1993-12-14 | 2002-06-01 |
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 14 грудня 1993 р. N 1035
м.Київ
Про роботу Міністерства внутрішніх
справ щодо організації виконання
рішень Верховної Ради України та
Уряду з питань посилення боротьби
із злочинністю
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 744 від 01.06.2002 )
Кабінет Міністрів України відзначає, що Міністерство внутрішніх справ відповідно до рішень Верховної Ради України і Уряду проводить роботу, пов'язану з перебудовою діяльності органів внутрішніх справ. Зміцнено служби патрульно-постової міліції, карного розшуку, боротьби з організованою злочинністю, дізнання і слідства. Створено підрозділ протистояння транснаціональній злочинності, дорожню міліцію, вдосконалюється діяльність установ у сфері виконання покарань, розширюється навчальна база.
Проте очікуваних результатів у діяльності органів внутрішніх справ щодо зміцнення законності, забезпечення надійного захисту інтересів і прав громадян, наведення належного порядку на вулицях, у місцях масового перебування і проживання людей, запобігання правопорушенням на вокзалах, транспорті, на державному кордоні не досягнуто.
Криміногенна обстановка в Україні залишається складною. За 10 місяців 1993 р. зареєстровано злочинів на 10,8 відсотка більше, ніж за такий же період минулого року. Злочинність зросла у 23 областях, мм.Києві та Севастополі. Збільшується кількість злочинів, вчинених із застосуванням вогнепальної зброї (34,1 відсотка), умисних вбивств, розбоїв, крадіжок державного та особистого майна, злочинних проявів у сфері економіки. Не налагоджено належної взаємодії з митними органами у питаннях забезпечення законного вивезення продукції за межі країни.
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Відзначити, що заходи, які вживаються Міністерством внутрішніх справ у боротьбі із злочинністю, не відповідають гостроті криміногенної ситуації, що склалася, а також масштабам злочинних проявів. Органи внутрішніх справ недостатньо використовують права, передбачені чинним законодавством.
Зажадати від Міністра внутрішніх справ Василішина А.В., його заступників, колегії Міністерства значно підвищити вимогливість до підлеглих органів, звернувши особливу увагу на забезпечення ефективності роботи по боротьбі із злочинністю.
Вважати боротьбу із злочинністю, особливо з її організованими формами, найважливішим завданням, від розв'язання якого багато в чому залежить морально-політичний клімат у державі.
2. Доручити Міністерству внутрішніх справ, Міністерству юстиції, Міністерству фінансів, Міністерству економіки за участю Служби безпеки, Генеральної прокуратури, Верховного Суду, Національного банку, інших заінтересованих міністерств і відомств:
проаналізувати законодавчі акти, що регламентують діяльність правоохоронних органів, пов'язану з боротьбою із злочинністю у сфері економіки, з урахуванням нових форм господарської діяльності державних підприємств, різних комерційних структур, окремих громадян в умовах переходу до ринкових відносин, і у місячний термін подати Кабінетові Міністрів України пропозиції про вдосконалення цього законодавства:
опрацювати до кінця 1993 року і у разі потреби внести Кабінетові Міністрів України законопроекти щодо декриміналізації ряду складів злочинів, які не становлять великої суспільної небезпеки, а також встановлення штрафіф за вчинення злочинів та адміністративних правопорушень відповідно до мінімального розміру заробітної плати, надання працівникам Державної служби боротьби з економічною злочинністю та дільничним інспекторам міліції права накладати штрафи за окремі адміністративні порушення, встановлення кримінальної відповідальності за повторне порушення правил управління транспортними засобами у стані сп'яніння, за залишення водієм місця скоєння ним дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої постраждали люди, посилення відповідальності посадових осіб за неналежне зберігання зброї, бойових припасів і вибухових речовин.
3. Міністерству внутрішніх справ, Міністерству праці, Міністерству соціального захисту населення, Міністерству охорони здоров'я, Міністерству у справах національностей та міграції вивчити проблему бродяжництва та жебрацтва і до 1 березня 1994 р. подати Кабінетові Міністрів України погоджені пропозиції про законодавче врегулювання цих питань, а також створення центрів соціальної реабілітації та збільшення кількості будинків-інтернатів для осіб, які втратили зв'язки з сім'ями і не мають постійного місця проживання.
