2001-10-30 | 2006-03-03 |
Документ втратив чиннiсть!
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА
СЕРТИФІКАЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
N 526 від 30.10.2001
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
26 грудня 2001 р. за N 1074/6265
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
N 1454 від 17.11.2015)
Про затвердження Типового положення
про апеляційні комісії при уповноважених органах із
сертифікації та порядок розгляду ними скарг
З метою реалізації положень статті 15 Закону України "Про підтвердження відповідності" ( 2406-14 ) та на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 16.08.01 до N 7652/3 НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типове положення про апеляційні комісії при уповноважених органах із сертифікації та порядок розгляду ними скарг, що додається.
2. Начальнику управління державного нагляду та підтвердження відповідності Баб'яку О.М. у п'ятиденний термін забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Директору Українського науково-дослідного інституту стандартизації, сертифікації та інформатики Камінському В.Ю. після державної реєстрації у Міністерстві юстиції України цього наказу забезпечити його публікацію в інформаційному покажчику "Стандарти" протягом двох місяців.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
В.о. Голови Держстандарту України Г.Сидоренко
Затверджено
Наказ Держстандарту України
30.10.2001 N 526
Типове положення
про апеляційні комісії при уповноважених органах із
сертифікації та порядок розгляду ними скарг
1. Загальні положення
1.1. Це Типове положення встановлює основні правила та процедури розгляду скарг (апеляцій) з питань підтвердження відповідності апеляційними комісіями при уповноважених органах із сертифікації (далі - комісія) і реалізує положення статті 15 Закону України "Про підтвердження відповідності" ( 2406-14 ).
1.2. Типове положення поширюється на комісію, уповноважені органи із сертифікації, підприємства, установи і організації усіх форм власності, інших юридичних або фізичних осіб, які подають апеляцію до комісії (далі заявники).
1.3. Комісія створюється при уповноваженому органі із сертифікації і призначена для розгляду та прийняття рішення за кожною апеляцією.
1.4. Комісія у своїй діяльності керується законами України, нормативними документами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері підтвердження відповідності, а також цим Типовим положенням.
2. Обов'язки комісії
2.1. Розгляд кожної апеляції з питань підтвердження відповідності та сертифікації.
2.2. Прийняття рішення за результатами розгляду апеляції та доведення його до сторін, що брали участь у розгляді апеляції.
2.3. Аналіз та узагальнення досвіду з питань апеляційної роботи.
2.4. Надання інформації про розгляд апеляцій спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади у сфері підтвердження відповідності.
2.5. Розроблення та проведення заходів, спрямованих на підвищення ефективності своєї роботи (за потреби).
3. Права комісії
3.1. Одержувати всі документи, матеріали і відомості, потрібні для розгляду апеляції.
3.2. Вимагати, за потреби, зразки або фотознімки продукції.
3.3. Залучати під час роботи комісії представників конфліктуючих сторін та інших зацікавлених організацій.
3.4. Вимагати, за потреби, проведення додаткових досліджень або випробувань, які можуть вплинути на рішення комісії.
3.5. Відвідувати підприємства, установи і організації заявника, який оскаржив дії уповноваженого органу із сертифікації, з метою оцінки виробництва.
4. Відповідальність комісії
4.1. Комісія несе установлену законодавством відповідальність у разі неправомірного використання наданих їй прав, у тому числі за разголошення комерційної таємниці.
5. Склад комісії
5.1. Кандидатура голови комісії та її склад затверджуються наказом керівника уповноваженого органу із сертифікації.
5.2. До складу комісії включаються: представник уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері підтвердження відповідності (його територіального органу), представники виконавчих груп уповноваженого органу із сертифікації, випробувальної лабораторії (центру), а також, за потреби, представники органу з сертифікації систем якості, товариств (спілок) споживачів та інших зацікавлених організацій (за згодою).
5.3. Заступник голови комісії і секретар комісії обираються на засіданні комісії.
