документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу

ЛИСТ
N 11-111/1572-5984 від 04.10.2001

Головним управлінням НБУ
в Автономній Республіці Крим
та по м.Києву і Київській області,
територіальним управлінням НБУ,
ОПЕРУ НБУ,
Укрсоцбанку, Промінвестбанку,
Ощадбанку, Ексімбанку,
Асоціація українських банків,
комерційним банкам

(Лист визнано таким, що втратив актуальність на підставі Листа
Національного банку України
N 50-0007/15458 від 20.03.
2018)

Про зміни у порядку встановлення лімітів каси

У зв'язку із запитами, які надходять до Національного банку України щодо застосування окремих положень нещодавно затверджених Постановою Правління Національного банку від 01.08.2001 N 312 Змін до Інструкції про організацію роботи з готівкового обігу установами банків України (далі - Зміни), які набрали чинності з 1 вересня 2001 р. роз'яснюємо наступне.

Вказаним документом внесено принципові зміни до порядку встановлення та перегляду підприємствам - клієнтам банків лімітів залишку готівки в касі (далі - ліміт каси). Так, скасовується щорічний порядок перегляду лімітів каси, які відтепер встановлюватимуться підприємствам-юридичним особам, що здійснюють операції з готівкою в національній валюті та мають поточні рахунки в установах банків не на рік, а на період дії договору на розрахунково-касове обслуговування до їх перегляду за ініціативи підриємства або банку.

Підприємствам - юридичним особам, до складу яких входять відокремлені підрозділи, та органам Державного казначейства, які обслуговують організації та установи, банк встановлює загальний ліміт каси з урахуванням касових оборотів за цими підрозділами.

Відповідальність за достовірність даних у заявці-розрахунку даним касової книги та бухгалтерського обліку несе підприємство. Установа банку, що затверджує ліміт каси, при виникненні сумнівів щодо розміру касових оборотів може вимагати від підприємства необхідні обгрунтовуючі документи. При встановленні (перегляді) ліміту каси дані про касові обороти підприємством надаються за три будь-які місяці (із останніх дванадцяти, що передують встановленню (перегляду) ліміту), в яких був найбільший обсяг касових операцій, а для новоствореного підприємства - виходячи із прогнозних розрахунків касових операцій на перші три місяці роботи.

Ліміти каси підприємств, встановлені установами банків до 1 вересня 2001 р., тобто до набрання чинності Змін , діють до 1 січня 2002 р. До цього терміну підприємства мають звернутися на власний розсуд до будь-якої установи банку, де відкриті їх поточні рахунки, з поданням у двох примірниках заявки-розрахунку на встановлення загального ліміту каси та укласти з банком додаткову угоду до діючого договору на розрахунково-касове обслуговування, в якій має зазначатися умова щодо розміру встановленого ліміту каси. При цьому вищезгадана заявка - розрахунок є невід'ємною частиною вказаного договору.

При незверненні підприємства до зазначеної дати для встановлення нового ліміту каси продовжує діяти раніше встановлений установою банку ліміт каси, у тому числі і самостійно встановлений банком у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму громадян (17 грн.).

Аналогічні додаткові угоди укладаються підприємством і із іншими установами банків, де відкриті його поточні рахунки, яким надається копія заявки-розрахунку, оформлена в установленому порядку підписами посадових осіб, що затвердили ліміт каси та печаткою банку.

Враховуючи те, що підприємства і організації, які обслуговуються органом Державного казначейства, а також відокремлені підрозділи підприємств-юридичних осіб, отримують повідомлення про встановлений їм ліміт каси від органів Державного казначейства і своїх головних підприємств, такі підрозділи не подають до установ банків копії наказів (розпоряджень) із установленим лімітом каси для внесення його розміру до договору на розрахунково-касове обслуговування.

Заступник Голови Я.Ф.Солтис

^ Наверх