документiв в базi
550558
Подiлитися 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 26 квітня 1993 р. N 305
Київ

Про випуск в обіг приватизаційних
житлових чеків

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Провести випуск приватизаційних житлових чеків у вигляді приватизаційних депозитних рахунків.

2. Національному банку України здійснити емісію приватизаційних житлових чеків на загальну суму 606 млрд. крб. до 30 квітня 1993 р. і зарахувати її на спеціально відкритий позабалансовий рахунок в Ощадному банку України.

Кошти на приватизаційних депозитних рахунках повинні бути використані громадянами України на одержання в процесі приватизації частки майна державних підприємств, державного житлового та земельного фондів до 1 січня 1995 р., якщо інше не буде передбачено Державною програмою приватизації на 1995 рік.

3. Ощадному банку України забезпечити:

відкриття громадянам України іменних приватизаційних депозитних рахунків на повну вартість житлового чека - 12 тис. крб. окремо від приватизаційного депозитного рахунку майнового сертифіката за умови надання громадянином України приватизаційних платіжних доручень, виданих органами приватизації, що свідчать про набуття громадянином статусу потенційного покупця об'єктів приватизації;

списання частки або всієї вартості житлового чека за поданням органу приватизації державного житлового фонду.

4. Підставою для здійснення операцій з приватизаційними платіжними дорученнями є списки громадян, які мають право на одержання приватизаційних паперів (відкриття приватизаційних депозитних рахунків), а також відповідна відмітка органу приватизації державного житлового фонду у паспорті про право на безоплатну приватизацію житла у відповідному для даного громадянина обсязі.

5. Державному комітетові України по житлово-комунальному господарству, Ощадному банку України за погодженням з Національним банком України у місячний термін затвердити положення, що регламентує цілісний механізм застосування житлових чеків у процесі приватизації державного житлового фонду.

6. Кошти з приватизаційних депозитних рахунків (житлових чеків), використані громадянами України для розрахунків за придбані об'єкти приватизації та зараховані до відповідних позабюджетних фондів приватизації, погашаються і вилучаються з обігу.

7. Раді Міністрів Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям:

а) зобов'язати органи приватизації державного житлового фонду провести нарахування вартості житлових чеків і видачу приватизаційних платіжних доручень:

на суму, що визначається виходячи з розмірів площі, якої не вистачає (якщо загальна площа квартири менше тієї, яку має право отримати наймач та члени його сім'ї), та відповідної вартості одного квадратного метра - 500 карбованців;

на повну визначену вартість житлового чека (12 тис. крб.), якщо громадянин приватизує житло і розмір безоплатної передачі квартири (будинку) дорівнює санітарній нормі - 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю, а також якщо загальна площа квартири (будинку) перевищує площу, яку має право отримати сім'я наймача безоплатно, і наймач здійснює доплату грошима або цінними паперами, що визначені для приватизації державних підприємств;

б) визначити органи приватизації і державного житлового фонду, які будуть здійснювати відмітку у паспорті громадян України на право використання житлового чека на повну його вартість (12 тис. крб.) у разі, якщо громадянин раніше викупив житло, проживає у будинку житлово-будівельного (житлового) кооперативу, має приватний будинок, взагалі не має житла і має бажання використовувати приватизаційний житловий чек для викупу частки майна державних підприємств і земельного фонду.

Прем'єр-міністр України Л. КУЧМА

Міністр Кабінету Міністрів України В. ПУСТОВОЙТЕНКО

^ Наверх