документiв в базi
550558
Подiлитися 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 26 жовтня 2001 р. N 1411
Київ

Про Програму створення додаткових робочих місць для
працівників Чорнобильської АЕС, які вивільняються
після закриття станції, та жителів м. Славутича

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Схвалити Програму створення додаткових робочих місць для працівників Чорнобильської АЕС, які вивільняються після закриття станції, та жителів м. Славутича (далі - Програма).

2. Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції, Міністерству праці та соціальної політики, Міністерству фінансів, Міністерству палива та енергетики, Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Київській та Чернігівській обласним державним адміністраціям щороку розробляти заходи з реалізації Програми.

3. Міністерству палива та енергетики, Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції, іншим центральним органам виконавчої влади починаючи з 2002 року під час підготовки бюджетних запитів, а також пропозицій до Державної програми економічного і соціального розвитку України передбачати кошти на реалізацію Програми.

Київській та Чернігівській обласним державним адміністраціям починаючи з 2002 року під час підготовки проектів місцевих бюджетів, а також розроблення відповідних програм економічного і соціального розвитку передбачати кошти на реалізацію Програми.

4. Київській та Чернігівській обласним державним адміністраціям, міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади разом із Славутицькою міською радою вжити заходів до залучення коштів вітчизняних та іноземних інвесторів на реалізацію Програми.

5. Центральним та місцевим органам виконавчої влади, відповідальним за виконання Програми, щороку до 15 березня інформувати Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції про хід її реалізації.

Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції подавати щороку до 1 квітня Кабінетові Міністрів України узагальнену інформацію.

Прем'єр-міністр України А.КІНАХ

Схвалено
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 жовтня 2001 р. N 1411

Програма
створення додаткових робочих місць
для працівників Чорнобильської АЕС,
які вивільняються після закриття станції,
та жителів м. Славутича

Вступ

Цю Програму як складову комплексу заходів соціального захисту працівників Чорнобильської АЕС та жителів м. Славутича розроблено на підставі доручення Президента України від 25 грудня 2000 р. N 1-14/1621 за результатами його робочої поїздки на Чорнобильську атомну електростанцію та до міста Славутича і постанови Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2000 р. N 1748 "Про заходи щодо соціального захисту працівників Чорнобильської АЕС та жителів м. Славутича у зв'язку із закриттям станції".

Основні положення Програми, розрахованої на 2001-2008 роки, узгоджені з Комплексною програмою зняття з експлуатації ЧАЕС, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2000 р. N 1747, і Програмою соціального захисту працівників Чорнобильської АЕС та жителів м. Славутича у зв'язку із закриттям станції, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2000 р. N 1748.

При розробленні Програми також ураховано основні положення проектів Державної програми зайнятості населення на 2001-2004 роки, Загальнодержавної програми перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему та Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС.

Метою Програми є забезпечення умов зайнятості працівників ЧАЕС, мешканців м. Славутича у зв'язку з достроковим припиненням експлуатації енергоблоку N 3 та остаточним закриттям станції шляхом:

створення додаткових робочих місць у м. Славутичі та за його межами;

збереження і розвитку інфраструктури міста;

надання допомоги у працевлаштуванні вивільненим працівникам ЧАЕС.

I. Характеристика населення м. Славутича та сучасний
стан зайнятості в місті і на ЧАЕС

Структура населення та його зайнятість

На території м. Славутича на 1 січня 2001 р. постійно проживало 25227 осіб, у тому числі 12738 чоловіків і 12489 жінок (таблиця 1). За п'ять минулих років демографічна динаміка формувалася позитивно як за рахунок природного приросту, так і механічного збільшення чисельності населення.

Структура постійного населення характеризується переважною більшістю населення у вікових групах від 7 до 23 років з відносно однаковим співвідношенням статевих груп. Населення у віці 0 - 15 років становить майже 28 відсотків загальної чисельності. Значну групу становить населення у віці 16 - 54 (59) років, тобто населення активного працездатного віку, - 66,7 відсотка. Населення пенсійного віку становить 5,3 відсотка.

Таким чином, демографічний аналіз свідчить, що статево-вікова структура постійного населення міста орієнтована на активний попит на робочі місця та навчання.

Чисельність зайнятого населення на підприємствах, в установах, організаціях міста на 1 січня 2001 р. становить 13687 осіб, або 54,3 відсотка. Із загальної чисельності працівників 19,4 відсотка - іногородні.

Структуроутворюючою галуззю виробничо-господарського комплексу (ВГК) міста є промисловість, де зайнято понад 44,2 відсотка працюючих. В інших галузях економіки - торгівлі та громадському харчуванні зайнято 10,3 відсотка працюючих, у будівництві - 8,1 відсотка; у невиробничих галузях 31,9 відсотка (таблиця 2); 14,4 відсотка працюючих зайнято в недержавному секторі економіки.

Зайнятість у промисловості забезпечує основні доходи і платоспроможний попит населення міста.

ЧАЕС є головним роботодавцем для населення м. Славутича та суміжних територій. На 1 січня 2001 р. середньооблікова чисельність обслуговуючого персоналу ЧАЕС становила 9058 осіб, з яких 5761 особа - робітники, 2150 осіб - спеціалісти та службовці, 1147 осіб - керівники.

У загальній структурі працюючих 1425 осіб, або 15,7 відсотка, - особи пенсійного віку, 470 осіб, або 5,2 відсотка, - передпенсійного віку. На 1 січня 2001 р. вакантних посад на ЧАЕС не було.

Працівники ЧАЕС - це, головним чином, мешканці м. Славутича. Їх кількість становить 7369 осіб, або 81,3 відсотка середньооблікової чисельності працюючих на ЧАЕС. Друге місце за кількістю працюючих за місцем проживання посідають працівники, що мешкають у м. Чернігові, чисельність 814 осіб. Ще 464 працівники проживають у Чернігівській області. Таким чином, у м. Чернігові та Чернігівській області мешкає близько 14 відсотків усіх зайнятих на ЧАЕС. У м. Києві мешкає 254 особи, або 2,8 відсотка працюючих на ЧАЕС.

Значну чисельність працюючих зосереджено в зоні відчуження. На 1 січня 2001 р. середньооблікова чисельність працівників тут становила 3974 особи, у тому числі 2730 - робітники, 534 - фахівці, 587 - керівники. За віком структура працюючих на третину складалась із пенсіонерів та людей передпенсійного віку.

За місцем проживання структура працюючих у зоні відчуження така: 33,2 відсотка - це ті, що проживають у м. Києві, 14,7 відсотка - у Київській, 8,5 відсотка - у Чернігівській областях, 43,6 відсотка - мешканці м. Славутича та смт Іванкова Київської області.

Наведений аналіз свідчить, що основний склад працюючих на ЧАЕС та в зоні відчуження - мешканці міст Славутича, Чернігова, Києва, Чернігівської та Київської областей. Ці території є основними постачальниками працівників ЧАЕС та зони відчуження.

Становище на ринку праці

У центрі зайнятості м. Славутича станом на 1 січня 2000 р. на обліку перебувало 956 незайнятих осіб. Протягом 2000 року на ринок праці надійшло 1289 осіб. Усього на обліку в центрі зайнятості перебувало 2245 незайнятих осіб. Робота, проведена службою зайнятості, сприяла працевлаштуванню 569 осіб.

Ринок праці формувався в основному за рахунок вивільнених працівників з підприємств та організацій міста, їх питома вага становила 14,4 відсотка зареєстрованих у службі зайнятості.

