документiв в базi
550558
Подiлитися 

ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 2168 від 22.11.2001

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Фонду державного майна України
N 680 від 15.05.20
12 - Наказ скасовано
на підставі Наказу Фонду державного майна
N 2950 від 14.06.20
12)

Про затвердження Тимчасових загальних вимог до змісту
навчальних програм з професійної підготовки оцінювачів

Керуючись вимогами Закону України "Про оцінку майна майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" ( 2658-14 ), з метою забезпечення єдності вимог до професійної підготовки оцінювачів та підвищення їх кваліфікації, реалізації прав фізичних осіб на отримання кваліфікації оцінювача НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Тимчасові загальні вимоги до змісту навчальних програм з професійної підготовки оцінювачів (додаються), які погоджені членами Наглядової ради з питань оціночної діяльності (в частині представництва органів державної влади) та схвалені Українським товариством оцінювачів.

2. Управлінню оцінки майна та фінансово-господарського аналізу (Н.Лебідь):

дотримуватися Тимчасових загальних вимог до змісту навчальних програм з професійної підготовки оцінювачів під час підготовки до укладання угод про співробітництво з професійної підготовки оцінювачів з навчальними закладами;

контролювати дотримання навчальними закладами зазначених Тимчасових загальних вимог під час здійснення ними професійної підготовки оцінювачів.

З. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

В.о. Голови Фонду М.Чечетов

Затверджено
Наказ Фонду державного
майна України
22.11.2001 N 2168

Тимчасові загальні вимоги
до змісту навчальних програм з
професійної підготовки оцінювачів

I. Загальні положення

1. Тимчасові загальні вимоги до змісту навчальних програм з професійної підготовки оцінювачів (далі - Тимчасові загальні вимоги) розроблено з метою реалізації вимог Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" (2658-14 ) (далі - Закон) в частині забезпечення професійної підготовки оцінювачів за програмами базової підготовки та підвищення кваліфікації.

Тимчасові загальні вимоги погоджені членами Наглядової ради з питань оціночної діяльності (в частині представництва органів державної влади) та схвалені протокольним рішенням Українського товариства оцінювачів від 29 жовтня 2001 р.

2. Навчальні заклади, які уклали угоди про співробітництво з професійної підготовки оцінювачів з Фондом державного майна дотримуються Тимчасових загальних вимог під час складання ними робочих навчальних програм (далі програми) з базової підготовки та підвищення кваліфікації оцінювачів Навчальні заклади мають право забезпечувати навчання за програмами з базової підготовки оцінювачів за модульними схемами вивчення окремих загальних тем.

3. Тимчасові загальні вимоги переглядаються за рішенням Наглядової ради з питань оціночної діяльності

II. Загальні вимоги до робочих навчальних
програм з базової підготовки оцінювачів

4. Базова підготовка оцінювачів у межах напрямів оцінки майна, визначених статтею 15 Закону ( 2658-14 ), здійснюється за такими спеціалізаціями.

4.1. Оцінка об'єктів у матеріальній формі.

4.1.1. Оцінка об'єктів нерухомого майна, у тому числі земельних ділянок.

4.1.2. Оцінка машин, обладнання та окремих видів транспортних засобів.

4.1.3. Оцінка автотранспортних засобів.

4.1.4. Оцінка літальних апаратів.

4.1.5. Оцінка судноплавних засобів.

4.2. Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів майнових прав та нематеріальних активів, у тому числі прав на об'єкти інтелектуальної власності.

4.2.1. Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів (крім прав на об'єкти інтелектуальної власності).

4.2.2. Оцінка прав на об'єкти інтелектуальної власності.

4.3. Оцінка земельних ділянок

5. Програми з базової підготовки оцінювачів мають передбачати такий мінімальний обсяг академічних годин (далі - години) для вивчення тем відповідно до напрямів оцінки майна та спеціалізацій у межах цих напрямів.

5.1. Оцінка об'єктів у матеріальній формі (в цілому -не менш як 81 година. При цьому модуль "Загальні питання оцінки майна" має становити не менш як 12 годин і є складовою частиною модулів за спеціалізаціями).

5.1.1. Оцінка об'єктів нерухомого майна, у тому числі земельних ділянок - не менш як 27 годин.

5.1.2. Оцінка машин, обладнання та окремих видів транспортних засобів не менш як 27 годин.

5.1.3. Оцінка автотранспортних засобів - не менш як 27 годин.

5.1.4. Оцінка літальних апаратів - не менш як 27 годин.

5.1.5. Оцінка судноплавних засобів - не менш як 27 годин.

5.2. Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів, у тому числі прав на об'єкти інтелектуальної власності (в цілому - не менш як 130 годин. При цьому модуль "Загальні питання оцінки майна" має становити не менш як 32 години і є складовою частиною модулів за спеціалізаціями).

5.2.1. Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів (крім прав на об'єкти інтелектуальної власності) - не менш як 81 година.

5.2.2. Оцінка прав на об'єкти інтелектуальної власності - не менш як 81 година.

5.3. Оцінка земельних ділянок - не менш як 54 години.

6. Модуль "Загальні питання оцінки майна" передбачає вивчення законодавчих та нормативно-правових вимог, загальних принципів, понять і методичних підходів та інших загальних питань оцінки відповідного майна та здійснення професійної оціночної діяльності.

Програми з базової підготовки оцінювачів складаються з лекційних, практичних занять та самостійної роботи. Рівень засвоєння знань слухачами контролюється шляхом тестування в порядку, що визначається навчальними закладами самостійно.

III. Загальні вимоги до робочих навчальних програм з
підвищення кваліфікації оцінювачів

7. Навчальні заклади проводять навчання з підвищення кваліфікації оцінювачів за напрямами оцінки майна та спеціалізаціями в їх межах, за якими здійснюють базову підготовку оцінювачів.

8. Підвищення кваліфікації оцінювачів відбувається шляхом навчання на загальних курсах підвищення кваліфікації оцінювачів та (або) на спеціалізованих семінарах з проблемних питань оцінки майна Загальні курси та спеціалізовані семінари складаються з лекційних та практичних занять.

9. Програми загальних курсів підвищення кваліфікації оцінювачів передбачають такий обсяг академічних годин для вивчення тем відповідно до напрямів оцінки майна.

9.1. Оцінка об'єктів у матеріальній формі - не менш як 24 години (у тому числі за окремими спеціалізаціями - не менш як 8 годин).

9.2. Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів, у тому числі прав на об'єкти інтелектуальної власності - не менш як 32 години (у тому числі за спеціалізацією "Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів (крім прав на об'єкти інтелектуальної власності" - не менш як 20 годин, за спеціалізацією "Оцінка прав на об'єкти інтелектуальної власності" - не менш як 14 годин).

9.3. Оцінка земельних ділянок - не менш як 24 години.

10. Спеціалізовані семінари з проблемних питань оцінки майна, які зараховуються як підвищення кваліфікації оцінювачів, визначаються навчальними закладами самостійно з обов'язковою позначкою про це в рекламних проспектах та інформаційних повідомленнях про їх проведення.

Програми спеціалізованих семінарів з проблемних питань оцінки майна мають відповідати вимогам, зазначеним у пункті 9.

11. Навчальні заклади інформують Фонд державного майна України про тематику, дату та місце проведення загальних курсів підвищення кваліфікації оцінювачів та спеціалізованих семінарів з проблемних питань оцінки майна до початку їх проведення.

Начальник Управління оцінки майна та фінансово-господарського аналізу Н.Лебідь

"Державний інформаційний бюлетень про приватизацію", N 1/2002, 2002 р.

^ Наверх
наверх