КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
УКРАЇНА
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 27 лютого 2002 року N 116
м. Київ
Про затвердження Положення про роботу
з кадрами в Київській обласній державній
адміністрації
Відповідно до Законів України "Про місцеві державні адміністрації" (із наступними змінами), "Про державну службу" (із наступними змінами), постанов Кабінету Міністрів України від 20.09.95 N 747 "Про затвердження Положення про роботу з кадрами в центральних і місцевих органах державної виконавчої влади", від 02.08.96 N 912 "Про затвердження Типового положення про кадрову службу органу виконавчої влади" (із наступними змінами), від 13.12.2001 N 1658 Про затвердження Порядку розгляду питань, пов'язаних з призначенням на посади та звільнення з посад керівників, заступників керівників центральних органів виконавчої влади, урядових органів державного управління, державних підприємств та їх об'єднань, а також голів місцевих державних адміністрацій , від 04.01.2002 N 3 Про порядок оприлюднення у мережі Internet інформації про діяльність органів виконавчої влади:
1. Затвердити Положення про роботу з кадрами в Київській обласній державній адміністрації (додається).
2. Головним управлінням, управлінням, відділам та іншим структурним підрозділам облдержадміністрації, районним державним адміністраціям протягом місяця привести власні акти у відповідність з Положенням, затвердженим цим розпорядженням.
3. Визнати такими, що втратили чинність, пункт 1 розпорядження голови облдержадміністрації від 23.05.97 N 260 Про нову редакцію Положення про роботу з кадрами в Київській обласній державній адміністрації та розпорядження голови облдержадміністрації від 22.05.98 N 279 Про порядок призначення на посади та звільнення з посад перших заступників і заступників голів районних державних адміністрацій області.
Голова адміністрації А.А.Засуха
Затверджено
Розпорядження голови
Київської обласної
державної адміністрації
від 27.02.2002 N 116
Положення
про роботу з кадрами в Київській обласній
державній адміністрації
I. Загальні положення
1.1. Робота з кадрами в Київській обласній державній адміністрації проводиться з метою комплексного вирішення питань комплектування її та районних державних адміністрацій висококваліфікованими кадрами, спроможними забезпечити виконання завдань, які покладені на місцеві державні адміністрації.
1.2. Порядок роботи з кадрами в обласній державній адміністрації та її структурних підрозділах визначається Конституцією України, Законами України Про державну службу , Про місцеві державні адміністрації , Кодексом законів про працю України, іншими законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України та центральних органів виконавчої влади, цим Положенням.
1.3. Положення про роботу з кадрами в Київській обласній державній адміністрації (далі - Положення про роботу з кадрами), зміни та доповнення до нього затверджуються розпорядженням голови облдержадміністрації.
1.4. Координація роботи щодо проведення кадрової політики в районних державних адміністраціях і їх структурних підрозділах здійснюється в області головою облдержадміністрації.
Персональна відповідальність за стан кадрового забезпечення в апараті облдержадміністрації покладається на заступника голови облдержадміністрації згідно з розподілом обов'язків або на керівника апарату обласної державної адміністрації, а в її структурних підрозділах - на керівників цих підрозділів.
1.5. Для організації роботи з кадрами в апараті облдержадміністрації створюється структурний підрозділ (відділ кадрової роботи та з питань державної служби), в головних управліннях, управліннях, відділах, інших структурних підрозділах облдержадміністрації - кадрові служби, а в нечисленних - виконання цієї роботи, за рішенням керівника, покладається на одного з працівників.
1.6. В апараті, головних управліннях, управліннях, відділах, інших структурних підрозділах облдержадміністрації (далі - підрозділи облдержадміністрації) розробляються річні (перспективні) плани роботи з кадрами, в яких визначаються заходи щодо добору, підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, заохочення і контролю за їх роботою.
1.7. Здійснення кадрової політики у підрозділах облдержадміні страції проводиться відкрито і гласно, базується на всебічному вивченні і врахуванні можливостей кадрів, найбільш повному використанні їх здібностей, розвитку ініціативи, створенні атмосфери зацікавленості у професійному зростанні.
