Документ втратив чиннiсть!
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ
ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
ПОРЯДОК
N 84 від 07.11.2001
Затверджено
розпорядженням голови
правління Фонду соціального
страхування з тимчасової
втрати працездатності
від 7 листопада 2001 р. N 84
(Розпорядження втратило чинність на підставі Постанови Правління
Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
N 105 від 17.09.2004)
Про зупинення органами Фонду соціального страхування з
тимчасової втрати працездатності видаткових операцій
підприємств, установ, організацій і фізичних осіб -
суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують
найману працю, по рахунках в банківських установах
1. Цей Порядок визначає механізм реалізації права Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відповідно до пункту 5 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" ( 2240-14 ), на зупинення (відновлення) видаткових операцій підприємств, установ, організацій і фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують найману працю (далі - платники внесків), по рахунках в банківських установах.
2. Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" ( 2240-14 ) робочі органи Фонду за місцем державної реєстрації платника страхових внесків або місцезнаходженням установи банку, в якому знаходяться їх рахунки, мають право зупиняти видаткові операції по цих рахунках в установах банків за винятком випадків, передбачених пунктом 3.3 цього Порядку, у разі:
2.1. Відмови від реєстрації в органах Фонду як платника страхових внесків до Фонду;
2.2. Відмови від сплати страхових внесків.
3. Для зупинення видаткових операцій орган Фонду видає розпорядження про зупинення видаткових операцій по рахунках в установах банків (далі розпорядження про зупинення), форма якого приведена у додатку 1.
3.1. У розпорядженні про зупинення зазначається:
назва установи банку, до якої направляється розпорядження про зупинення;
назва юридичної особи або прізвище та ініціали фізичної особи, які вчинили порушення і яким направляється копія розпорядження про зупинення;
ідентифікаційний код для юридичних осіб (філій) за ЄДРПОУ, для фізичних осіб - ідентифікаційний номер з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів;
орган, який видає розпорядження;
номер розпорядження та дата реєстрації в журналі ведення обліку розпоряджень про зупинення або відновлення видаткових операцій в установах банків;
підстави прийняття (акт перевірки із зазначенням дати його складання (номера), службова записка);
встановлений факт правопорушення (зміст правопорушення, час та місце його вчинення);
посилання на законодавчий акт, згідно з яким органи виконавчих дирекцій Фонду мають право зупиняти видаткові операції платників страхових внесків по рахунках в установах банків (пункт 5 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" ( 2240-14 );
номер(и) рахунку(ів) в установах банків, видаткові операції по яких зупиняються.
3.2. Розпорядження про зупинення видається за результатами розгляду акта перевірки або службової записки.
3.2.1. За результатами розгляду акта перевірки або службової записки видається розпорядження про зупинення у разі вчинення платником страхових внесків порушень, передбачених пунктами 2.1, 2.2 цього Порядку.
3.3. Розпорядження про зупинення припиняє виконання всіх доручень платників страхових внесків щодо видатків, за винятком сплати сум податків, зборів, страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, інших платежів (в тому числі пені та фінансових санкцій) до бюджетів та державних цільових фондів. Рішення суду про стягнення на кошти, які знаходяться на рахунках юридичних чи фізичних осіб, видаткові операції по яких зупинені органом Фонду, підлягають негайному і безумовному виконанню.
4. Установи банків, де знаходяться рахунки платників страхових внесків порушників законодавства, відновлюють видаткові операції по рахунках таких платників у разі отримання від органу Фонду розпорядження про відновлення видаткових операцій по рахунках в установах банків (далі - розпорядження про відновлення), форма якого наведена у додатку 2, а також за рішенням суду.
4.1. Розпорядження про відновлення видається органом Фонду, який видав розпорядження про зупинення, в той день, коли платник податку усунув порушення, яке(і) було(и) підставою для прийняття розпорядження про зупинення, та направляється до установи банку.
4.2. У розпорядженні про відновлення зазначається:
назва установи банку, до якої направляється розпорядження про відновлення;
назва юридичної особи та прізвище й ініціали фізичної особи, які допустили порушення і яким направляється розпорядження про відновлення;
ідентифікаційний код для юридичних осіб (філій) за ЄДРПОУ, для фізичних осіб - ідентифікаційний номер з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів;
орган, який видав розпорядження;
номер розпорядження та дата реєстрації із журналу ведення обліку розпоряджень про зупинення або відновлення видаткових операцій в установах банків;
назва органу, який видав розпорядження про зупинення;
номер та дата розпорядження про зупинення, яке визнається скасованим;
номер(и) рахунку(ів) в установі банку, видаткові операції по якому(им) відновлюються.
5. Розпорядження про зупинення та про відновлення є документами звітності органу Фонду.
5.1. Розпорядження про зупинення та про відновлення видаються у трьох примірниках, з яких один примірник направляється до установи банку, яка обслуговує платника, другий - платнику страхових внесків, який порушив законодавство про оподаткування або усунув це порушення, а третій залишається в органі Фонду.
5.2. Установам банку та платнику страхових внесків - порушнику примірники розпоряджень про зупинення та про відновлення надсилаються рекомендованим листом із повідомленням або кур'єрською поштою.
За бажанням платника страхових внесків йому під розписку може видаватися примірник розпорядження про відновлення для самостійної передачі в установу банку.
5.3. Розпорядження про зупинення видається окремо за кожною установою банку, в якій відкриті рахунки платника страхових внесків, і за всіма або окремими рахунками цього платника страхових внесків, які знаходяться в даній установі банку, крім спеціальних рахунків, які відкриваються згідно з постановами Кабінету Міністрів України, а також бюджетних рахунків, без згоди відповідних фінансових органів, які є розпорядниками бюджетних коштів, що надходять на ці рахунки.
5.4. Розпорядження про відновлення видається окремо за кожним прийнятим органом Фонду розпорядженням про зупинення та надсилається в усі установи банків, куди було направлено розпорядження про зупинення.
5.5. Розпорядження про зупинення та про відновлення є обов'язковими для виконання установами банків, які зобов'язані зупинити або відновити видаткові операції на рахунках платників страхових внесків у день одержання розпоряджень про зупинення або про відновлення органу Фонду.
Днем одержання установою банку розпоряджень про зупинення або про відновлення є:
для рекомендованого листа - дата розписки в одержанні;
для кур'єрської пошти - дата отримання від кур'єрської пошти.
6. Органи Фонду ведуть облік розпоряджень про зупинення та про відновлення, реєструють їх видачу в журналі ведення обліку розпоряджень про зупинення або відновлення видаткових операцій платників страхових внесків по рахунках в установах банків, які видаються органами Фонду за формою, яка наведена у додатку 3.
7. Розпорядження про зупинення та про відновлення видаються і підписуються керівниками Виконавчої дирекції Фонду, виконавчих дирекцій відділень Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, районних, міжрайонних, міських виконавчих дирекцій відділень Фонду, а в разі відсутності - їх заступниками. Підпис скріплюється відбитком печатки органу Фонду, який видав це розпорядження про зупинення або про відновлення.
8. У разі невиконання установами банків розпоряджень про зупинення видаткових операцій по рахунках до них можуть застосовуватися заходи, передбачені чинним законодавством.
"Бухгалтерія", N 5/1, 04.02.2002 р.