документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 10 лютого 1993 р. N 100
Київ

( Постанову відмінено згідно Постанови КМ
N 576 від 29.05.
96 )

Про порядок укладання державних контрактів і формування державного замовлення на 1993 рік

Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 22 січня 1993 р. N 14-93 "Про державний контракт і державне замовлення на 1993 рік" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Тимчасове положення про порядок формування та розміщення обсягів поставок продукції (робіт, послуг) для виконання державних контрактів і державного замовлення на 1993 рік, Перелік ресурсів, виробництво та централізований розподіл яких контролюється державою, що додаються.

2. Міністерствам і відомствам внести до 25 лютого 1993 р. Міністерству економіки пропозиції про формування державних контрактів і державного замовлення.

Державному комітетові з матеріальних ресурсів завершити формування обсягів продукції виробничо-технічного призначення, баланси виробництва і споживання яких він розробляє, для поставки у 1993 році за державними контрактами і державним замовленням і подати на затвердження Кабінету Міністрів України.

Міністерству економіки разом з Міністерством фінансів до 10 березня 1993 р. подати узагальнені матеріали на розгляд Кабінету Міністрів України.

3. Міністерству економіки разом з Державним комітетом з матеріальних ресурсів, Міністерством у справах будівництва і архітектури, Міністерством фінансів, Міністерством юстиції розробити та затвердити в 10-денний термін методичні рекомендації щодо укладання державних контрактів.

4. Міністерствам і відомствам, підприємствам - виконавцям державних контрактів і державного замовлення до 25 лютого 1993 р. провести роботу з підприємствами-постачальниками, державними постачальницько-збутовими та іншими посередницькими організаціями щодо укладання договорів на поставку їм матеріально-технічних ресурсів.

5. Державним постачальницько-збутовим організаціям у пріоритетному порядку подавати допомогу підприємствам громадських організацій інвалідів у розміщенні їхніх заявок на матеріально-технічні ресурси.

6. Рекомендувати Раді Міністрів Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям використовувати Тимчасове положення про порядок формування та розміщення обсягів поставок продукції (робіт, послуг) для виконання державних контрактів та державного замовлення на 1993 рік при формуванні територіальних замовлень.

Прем'єр-міністр України Л.КУЧМА

Міністр Кабінету Міністрів України А.ЛОБОВ

( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 576 від 29.05.96 )

Затверджене
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 лютого 1993 р. N 100

Тимчасове положення
про порядок формування та розміщення обсягів
поставок продукції (робіт, послуг) для виконання
державних контрактів і державного замовлення
на 1993 рік

Цим Положенням регулюються відносини між органами державної виконавчої влади та підприємствами, установами й організаціями при формуванні та розміщенні обсягів поставок продукції (робіт, послуг) для виконання державних контрактів і державного замовлення.

I. Державні контракти та державне замовлення в системі управління народногосподарським комплексом

Державний контракт є засобом забезпечення потреб споживачів, що фінансуються за рахунок державного бюджету, та поповнення державного резерву. При цьому держава гарантує оплату поставок продукції, виконання робіт, надання послуг.

Обсяги поставок продукції, виконання робіт, надання послуг за державними контрактами формуються на основі пропозицій замовників і повинні бути збалансовані з можливостями державного бюджету.

Фінансування за державними контрактами здійснюється замовниками за рахунок державного бюджету в межах коштів, передбачених на ці цілі.

Державні контракти укладаються: у промисловості - на кінцевий продукт споживання; у капітальному будівництві - на створення технологічно закінчених комплексів виробничо-технічного та соціально-культурного призначення; у сільському господарстві - на продовольство. Замовниками у державних контрактах є уповноважені на це Кабінетом Міністрів України органи державної виконавчої влади, визначені у додатку N 1. Замовник укладає державні контракти, виступає від імені держави гарантом фінансування поставок продукції, виконання робіт, надання послуг, передбачених контрактом, у межах асигнувань, виділених йому на ці цілі. Якщо є можливість вибору виконавців, завдання за державними контрактами розміщуються замовниками на конкурсній основі. Підприємства - монополісти не мають права відмовлятися від укладання державного контракту і виконання державного замовлення. У разі необгрунтованої їх відмови до них вживаються заходи, передбачені чинним законодавством.

Виконавці державного контракту та державного замовлення забезпечують себе матеріально-технічними ресурсами шляхом укладання прямих договорів з підприємствами-постачальниками, державними постачальницько-збутовими та іншими посередницькими організаціями. Виняток становлять окремі види ресурсів, виробництво і споживання яких контролюється і централізовано розподіляється державою. Розподіл цієї продукції здійснюється через відповідні міністерства і відомства. Централізований розподіл державою інших ресурсів починаючи з 1993 року не застосовується.

Державне замовлення є засобом стимулювання нарощування виробництва дефіцитної продукції, розвитку пріоритетних галузей народного господарства, впровадження нових технологій, розв'язання соціальних проблем, державної підтримки найважливіших наукових досліджень, при якому держава надає пільги виконавцям, але не забезпечує їх фінансовими ресурсами.