Неможливість забезпечити в повному обсязі працевлаштування незайнятих громадян міста зумовлено, насамперед, звуженням сфери докладання праці, відсутністю робочих місць. Попит на робочу силу, заявлений у державній службі зайнятості, становив на кінець 2000 року лише 57 робочих місць. З них 14 відсотків - місця, що не потребують спеціальної підготовки. Це дозволило протягом року працевлаштувати тільки 569 незайнятих громадян, або 25,3 відсотка з числа тих, хто перебував на обліку.

Статус безробітного на початок 2001 року мали 823 особи. Рівень безробіття становив 6,05 відсотка, навантаження на одне вільне робоче місце - 15 осіб.

За 8 місяців 2001 р. у центрі зайнятості м. Славутича на обліку перебувало 1733 особи, з них 388 - колишні працівники ЧАЕС, серед них 89 осіб - вивільнені.

Працевлаштовано за сприянням служби зайнятості 491 особу, у тому числі 93 працівника, звільнені з ЧАЕС.

Чисельність безробітних на 1 вересня 2001 р. становила 663 особи, рівень зареєстрованого безробіття - 4,9 відсотка (в середньому по Київській області - 5,2 відсотка).

Перспективи зайнятості населення м. Славутича слід розглядати в системі з вивільненням працюючих із ЧАЕС та підприємств зони відчуження.

Доходи населення м. Славутича,
заробітна плата працівників ЧАЕС

У 2000 році в м. Славутичі загальний обсяг грошових доходів населення становив 124,64 млн. гривень, що на 46,2 відсотка більше порівняно з минулим роком (таблиця 3).

У першому півріччі поточного року уповільнилися темпи зростання загальної суми грошових доходів населення. За цей період загальна сума грошових доходів населення м. Славутича становила 57,46 млн. гривень, тобто в розрахунку за місяць 9,58 млн. гривень порівняно з 10,33 млн. гривень у минулому році.

Основним джерелом грошових доходів населення міста є оплата праці. Протягом трьох років (1998-2000) у структурі грошових доходів населення спостерігалася нестійка тенденція збільшення питомої ваги оплати праці, яка в 2000 році становила 94,52 відсотка загальної суми грошових доходів населення. У першому півріччі поточного року питома вага оплати праці становила 92,22 відсотка.

Середньомісячна заробітна плата (номінальна) одного працюючого в м. Славутичі в 2000 році становила 741,2 гривні (таблиця 4) порівняно з 757 гривнями обслуговуючого персоналу ЧАЕС (з урахуванням виплат за кратністю) без виплат за кратністю відповідно 613 гривень (таблиця 5).

За галузевою ознакою найвищі рівні заробітної плати в 2000 році відмічалися в електроенергетиці, де нарахування перевищували середній показник в галузях економіки м. Славутича в 2,5 - 3 рази.

Середньомісячна заробітна плата одного працюючого у м. Славутичі в першому півріччі поточного року становила 645,5 гривні, або 87 відсотків рівня минулого року.

Сума коштів, виплачених у вигляді пенсій і соціальної допомоги, у 2000 році становила 5,54 млн. гривень, що на 22,6 відсотка більше порівняно з минулим роком, однак частка цих коштів у загальній структурі грошових доходів у 2000 році знизилася на 0,86 відсотка. Середній розмір пенсій у м. Славутичі в 2000 році становив 123,82 гривні. Протягом трьох років динаміка середнього розміру пенсій має тенденцію до стабільного зростання і вже в першому півріччі поточного року він становив 126 гривень.

Протягом 1998-2000 років привертає до себе увагу стійка тенденція зниження в структурі грошових доходів населення такої статті, як "інші надходження" - відповідно 0,89, 0,9 і 1,04 відсотка загальної суми грошових доходів населення, але ця стаття різко збільшилася в першому півріччі поточного року (до 1,41 відсотка).

Ця стаття грошових доходів розраховується Державним комітетом статистики як різниця між витратами, що фіксуються, і доходами, що оподатковуються. Зростання її питомої ваги в грошових доходах у першому півріччі поточного року в два рази порівняно з минулим роком свідчить про зростання доходів, які не оподатковуються.

Динаміка грошових доходів на душу населення на місяць протягом трьох років (1998-2000 років) має тенденцію до зростання і в 2000 році вони становили 411,7 гривні, що на 53 відсотки більше порівняно з минулим роком. З урахуванням інфляційних процесів реальні грошові доходи на душу населення в 2000 році зросли тільки на 22,2 відсотка (таблиця 4).

У першому півріччі поточного року грошовий дохід на душу населення у м. Славутичі дещо знизився і становив 383,5 гривні, або 93,2 відсотка рівня минулого року.

Під впливом інфляційних процесів індекс реального доходу на душу населення становив у першому півріччі 78,9 відсотка, тобто реальні доходи на душу населення м. Славутича в першому півріччі 2001 року знизилися на 21,1 відсотка порівняно з минулим роком.

Реальна заробітна плата працівників у всіх галузях економіки в м. Славутичі в 2000 році зросла на 16,3 відсотка.

Слід зазначити, що реальна заробітна плата обслуговуючого персоналу в 2000 році зросла на 8,1 відсотка. Протягом 1998-1999 років її індекс становив 0,9 відсотка.

В економіці м. Славутича, як і на ЧАЕС, рік у рік зростала заборгованість з виплати заробітної плати (таблиця 6). Так, за 2000 рік ця заборгованість збільшилася порівняно з минулим роком у 1,45 раза і становила 11396,2 тис. гривень. Заборгованість з виплати заробітної плати в електроенергетиці становила 10977,4 тис. гривень (96,3 відсотка загальної заборгованості). Протягом поточного року значну частину заборгованості виплачено і на 10 липня 2001 року заборгованість становила 509 тис. гривень, у тому числі в електроенергетиці - 177,9 тис. гривень (її частка знизилася до 34,9 відсотка).

Сучасні тенденції рівня заробітної плати і доходів населення міста і, зокрема, працівників ЧАЕС дають підставу зробити такий висновок: відносно високий рівень заробітної плати працюючих у місті та працівників ЧАЕС формує в робітників, що вивільнятимуться, сподівання на робочі місця із заробітною платою не нижчою ніж на попередньому місці роботи.

У зв'язку з цим особливого значення набуває проблема створення високотехнічних і високотехнологічних робочих місць, що дасть можливість за рахунок збереження досягнутого рівня заробітної плати уникнути відпливу висококваліфікованих кадрів із системи галузі.

Таким чином, сучасний стан зайнятості та доходів населення м. Славутича характеризується:

наявністю диспропорцій галузей економіки та зайнятості населення, незбалансованістю між попитом і пропозицією на робочі місця, напруженістю на ринку праці, поглибленням диференціації в оплаті праці та доходів населення;

значною часткою осіб працездатного віку і недостатнім забезпеченням їх робочими місцями;

скороченням робочих місць з високою оплатою праці у зв'язку із закриттям ЧАЕС і відсутністю відповідних пропозицій з таким рівнем заробітної плати.