1.8. З метою підвищення ефективності діяльності державних службовців та відповідальності за доручену справу в облдержадміністрації один раз на три роки проводиться їх атестація, під час якої оцінюються результати роботи, ділові та професійні якості, виявлені працівниками при виконанні службових обов'язків, визначених типовими професійно-кваліфікаційними характеристиками посад і відображених у посадових інструкціях. Атестація проводиться у відповідності з Положенням про проведення атестації державних службовців, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
II. Порядок призначення і звільнення та погодження призначення
і звільнення працівників в обласній державній адміністрації
2.1. Прийняття на посади державних службовців у підрозділах облдержадміністрації здійснюється відповідно до Законів України Про державну службу , Про місцеві державні адміністрації шляхом конкурсного відбору або за іншою процедурою, передбаченою законодавством, на посади працівників, які не є державними службовцями - відповідно до Кодексу законів про працю України.
2.2. Особа, яка вперше зараховується на посаду державного службовця, повинна прийняти Присягу державного службовця і підписати її текст, визначений у Законі України Про державну службу , про що робиться запис у її трудовій книжці, підписати текст Попередження про спеціальні обмеження, встановлені Законом України "Про боротьбу з корупцією", а також ознайомитися із Загальними правилами поведінки державного службовця, затверджені наказом Головдержслужби України від 23.10.2000 N 58, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 07.11.2000 за N 783/5004, про що робиться письмове засвідчення в її особовій справі.
2.3. Відділ кадрової роботи та з питань державної служби апарату облдержадміністрації, керівники відповідних підрозділів облдержадміністрації вивчають ділові якості осіб, які претендують на посади державних службовців, а також уточнюють та перевіряють відомості про відсутність обставин щодо передбачених законодавством обмежень для прийняття на державну службу.
2.4. З метою набуття практичного досвіду, перевірки професійного рівня і ділових якостей осіб, які претендують на посади державних службовців, може проводитися в установленому порядку стажування у відповідному підрозділі облдержадміністрації. Зарахування на стажування здійснюється керівником органу, де проводиться стажування, і оформляється його наказом.
2.5. При прийнятті на роботу, у тому числі на державну службу, може встановлюватися випробування протягом терміну, визначеного чинним законодавством. У разі негативного результату випробування, особа звільняється з посади згідно із законодавством України про працю.
Призначення на посади та звільнення з посад голови обласної
державної адміністрації, його заступників та керівника апарату
облдержадміністрації
2.6. Відповідно до Закону України Про місцеві державні адміністрації голова обласної державної адміністрації призначається на посаду Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України на строк повноважень Президента України. Кандидатура на посаду голови обласної державної адміністрації на розгляд Кабінету Міністрів України вноситься Прем'єр-міністром України.
Повноваження голови обласної державної адміністрації припиня ються у випадках, передбачених Законом України Про місцеві державні адміністрації.
2.7. Перший заступник голови обласної державної адміністрації призначається на посаду та звільняється з посади головою обласної державної адміністрації за згодою Прем'єр-міністра України.
Заступники голови обласної державної адміністрації призначаються на посади та звільняються з посад головою обласної державної адміністрації за погодженням з відповідним Віце-прем'єрміністром України.
Керівник апарату обласної державної адміністрації призначається на посаду та звільняється з посади головою обласної державної адміністрації за погодженням з Державним Секретарем Кабінету Міністрів України.
2.8. У разі відсутності (вакансії) керівника апарату облдерж адміністрації на одного із заступників голови облдержадміністрації розпорядженням голови облдержадміністрації покладається виконання обов'язків керівника апарату облдержадміністрації.
2.9. Порядок призначення на посади та звільнення з посад першого заступника, заступників голови та керівника апарату обласної державної адміністрації визначається Кабінетом Міністрів України.
2.10. Порядок вивільнення перших заступників і заступників голів обласної та районних державних адміністрацій у зв'язку з припиненням повноважень голів цих державних адміністрацій визначається чинним законодавством.
Призначення на посади та звільнення з посад керівників та працівників
відділів, інших структурних підрозділів апарату обласної державної адміністрації
2.11. Керівники відділів, їх заступники, працівники патронатної служби апарату облдержадміністрації призначаються на посади та звільняються з посад розпорядженням голови обласної державної адміністрації. На всі інші посади працівники призначаються і звільняються наказом керівника апарату облдержадміністрації.
