною комісією з питань оборонно-промислового комплексу та іншими органами виконавчої влади провести до 1 липня поточного року аналіз обгрунтованості закріплення в державній власності пакетів акцій господарських товариств і внести відповідні пропозиції до Фонду державного майна.

Фонду державного майна подати до 1 серпня 2002 р. Кабінетові Міністрів України узагальнену інформацію та пропозиції щодо мінімізації кількості таких пакетів акцій.

8. Органам виконавчої влади, уповноваженим управляти державним майном, забезпечити відповідно до Указу Президента України від 18 березня 1994 р. N 98 "Про порядок підготовки до продажу акцій відкритих акціонерних товариств, які створені шляхом корпоратизації" подання до Фонду державного майна у двотижневий термін з дня реєстрації випуску акцій проектів планів розміщення акцій відкритих акціонерних товариств, включених до переліку об'єктів груп В, Г, які підлягають підготовці до продажу в 2002 році.

9. Фонду державного майна, Мінекономіки, Мінфіну, Антимонопольному комітетові, Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку разом з іншими заінтересованими органами виконавчої влади підготувати до 1 листопада 2002 р. проект Державної програми приватизації на 2003-2005 роки.

Прем'єр-міністр України А.КІНАХ

^ Наверх
наверх