II. Прогноз розвитку регіонального виробничо-господарського
комплексу м. Славутича на 2001-2008 роки

Прогноз соціально-економічного розвитку та
створення робочих місць

Розвиток м. Славутича протягом 2001-2008 років і в перспективі визначатиметься такими основними чинниками:

розбудовою виробничої інфраструктури навколо ЧАЕС та її диверсифікацією. Першочергові заходи планується здійснити в 2001-2003 роках, протягом яких буде виконано комплекс робіт з перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему, а також створено об'єкти інфраструктури (виробничої опалювальної котельні, заводу з переробки рідких радіоактивних відходів, сховища відпрацьованого ядерного палива, промислового комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів тощо). Основні об'єкти розташовані за межами м. Славутича, але передбачається укомплектувати додаткові економічні робочі місця в кількості 2128 одиниць за рахунок жителів міста - колишніх працівників ЧАЕС;

створенням у 1998 році в межах міста спеціальної економічної зони "Славутич", для якої визначений пільговий режим залучення як вітчизняних, так і іноземних інвестицій. З метою розвитку економіки території при реалізації зареєстрованих інвестиційних проектів спеціальної економічної зони передбачається до кінця 2006 року створити додатково 985 економічних робочих місць;

реалізацією прийнятої Славутицькою міською радою Програми розвитку малого і середнього бізнесу на 2001-2002 роки, а також розвитком існуючих підприємств міста, що дозволить ввести протягом 2001-2008 років ще 400 економічних робочих місць;

створенням протягом 2001-2004 років науково-освітнього центру, який, з одного боку, буде включати наукові установи Міжнародного чорнобильського центру, а з другого - філіали провідних вищих навчальних закладів країни (Національного університету імені Т. Шевченка, Національного технічного університету "КПІ", Чернігівського державного інституту економіки та управління), завдяки чому передбачається ввести додатково 364 економічних робочих місця.

Це дозволить активізувати соціально-економічний розвиток м. Славутича, забезпечити зростання з 2002 року економічних показників (зокрема, дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) зросте в 2008 році до 198,3 млн. гривень, або на 20 відсотків порівняно з 2001 роком (таблиця 7)), практично ліквідувати до 2005 року дефіцит економічних робочих місць і сприятиме зростанню чисельності зайнятих у галузях економіки міста.

Прогноз зайнятості населення

За період 2001-2008 років загальна кількість вивільнених працівників ЧАЕС становитиме 5093 особи. Основна кількість персоналу (2914 осіб) буде вивільнена в 2001 році у зв'язку з припиненням виробництва електроенергії ЧАЕС і переходом станції на етап зняття з експлуатації. Переважно це будуть мешканці м. Славутича - 1833 особи (близько 63 відсотків загальної структури вивільнених працівників ЧАЕС).

У подальшому кількість вивільнених працівників м. Славутича стабілізується на рівні 320 осіб у середньому за рік (за винятком 2008 року, коли зменшення працюючих знову підвищиться до 800 осіб). Причому починаючи з 2003 року серед вивільнених переважно будуть працівники ЧАЕС (таблиця 9).

Дефіцит робочих місць м. Славутича буде ускладнюватися також необхідністю працевлаштування молоді, оскільки це місто - переважно молодіжний населений пункт. Очікується, що кількість школярів, яким потрібне буде працевлаштування, зростатиме включно до 2007 року. У 2008 році їх чисельність порівняно з 2001 роком збільшиться в 1,5 раза. Одночасно майже в 1,4 раза збільшиться контингент тих, які не поступили до навчальних закладів, та випускників вищих навчальних закладів, які навчаються в м. Славутичі. До цього слід додати кількість фахівців, що закінчують навчання за межами м. Славутича, але в силу різних причин щороку повертаються на постійне місце проживання. Розрахунки показують, що загальна кількість молоді м. Славутича, яка в перспективі потребуватиме працевлаштування, може становити близько 600 осіб у середньому на рік (таблиця 8).

Разом з тим важливим фактором зменшення потреби в робочих місцях м. Славутича буде скорочення кількості працюючих пенсіонерів та осіб, які відповідно до законодавства мають право на достроковий вихід на пенсію. Умови їх соціального захисту визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2001 р. N 1155 "Про встановлення щомісячної доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв'язку із закриттям Чорнобильської АЕС". Відповідно до розрахунків починаючи з 2001 року передбачається вивільнення більше половини працівників із числа контингенту, зазначеного в таблиці 10.

Кількість працюючих пенсіонерів та осіб передпенсійного віку відповідатиме також і статево-віковій структурі населення м. Славутича та досягнутому рівню його зайнятості (таблиця 11). Ці матеріали є підставою для розрахунків на перспективу кількості вивільнених осіб пенсійного та передпенсійного віку.

Крім того, з метою підвищення якості та ефективності ремонтних робіт із збереженням висококваліфікованого персоналу та забезпеченням робочими місцями персоналу ЧАЕС, що вивільняється після закриття станції, створено підприємство ВП "Атомремонтсервіс" НАЕК "Енергоатом", яке може забезпечити близько однієї тисячі економічних робочих місць.

На зменшення чисельності незайнятого населення вплине і розроблення та реалізація інших технічних та фінансових проектів, спрямованих на створення робочих місць, які б повністю забезпечили всіх бажаючих роботою, в тому числі вивільнених працівників, які мають високий професійний і кваліфікаційний рівень.

Розрахунки показують, що реалізація цих проектів дасть змогу в період з 2001 до 2004 років у основному розв'язати проблему зайнятості населення м. Славутича, а за межами цього періоду в місті будуть у цілому збалансовані робочі місця і робоча сила. Це сприятиме використанню на більш якісній основі трудового потенціалу міста та прилеглих регіонів.

Прогноз формування ринку праці в м. Славутичі

Прогноз формування ринку праці в м. Славутичі до 2008 року базується на економіко-статистичному аналізі розвитку ринку праці регіону та динаміці вивільнення працівників ЧАЕС і об'єктів інфраструктури у зв'язку з остаточним закриттям станції та аналізі перспектив розвитку м. Славутича.

Аналіз формування ринку праці в 2000 році в м. Славутичі показав, що через невизначеність багатьох питань щодо подальшого функціонування ЧАЕС значного зростання пропозиції робочої сили на ринку праці м. Славутича за рахунок вивільнення персоналу станції і об'єктів інфраструктури не відбулося.

Прогнозування складових ринку праці (попиту та пропозиції) здійснювалося з урахуванням впливу таких факторів:

існуючих тенденцій, що вже склалися в розвитку і структурі пропозиції робочої сили за окремими джерелами її формування;

розвитку процесів вивільнення персоналу ЧАЕС і створення об'єктів інфраструктури та диверсифікації станції;

розвитку процесів створення нових робочих місць за рахунок інвестиційних проектів, що обумовить підвищення попиту на робочу силу.

У 2001-2002 роках на формування пропозиції робочої сили посилиться вплив другої групи факторів. Більша половина пропозиції робочої сили на ринку праці буде формуватися переважно за рахунок контингенту вивільнених із ЧАЕС.

Протягом 2001 року на обліку у службі зайнятості перебуватиме 2580 незайнятих осіб, у 2002 році їх чисельність становитиме 2970 незайнятих осіб.

У цей час важливим завданням політики зайнятості буде створення єдиного організаційно-правового механізму управління процесом вивільнення працівників і їх соціального захисту, а також забезпечення подальшої зайнятості мешканців м. Славутича.

У 2003-2008 роках позитивні зрушення набудуть стійкого характеру: підвищиться інвестиційна діяльність, що дасть змогу збільшити кількість нових робочих місць.

Усе це дозволить зменшити дисбаланс між пропозицією робочої сили і попитом на неї.

Розв'язанню проблеми зайнятості працівників, які вивільнятимуться у зв'язку з закриттям ЧАЕС, їх соціального захисту сприятиме реалізація Програми соціального захисту працівників Чорнобильської АЕС та жителів м. Славутича в зв'язку із закриттям станції та Програми зайнятості населення м. Славутича на 2001 рік, в яких передбачені конкретні заходи щодо сприяння зайнятості населення міста, повернення незайнятих громадян до трудової діяльності та соціального захисту безробітних. Координація роботи ' працевлаштування і професійної перепідготовки персоналу вивільнених працівників ЧАЕС здійснюватиметься також відповідно до заходів щорічних планів дій щодо реалізації Державної програми зайнятості населення на 2001-2004 роки.