Призначення на посади та звільнення з посад керівників, заступників керівників та працівників головних
управлінь, управлінь, відділів інших структурних підрозділів
обласної державної адміністрації
2.12. Керівники головних управлінь, управлінь, відділів, інших структурних підрозділів обласної державної адміністрації призначаються на посади та звільняються з посад головою обласної державної адміністрації за погодженням з відповідними міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Погодження оформляються у письмовому вигляді та зберігаються в особовій справі працівника.
2.13. Пропозиції голові обласної державної адміністрації щодо кандидатур на посади керівників підрозділів облдержадміністрації, крім керівника апарату облдержадміністрації, вносять заступники голови облдержадміністрації згідно з розподілом обов'язків; щодо кандидатур заступників керівників цих підрозділів - керівники підрозділів за погодженням із заступниками голови облдержадміністрації.
2.14. Порядок призначення на посади та звільнення з посад керівників підрозділів обласної державної адміністрації визначається Кабінетом Міністрів України.
Заступники керівників структурних підрозділів облдержадміністрації призначаються на посади та звільняються з посад розпорядженнями голови облдержадміністрації за поданням керівників цих підрозділів.
2.15. Працівники підрозділів облдержадміністрації призначаються і звільняються з посад наказами їх керівників.
2.16. Прийняття працівників на посади четвертої - шостої категорій, передбачених Законом України Про державну службу , проводиться за конкурсним відбором у порядку, встановленому Кабіне том Міністрів України.
Без конкурсного відбору за рішенням керівника підрозділу можуть бути переведені на більш високі посади державні службовці, які зараховані до кадрового резерву чи пройшли стажування, а також в інших випадках, передбачених чинним законодавством.
2.17. Без конкурсного відбору або стажування призначаються:
спеціалісти при переміщенні їх у межах обласної державної адміністрації на рівнозначну або нижчу посаду з дотриманням вимог законодавства про працю;
випускники Української Академії державного управління при Президентові України;
працівники, які не є державними службовцями.
2.18. Для організації та проведення конкурсу на заміщення вакантних посад у підрозділах облдержадміністрації утворюються конкурсні комісії:
в апараті на чолі з першим заступником голови облдержадміністрації розпорядженням голови обласної державної адміністрації;
в інших підрозділах облдержадміністрації на чолі із заступниками керівників цих підрозділів - наказом керівника підрозділу.
2.19. Рішення про проведення конкурсу при наявності вакантних посад приймаються в апараті - головою адміністрації, в інших підрозділах облдержадміністрації - їх керівниками.
Інформація про конкурс на заміщення вакантних посад оприлюд нюється через газету Київська правда не пізніше як за місяць до встановленої дати проведення конкурсу.
Відомості про наявні вакансії розміщуються на веб-сайті Київської облдержадміністрації у мережі Internet.
Призначення голови районної державної адміністрації, першого
заступника, заступників голови та керівника апарату районної державної адміністрації
2.20. Голова районної державної адміністрації призначається на посаду Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України на строк повноважень Президента України. Кандидатура на посаду голови районної державної адміністрації на розгляд Кабінету Міністрів України вноситься головою обласної державної адміністрації.
Порядок призначення на посаду та звільнення з посади голови районної державної адміністрації визначається чинним законодавством.
Перший заступник голови районної державної адміністрації призначається на посаду та звільняється з посади головою районної державної адміністрації за погодженням із першим заступником голови обласної державної адміністрації.
Заступники голови районної державної адміністрації призначаються на посади та звільняються з посад головою районної державної адміністрації за погодженням із відповідними заступниками голови обласної державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків.
Керівник апарату районної державної адміністрації призначається на посаду та звільняється з посади головою районної державної адміністрації за погодженням із керівником апарату обласної державної адміністрації.
2.21. Подання на погодження для призначення на посаду першого заступника, заступників голови, а також керівника апарату районної державної адміністрації подається обласній державній адміністрації за наявності вакансії, за підписом голови районної державної адміністрації (виконуючого обов'язки голови райдержадміністрації у період відсутності останнього).
2.22. Подання на погодження для призначення на посаду повинне містити: прізвище, ім'я та по батькові, дату народження кандидата, відомості про займану посаду, на яку він рекомендується, перелік основних функціональних обов'язків для цієї посади, характеристику ділових та моральних якостей, обгрунтування спроможності особи забезпечити належний рівень роботи на дорученій ділянці.