5.4. Під час формування складу комісії повинна обов'язково враховуватися професійна компетентність її членів, а також забезпечуватися їх незалежність від конфліктуючих сторін.
6. Порядок подання апеляцій
6.1. Апеляція повинна подаватися у письмовій формі на ім'я керівника уповноваженого органу із сертифікації протягом десяти днів після отримання заявником рішення або інформації про дії уповноваженого органу із сертифікації, які заявник бажає оскаржити.
6.2. Заявником можуть бути оскаржені такі дії та рішення уповноваженого органу із сертифікації:
- відмова у прийнятті до розгляду заявки на сертифікацію;
- відмова у видачі сертифіката відповідності;
- відмова у видачі свідоцтва про визнання відповідності;
- порушення правил і процедури сертифікації;
- інші дії, якщо вони призвели до порушення прав та інтересів заявника у сфері сертифікації.
6.3. Апеляція подається за наявності в заявника рішення уповноваженого органу із сертифікації або при вчиненні цим органом дій, які, на погляд заявника, призводять до порушення його прав та інтересів у сфері сертифікації.
6.4. Отримана уповноваженим органом із сертифікації апеляція у двотижневий термін повинна бути подана на розгляд комісії.
6.5. В апеляції повинна бути чітко викладена суть скарги. До апеляції додаються всі документи і матеріали, які підтверджують і пояснюють факти, що містяться в апеляції, як правило:
- листування щодо спірного питання між заявником та уповноваженим органом із сертифікації (випробувальною лабораторією);
- протоколи випробувань продукції;
- зразки або фотознімки продукції;
- технічна документація на продукцію (у разі потреби). Комісія може зажадати інші документи, потрібні для розгляду апеляції.
7. Порядок розгляду апеляцій
7.1. Зареєстрована в установленому порядку уповноваженим органом із сертифікації апеляція та інші матеріали, що надійшли разом з нею, передаються голові комісії.
7.2. Комісія розглядає апеляцію у термін не пізніше одного місяця після її реєстрації уповноваженим органом із сертифікації.
7.3. Головує на засіданнях комісії її голова. У разі відсутності голови комісії його обов'язки виконує заступник.
7.4. Під час розгляду апеляції заявник (його представники), а також представники уповноваженого органу із сертифікації мають право виступати, задавати питання, давати відповіді, робити заяви, коментувати факти, що викладені в наданих документах і матеріалах.
7.5. Обговорення результатів розгляду апеляції проводиться на закритому засіданні комісії тільки її членами у складі, достаньому для прийняття відповідного рішення (не менше двох третіх складу комісії).
7.6. Протоколи засідань комісії повинні чітко і коротко описувати суть апеляції, зміст усіх запитань, відповідей і виступів.
7.7. За результатами обговорення та розгляду апеляції комісією виноситься рішення, яке приймається на закритому засіданні більшістю голосів.
Якщо комісія визнає дії або рішення уповноваженого органу із сертифікації неправомірними, то вона приймає рішення про обгрунтованість апеляції і зобов'язує уповноважений орган із сертифікації усунути допущене порушення та скасувати прийняте ним рішення.
Якщо комісія визнає дії або рішення уповноваженого органу із сертифікації правомірними, то вона приймає рішення про відмову заявнику у задоволенні апеляції.
7.8. Рішення комісії повинні бути підписані головою комісії і всіма її членами.
7.9. Рішення комісії письмово доводиться до сторін, які брали участь у розгляді апеляції.
7.10. У разі незгоди однієї із сторін з рішенням комісії воно може бути оскаржене в спеціально уповноваженому центральному органі виконавчої влади у сфері підтвердження відповідності.
Рішення спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері підтвердження відповідності може бути оскаржене в судовому порядку згідно з законодавством.
7.11. Протоколи засідань комісії та відповідні рішення залишаються в уповноваженому органі із сертифікації протягом десяти років.
Начальник управління державного нагляду та підтвердження відповідності О.М.Баб'як