документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ ВАЛЮТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ

ЛИСТ
N 13-134/1740-6254 від 26.08.97
м.Київ

Кримському республіканському,
по м.Києву і Київській
області, обласним управлінням
Національного банку України,
ОПЕРУ та ЦМР НБУ, комерційним
банкам України, Асоціації
українських банків, Державній
митній службі України

(Лист втратив актуальність на підставі Листа
Національного банку України
N 40-0006/16290 від 22.03.20
18)

Щодо порядку і норм переміщення через митний кордон
Словацької Республіки готівкової національної та іноземної валют

Національний банк України доводить до відома та для використання в роботі інформацію, отриману від Національного Банку Словаччини, щодо порядку і норм переміщення через митний кордон Словацької Республіки готівкової національної та іноземної валют і платіжних документів в національній та іноземній валютах, а також щодо порядку здійснення розрахунків за експортно-імпортними операціями на території Словацької Республіки.

Правила, які регулюють зовнішні фінансові операції, а також правила обміну Словацької крони та її експорту-імпорту, встановлені Законодавчим Актом Національної Ради Словацької Республіки за номером 202/1995 Coll. (збірник документів щодо валютних операцій) і актом на доповнення Законодавчого Акта Національної Ради Словацької Республіки N 372/1990 Coll. (збірник), Указом Мінфіну Словакії і Національного Банку Словаччини N 203/1995, а також Указом Мінфіну і Нацбанку Словаччини N 335/1996.

Згідно з діючим законодавством Словацької Республіки вивезення і ввезення банкнот і монет Словацької Республіки та готівкової іноземної валюти, а також платіжних документів в національній та іноземній валютах не обмежується.

Якщо загальна сума банкнот і монет в іноземній валюті для вивезення із Словацької Республіки чи ввезення у Словацьку Республіку разом перевищує еквівалент 150000 словацьких крон (незалежно від того, резидентом чи нерезидентом здійснюються зазначені операції), необхідно подати звіт і повідомити Національний Банк Словаччини про цю операцію через митні служби, заповнивши спеціальну форму, отриману у митній службі. Вартість іноземної валюти обраховується за обмінним курсом для даної валюти, що встановлюється Національним Банком Словаччини на день вивезення чи ввезення іноземної валюти, і у разі одночасного ввезення чи вивезення національної валюти Словацької Республіки додається до номінальної вартості словацької крони.

Відкриття "ностро"-рахунка у комерційному банку Словацької Республіки, а також розміщення коштів та здійснення операцій за цим рахунком може здійснюватись за умови згоди відповідного комерційного банку Словацької Республіки (у письмовому вигляді), яким буде відкрито рахунок.

Правила здійснення розрахунків у національній та іноземній валютах.

При проведенні поточних операцій резидент може укласти договір (контракт) з нерезидентом і виконувати свої контрактні зобов'язання у словацькій або іноземній валюті без отримання дозволу на валютні операції. (Однак це не стосується валютних активів і фінансових деривативів, купівлі іноземних цінних паперів і надання чи одержання фінансових позик). Платежі можуть здійснюватися резидентом з його рахунка у словацьких кронах або іноземній валюті на рахунок нерезидента або валютний рахунок фінансового закладу за кордоном чи на території Словацької Республіки. Згідно з діючими правилами нерезидентам дозволяється відкривати рахунки у словацькій валюті або іноземній у словацьких банках та переводити з цих рахунків за кордон кошти, які були зароблені шляхом продажу товарів і послуг у Словацькій Республіці.

Звертаємо увагу на те, що резиденти України можуть відкривати рахунки в іноземних банках лише за умови одержання ліцензії Національного банку України.

Перший заступник Голови Правління С.О.Бондар

^ Наверх