До цього подання додаються, оформлені в установленому порядку та завірені кадровою службою райдержадміністрації:
копія особової картки (форма П-2 ДС) з відповідними додатками;
копія заяви про призначення на посаду; біографічна довідка; довідка про стан справ на підприємстві, в установі та організації, де працює особа, яка пропонується для призначення на посаду;
копії документів про освіту, науковий ступінь, вчене звання, а також декларації про доходи за минулий рік і зобов'язання фінансового характеру, зокрема за кордоном, зазначеної особи і членів її сім'ї;
копія попередження про встановлені законодавством обмеження для державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функції держави.
До перелічених документів додаються 2 фотокартки цієї особи розміром 4 х 6 сантиметрів.
2.23. Подання на погодження для звільнення з посади першого заступника, заступників голови, керівника апарату районної державної адміністрації повинне містити обгрунтування причин та підстав для звільнення.
До цього подання додаються оформлені в установленому порядку, залежно від підстав звільнення, завірені кадровою службою райдерж адміністрації копії заяви про звільнення, акта службового розсліду вання, медичної довідки, інших документів, що стосуються зазначеної справи.
2.24. За дорученням голови обласної державної адміністрації подання голови районної державної адміністрації щодо кандидатів на посади першого заступника, заступників голови та керівника апарату райдержадміністрації надсилається для опрацювання у відділ кадрової роботи та з питань державної служби і організаційний відділ апарату облдержадміністрації.
Зазначене подання розглядається в обласній державній адміні страції у п'ятиденний термін з дня його надходження, а у разі необхідності додаткового вивчення ділових та особистих якостей працівника, який пропонується для призначення на посаду (звільнення з посади), безпосередньо на місці - у десятиденний термін.
У випадку, коли документи, що додаються до подання, оформлено з порушенням встановленого порядку, відділ кадрової роботи та з питань державної служби апарату облдержадміністрації повертає весь комплект цих документів відповідній райдержадміністрації у триденний термін з дня надходження подання до обласної державної адміністрації із зазначенням допущених порушень.
2.25. Відділ кадрової роботи та з питань державної служби, організаційний відділ апарату облдержадміністрації організовують проведення співбесід осіб, які пропонуються для призначення на посади перших заступників, заступників голів, керівників апаратів райдержадміністрацій - з усіма заступниками голови та керівником апарату облдержадміністрації і начальниками відділу кадрової роботи та з питань державної служби і організаційного відділу апарату облдержадміністрації.
2.26. Висновки за результатами співбесід викладаються зазначе ними вище посадовими особами обласної державної адміністрації у Листку співбесіди за формою згідно з додатком 1 до цього Onknfemm.
Листок співбесіди зберігається у відділі кадрової роботи та з питань державної служби апарату обласної державної адміністрації в особовій справі відповідного працівника районної державної адміністрації, кандидатура якого представлялася на погодження.
2.27. Лист обласної державної адміністрації про погодження на призначення на посаду та звільнення з посади першого заступника, заступників голови, керівника апарату райдержадміністрації надсилається голові районної державної адміністрації за підписом відповідно першого заступника, заступника голови, керівника апарату обласної державної адміністрації.
2.28. У разі відхилення обласною державною адміністрацією подання на погодження для призначення на відповідну посаду, голова районної державної адміністрації повинен подати в облдержадміністрацію у двотижневий термін, після одержання цього повідомлення, подання щодо призначення на цю посаду іншої особи.
2.29. Голова районної державної адміністрації після отримання в установленому порядку погодження видає розпорядження про призна чення на посаду або звільнення з посади першого заступника, заступників голови, керівника апарату відповідної районної державної адміністрації.
Копія зазначеного розпорядження голови районної державної адміністрації надсилається до обласної державної адміністрації протягом двох днів після його підписання.
Погодження призначення та звільнення керівників
територіальних органів центральних органів
виконавчої влади України в області
2.30. Керівники територіальних органів центральних органів виконавчої влади України в області призначаються на посади та звільняються з посад за погодженням з головою облдержадміністрації, якщо інше не передбачене законодавством.