Прогноз балансу робочих місць

Розроблення прогнозного балансу робочих місць передбачає необхідність оцінки процесів створення нових економічних робочих місць як за рахунок інвестиційних, так і організаційно-економічних заходів (підвищення змінності використання функціонуючих робочих місць), а також їх скорочення у зв'язку із вибуттям фізичних робочих місць та зменшенням змінності існуючих.

Протягом 2001-2008 років основними факторами збільшення кількості економічних робочих місць у ВГК м. Славутича (з урахуванням об'єктів за межами міста, додаткові економічні робочі місця яких будуть укомплектовані жителями м. Славутича) з урахуванням розвитку існуючих підприємств (включаючи малий бізнес) та створення науково-освітнього центру буде реалізація заходів щодо розвитку інфраструктури ЧАЕС та її диверсифікації, інвестиційних проектів, які зареєстровані в межах створеної СЕЗ. Усього за період 2001-2008 років передбачається створити 3877 економічних робочих місць (у тому числі за рахунок розбудови інфраструктури ЧАЕС - 2128 одиниць, реалізації інвестиційних проектів - 985 одиниць).

Процес скорочення дефіциту робочих місць здійснюватиметься поетапно. Найбільш активно процес створення додаткових економічних робочих місць відбуватиметься протягом 2001-2004 років (буде створено 3593 місця, або 92,7 відсотка їх загальної кількості).

При оцінці загальної ситуації стосовно зайнятості в регіоні також ураховувалося у створення і скорочення економічних робочих місць на ЧАЕС у процесі виведення з експлуатації енергоблоків атомної електростанції. Зокрема, на ЧАЕС кількість економічних робочих місць зменшиться з 9058 одиниць (станом на 1 січня 2001 р.) до 2650 (прогноз на початок 2008 року) (таблиця 12).

У цілому з урахуванням сальдо введення-вибуття кількість економічних робочих місць у галузях економіки міста в 2008 році становитиме 6824 одиниці, проти 5470 у 2001 році, тобто зросте на 24,8 відсотка (таблиця 13).

Прогноз сполученого балансу робочої сили
та робочих місць

Загальна оцінка становища у сфері зайнятості м. Славутича і заходів, які передбачається здійснити в межах цієї Програми, дозволяє створити прогнозний сполучений баланс робочої сили і робочих місць (таблиця 14). Відповідно до цього балансу за умови реалізації зазначених напрямів розвитку регіону вже до 2005 року можна буде практично ліквідувати дефіцит робочих місць і безробіття (рівень зареєстрованого безробіття становитиме 0,5 відсотка), а чисельність зайнятих у всіх сферах економічної діяльності на кінець 2008 року досягне 14230 осіб, або зросте на 14,8 відсотка порівняно з 2001 роком.

Прогноз підвищення доходів і рівня життя
населення м. Славутича

Впровадження інвестиційних проектів СЕЗ, а також розвитку ринкових умов господарювання, створення високотехнологічних виробництв дасть змогу підвищити номінальну заробітну плату і номінальні доходи населення м. Славутича, що позитивно вплине на рівень його життя.

У 2008 році номінальні грошові доходи на душу населення на місяць становитимуть 726 гривень (таблиця 15), середньомісячна заробітна плата досягне рівня 1090 гривень. При підвищенні рівня заробітної плати соціальні трансферти (пенсії, допомога) теж матимуть тенденцію до збільшення і в 2008 році середній розмір пенсії становитиме 363 гривні.

III. Фінансове забезпечення реалізації
заходів Програми

Для реалізації заходів щодо створення додаткових робочих місць, які передбачені основними напрямами розвитку регіону, необхідно залучити інвестиції в обсязі 284,1 млн. гривень, або понад 53,1 млн. доларів США (виходячи з курсу НБУ на 9 серпня 2001 р.: 100 доларів США - 535,03 гривні) (таблиці 16, 17 і 18).

Прогноз галузевої структури додаткових економічних робочих місць та обсягів інвестицій наведено у таблицях 19 і 20.

Основними джерелами фінансування заходів є кошти інвесторів - 127 млн. гривень (23,7 млн. доларів), або 44,7 відсотка, власні кошти підприємств 102,8 млн. гривень (19,2 млн. доларів), або 36,2 відсотка, інші джерела 31,7 млн. гривень (5,9 млн. доларів), або 11,1 відсотка. Частка державного бюджету становить 5,5 відсотка, або 15,7 млн. гривень (2,9 млн. доларів), а місцевого - 2,5 відсотка, або 6,9 млн. гривень (1,3 млн. доларів).

Реалізація заходів щодо створення додаткових робочих місць дозволить забезпечити комплексність розвитку ВГК м. Славутича. Зокрема, передбачається розвиток виробництв деревообробної і целюлозно-паперової промисловості, промисловості будівельних матеріалів, машинобудування і металообробки, легкої і харчової промисловості, а також будівництва, транспорту і зв'язку тощо.

Слід відмітити достатньо високий технічний рівень інвестиційних проектів, що передбачається реалізувати. Так, хоча середня вартість одного економічного робочого місця становить у цілому 13,7 тис. доларів США (за рахунок низької вартості робочого місця в малому бізнесі), то при будівництві фабрики з випуску пінополістерольних плит - 143,1 тис. доларів США; організації виробництва дерев'яних меблів - 56,2 тис. доларів США; спеціального технологічного обладнання - 30 тис. доларів США; реалізації проектів у сфері транспорту і зв'язку - 40,1 тис. доларів США. Це також дозволяє оптимістично оцінити реалізацію заходів як своєрідних "точок зростання", які повинні сприяти подальшому розвитку суміжних виробництв і розповсюдженню "хвилі" інвестицій і, відповідно, зростанню кількості робочих місць і зайнятості в м. Славутичі, а в цілому - його соціально-економічному розвитку.

IV. Основні заходи щодо реалізації Програми

Реалізація заходів щодо створення додаткових робочих місць здійснюватиметься за такими основними напрямами:

розвиток інфраструктури ЧАЕС та її диверсифікація;

розвиток спеціальної економічної зони "Славутич";

розвиток існуючого ВГК м. Славутича (включаючи малий бізнес);

створення науково-освітнього центру.

Крім того, створення додаткових робочих місць також передбачається при виконанні таких програм:

щорічної Комплексної програми робіт на об'єкті "Укриття";

Комплексної програми зняття з експлуатації ЧАЕС, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2000 р. N 1747;

Програми соціального захисту працівників Чорнобильської АЕС та жителів м. Славутича у зв'язку із закриттям станції, затвердженої постановою

Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2000 р. N 1748;

Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС (проект);

Загальнодержавної програми перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему (проект).

Таблиця 21 містить заходи, реалізація яких сприятиме створенню додаткових робочих місць з питань, не врегульованих зазначеними програмами, а також тих, що виникають у зв'язку з реалізацією інших напрямів розвитку ВГК м. Славутича.

Таблиця 1

Статево-вікова структура постійного населення
м. Славутича в 2000 році

     ------------------------------------------------------------------
Вік, років | Чисельність, осіб | Питома вага, відсотків
|--------------------------+--------------------------
| усього | у тому числі | усього | у тому числі
| |-----------------| |----------------
| |чоловіки | жінки | |чоловіки|жінки
------------------------------------------------------------------
0-100 25227 12738 12489 100 100 100
0-6 1799 908 891 7,1 7,1 7,1
7-17 5469 2761 2708 21,6 21,7 21,7
17-22 2680 1359 1321 10,6 10,7 10,6
45-49 498 126 372 2 1 3
50-54 3200 1616 1584 12,7 12,7 12,7
55-59 1286 649 637 5,1 5,1 5,1
0-15 7054 3562 3492 28 28 28
16-54(59) 16839 8502 8337 66,7 66,7 66,8
55(60)-100 1334 674 660 5,3 5,3 5,2

Таблиця 2

Соціально-економічний стан регіонального
виробничо-господарського комплексу м. Славутича
на 1 січня 2001 р.

