2002-02-04 | 2005-03-01 |
Документ втратив чиннiсть!
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ У СПРАВАХ CIM'Ї ТА МОЛОДІ
НАКАЗ
N 11 від 04.02.2002
м. Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
1 квітня 2002 р. за N 319/6607
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту
N 1278 від 31.03.2008)
Про затвердження Порядку здійснення працівниками
центрів соціальних служб для молоді соціального
інспектування з метою забезпечення супроводу
неблагополучних сімей
Відповідно до ст. 12 Закону України від 21.06.2001 N 2558-III "Про соціальну роботу з дітьми та молоддю" та на виконання п. 2 Указу Президента України від 23.06.2001 N 467 "Про додаткові заходи щодо вдосконалення соціальної роботи з дітьми, молоддю та сім'ями" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок здійснення працівниками центрів соціальних служб для молоді соціального інспектування з метою забезпечення супроводу неблагополучних сімей (додається).
2. Державному центру соціальних служб для молоді до 01.05.2002 організувати та провести навчання директорів республіканського (Автономної Республіки Крим), обласних, Київського та Севастопольського міських центрів соціальних служб для молоді щодо впровадження Порядку здійснення працівниками центрів соціальних служб для молоді соціального інспектування з метою забезпечення супроводу неблагополучних сімей.
3. Республіканському (Автономної Республіки Крим), обласним, Київському та Севастопольському міським центрам соціальних служб для молоді до 15.04.2002 привести свої нормативно-правові документи у відповідність до цього наказу.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Т.в.о. Голови Комітету Р.Г. Драпушко
Погоджено:
Перший заступник Державного секретаря Міністерства внутрішніх справ України М.В. Джига
Затверджено
Наказ Державного комітету
України у справах сім'ї та
молоді
4 лютого 2002 р. N 11
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
1 квітня 2002 р. за N 319/6607
Порядок
здійснення працівниками центрів соціальних служб для
молоді соціального інспектування з метою забезпечення
супроводу неблагополучних сімей
1. Цей Порядок розроблено відповідно до Законів України "Про соціальну роботу з дітьми та молоддю" ( 2558-14 ), "Про попередження насильства в сім'ї" ( 2789-14 ), Указу Президента України від 23 червня 2001 року N 467 "Про додаткові заходи щодо вдосконалення здійснення соціальної роботи з дітьми, молоддю та сім'ями", постанови Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2001 року "Про розвиток центрів соціальних служб для молоді" .
2. Порядок визначає процедуру здійснення системи заходів, спрямованих на здійснення аналізу, нагляду та контролю за умовами життєдіяльності, моральним, психічним і фізичним станом дітей та молоді, забезпечення захисту їх прав, свобод і законних інтересів.
3. Працівник центру соціальних служб для молоді, який здійснює соціальне інспектування неблагополучних сімей, призначається наказом директора центру соціальних служб для молоді, повинен мати спеціальну освіту (соціально-педагогічну, педагогічну, психологічну, юридичну, медичну).
4. Соціальне інспектування неблагополучних сімей здійснюється працівником центру соціальних служб для молоді спільно з працівниками служби у справах неповнолітніх та, якщо їм чиниться протидія або загрожує небезпека з боку правопорушників, то з працівниками служби дільничних інспекторів міліції, кримінальної міліції у справах неповнолітніх відповідних місцевих органів виконавчої влади чи виконавчого органу місцевої ради.
5. Об'єктами соціального інспектування є сім'ї, з яких діти перебувають на обліку в органах внутрішніх справ, в службі у справах неповнолітніх, зазнали фізичного, сексуального, економічного та психологічного насильства відповідно до Закону України "Про попередження насильства в сім'ї" (2789-14), дорослі члени сім'ї, які перебувають на обліку в наркологічному диспансері, в органах внутрішніх справ, порушують морально-етичні та правові норми суспільства.
6. Інформація про неблагополучні сім'ї, які підлягають соціальному інспектуванню працівником центру соціальних служб для молоді відповідно до цього Порядку, може надходити з органів внутрішніх справ, органів виконання покарань, органів освіти, органів охорони здоров'я, судових органів, органів у справах сім'ї і молоді, органів опіки і піклування, житлово-комунальних служб, підприємств, установ, громадських організацій, від громадян.
7. Результатом соціального інспектування є акт обстеження сім'ї.
8. В акті обстеження неблагополучної сім'ї вказується склад комісії (прізвище, ім'я по батькові та посада члена комісії), склад сім'ї, ступінь спорідненості, дата народження члена сім'ї, місце його роботи або навчання, аналіз умов проживання, харчування, навчання, інформація щодо забезпечення захисту прав, свобод та законних інтересів дітей, будь-яких форм насильства в сім'ї (фізичного, психологічного, сексуального та економічного), характеристика сім'ї (рівень освіти членів сім'ї, їх схильності, стосунки між членами сім'ї, особливості їх спілкування, мотивація батьків до виховання дітей, сімейні традиції, проведення дозвілля членами сім'ї, стан їх здоров'я), проблеми сім'ї та їх оцінка, причини їх виникнення, висновки та рекомендації щодо подальшої роботи центру соціальних служб для молоді з сім'єю.
9. Акт обстеження неблагополучної сім'ї реєструється в день його складання в центрі соціальних служб для молоді.
10. На підставі акта обстеження неблагополучної сім'ї в центрі соціальних служб для молоді на кожного члена сім'ї оформляються картки обліку роботи з клієнтами центрів соціальних служб для молоді, в яких фіксуються особисті відомості про членів сім'ї, зміст та результати подальшої роботи з ними.
11. За результатами соціального інспектування центр соціальних служб для молоді з метою вирішення проблем неблагополучної сім'ї:
1) складає індивідуальний план роботи фахівців відповідного профілю з неблагополучною сім'єю;
2) при необхідності звертається до місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, а також підприємств, установ, організацій;
3) порушує перед відповідними органами клопотання про застосування передбачених законодавством санкцій до підприємств, установ та організацій усіх форм власності, громадян, накладання дисциплінарних та адміністративних стягнень на посадових осіб у разі порушення ними законодавства стосовно дітей і молоді;
4) повідомляє про випадки вчинення насильства в сім'ї або реальну загрозу його вчинення в службу у справах неповнолітніх, служби дільничних інспекторів міліції, кримінальну міліцію у справах неповнолітніх, органів опіки і піклування.
12. Через шість місяців після здійснення соціального інспектування з метою поточного контролю і оцінки ефективності роботи з неблагополучною сім'єю проводиться чергове соціальне інспектування.
13. За умови позитивних результатів соціального інспектування сім'ї працівник центру соціальних служб для молоді вносить директору центру соціальних служб для молоді пропозицію щодо завершення соціального супроводу неблагополучної сім'ї.
14. Не допускається розголошення одержаних при здійсненні соціального інспектування відомостей про особисте життя членів неблагополучної сім'ї та іншої інформації, якщо це порушує їх права та законні інтереси.
Керівник сектора
взаємодії з молодіжними
та дитячими громадськими
організаціями управління з питань становлення та розвитку молоді А.I. Білий