2.31. Подання міністерств, інших центральних органів виконавчої влади щодо погодження кандидатур на посади керівників їх територіальних підрозділів за дорученням голови обласної державної адміністрації розглядаються заступниками голови облдержадміністрації.
2.32. Рішення про погодження призначення на посади керівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади України в області приймаються головою облдержадміністрації, а в разі його відсутності - особою, яка виконує його обов'язки, за пропозиціями заступників голови та доводяться до цих центральних органів виконавчої влади.
2.33. Термін погодження кандидатур для призначення керівниками територіальних органів центральних органів виконавчої влади України в області не повинен перевищувати, як правило, 10 днів.
2.34. 3 кандидатами, які погоджуються для призначення, прово дяться співбесіди у голови обласної державної адміністрації.
2.35. Координацію роботи щодо погодження призначення керівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади України в області здійснює відділ кадрової роботи та з питань державної служби апарату облдержадміністрації.
2.36. Погодження звільнення керівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади України в області здійснюється у порядку, встановленому для їх призначення.
Призначення та звільнення керівників державних і
комунальних підприємств, установ та організацій, які
належать до сфери управління облдержадміністрації і
погодження їх призначення і звільнення
2.37. Керівники головних управлінь, управлінь, відділів та інших структурних підрозділів облдержадміністрації за погодженням із заступником голови облдержадміністрації згідно з розподілом обов'язків укладають та розривають контракти з керівниками обласних комунальних підприємств, установ та організацій, які знаходяться у сфері функціонального управління цих підрозділів.
2.38. Заступники голови облдержадміністрації згідно з розподілом обов'язків погоджують в установленому порядку призначення на посади та звільнення з посад керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління відповідних територіальних підрозділів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, зазначених у пункті 6 частини першої ст.39 Закону України Про місцеві державні адміністрації.
III. Вивчення та добір кадрів, формування
кадрового резерву у підрозділах облдержадміністрації
3.1. У підрозділах облдержадміністрації організовується робота щодо вивчення та добору кадрів, формування кадрового резерву.
3.2. Вивчення та добір кадрів проводиться на посади, призначення на які здійснюється головою облдержадміністрації, керівником апарату облдержадміністрації, керівниками підрозділів облдержадміністрації, а саме:
на посади працівників апарату облдержадміністрації - керівниками підрозділів апарату облдержадміністрації;
на посади керівників підрозділів облдержадміністрації, та їх заступників - заступниками голови облдержадміністрації згідно з розподілом обов'язків;
на посади працівників підрозділів облдержадміністрації - керівниками цих підрозділів;
на посади керівників державних підприємств, установ та органі зацій, які належать до сфери управління облдержадміністрації, - заступниками голови облдержадміністрації згідно з розподілом обов'язків, керівниками відповідних підрозділів облдержадміністрації.
3.3. У кожному підрозділі облдержадміністрації визначається коло осіб щодо яких організовується відповідними кадровими службами робота з вивчення їх ділових та професійних якостей. Ці особи залучаються до підготовки проектів документів, вивчення питань, які належать до компетенції даного підрозділу облдержадміністрації, виконання інших доручень.
За результатами вивчення працівник може бути зарахований до кадрового резерву.
3.4. Для заміщення посад державних службовців, а також для просування їх по службі в апараті, інших підрозділах облдержадміністрації створюється кадровий резерв.
Організація цієї роботи визначається Положенням про формування кадрового резерву для державної служби, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
3.5. Кадровий резерв керівників державних підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління облдержадміністрації, формується в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.
3.6. Кадровий резерв переглядається щорічно у грудні поточного року на наступний рік. У разі необхідності, до списку осіб, зарахованих до кадрового резерву, протягом року можуть бути внесені зміни у порядку, встановленому для зарахування до кадрового резерву.
3.7. Із працівниками, зарахованими до кадрового резерву, проводиться робота згідно із затвердженими головою облдержадміністрації чи керівниками її підрозділів особистими річними планами, в яких передбачаються вивчення і аналіз виконання Законів України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України, розпоряджень голови облдержадміністрації, актів структурних підрозділів облдержадміністрації, систематичне навчання шляхом самоосвіти, підвищення кваліфікації, участь у роботі семінарів, нарад, конференцій, стажування тощо.