Перелік продукції (робіт, послуг), що включається до державного замовлення, а також конкретні пільги, які надаються його виконавцям, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Перелік формується на основі прийнятих державних програм, законодавчо встановлених пріоритетів, вивчення кон'юнктури внутрішнього і зовнішнього ринку.

Державні замовлення та державні контракти після аналізу і доопрацювання з участю Держкомресурсів доводяться галузевими міністерствами і відомствами до конкретних підприємств.

II. Основні принципи формування державних контрактів

Держкомресурсів, виходячи з поданих у 1992 році заявок на поставки продукції від замовників, що фінансуються за рахунок державного бюджету, формує обсяги державних контрактів з продукції, баланси виробництва і споживання якої він розробляє, та подає на затвердження Кабінету Міністрів України.

Щодо іншої номенклатури продукції (робіт, послуг) замовники в межах виділених їм бюджетних коштів подають свої пропозиції відповідним галузевим міністерствам і відомствам для розміщення державних контрактів на підприємствах-виконавцях, які входять до сфери їх управління.

Галузеві міністерства і відомства проводять роботу, пов'язану з розміщенням державних контрактів, і подають Мінекономіки пропозиції про попередні їх обсяги за формою згідно з додатком N 2.

Мінекономіки розглядає вказані матеріали та після погодження їх з Мінфіном щодо забезпечення їх виконання бюджетними асигнуваннями подає узагальнені пропозиції Кабінетові Міністрів України.

Після затвердження Урядом установлені завдання на поставку продукції, виконання робіт, надання послуг доводяться галузевим міністерствам, відомствам для розміщення обсягів державних контрактів на підприємствах, що входять до сфери їх управління, а також замовникам для укладання з цими підприємствами державних контрактів.

Якщо виконавці не дали згоди на укладання державних контрактів, їм може бути відмовлено у забезпеченні ресурсами, виробництво і споживання яких контролюється та централізовано розподіляється державою.

Державний контракт визначає права та обов'язки сторін при виконанні поставок продукції (робіт, послуг) і може мати такі розділи: загальний, фінансовий, економічний, науково-технічний і соціальний.

У разі невиконання зобов'язань, що випливають з державних контрактів, сторони несуть відповідальність, передбачену цим контрактом і чинним законодавством.

Державні контракти можуть бути двосторонні і багатосторонні.

Замовники державних контрактів щомісячно подають Мінстату звіти про хід виконання державних контрактів відповідно до затверджених форм.

III. Основні принципи формування державного замовлення

Міністерства і відомства - замовники, виходячи з аналізу балансів виробництва і споживання у галузевому розрізі, а Держкомресурсів - у міждержавному та міжгалузевому, визначають види продукції виробничо-технічного призначення, сільськогосподарської продукції, сировини та продовольства, робіт і послуг, виробництво яких потребує стимулювання шляхом надання економічних та інших пільг.

Пропозиції про визначені види продукції (робіт, послуг) надсилаються замовниками до Мінекономіки за формою згідно з додатком N 3. Мінекономіки узагальнює ці пропозиції, погоджує з Мінфіном запропоновані обсяги фінансових пільг з урахуванням можливостей державного бюджету і подає їх Кабінетові Міністрів України.

Затверджені види продукції (робіт, послуг), розмір і порядок надання пільг доводяться замовникам, а також підприємствам - виконавцям через галузеві міністерства, відомства.

За затвердженими Кабінетом Міністрів України обсягами сільськогосподарської продукції, сировини та продовольства, що централізовано розподіляються, державне замовлення доводиться міністерствам, відомствам для розміщення серед підприємств і Мінстату для складання щоквартальних звітів про хід його виконання.

Виконавці державного замовлення за вказаними видами продукції централізовано забезпечуються ресурсами, виробництво та споживання яких контролюється державою.

При формуванні державного замовлення на експорт продукції (робіт, послуг) замовники виходять із загального обсягу експортних квот, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Виконавці державного замовлення на експорт продукції (робіт, послуг) самостійно визначають спосіб реалізації продукції та форму її оплати (якщо інше не передбачено міждержавними угодами України) виходячи з положень валютного законодавства України. Втручання замовників у ці питання забороняється.

Замовники на основі аналізу стану виконання державного замовлення вносять до Кабінету Міністрів України пропозиції про коригування або скасування встановлених виконавцям економічних та інших пільг.

