документiв в базi
550558
Подiлитися 
  1996-09-182005-08-222010-05-312016-07-18  

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ

УКАЗ

Про заходи щодо вдосконалення координації
діяльності органів виконавчої влади у сфері
зовнішніх зносин

З метою забезпечення цілісності зовнішньополітичного курсу держави, узгодженості дій органів виконавчої влади України у сфері зовнішніх зносин, неухильного додержання ними відповідних положень Конституції України, основних напрямів зовнішньої політики України, визначених Верховною Радою України, Закону України "Про міжнародні договори України" ( 3767-12 ), інших законів, нормативно-правових актів та керуючись пунктом 3 статті 106 Конституції України ( 254к/96-ВР ), постановляю:

1. Покласти на Міністерство закордонних справ України координацію діяльності органів виконавчої влади у сфері зовнішніх зносин та контроль за належним виконанням зобов'язань України, узятих за міжнародними договорами, здійсненням прав, що випливають з таких договорів для України.

Міністерство закордонних справ України сприяє взаємодії органів виконавчої влади з органами законодавчої та судової влади в частині здійснення ними зовнішніх зносин.

2. Органи виконавчої влади погоджують з Міністерством закордонних справ України питання:

- щодо ініціювання закордонних візитів керівників органів виконавчої влади України чи запрошення іноземних офіційних делегацій;

- виступів, офіційних заяв та ініціатив міжнародного характеру, опублікування повідомлень та поширення прес-релізів, прямо чи опосередковано пов'язаних з міжнародною діяльністю;

- проведення міжнародних консультацій та переговорів, у тому числі з дипломатичними представництвами іноземних держав, представництвами міжнародних організацій в Україні;

- підготовки міжнародних двосторонніх чи багатосторонніх документів, незалежно від їх назви (договір, конвенція, угода, протокол, комюніке, додаток до протоколу тощо);

- участі у міжнародних конференціях, сесіях органів міжнародних організацій, засіданнях міжурядових комісій та інших органів;

- інших дій, пов'язаних із зовнішніми зносинами.

У випадках, передбачених чинним законодавством України, Міністерство закордонних справ України із цих питань подає відповідні пропозиції Президентові України або Кабінету Міністрів України.

3. Установити, що з офіційними заявами з питань зовнішньої політики України та з ініціативами міжнародного характеру можуть виступати лише Президент України, Прем'єр-міністр України і Міністр закордонних справ України. Інші офіційні, посадові особи виступають з такими заявами та ініціативами згідно з відповідними дорученнями, повноваженнями, наданими їм у встановленому порядку.

4. Усі службові контакти посадових осіб та органів виконавчої влади України з посадовими особами та органами виконавчої влади іноземних держав, офіційними особами та органами міжнародних організацій здійснюються виключно за погодженням з Міністерством закордонних справ України з наступним інформуванням МЗС про їхній зміст.

У виняткових випадках, у разі крайньої потреби посадові особи та органи виконавчої влади України здійснюють безпосередні службові контакти з зазначеними у частині першій цієї статті особами, органами іноземних держав та міжнародних організацій з обов'язковим інформуванням Міністерства закордонних справ України.

5. Органи виконавчої влади подають Міністерству закордонних справ України для розгляду та прийняття рішень пропозиції щодо акредитації іноземців та іноземних організацій, яким згідно з ратифікованими міжнародними договорами України надано право користуватися привілеями та імунітетами, що прирівнюються до дипломатичних, та видачі їм відповідних посвідчень.

6. Органи виконавчої влади України повідомляють дипломатичні представництва України за кордоном про прибуття офіційних делегацій та представників України до відповідних держав виключно через Міністерство закордонних справ України.

7. Офіційні делегації та представники України на міжнародних консультаціях, переговорах, конференціях, сесіях органів міжнародних організацій, засіданнях міжурядових комісій та інших органів керуються письмовими директивами, вказівками, технічними завданнями, що визначають позицію України.