3.8. Організаційне керівництво роботою, пов'язаною з формуванням кадрового резерву, контроль цієї роботи у підрозділах облдержадміністрації і відповідні узагальнення здійснює відділ кадрової роботи та з питань державної служби апарату облдерж адміністрації.
IV. Організація навчання та підвищення
кваліфікації кадрів в обласній державній
адміністрації
4.1. Навчання, підвищення кваліфікації державних службовців та службовців здійснюється відповідно в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Української Академії державного управління при Президентові України, центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій при облдержадміністрації, а також у підрозділах облдержадміністрації.
4.2. В Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Української Академії державного управління при Президентові України підвищують кваліфікацію державні службовці, посади яких віднесені до I-IV категорій, а також інших категорій згідно з планом-графіком Інституту.
4.3. У центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій при облдержадміністрації (далі - центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів) підвищують кваліфікацію державні службовці, посади яких віднесені до V-VII категорій посад державних службовців.
4.4. Підвищення кваліфікації державних службовців здійснюється не рідше одного разу на 5 років, а для фахівців, уперше прийнятих на державну службу, - протягом першого року їх роботи.
Термін, форми і порядок підвищення кваліфікації державних службовців визначаються керівниками підрозділів облдержадміністрації спільно з центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
4.5. Підрозділи облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми (міст обласного значення), щорічно до 1 травня поточного року подають відділу кадрової роботи та з питань державної служби апарату облдержадміністрації пропозиції щодо підвищення кваліфікації державних службовців (обсяги та категорії посад).
Відділ кадрової роботи та з питань державної служби апарату облдержадміністрації, враховуючи можливості закладів підвищення кваліфікації, формує пропозиції щодо обсягів підвищення кваліфікації кадрів, зокрема на базі закладів підвищення кваліфікації за межами області.
Узгоджені пропозиції щорічно до 1 червня кожного навчального року подаються Головному управлінню державної служби України.
4.6. Відповідно до вищезазначених пропозицій щорічно за поданням центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів затверджуються плани-графіки підвищення кваліфікації кадрів, в яких визначаються категорії кадрів та строки підвищення їх кваліфікації.
4.7. Заняття в центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів проводяться згідно із навчальними планами, які затверджуються директором центру за погодженням із заступником голови облдержадміністрації згідно з розподілом обов'язків.
4.8. Крім планового підвищення кваліфікації кадрів у системі підвищення кваліфікації кадрів, у підрозділах облдержадміністрації проводиться навчання з її працівниками.
В облдержадміністрації проводиться навчання таких категорій кадрів:
працівників апарату адміністрації та їх кадрового резерву; керівників підрозділів облдержадміністрації та їх заступників, кадрового резерву на ці посади;
голів райдержадміністрацій, їх заступників, міських голів (міст обласного значення), керівників підрозділів райдержадміністрацій та міськвиконкомів (міст обласного значення), кадрового резерву на посади голів райдержадміністрацій і їх заступників;
у разі потреби може проводитись навчання інших категорій кадрів за окремими планами. Рішення про це приймається головою облдержадміністрації за пропозиціями заступників голови адміністрації.
4.9. У підрозділах облдержадміністрації організовується навчання керівників цих підрозділів, державних службовців та інших працівників. Рішення з цих питань приймається керівником відповідного підрозділу облдержадміністрації та оформляється його наказом.
4.10. Навчання кадрів проводиться за річними та квартальними планами.
Плани навчання кадрів, що проводяться в облдержадміністрації, формуються відділом кадрової роботи та з питань державної служби апарату облдержадміністрації за пропозиціями заступників голови облдержадміністрації та затверджуються головою облдержадміністрації.
Плани навчання кадрів у підрозділах облдержадміністрації затверджуються керівниками цих підрозділів.
4.11. З метою вивчення досвіду управлінської діяльності та здобуття практичних і організаційних навичок в облдержадміністрації запроваджене стажування новопризначених голів, заступників голів райдержадміністрацій, керівників та спеціалістів відділів апарату, керівників та заступників керівників структурних підрозділів райдержадміністрацій. Порядок проведення стажування визначається Положенням, затвердженим головою облдержадміністрації.