Додаток N 1
до Тимчасового положення, затвердженого постановою
Кабінету Міністрів України
від 10 лютого 1993 р. N 100

Перелік
органів державної виконавчої влади, що можуть
виступати замовниками у державних контрактах

МВС
Мінекономіки
Мінсоцзахист
Мінзв'язку
Мінкультури
Міненерго
МЗЕЗ
Міноборони
Мінлісгосп
Мінмашпром
Мінбудархітектури
Мінпраці
Мінпром
Мінсільгосппрод
Мінприроди
МОЗ
Міносвіти
Мінмолодьспорт
Мінчорнобиль
Мінтранс
МЗС
Мінстат
Мінфін
Мінюст
Держмитком
Держводгосп
Держкомресурсів
Держкомгідромет
Держхарчопром
Держкомзем
Держрибгосппром
Держхлібопродукт
Держвуглепром
Держстандарт
Держкомгеології
Держкомрезерв
ДКНТ
Держкоматом
Держжитлокомунгосп
Держкомнафтогаз
Держгіртехнагляд
Держкомтуризм
Держкомкордон
Служба безпеки
Національна гвардія
Рада Міністрів Республіки Крим
Обласні державні адміністрації
Київська і Севастопольська міські
державні адміністрації

Примітка. Перелік може переглядатися Мінекономіки за погодженням з Мінфіном.

Додаток N 2
до Тимчасового положення, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 лютого 1993 р. N 100

Замовлення
на поставку продукції, виконання робіт, надання послуг
за державним контрактом на 1993 рік

____________________________________________________________
Міністерство, відомство - виконавець

       -----------------------------------------------------------------
|Одиниця|Мініс- |Обсяги|Вартість|Загаль- |
Найменування |виміру |терство-|замов-|одиниці |ний об- |Примітка
продукції | |замовник|лення |продук- |сяг |
(робіт,послуг)| | | |ції, |асигну- |
| | | |тис.крб.|вань |
| | | | |тис.крб.|
--------------+-------+--------+------+--------+--------+--------
А | Б | В | 1 | 2 | 3 | 4
-----------------------------------------------------------------

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 576 від 29.05.96)

Додаток N 3
до Тимчасового положення, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 лютого 1993 р. N 100

Пропозиції
державного стимулювання виробництва, виконання робіт,
надання послуг за державним замовленням

Державний замовник___________________________________

     -----------------------------------------------------------------
Види продукції|Одиниця| Обсяги | Пропонуються |Роз-|Очі-
(робіт,послуг)|виміру | виробництва | пільги |ра- |ку-
| | | |хун-|ва-
| |--------------|-----------------|кові|ний
| |1991|1992|1993|змен- |піль-|інші|вит-|ре-
| |рік-|рік-|рік |шення |гові | |рати|зу-
| |звіт|звіт|про-|подат-|кре- | |бюд-|ль-
| | | |гноз|ку на |дити | |жету|тат
| | | | |прибу-| | | |
| | | | |ток | | | |
--------------+-------+----+----+----+------+-----+----+----+----
А | Б | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8
-----------------------------------------------------------------

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 576 від 29.05.96)

Затверджений
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 лютого 1993 р. N 100

Перелік
ресурсів, виробництво та централізований
розподіл яких контролюється державою

Найменування продукції   Міністерства, відомства, щ1о здійснюють контрольно-розпорядчі функції 
Електроенергія
Нафта сира і газовий конденсат
Бензин авіаційний
Бензин автомобільний
Паливо для реактивних двигунів
Паливо дизельне
Мазут флотський
Мазут топковий
Масла дизельні груп Г, Д, Е
Масла авіаційні
Газ природний
Вугілля коксівне
Кокс
Лом чорних і кольорових металів
Ділова деревина
Хімічні засоби захисту рослин
Мінеральні добрива
Ветеринарні препарати
Дорогоцінні метали і
дорогоцінне каміння
Відходи, що містять дорогоцінні
метали і дорогоцінне каміння
Уран, інші речовини, що поділяються
та вироби з них
Відходи радіоактивних матеріалів
Прилади та устаткування з використанням
радіоактивних речовин та ізотопів
Зброя, боєприпаси до неї, військова
техніка і запасні частини
Вибухові речовини та їх відходи
Отруйні і наркотичні речовини
Лікарські засоби
Зерно
Молоко і молокопродукти
М'ясо і м'ясопродукти
Яйця та яйцепродукти
Шкіряна сировина
Цукор
Олія
Спирт етиловий із харчової сировини
Борошно
Крупа
Макаронні вироби
Маргаринова продукція
Сіль кухонна
Дріжджі пекарські
Патока-меляса *)
Тютюнові вироби *)
Мило господарське і туалетне *)
Продукти дитячого харчування *)
(плодоовочеві консерви і сухі
молочні суміші)
Товарна харчова рибна продукція,
включаючи консерви рибні *)
 
Міненерго
Держкомнафтогаз
- " -
- " -
- " -
- " -
- " -
- " -
- " -
- " -
- " -
Держвуглепром
Мінпром
- " -
Держкомресурсів
Мінсільгосппрод
- " -
- " -

Мінфін

- " -

Держкоматом
- " -

Мінмашпром

Міноборони
- " -
МОЗ, Мінпром
- " -
Держхлібопродукт
Мінсільгосппрод
- " -
- " -
- " -
Держхарчопром
- " -
- " -
Держхлібопродукт
- " -
- " -
Держхарчопром
- " -
- " -
- " -
- " -
- " -


Мінсільгосппрод

Держрибгосппром
 

____________________

*) Тільки на I квартал 1993 року.

^ Наверх
наверх