Показники  Одиниця
виміру 
Усього  У тому числі за галузями: 
промис-
ловість 
будів-
ництво 
Транс-
порт і
зв'язок 
торгівля
та гро-
мадське
харчування 
інші
вироб-
ничі
галузі 
освіта,
наука,
куль-
тура 
Кількість
підприємств
на кінець року 
одиниць

 
643

 
79

 
70

 
10

 
234

 
74

 
42

 
Дохід (вируч-
ка) від реалі-
зації продук-
ції (товарів,
робіт, послуг)
за 2000 рік 
тис.
гривень



 
251056,6




 
16067,6




 
14498,2




 
11356,4




 
200418,5




 
251,2




 
754,3




 
Чисельність
працюючих на
кінець 2000
року 
осіб


 
13687


 
6047


 
1103


 
566


 
1413


 
192


 
1366


 
Чистий прибу-
ток (збиток)
за 2000 рік 
тис.
гривень
 
-4551

 
-230

 
-794

 
-890

 
+203

 
-540

 
-250

 
Середньомісяч-
на зарплата 1
працюючого в
2000 році 
-"-


 
741,2


 
958,5


 
273,5


 
290,5


 
293,8


 
230


 
274,2


 

продовження таблиці

 
охорона
здоров'я 
житлово-
комунальне
госпо-
дарство
та побутове
обслуго-
вування 
інші
невироб-
ничі
галузі 
16  115 
667  6261,6  782,2 
606  1665  729 
-45  -2250  -5 
219,2  413,2  270 

Таблиця 3

Структура і динаміка грошових доходів населення
за 1998-2001 роки

Показники  1998 рік  1999 рік  2000 рік  I півріччя
2001 року 
млн.
грн. 
відсотків  млн.
грн. 
відсотків  млн.
грн. 
відсотків  млн.
грн. 
відсотків 
Грошові доходи (усього)  74,08  100  85,26  100  124,64  100  57,46  100 
у тому числі:                 
оплата праці робітників
та службовців,
включаючи оплату праці
робітників коопера-
тивів, працівни-
ків колективних сіль-
ськогосподарських під-
приємств та суб'єктів
підприємницької діяль-
ності 
69,51








 
93,83








 
79,97








 
93,8








 
117,81








 
94,52








 
52,99








 
92,22








 
пенсії та допомога  3,91  5,28  4,52  5,3  5,54  4,44  3,66  6,37 
інші надходження  0,66  0,89  0,77  0,9  1,29  1,04  0,81  1,41 

Таблиця 4

Основні показники рівня життя населення м. Славутича
за 1998-2001 роки

Показники  Одиниця
виміру 
1998 рік  1999 рік  2000 рік  I
півріччя
2001
року 
Грошові доходи на душу населення
на місяць 
гривень
 
233,31
 
269,06
 
411,7
 
383,5
 
Середньомісячна заробітна плата
(номінальна) робітників і
службовців у всіх галузях
економіки 
-"-


 
436


 
511,9


 
741,2


 
645,5


 
Середній розмір пенсій на місяць  -"-  107,89  112,92  123,82  126 
Середній розмір допомоги з
безробіття на місяць 
-"-
 
69,16
 
84,2
 
99,5
 
121,5
 
Індекс споживчих цін на товари
(рік до минулого року) 
відсот-
ків 
120
 
123,5
 
124,5
 
115,8
 
Темпи зростання реальної
заробітної плати в середньому
за рік* в усіх галузях економіки 
-"-

 
17

 
19,5

 
16,3

 
0,75

 
Середньомісячна заробітна плата
(номінальна) робітників і
службовців промисловості 
гривень

 
522

 
642

 
1181,3

 
1006,78

 

________________

* Для розрахунку темпів зростання реальної заробітної плати припускається, що реальна заробітна плата - це номінальна, скоригована на індекс споживчих цін.

Таблиця 5

Динаміка заробітної плати обслуговуючого персоналу ЧАЕС
за 1998-2000 роки

Показники  Одиниця
виміру 
1998
рік 
1999
рік 
2000
рік 
Середньомісячна заробітна плата*
(номінальна)
 
гривень

 
350

470 
391

513 
613

757 
Індекс номінальної заробітної плати
(до попереднього року)
 
відсотків

 
112

108 
112

109 
157

148 
Індекс інфляції (рік до минулого року)  -"-  120  123  136,9 
Реальна заробітна плата (номінальна
заробітна плата, скоригована на
індекс споживчих цін) 
гривень

 
292

392 
318

417 
448

559 

_________________

* Середньомісячна заробітна плата зазначена в цілому щодо основного персоналу ЧАЕС (промисловий і непромисловий персонал); у знаменнику - дані щодо середньої заробітної плати з урахуванням виплат за кратністю.

Таблиця 6

Заборгованість із виплат заробітної плати за галузями
м. Славутича за 1998-2001 роки

(тис. гривень)

Показники  Заборгованість із виплат заробітної плати
на кінець року 
1998 рік  1999 рік  2000 рік  2001 рік
(станом на
10 липня) 
Усього  7843,5  7871,1  11396,2  509,6 
Промисловість, усього  7624,2  7654,1  11111,4  377,2 
у тому числі:         
електроенергетика  7624,2  7550,9  10977,4  177,9 
легка промисловість  87,5  134  199,3 
харчова промисловість  15,7 
Галузі соціальної сфери,
усього 
219,3
 
217
 
284,8
 
132,4
 
у тому числі:         
освіта  219,3  127,8  257,8 
охорона здоров'я  89,2  27  132,4 

Таблиця 7

Прогноз основних показників соціально-економічного
розвитку виробничо-господарського комплексу
м. Славутича на 2001-2008 роки
(у методології 2000 року)

Показники  Одиниця
виміру 
2000
рік 
2001
рік
(очіку-
ване) 
Зайнято в усіх сферах
економічної діяльності на
кінець року 
осіб

 
13687

 
12400

 
Зайнято в галузях економіки
міста на кінець року* 
-"-
 
7150
 
5470
 
Дохід (виручка) від реалізації
продукції (товарів, робіт,
послуг) 
тис.
гривень
 
299302

 
165300

 
Чисельність зареєстрованих
безробітних на кінець року 
осіб
 
823
 
1680
 
Рівень зареєстрованого
безробіття 
відсот-
ків 
6
 
13,5
 

продовження таблиці

Прогноз на 2002-2008 роки  2008
рік у
відсот-
ках до
2001
року 
2002
рік 
2003
рік 
2004
рік 
2005
рік 
2006
рік 
2007
рік 
2008
рік 
12700  13310  13900  14050  14110  14170  14230  114,8 
5720  6322  6540  6664  6724  6774  6824  124,8 
191340  192500  193600  194820  19540  19700  198300  120 
1469  801  135  67  67  40  40  х 
11,6  0,5  0,5  0,3  0,3  х 

_______________

* З урахуванням об'єктів за межами міста, додаткові робочі місця яких укомплектовані жителями м. Славутича.