Організаційно-аналітична робота з кадрами
в обласній державній адміністрації
5.1. Для підвищення ефективності роботи з кадрами, своєчасного впливу на кадрову ситуацію в обласній державній адміністрації нагромаджуються відомості про склад кадрів, включених до номенклатури облдержадміністрації, їх освітній і професійний рівень, зміни у складі тощо, на підставі яких формується інформаційно-довідковий банк даних про кадри облдержадміністрації (далі - банк даних).
5.2. У банк даних облдержадміністрації вносяться посади:
призначення, звільнення чи погодження щодо яких здійснюється головою обласної державної адміністрації та керівником апарату облдержадміністрації;
голів та заступників голів райдержадміністрацій, міських голів (міст обласного значення).
Перелік посад для включення у банк даних узагальнюється відділом кадрової роботи та з питань державної служби апарату облдержадміністрації згідно з додатком 2 до цього Положення.
5.3. У підрозділах облдержадміністрації, які мають власну кадрову службу, банк даних формується на працівників цих підрозділів, а також керівників відповідних підрозділів у райдержадміністраціях та міськвиконкомах (міст обласного значення). Перелік посад для включення в банк даних затверджується керівниками цих підрозділів.
5.4. На працівників, які займають посади, що включені в банк даних, формуються кадрові документи, зокрема:
5.4.1. В апараті обласної державної адміністрації:
на посади керівників, призначення, звільнення чи погодження щодо яких здійснюють голова облдержадміністрації, керівник апарату облдержадміністрації, на посаду голів райдержадміністрацій, їх заступників, міських голів (міст обласного значення) - особові справи;
на керівників державних підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління облдержадміністрації, - біографічні довідки.
5.4.2. У підрозділах облдержадміністрації на працівників цих підрозділів - особові справи.
5.5. В особовій справі державного службовця повинні міститися документи відповідно до вимог чинного законодавства.
5.6. В апараті облдержадміністрації щорічно проводиться звірка облікових даних на державних службовців, внесених до банку даних, та готуються відділом кадрової роботи та з питань державної служби апарату облдержадміністрації доповідна записка про стан роботи з кадрами, статистичні дані про зміни у складі кадрів, наявність вакансій тощо.
На підставі аналізу складу кадрів визначається щорічна потреба у кадрах усіх категорій, розробляються заходи щодо їх підготовки.
5.7. Для впорядкування кадрової роботи відділом кадрової роботи та з питань державної служби апарату облдержадміністрації щорічно складаються переліки посад, на які працівники призначаються головою обласної державної адміністрації (додаток 3) та керівником апарату облдержадміністрації (додаток 4).
Додаток 1
до Положення про
роботу з кадрами в
Київській обласній
державній адміністрації
Форма
ПОГОДЖЕНО
( посада керівника
облдержадміністрації )
________________________________________ (прізвище, ініціали ) |
_____________________ (підпис ) |
___________________________________ (дата погодження ) |
Листок співбесіди
з ____________________________________________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові )
який (яка) рекомендується на посаду_______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________
___
_____________________________________________________________________________________________________________________
___
______________________________________________________________________________________________________________________
___
Посада, прізвище, ініціали службової особи, яка проводить співбесіду |
Рекомендації та висновки по кандидатурі, підпис, дата |
Додаток 2
до Положення про роботу з
кадрами в Київській
обласній
державній адміністрації
Перелік
посад, які вносяться в інформаційно -
довідковий банк даних про кадри
облдержадміністрації
N з/п 1 |
Найменування посади 2 |
Примітка 3 |
1. |
Керівники головних управлінь, управлінь, відділів, інших структурних підрозділів облдержадміністрації |
|
2. | Працівники апарату облдержадміністрації | |
3. |
Керівники територіальних органів центральних органів виконавчої влади України в області |
|
4. |
Керівники державних підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління облдержадміністрації |
|
5. |
Голови райдержадміністрацій, міські голови (міст обласного значення) |
|
6. |
Заступники голів райдержадміністрацій, міських голів (міст обласного значення) |
Додаток 3
до Положення про роботу
з кадрами в Київській
обласній державній
адміністрації
Перелік
