документiв в базi
550558
Подiлитися 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 4 липня 1992 р. N 369
Київ

Про сприяння розвиткові молодіжного
житлового будівництва

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 785 від 21.11.94
N 334 від 14.04.
97 )

З метою прискорення розв'язання житлових проблем молоді, подальшого поліпшення соціально-побутового та економічного становища молодих сімей, а також розвитку в умовах переходу до ринкової економіки молодіжного житлового будівництва Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Визнати за доцільне компенсувати пов'язані з лібералізацією цін додаткові затрати на будівництво молодіжних житлових комплексів, які споруджуються за рахунок коштів фондів соціального розвитку підприємств і організацій, за умови, що до 2 січня 1992 р. укладено договори підряду і розпочато будівництво.

Поширити з 2 січня 1992 р. на молодіжні житлові комплекси ціни, запроваджені з 1 січня 1991 р. на технічне обслуговування та ремонт ліфтів і систем диспетчеризації.

2. ( Абзац перший пункту 2 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 334 від 14.04.97 ) Створити у складі Асоціації молодіжних житлових комплексів України Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву та затвердити Положення про цей Фонд згідно з додатком.

Міністерству фінансів України забезпечити виділення Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву коштів на компенсацію додаткових витрат, пов'язаних з лібералізацією цін, відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 4 квітня 1992 р. N 175 та розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 березня 1992 р. N 157-р.

3. Раді Міністрів Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, міністерствам і відомствам України:

провести роботу по додатковому залученнню коштів піприємств, організацій та місцевих бюджетів для подання допомоги в завершенні будівництва молодіжних житлових комплексів;

сприяти розвиткові виробничої та соціальної бази молодіжних житлових комплексів, вишукувати при розмежуванні державного майна України між загальнодержавною і комунальною власністю можливості передачі цим комплексам зайвих потужностей будівельної індустрії, об'єктів соціально-побутового, культурно-оздоровчого, торговельного та іншого призначення;

сприяти створенню молодіжних житлових комплексів у обласних центрах і великих містах для прискорення реконструкції існуючого житлового фонду, включаючи великопанельні житлові будинки, побудовані в 1950 - 1960 роках. Передавати вказаним житловим комплексам відселені будинки, що підлягають реконструкції, в порядку, встановленому Державним комітетом України по житлово-комунальному господарству.

4. Місцевим органам державної виконавчої влади разом з відповідними міністерствами і відомствами вирішувати за поданням Асоціації молодіжних житлових комплексів України питання про передачу функцій замовника по будівництву об'єктів регіональним радам, підприємствам молодіжних житлових комплексів та їхнім організаціям.

5. Міністерству України у справах молоді і спорту, Міністерству економіки і Державному комітетові України по сприянню малим підприємствам і підприємництву разом з місцевими органами державної виконавчої влади сприяти розвиткові молодіжних житлових комплексів як демонопольних підрядних структур.

6. Організаціям Асоціації молодіжних житлових комплексів України розробляти і подавати Фондові державного майна України та його регіональним відділенням пропозиції про зміну форм власності житла, підприємств, цехів, баз, будівельних дільниць, об'єктів соціальної, культурно-побутової сфери, підпорядкованих молодіжним житловим комплексам.

7. Рекомендувати Міністерству інвестицій і будівництва України з метою одержання додаткової будівельної продукції залучати робітників молодіжних житлових комплексів до участі у виробничій діяльності підприємств будівельної індустрії, потужності яких використовуються не повністю. Надати допомогу підприємствам зазначених комплексів та їхнім організаціям у придбанні машин, механізмів, кар'єрів тощо.

8. Міністерству оборони України при скороченні Збройних Сил забезпечити:

реалізацію вивільнюваної техніки (транспортних і будівельних засобів) Асоціації молодіжних житлових комплексів України і асоціації "Укрінтербуд" для подальшого використання її на будівництві молодіжних житлових комплексів;

створення зазначених комплексів з участю військовослужбовців, звільнених у запас чи відставку, або залучення їх до роботи в діючих комплексах.

9. Міністерству України у справах молоді і спорту, Міністерству охорони здоров'я України, Державному комітетові України по житлово-комунальному господарству, Міністерству соціального забезпечення та Міністерству сільського господарства і продовольства України разом з Радою Федерації незалежних профспілок України і Асоціацією молодіжних житлових комплексів України здійснити виховну та оздоровчу роботу з членами молодіжних житлових комплексів та їхніми сім'ями, а також сприяти поліпшенню експлуатації та збереженню житлового фонду, об'єктів соціальної, культурно-побутової, фізкультурно-оздоровчої сфери і забезпечувати обов'язкове використання їх за призначенням.

Прем'єр-міністр України В. ФОКІН

Міністр Кабінету Міністрів України В. ПЄХОТА

( Положення про Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву Асоціації молодіжних житлових комплексів України втратило чинність на підставі Постанови КМ N 334 від 14.04.97 )

^ Наверх