Таблиця 8

Розподіл молоді м. Славутича за видами навчання

(осіб)

Показники  2000
рік
(звіт) 
2001
рік
(очіку-
ване) 
Прогноз за роками 
2002
рік 
2003
рік 
2004
рік 
2005
рік 
2006
рік 
2007
рік 
2008
рік 
Випускники шкіл, які:
вступили до навчальних
закладів з відривом від
виробництва у
м. Славутичі (ВНЗ, ПТУ) 
299



 
332



 
329



 
462



 
482



 
530



 
538



 
543



 
531



 
вступили до навчальних
закладів за межами
м. Славутича 
236

 
278

 
222

 
384

 
408

 
467

 
477

 
483

 
438

 
не вступили до навчальних
закладів 
28
 
74
 
60
 
60
 
60
 
60
 
60
 
60
 
60
 
Випускники вищих навчальних
закладів, які навчаються
(навчатимуться) у
м. Славутичі 
63


 
54


 
120


 
120


 
120


 
120


 
120


 
120


 
120


 
Випускники шкіл  373  458  557  592  630  676  670  685  670 

Таблиця 9

Вивільнення працівників, що мешкають у м. Славутичі

(осіб)

  2000
рік
(звіт) 
2001
рік
(очіку-
ване) 
Прогноз за роками 
2002
рік 
2003
рік 
2004
рік 
2005
рік 
2006
рік 
2007
рік 
2008
рік 
Чисельність вивільнених
працівників 
270
 
2206
 
594
 
350
 
100
 
300
 
285
 
260
 
800
 
у тому числі:                   
вивільнено працівників
ЧАЕС, які мешкають у
м. Славутичі; 
133

 
1833

 
479

 
323

 
77

 
260

 
239

 
220

 
765

 
вивільнено працівників з
підприємств та організацій
м. Славутича 
137

 
363

 
115

 
27

 
23

 
40

 
46

 
40

 
35

 

Таблиця 10

Структура працюючих за віком станом на 1 січня 2001 р.

(осіб)

  Середньоспискова
чисельність 
У тому числі за віком 
пенсіонери  передпенсійний вік 
ЧАЕС  9058  1425  470 
Зона відчуження  3974  1314  287 

Таблиця 11

Структура населення м. Славутича, яке буде вибувати за межі
працездатного віку

(осіб)

Роки  Структура  Віком
45-49 років 
Віком
50-54 років 
Віком
55-59 років 
2000 рік
(звіт)
 
Усього
Чоловіки
Жінки 
498
126
372 
839
382
457 
490
225
265 
2001 рік
(очікуване)
 
Усього
Чоловіки
Жінки 
457
160
297 
862
378
484 
556
243
313 
2002 рік
(прогноз)
 
Усього
Чоловіки
Жінки 
334
142
192 
889
372
517 
632
305
327 
2003 рік
(прогноз)
 
Усього
Чоловіки
Жінки 
376
230
146 
762
261
501 
754
378
376 
2004 рік
(прогноз)
 
Усього
Чоловіки
Жінки 
374
230
144 
596
180
416 
812
363
449 
2005 рік
(прогноз)
 
Усього
Чоловіки
Жінки 
333
195
138 
669
282
387 
857
382
475 
2006 рік
(прогноз)
 
Усього
Чоловіки
Жінки 
450
124
326 
726
348
378 
489
224
265 
2007 рік
(прогноз)
 
Усього
Чоловіки
Жінки 
449
131
318 
812
348
464 
566
259
307 
2008 рік
(прогноз)
 
Усього
Чоловіки
Жінки 
456
134
322 
786
373
413 
490
225
265 

Таблиця 12

Прогнозний баланс робочих місць ЧАЕС

(одиниць)

Показники  200
рік
(звіт) 
Прогноз за роками 
2001
рік
(звіт) 
2002
рік
 
2003
рік
 
2004
рік
 
2005
рік
 
2006
рік
 
2007
рік
 
2008
рік
 
Кількість економічних
робочих місць (ЕРМ) на
початок року, усього: 
9058

 
9051

 
4061

 
3772

 
3449

 
3372

 
3115

 
2876

 
2650

 
у тому числі:                   
Кількість ЕРМ на
початок року, що
функціонують у найбільш
чисельній зміні
(кількість фізичних
робочих місць) 
8820




 
6807




 
2836




 
2379




 
2278




 
2105




 
1943




 
1755




 
1371




 
Коефіцієнт змінності
функціонування робочих
місць 
1,03

 
1,33

 
1,33

 
1,45

 
1,48

 
1,48

 
1,48

 
1,51

 
1,37

 

Таблиця 13

Прогнозний баланс економічних робочих місць у
галузях економіки м. Славутича*

(одиниць)

Показник  2000
рік 
2001
рік 
Прогноз за роками 
2002
рік 
2003
рік 
2004
рік 
2005
рік 
2006
рік 
2007
рік 
2008
рік 
Кількість економічних
робочих місць на
початок року 
7250

 
7150

 
5470

 
5720

 
6322

 
6540

 
6664

 
6724

 
6774

 
Сальдо введення-вибуття
економічних робочих
місць 
-100

 
-1680

 
+250

 
+602

 
+218

 
+124

 
+60

 
+50

 
+50

 
Кількість економічних
робочих місць на
кінець року 
7150

 
5470

 
5720

 
6322

 
6540

 
6664

 
6724

 
6774

 
6824

 

_______________

* З урахуванням об'єктів за межами міста, додаткові робочі місця яких укомплектовані жителями м. Славутича.

Таблиця 14

Прогноз сполученого балансу робочої сили і робочих місць
виробничо-господарського комплексу м. Славутича

Показники  Оди-
ниця
ви-
міру 
2000
рік
(звіт) 
2001
рік
(очікува-
не) 
Прогноз за роками 
2002
рік 
2003
рік 
2004
рік 
2005
рік 
2006
рік 
2007
рік 
2008
рік 
Зайнято в усіх
сферах економіч-
ної діяльності
на кінець року 
осіб


 
13687


 
12400


 
12700


 
13310


 
13900


 
14050


 
14110


 
14170


 
14230


 
Зайнято в галузях
економіки міста
на кінець року
(кількість еконо-
мічних робочих
місць у галузях
економіки міста
на кінець року) 
-"-






 
7150






 
5470






 
5720






 
6322






 
6540






 
6664






 
6724






 
6774






 
6824






 
Чисельність
зареєстрованих
безробітних на
кінець року 
-"-


 
823


 
1680


 
1469


 
801


 
135


 
67


 
54


 
40


 
40


 
Рівень
зареєстрованого
безробіття 
відсот
ків
 
6

 
13,5

 
11,6

 
6

 
1

 
0,5

 
0,4

 
0,3

 
0,3

 
Кількість ство-
рених додаткових
економічних
робочих місць 
оди-
ниць

 
1358


 
1908


 
848


 
619


 
218


 
124


 
60


 
50


 
50


 

Таблиця 15

Прогноз основних показників рівня життя населення
м. Славутича на 2001-2008 роки

Показники  Одиниця
виміру 
2001
рік
(очі-
кува-
не) 
Прогноз за роками 
2002
рік 
2003
рік 
2004
рік 
2005
рік 
2006
рік 
2007
рік 
2008
рік 
Грошові доходи на
душу населення (номі-
нальні) на місяць 
гривень

 
518

 
544

 
570

 
598

 
632

 
659

 
692

 
726

 
Індекс споживчих цін
на товари та послуги
(рік до минулого
року) 
відсот-
ків

 
113,3


 



 



 



 



 



 



 



 
Грошові витрати насе-
лення (номінальні) 
млн.
гривень 
44,9
 
45,2
 
46,2
 
47,2
 
48,2
 
49,2
 
50,2
 
51,2
 
у тому числі на
придбання товарів,
оплату послуг 
-"-

 
44,8

 
45

 
46

 
47

 
48

 
49

 
50

 
51

 
Середньомісячна
(номінальна) заробіт-
на плата робітників і
службовців 
гривень


 
778


 
816


 
856


 
898


 
942


 
989


 
1038


 
1090


 
Середній розмір
пенсій на місяць 
-"-
 
259
 
272
 
285
 
299
 
314
 
329
 
346
 
363
 
Середній розмір
допомоги на місяць 
-"-
 
27
 
30
 
40
 
50
 
60
 
70
 
80
 
90
 
Бюджет малозабез-
печеності на місяць 
-"-
 
330
 
335
 
340
 
345
 
350
 
355
 
360
 
365
 

Таблиця 16

Напрями створення робочих місць у галузях економіки
м. Славутича у 2001-2008 роках та
джерела фінансування

