документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 4 травня 1993 р. N 324
м.Київ

( Постанову відмінено згідно Постанови КМ
N 1272 від 17.10.
96 - в редакції
Постанови КМ N 1511 від 16.12.96 )

Питання Надзвичайної комісії з проблем
екологічного стану ріки Дніпро та
якості питної води

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 952 від 24.11.93 )
N 1272 від 17.10.
96 )

На виконання Указу Президента України від 26 березня 1993 р. N 106/93 "Про впорядкування системи консультативних структур при Президенті України" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. ( Пункт 1 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 1272 від 17.10.96 ) Затвердити Положення про Надзвичайну комісію з проблем екологічного стану ріки Дніпро та якості питної води, що додається, і її персональний склад згідно з додатком.

2. ( Пункт 2 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 1272 від 17.10.96 ) Надзвичайній комісії з проблем екологічного стану ріки Дніпро та якості питної води:

закінчити в грудні 1993 р. розроблення Національної програми екологічного оздоровлення басейну ріки Дніпро і поліпшення якості питної води, визначивши на період до 2000 року першочергові заходи по відродженню ріки Дніпро;

щорічно забезпечувати розроблення та подавати Міністерству економіки, Міністерству фінансів, Міністерству охорони навколишнього природного середовища перелік найважливіших природоохоронних заходів щодо оздоровлення ріки Дніпро і поліпшення якості питної води для включення їх до проекту прогнозу економічного і соціального розвитку країни і державного бюджету.

3. Для забезпечення діяльності зазначеної Комісії і контролю за здійсненням природоохоронних заходів, що включатимуться до прогнозів економічного і соціального розвитку країни, створити у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища в межах асигнувань, що йому виділяються, відділ в кількості п'яти чоловік.

4. Визнати за доцільне утворити при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища фонд відродження Дніпра за рахунок добровільних внесків українських та іноземних підприємств, організацій, громадян та інших джерел.

Установити, що положення про фонд відродження Дніпра затверджується Надзвичайною комісією з проблем екологічного стану ріки Дніпро та якості питної води, яка одночасно є розпорядником цих коштів.

Прем'єр-міністр України Л. Кучма

Міністр Кабінету Міністрів України В. Пустовойтенко

Затверджене
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 травня 1993 р. N 324

( Положення відмінено згідно Постанови КМ
N 1272 від 17.10.
96 )

Положення
про Надзвичайну комісію з проблем екологічного
стану ріки Дніпро та якості питної води

1. Надзвичайна комісія з проблем екологічного стану ріки Дніпро та якості питної води (надалі - Комісія) утворена з метою координації діяльності міністерств і відомств щодо охорони навколишнього природного середовища в басейні цієї ріки і поліпшення якості питної води й підпорядковується Кабінетові Міністрів України.

2. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням.

3. Основними завданнями Комісії є: розроблення і впровадження заходів екологічного оздоровлення басейну ріки Дніпро та поліпшення якості питної води, відновлення водних ресурсів річок басейну;

підготовка пропозицій щодо збалансованої еколого-економічної політики розвитку і розміщення продуктивних сил в басейні ріки;

забезпечення широкого інформування населення про екологічний стан басейну ріки Дніпро та якість питної води.

4. Комісія відповідно до покладених на неї завдань: організує розроблення Національної програми екологічного оздоровлення басейну ріки Дніпро та поліпшення якості питної води;

вносить до Кабінету Міністрів України пропозиції про фінансування з державного бюджету найважливіших заходів, пов'язаних із оздоровленням басейну ріки Дніпро та поліпшенням якості питної води, вдосконалення природоохоронного законодавства та економічного механізму, зміст проектів міждержавних угод щодо регулювання водоспоживання і охорони вод в басейні ріки Дніпро;

вносить до обласних державних адміністрацій пропозиції щодо фінансування заходів з оздоровлення басейну ріки Дніпро та якості питної води за рахунок місцевих бюджетів і позабюджетних фондів охорони навколишнього природного середовища;

вирішує питання фінансування за рахунок коштів фонду відродження Дніпра цільових заходів;

розробляє пропозиції для удосконалення моніторингу екологічного стану басейну ріки Дніпро.

5. Керівництво роботою Комісії здійснює її голова, а за його відсутності - один із заступників за його дорученням. Робочим органом Комісії є відділ, що створюється у складі Мінприроди для забезпечення її діяльності.

Цей відділ забезпечує підготовку засідань та організацію виконання прийнятих Комісією рішень.

6. Комісія формує робочі групи за напрямами:

удосконалення моніторингу в басейні ріки Дніпро;

розв'язання проблем управління водогосподарським комплексом;

забезпечення населення якісною питною водою;

розроблення та реалізація природоохоронних заходів для оздоровлення басейну ріки Дніпро і поліпшення якості питної води;

розроблення пропозицій для вдосконалення природоохоронного законодавства.

До складу робочих груп можуть залучатися вчені та провідні фахівці з відповідних галузей, представники місцевих державних адміністрацій, громадськості, іноземні експерти.

7. Робота членів робочих груп у необхідних випадках здійснюється на контрактній основі відповідно до чинного законодавства за рахунок асигнувань, що виділяються Мінприроди.

8. Комісія проводить засідання в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал.

9. Рішення Комісії приймаються відкритим голосуванням більшістю голосів. Вони є основою для підготовки проектів відповідних рішень Уряду України, враховуються при розробленні проектів прогнозів економічного і соціального розвитку країни та державного бюджету, екологічних програм, проектів міждержавних угод щодо регулювання водоспоживання і охорони вод в басейні ріки Дніпро, здійснення водоохоронних та інших заходів, а також при плануванні заходів для запобігання забрудненню навколишнього природного середовища.

Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 4 травня 1993 р. N 324

Склад
Надзвичайної комісії з проблем екологічного стану
ріки Дніпро та якості питної води

КОСТЕНКО Ю. I.
 
- Міністр охорони навколишнього природного середовиша (голова Комісії)
 
МАРІЄВСЬКИЙ В. Ф.

 
- заступник Міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар
України (заступник голови Комісії)
 
ШЕВЧУК В. Я.
 
- заступник Міністра охорони навколишнього природного середовища
(заступник голови Комісії)
 
КОСТЮК П. Г.  - віце-президент Академії наук 

ГАВРИЛЕНКО М. М. 

- голова Держкомгеології 

ДРОНЬ А. А. 

- голова Держжитлокомунгоспу 

ІЛЬЇН В. Н. 

- перший заступник Міністра фінансів 

МЕНЬШОВ В. О. 

- народний депутат України (за згодою) 

МІНІН Л. В. 

- заступник Міністра економіки 

НОВИЦЬКИЙ В. С.
 
- перший заступник Міністра промисловості 
ПЛАЧИНДА С. П.
 
- голова громадського комітету порятунку ріки Дніпро, письменник
(за згодою) 

ХОРЄВ В. М. 

- голова Держводгоспу 

ПАВЛЮК А. М.
 

- начальник Головної державної екологічної інспекції Мінприроди
(секретар Комісії) 
ГУСЄВ М.В.
 
- голова правління Асоціації міст і районів Придніпров'я України
"Славутич" (за згодою) 

(Склад із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 952 від 24.11.93 )

Міністр Кабінету Міністрів України В. Пустовойтенко

^ Наверх
наверх