Документ втратив чиннiсть!
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 22 листопада 1993 р. N 935
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі
Постанови Кабінету Міністрів України
N 686 від 15.05.2003 )
Про Реєстр сортів рослин України
Відповідно до Закону України "Про охорону прав на сорти рослин" ( 3116-12 ) (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 21, ст. 218) Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Положення про Реєстр сортів рослин України (додається).
2. Покласти ведення Реєстру сортів рослин України на Державну комісію по випробуванню та охороні сортів рослин Міністерства сільського господарства і продовольства.
3. Надати Державній комісії по випробуванню та охороні сортів Міністерства сільського господарства і продовольства право:
видавати від імені держави авторські свідоцтва, що підтверджують авторство на нові сорти, на які не видаються патенти, і засвідчують право автора на отримання винагороди;
використовувати для занесення сортів до Реєстру сортів рослин України окремі результати випробувань, надані іншими компетентними органами України або зарубіжних держав (відповідно до укладених з ними договорів), у разі неможливості одержання таких результатів безпосередньо Державною комісією.
4. Взяти до відома, що наукові дослідження, пов'язані з обгрунтуванням занесення сортів до Реєстру сортів рослин України і визначення мети їх використання у виробництві, провадитимуться науково-дослідними установами Української академії аграрних наук на замовлення Державної комісії по випробуванню та охороні сортів рослин Міністерства сільського господарства і продовольства та за рахунок коштів державного бюджету, що виділяються академії для цієї мети.
5. Міністерству сільського господарства і продовольства разом з Міністерством фінансів вирішити питання фінансування робіт, пов'язаних із щорічним виданням Реєстру сортів рослин України.
6. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Ради Міністрів України від 22 лютого 1991 р. N 34 "Про заснування державного Реєстру і національного Списку сортів рослин Української РСР" (ЗП УРСР, 1991 р., N 2, ст. 14).
Виконуючий обов'язки Прем'єр-міністра України Ю.ЗВЯГІЛЬСЬКИЙ
Міністр Кабінету Міністрів України I.ДОЦЕНКО
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 листопада 1993 р. N 935
Положення
про Реєстр сортів рослин України
1. Реєстр сортів рослин України ведеться з метою поліпшення використання сортових ресурсів сільськогосподарських культур та інших вирощуваних рослин, створення їх національного ринку та умов для участі України у міжнародному співробітництві у цій сфері.
2. До Реєстру сортів рослин України заносяться сорти, гібриди, лінії сільськогосподарських культур та інших вирощуваних рослин, породи, гібриди та лінії тутового шовкопряда (надалі - сорти) вітчизняної та іноземної селекції, допущені до господарського використання. У Реєстрі зазначаються власники патентів на сорти, а якщо на сорти не видаються патенти, то їх автори, наводиться ботанічна характеристика, походження, показники продуктивності, якості, стійкості до негативних факторів, особливості сортової агротехники.
3. Пропозиції щодо занесення сортів до Реєстру сортів рослин України або виключення з нього розглядаються за поданням експертних рад пленумом Державної комісії по випробуванню та охороні сортів рослин Мінсільгосппроду (надалі - Держкомісії).
4. Рішення про занесення сортів до Реєстру сортів рослин України затверджується Кабінетом Міністрів України.
5. Сорти, що заносяться до Реєстру сортів рослин України, повинні відповідати умовам:
відмінності, якщо вони явно відрізняються від будь-якого іншого сорту, характеристику якого наведено в Реєстрі, хоча б за однією ознакою, що дає змогу визначити відмінні особливості сорту і має піддаватися відтворенню і точному опису;
однорідності, якщо з урахуванням особливостей розмноження рослин цього сорту за своїми ознаками є досить однорідним;
стабільності, якщо основні ознаки сорту залишаються незмінними після кожного розмноження, а у разі особливого циклу розмноження - у кінці кожного циклу розмноження.
Сорти, що заносяться до Реєстру, повинні перевищувати за урожайністю національні стандарти на три-п'ять відсотків, не поступатися їм у стійкості до основних хвороб або мати особливі господарсько цінні ознаки, які визначають мету використання сорту.
6. Занесення до Реєстру сортів рослин Українських плодових культур і винограду провадиться за наслідками первинного сортовипробування в установах-оригінаторах з дотриманням методики, затвердженої Держкомісією, і під її контролем та за результатами одночасного вивчення цих сортів в колекційних дослідах на державних сортовипробувальних станціях або сортодільницях.
7. У додатку до Реєстру сортів рослин України наводиться перелік перспективних сортів, що за наслідками однорічного державного випробування показали значну перевагу щодо урожайності (більше п'яти відсотків порівняно з національними стандартами) або за іншими особливо цінними ознаками. Такі сорти допускаються до господарського використання тільки у рік занесення.