Найменування
заходу 
Термін
виконання 
Кількість
створених
ЕРМ-
у 2001 -
2008
роках,
одиниць  
Обсяг
інвести-
цій, млн./
грн.
млн./
доларів 
Джерела фінансування,
млн. доларів 
Відповідальні
за
виконання 
державний
бюджет 
місцевий
бюджет 
кошти
інвесторів 
власні
кошти
підприємств 
інші
джерела 
Розвиток
інфраструк-
тури ЧАЕС та
її диверси-
фікація

 
2001
2005
роки



 
2128





 
132,7/
24,8




 
2,12





 
1,3





 
10,16





 
11,22





 
-





 
МНС
ДСП "ЧАЕС"
Міжнародний
чорнобильсь-
кий центр -
Славутицьке
відділення 
Розвиток
спеціальної
економічної
зони
Славутич

 
2001
2008
роки



 
985





 
117/
21,88




 
-





 
-





 
9,72





 
7,51





 
4,65





 
Київська
обласна
державна
адміністра-

цька міська
рада 
Розвиток
існуючо-
го ВГК
м.Славу-
тича
(включаю-
чи малий
бізнес) 
2001
2008
роки




 
400






 
4,3/
0,8





 
-






 
-






 
0,32






 
0,48






 
-






 
Київська
обласна
державна
адміністра-
ція, Славути
цька міська
рада
 
Створен-
ня науко-
воосвіт-
нього центру

 
2002
2004
роки


 
364




 
30,1/
5,63



 
0,82




 
-




 
3,54




 
-




 
1,27




 
МОН
Міжнародний
чорнобильсь-
кий центр -
Славутицьке
відділення 
Усього:    3877               
одиниць                   
млн. гриве  нь*    284,1  15,7  6,9  127  102,8  31,7   
млн. долар  ів США    53,11  2,94  1,3  23,7  19,21  5,92   
відсотків      100  5,5  2,5  44,7  36,2  11,1   

 _______________

* Розраховано, виходячи з курсу НБУ на 9 вересня 2001 р.: 100 доларів США - 535,03 гривні.

Таблиця 17

Прогноз створення економічних робочих місць та
обсягів інвестицій при розвитку інфраструктури
ЧАЕС та її диверсифікації

Найменування  Одиниця
виміру 
Усього
за
2001-
2008
роки 
У тому числі за роками 
2001
рік 
2002
рік 
2003
рік 
2004
рік 
2005
рік 
2006
рік 
2007
рік 
2008
рік 
Усього:                     
обсяг інвестицій
 
млн.
гривень 
132,7
 
47,5
 
30,9
 
43,7
 
5,3
 
5,3
 

 
 
 
-"-
 
млн.
доларів 
24,8
 
8,87
 
5,77
 
8,16
 
1
 
1
 

 
 
 
введення робочих
місць 
роб.
місць 
2128
 
1420
 
200
 
408
 
50
 
50
 

 
 
 
у тому числі за
інвестиційними
проектами: 


 


 


 


 


 


 


 


 
 

 
створення ВП
Атомремонтсервіс 
млн.
 
4,52
 
2,75
 
1,77
 

 

 

 

 
 
 
НАЕК "Енергоатом";
 
робочих
місць 
1114
 
1114
 

 

 

 

 

 
 
 
виконання робіт з
перетворення
об'єкта "Укриття"; 
-"-

 
4
200
 


 
1
50
 
1
50
 
1
50
 
1
50
 


 
 

 
створення виробни-
чої опалювальної
котельні; 
-"-

 
2,12
106
 
2,12
106
 


 


 


 


 


 
 

 
створення заводу з
переробки рідких
радіоактивних
відходів ЧАЕС; 
-"-


 
2
100

 
2
100

 



 



 



 



 



 
 


 
створення сховищ
відпрацьованого
ядерного палива
для АЕС України; 
-"-


 
Дані буде визначено після завершення розроблення ТЕО
та відповідної документації 
розвиток виробни-
цтв поводження з
РАВ для підприєм-
ств України; 
-"-


 
Дані буде визначено після завершення розроблення ТЕО
та відповідної документації 
створення сховища
відпрацьованого
ядерного палива; 
-"-

 
2,16
108
 


 


 
2,16
108
 


 


 


 
 

 
створення промис-
лового комплексу з
переробки твердих
радіоактивних
відходів; 
-"-



 
2
100


 




 




 
2
100


 




 




 




 
 



 
виділення авто-
транспортного
господарства в
самостійне
підприємство 
-"-



 
6
300


 




 
3
150


 
3
150


 




 




 




 
 



 
виділення
навчально-тренува-
льного центру в
самостійне
підприємство 
-"-



 
2
100


 
2
100


 




 




 




 




 




 
 



 

Таблиця 18

Прогноз створення економічних робочих місць та
обсяги інвестицій при створенні науково-освітнього
центру в м. Славутичі в 2001-2008 роках

Найменування  Одиниця
виміру 
Усього
за
2001-
2008
роки 
У тому числі за роками 
2001
рік 
2002
рік 
2003
рік 
2004
рік 
2005
рік 
2006
рік 
2007
рік 
2008
рік 
Усього:                     
обсяг інвестицій
 
млн.
гривень 
30,1
 
-
 
21,4
 
6,8
 
1,9
 
     
 
-"-
 
млн.
доларів 
5,63
 
-
 
4
 
1,28
 
0,35
 
     
 
введення робочих
місць 
робочих
місць 
364
 
-
 
200
 
94
 
70       
 
у тому числі за
об'єктами: 

 

 

 

 

 
       
 
розвиток лабора-
торії інженерних
розробок і техно-
логій Міжнародного
чорнобильського
центру 
млн.
доларів
робочих
місць

 
4

200


 





 
4

200


 





 
       




 
розвиток міжнарод-
ної радіоекологіч-
ної лабораторії
Міжнародного
чорнобильського
центру 
-"-




 
1,08
54



 





 





 
1,08
54



 
       




 
відкриття філії
Національного
університету імені
Т. Шевченка 
-"-


 
0,2
40

 



 



 
0,2
40

 
       


 
відкриття філії
Національного тех-
нічного універси-
тету "КПІ" 
-"-


 
0,2
40

 



 



 



 
0,2
40 
     


 
відкриття філії
Чернігівського
державного інсти-
туту економіки та
управління 
-"-



 
0,15
30


 




 




 




 
0,15
30


 
     



 

Таблиця 19

Прогноз створення додаткових економічних робочих
місць та обсягів інвестицій за галузями економіки

Показники  Роки -----  Усього
за 2001-
2008
роки 
2001  2002  2003  2004  2005  2006  2007  2008 
Кількість
створених
ЕРМ, усього
(одиниць) 
1908


 
848


 
619


 
218


 
124


 
60


 
50


 
50


 
3877


 
у тому числі:                   
промисловість  1720  424  301  73  59  10      2587 
будівництво                   
транспорт
і зв'язок 
12
 
164
 
164
 
15
 
15
 

 

 

 
370
 
торгівля,
громадське
харчування 
20

 
20

 
20

 
20

 
20

 
20

 
20

 
20

 
160

 
житлово-
комунальне
господарст-
во та
побутове
обслугову-
вання
населення 
10






 
20






 
20






 
20






 
20






 
20






 
20






 
20






 
150






 
освіта,
наука,
культура 
126

 
210

 
104

 
80

 


 


 


 