посад, на які працівники призначаються
розпорядженням голови облдержадміністрації
N з/п 1 |
Найменування посади 2 |
Хто пропонує кандидатури 3 |
Примітка 4 |
1. |
Перший заступник, заступники голови облдержадміністрації |
голова адміністрації |
|
2. | Апарат облдержадміністрації: | ||
керівник апарату адміністрації начальник відділу голови |
голова адміністрації заступник заступник голови адміністрації згідно з розподілом обов'яз ків, керівник апа рату адміністрації |
||
заступник начальника відділу |
керівник апарату адміністрації, начальник відділу |
||
працівники відділу контролю та організаційного забезпечення діяльності голови адміністрації |
- '' |
||
завідувач прес-служби |
заступник голови адміністрації згідно з розподілом обов'язків, керівник апарату адміністрації |
||
головний спеціаліст прес служби |
керівник апарату адміністрації, завідувач прес служби |
||
Продовження додатка 3 | |||
1 | 2 | 3 | 4 |
3. |
Головні управління, управління, відділи та інші структурні підрозділи облдержадміністрації: начальники головних управлінь, управлінь відділів та інших структурних підрозділів облдержадміні страції |
заступник голови адміністрації згідно з розподі лом обов'язків обов'язків |
|
заступники начальників головних управлінь, управлінь, відділів та інших структурних підрозділів облдержадміністрації |
начальник головного управління, управ ління, відділу та іншого струк турного підрозділу облдержадміні страції |
||
4. |
Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій при облдержадміністрації: директор центру |
заступник голови адміністрації згідно з розподілом обов'яз ків |
|
заступник директора | директор центру | ||
адміністрації згід но з розпод обов'яз |
Додаток 4
до Положення про роботу
з кадрами в Київській облас-
ній державній адміністрації
Перелік
посад, на які працівники призначаються
наказом керівника апарату облдержадміністрації
N з/п 1 |
Найменування посади 2 |
Хто пропонує кандидатури 3 |
Примітка 4 |
1. |
Консультант заступника голови адміністрації |
заступник голови адміністрації |
|
2. 3. |
Завідувач сектора у складі відділу Головний спеціаліст |
начальник відділу " - " |
|
4. | Провідний спеціаліст | " - " | |
5. | Спеціаліст першої категорії | " - " | |
6. | Спеціаліст другої категорії | " - " | |
7. 8. |
Спеціаліст Старший інспектор |
" - " " - " |
|
9. | Секретар керівника | " - " | |
10. | Завідуюча друкарським бюро | " - " | |
11. | Оператор комп'ютерного набору | " - " |
V. Організація роботи з керівниками
акціонерних товариств, організацій
і установ
5.1. З метою забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку території, залучення підприємств, установ до спільного вирішення проблем регіону адміністрація співпрацює з керівниками вищезазначених організацій шляхом проведення зустрічей з ними, консультацій, співбесід у заступників голови адміністрації згідно з розподілом обов'язків, керівників відповідних управлінь, залучення їх до розробки соціально-економічних програм тощо.
Порядок денний та строки проведення зустрічей керівників адміністрації із цими керівниками визначаються за пропозиціями заступників голови адміністрації в планах роботи адміністрації.
Співбесіди з керівниками проводяться в першому кварталі за підсумками роботи за рік, а при потребі - в інший час протягом року.
Перелік підприємств, з керівниками яких проводяться співбесіди, визначається управліннями економіки, промисловості, енергетики, транспорту і зв'язку за участю інших підрозділів, погоджується із заступниками голови адміністрації і затверджується головою адміністрації.
При призначенні на ці посади нових керівників з ними також проводяться співбесіди в облдержадміністрації.
5.2. В облдержадміністрації щорічно узагальнюється та аналізується кадровий резерв на посади керівників вищезазначених підприємств. Організація роботи з особами, які включені в резерв, покладається на відповідні управління, інші підрозділи адміністрації.
5.3. Керівники вищезазначених підприємств, резерв на ці посади залучаються до підготовки проектів документів з питань соціальноекономічного розвитку області, при потребі запрошуються на засідання, наради тощо. Координацію цієї роботи здійснює управління економіки та організаційний відділ апарату адміністрації.
2.1. Особи, які вперше зараховуються на посади державних службовців, повинні прийняти Присягу державного службовця і підписати її текст, визначений у Законі України Про державну службу , про що робиться запис у трудовій книжці, а також підписати текст Попередження про спеціальні обмеження, встановлені Законом України "Про боротьбу з корупцією".