4. Міністерству транспорту, Міністерству внутрішніх справ разом із заінтересованими міністерствами і відомствами до 1 квітня 1994 р. розробити і подати Кабінетові Міністрів України Державну програму заходів щодо забезпечення збереження вантажів, захисту їх від розкрадань та безпеки пасажирів на транспорті.
5. Міністерству внутрішніх справ, Міністерству фінансів з урахуванням рішення глав Урядів СНД від 24 вересня 1993 р. подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо створення спеціальних підрозділів міліції для супроводження пасажирських і приміських поїздів.
6. Міністерству фінансів, Міністерству внутрішніх справ розглянути питання про внесення змін до чинного законодавства, що стосуються:
запровадження для органів внутрішніх справ відрахувань частки коштів, отриманих від реалізації вилучених та конфіскованих товарів і майна, а також штрафів, що стягуються органами внутрішніх справ за адміністративні правопорушення;
звільнення органів внутрішніх справ від сплати податків на землю та комунальні послуги.
7. Міністерству зовнішніх економічних зв'язків разом із заінтересованими міністерствами і відомствами розробити основні правила торгівлі і до 1 березня 1994 р. подати Кабінетові Міністрів України.
8. Міністерству сільського господарства і продовольства, Міністерству внутрішніх справ вжити заходів щодо запобігання розкраданню сільськогосподарської техніки, продукції та сировини в колективних сільськогосподарських підприємствах та фермерських господарствах. У разі потреби внести Уряду відповідні пропозиції.
9. Міністерству внутрішніх справ, Міністерству оборони, Службі безпеки, Державному комітетові у справах охорони державного кордону України, Головному управлінню командуючого Національною гвардією забезпечити тісну взаємодію з місцевими органами державної виконавчої влади у питаннях посилення боротьби із злочинністю і правопорушеннями.
10. Міністерству фінансів передбачити у проекті Державного бюджету України на 1994 рік асигнування для реалізації Державної програми боротьби із злочинністю.
( Абзац перший пункту 11 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 744 від 01.06.2002 )
11. Міністерству фінансів передбачити в державному бюджеті необхідні для цього кошти.
12. Міністерству економіки передбачити в проектах державного оборонного контракту і державного оборонного замовлення на 1994 - 1995 роки забезпечення потреб Міністерства внутрішніх справ згідно з додатком N 2.
13. Рекомендувати Міністерству внутрішніх справ вивчити і поширити досвід Харківської обласної державної адміністрації у вишуканні й залученні коштів із місцевих бюджетів, а також коштів підприємств і організацій незалежно від форм власності для зміцнення матеріально-технічної бази та утримання додаткової чисельності працівників органів внутрішніх справ.
Рекомендувати Раді Міністрів Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям, виконкомам місцевих Рад народних депутатів:
з участю правоохоронних органів, керівників підприємств, установ і організацій встановити причини зростання злочинності, вжити додаткових заходів для створення єдиної системи профілактики правопорушень, зокрема збільшити чисельність працівників інспекцій у справах неповнолітніх за рахунок коштів місцевого бюджету, відновити діяльність усіх громадських формувань, що відповідно до законодавства беруть участь у боротьбі зі злочинністю, та повернути їм до кінця I кварталу 1994 р. раніше займані приміщення;
виділити до кінця 1994 року окремі службові приміщення підрозділам боротьби з організованою злочинністю, кримінального пошуку та оперативно-технічним підрозділам, надати їм допомогу в технічному оснащенні цих приміщень згідно з додатком N 3.
14. Міністерствам і відомствам проаналізувати хід виконання Державної програми боротьби із злочинністю і вжити заходів для усунення наявних недоліків, передбачити у планах роботи на 1994 рік комплекс організаційних, економічних, контрольно-ревізійних та інших заходів з метою профілактики правопорушень, боротьби з корупцією, зловживаннями службовим становищем з боку працівників підпорядкованих підприємств, установ та організацій, що входять до їхньої сфери управління.
15. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на відповідні відділи Кабінету Міністрів України.
( Тексти додатків N 1, 2, 3 відсутні - додаток 1 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 744 від 01.06.2002 )
Президент України Л.КРАВЧУК