Директиви, вказівки, технічні завдання готуються з урахуванням позицій заінтересованих міністерств, інших органів виконавчої влади і після обов'язкового погодження з Міністерством закордонних справ України затверджуються відповідним органом виконавчої влади, уповноваженим узяти безпосередню участь у міжнародних консультаціях, переговорах, конференціях, сесіях органів міжнародних організацій, засіданнях міжурядових комісій та інших органів.

Директиви на переговори, що стосуються особливо важливих питань двостороннього та багатостороннього співробітництва, а також укладення міжнародних договорів від імені України та від імені Уряду України, затверджуються відповідно Президентом України, Кабінетом Міністрів України.

8. Установити, що для забезпечення координації дій органів виконавчої влади у сфері зовнішніх зносин до складу офіційних відомчих делегацій на міжнародні консультації, переговори, конференції, сесії органів міжнародних організацій, засідання міжурядових комісій та інших органів, що розглядають питання двостороннього та багатостороннього співробітництва, включаються представники Міністерства закордонних справ України або дипломатичних представництв України за кордоном.

9. Офіційні делегації та представники України на міжнародних консультаціях, переговорах, конференціях, сесіях органів міжнародних організацій, засіданнях міжурядових комісій та інших органів, а також делегації та представники державних організацій і підприємств, які перебувають за кордоном, зобов'язані поінформувати відповідне дипломатичне представництво України за кордоном про мету місії, одержані директиви, вказівки, технічні завдання, а також погоджувати з таким представництвом свою діяльність.

10. Після завершення переговорів, а також укладення міжнародних договорів України офіційні делегації та представники України подають Міністерству закордонних справ України у десятиденний строк письмовий звіт та копії документів, вироблених під час міжнародних консультацій, переговорів, конференцій, сесій органів міжнародних організацій, засідань міжурядових комісій та інших органів.

До письмового звіту, що подається відповідно до частини першої цієї статті, додаються проекти планів заходів із забезпечення виконання укладених міжнародних договорів України, реалізації досягнутих домовленостей та вироблених документів, які Міністерством закордонних справ України направляються для розгляду та затвердження Кабінету Міністрів України.

Звіти про міжнародні консультації, переговори, конференції, сесії органів міжнародних організацій, засідання міжурядових комісій та інших органів, що стосуються особливо важливих питань двостороннього та багатостороннього співробітництва, а також укладення міжнародних договорів від імені України, подаються Міністерством закордонних справ України з його висновками та пропозиціями Президентові України.

11. За підсумками візитів Президента України до іноземних держав та глав іноземних держав до України Міністерство закордонних справ України спільно з відповідними міністерствами, іншими органами виконавчої влади подає у десятиденний строк Президентові України узгоджені з Кабінетом Міністрів України плани заходів щодо реалізації укладених угод та досягнутих домовленостей.

12. Персональна відповідальність за неухильне виконання директив, вказівок, технічних завдань, що даються офіційним делегаціям та представникам України, а також за своєчасне подання звітів, зазначених у частині першій статті 10 цього Указу, покладається на керівників офіційних делегацій і представників України на міжнародних консультаціях, переговорах, конференціях, сесіях органів міжнародних організацій, засіданнях міжурядових комісій та інших органів.

Персональна відповідальність за забезпечення виконання укладених міжнародних договорів України, реалізацію досягнутих домовленостей га інших вироблених документів, з яких випливають права для України та зобов'язання України, покладається на керівників відповідних міністерств, інших центральних органів виконавчої влади України.

13. Надати право Міністерству закордонних справ України давати офіційні роз'яснення щодо зовнішньополітичного курсу України.

14. Контроль за виконанням нього Указу покласти на Кабінет Міністрів України.

15. Цей Указ набирає чинності з дня його підписання.

Президент України Л.КУЧМА

м. Київ, 18 вересня 1996 року
N 841/96

^ Наверх
наверх