 
520

 
охорона
здоров'я 
20
 
10
 
10
 
10
 
10
 
10
 
10
 
10
 
90
 
Обсяг
інвестицій,
усього
(тис.доларів
США) 
18263,9



 
13418,9



 
12532,8



 
4173,5



 
3616,1



 
901,6



 
100



 
100



 
53106,8



 
у тому числі:                   
промисловість  15458,5  4397,3  6400  2039  1831,6  801,6      30928 
транспорт і
зв'язок 
2207,9
 
4654,5
 
4654,5
 
1654,5
 
1654,5
 

 

 

 
14825,9
 
торгівля,
громадське
харчування 
40

 
40

 
40

 
40

 
40

 
40

 
40 4

 
0

 
320

 
житлово-
комунальне
госпо-
дарство та
побутове
обслугову-
вання
населення 
20






 
40






 
40






 
40






 
40






 
40






 
40 4






 
0






 
300






 
освіта,
наука,
культура 
497,5

 
4267,1

 
1378,3

 
380

 
30

 


 


 


 
6552,9

 
охорона
здоров'я 
40
 
20
 
20
 
20
 
20
 
20
 
20 2
 
0
 
180
 

Таблиця 20

Галузева структура інвестицій та створення нових
робочих місць

Галузі  Обсяг інвестицій  Створення
економічних
робочих місць 
Середня вартість
створення одного
економічного
робочого місця,
тис. доларів 
тис. доларів  відсотків  одиниць  відсотків 
Усього  53106,8  100  3877  100  13,7 
промисловість  30928  58,2  2587  66,8  12 
транспорт і зв'язок  14825,9  28  370  9,5  40,1 
торгівля, громадське
харчування 
320
 
0,6
 
160
 
4,1
 
2
 
житлово-комунальне
господарство та
побутове обслугову-
вання населення 
300


 
0,6


 
150


 
3,9


 
2


 
освіта, наука,
культура 
6552,9
 
12,3
 
520
 
13,4
 
12,6
 
охорона здоров'я  180  0,3  90  2,3 

Таблиця 21

Заходи,
спрямовані на розв'язання проблем у
ході реалізації Програми

Проблема, що
потребує
розв'язання 
Найменування заходу  Виконавець  Строки
реалізації
заходів 
Оптимальний
перерозподіл
трудових
ресурсів





 
Здійснення моніторингу руху
робочої сили в регіоні ЧАЕС -
м.Славутич з метою оцінки трудових
ресурсів та аналізу наявності
робочих місць




 
Київська і
Чернігівська
обласні державні
адміністрації
Славутицький
міськвиконком
Мінпаливенерго
МНС
ДСП "ЧАЕС"
Мінпраці 
2001-2008
роки







 










 
Підготовка пропозицій щодо
перспективного розвитку суб'єктів
малого підприємництва з
урахуванням необхідності розвитку
інфраструктури м.Славутича та
професійного побажання подальшого
працевлаштування персоналу, що
вивільняється з ЧАЕС


 
Київська обласна
державна
адміністрація
Славутицький
міськвиконком
Держпідприєм-
ництво
Рада по вивченню
продуктивних сил
України
НАН України 
2001-2003
роки








 









 
Матеріальне забезпечення на
випадок безробіття незайнятих осіб
і надання їм соціальних послуг:

пошук підходящої роботи та
сприяння у працевлаштуванні, у
тому числі шляхом надання
роботодавцю дотації на створення
додаткових робочих місць для
працевлаштування безробітних; 
Київська і
Чернігівська
обласні державні
адміністрації
Славутицький
міськвиконком
Мінпраці
Державна служба
зайнятості
 
2001-2008
роки







 




 
організація професійної
підготовки, перепідготовки та
підвищення кваліфікації,
матеріальне забезпечення
безробітних на цей період; 




 




 



 
надання допомоги з безробіття, у
тому числі одноразова її виплата
для організації безробітним
підприємницької діяльності; 



 



 


 
надання інформаційних та
консультаційних послуг,
пов'язаних з працевлаштуванням 


 


 



 
Сприяння працевлаштуванню
персоналу ДСП "ЧАЕС" на АЕС
України й інших підприємствах
Мінпаливенерго 
Мінпаливенерго


 
2001-2004
роки

 




 
Реалізація міжнародного проекту
"Партнер" для пом'якшення
соціальних та психологічних
наслідків закриття ЧАЕС
 
Мінпраці
Мінпаливенерго
ДСП "ЧАЕС"
Славутицький
міськвиконком 
2002-2003
роки


 
Розвиток
існуючих та
створення
нових
підприємств у
м.Славутичі
та м.Чернігові

 
Впровадження інвестиційних
проектів у м.Чернігові, які
передбачають:

створення на базі вільного
виробничого корпусу
електроспроможного виробництва
лікарських препаратів згідно з
міжнародними нормами "GMP"; 
Чернігівський
міськвиконком
ВАТ "ЧеЗаРа"
ВАТ
"Хімтекстильмаш"
Концерн "Чексіл"


 
2001-2006
роки






 


 
створення виробництва зі
складання сучасних телевізійних
приймачів; 


 


 




 
створення пункту з
обслуговування та продажу
автомобілів, запасних частин,
гумотехнічних виробів
фірми "Фольксваген", "Ауді"; 




 




 




 
впровадження виробництва
волоконної оптики та розширення
асортименту матеріалів для
текстильної та легкої
промисловості; 




 




 

 
технічне переоснащення концерну
"Чексіл" 

 

 





 
Відкриття в м.Славутичі філії
Національного університету імені
Т.Шевченка, Національного
технічного університету "КПІ",
Чернігівського державного
інституту економіки та управління 
МОН
Славутицький
міськвиконком


 
2003-2004
роки



 





 
Розроблення ТЕО та відповідних
документів на будівництво
парогазової станції у районі
м.Славутича

 
Мінпаливенерго
Міністерство
економіки
та з питань
європейської
інтеграції 
2001-2003
роки



 





 
Будівництво парогазової станції у
районі м.Славутича



 
Мінпаливенерго
Міністерство
економіки
та з питань
європейської
інтеграції 
2003-2007
роки



 







 
Створення науково-виробничого
центру в м.Славутичі





 
філія
"Струм-Славутич"
приватного
малого науково-
впроваджуваль-
ного інновацій-
ного підприєм-
ства "Струм" 
2001-2003
роки





 
Створення
інвестиційної
привабливості,
максимальне
використання
потенціалу
спеціальної
економічної
зони "Славу-
тич" та
територій
пріоритетного
розвитку
Чернігівської
області











 
Виділення додаткових ділянок землі
під розвиток нових виробництв













Впровадження інвестиційних
проектів у Чернігівській області
в рамках територій пріоритетного
розвитку з вирощування льону-
довгунця та переробки трести на
волокно на територіях
Чернігівської області

Виробництво сучасних меблів на
виробничих площах Добрянської
меблевої фабрики Ріпкинського
району 
Київська і
Чернігівська
обласні державні
адміністрації











Рада з питань
територій
пріоритетного
розвитку
в Чернігівській
області, приват-
не виробничо-
комерційне
підприємство
"Інтрансавтобуд"
Добрянська
меблева фабрика 
2001-2002
роки













2001-2005
роки









 
Інформаційне
забезпечення







 
Здійснення моніторингу виконання
Програми створення додаткових
робочих місць для працівників
ЧАЕС, що вивільняються після
закриття станції, та жителів
м.Славутича



 
Славутицька
міська рада
Славутицькій
міський центр
зайнятості
НДЕІ Міністер-
ства економіки
та з питань
європейської
інтеграції 
2001-2008
роки



щороку



 


 
Висвітлення ходу реалізації
Програми в ЗМІ
 
Держінформ
Мінпаливенерго
ЦК профспілок 
2001-2008
роки
 

^ Наверх
наверх