1999-10-01 | 2003-05-15 |
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 28 червня 1997 р. N 668
м.Київ
Про Програму використання відходів
виробництва і споживання на період
до 2005 року
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 1033 від 15.06.99
N 1823 від 01.10.99 )
З метою поліпшення екологічної ситуації та раціонального використання вторинних сировинних ресурсів Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Програму використання відходів виробництва і споживання на період до 2005 року (далі - Програма), що додається.
2. Міністерству фінансів і Міністерству економіки під час розроблення проектів державного бюджету, програм економічного і соціального розвитку на відповідні роки передбачати виділення коштів для виконання завдань Програми.
3. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям:
передбачати кошти для фінансування Програми;
щорічно до 1 березня інформувати Міністерство економіки про стан виконання завдань, передбачених Програмою.
4. Міністерству економіки:
разом з відповідними міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями створити банк даних з питань використання відходів виробництва і споживання;
щорічно проводити аналіз стану виконання Програми та до 1 квітня доповідати про його результати Кабінетові Міністрів України і у разі потреби вносити необхідні зміни та доповнення до Програми.
5. Міністерству економіки розглянути стан накопичення і утилізації використаних таропакувальних матеріалів і в місячний термін разом з Міністерством охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки, Міністерством фінансів, Фондом державного майна, Державним комітетом по житлово-комунальному господарству вжити заходів до створення системи збору, переробки та утилізації використаної тари та пакувальних матеріалів і в разі потреби подати пропозиції Кабінетові Міністрів України.
Виконуючий обов'язки Прем'єр-міністра України В.ДУРДИНЕЦЬ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 червня 1997 р. N 668
Програма
використання відходів виробництва і
споживання на період до 2005 року
1. Загальні положення
Створена в Україні структура промислового виробництва характеризується високою питомою вагою ресурсо- та енергоємних технологій. Значні масштаби ресурсокористування та енергетично-сировинної спеціалізації економіки України спричинили високі обсяги щорічного утворення та нагромадження відходів виробництва і споживання (далі - відходи).
З метою визначення напрямів реалізації державної політики у сфері поводження з відходами розроблено Програму використання відходів виробництва і споживання на період до 2005 року (далі - Програма). Такий спосіб розв'язання важливої для нашої країни проблеми передбачає концентрацію і спрямування фінансових, матеріально-технічних, інтелектуальних та інших ресурсів на пріоритетні завдання і заходи щодо ресурсозбереження та зменшення негативного впливу відходів на довкілля і здоров'я людей. Це має важливе значення для структурних зрушень в економіці, підвищення ефективності та стабільності її розвитку як на загальнодержавному, так і галузевому, регіональному і місцевому рівнях, а також сприятиме розв'язанню соціальних проблем і підвищенню рівня зайнятості населення.
У Програмі враховані державні, регіональні та галузеві інтереси, оскільки в її розробленні взяли участь представники всіх заінтересованих центральних та місцевих органів виконавчої влади.
Програмою передбачено розроблення і впровадження сучасних технологій, обладнання, устаткування та створення потужностей для переробки, утилізації відходів з орієнтацією на вирішення пріоритетних економічних, екологічних та соціальних завдань, а також створення сприятливих умов виробникам та інвесторам для їх участі у розв'язанні проблем використання відходів у нових умовах господарювання.
Реалізація Програми дасть змогу збільшити обсяг використання відходів на 20 відсотків порівняно з 1989-1995 роками, зменшити їх негативний вплив на довкілля і здоров'я людей та сформувати дійову систему управління у сфері поводження з відходами.
2. Соціально-економічні передумови
розроблення Програми
Провідне місце у структурі економіки України тепер і в найближчій перспективі належатиме галузям і виробництвам, які утворюють сотні мільйонів тонн відходів, що часто перевищує обсяг корисної продукції.
Щорічно в Україні утворюється близько 1 млрд. тонн відходів виробництва та споживання, з яких приблизно 10-15 відсотків застосовуються як вторинні матеріальні ресурси, решта потрапляє у сховища, шламонакопичувачі, терикони. Відходи займають площу близько 160 тис. гектарів, а загальний їх обсяг досяг 25 млрд. тонн. Вони є одним з найбільш вагомих факторів забруднення довкілля і негативного впливу фактично на всі його компоненти. Інфільтрація сховищ, горіння териконів, пилоутворення, інші фактори, що зумовлюють міграцію токсичних речовин, призводять до забруднення підземних та поверхневих вод, погіршення стану атмосферного повітря, земельних ресурсів тощо.
Витрати на складування і захоронення відходів становлять майже 20 відсотків вартості продукції.
Основними джерелами утворення відходів в Україні залишаються підприємства гірничо-рудного, хімічного, металургійного, машинобудівного, паливно-енергетичного, будівельного та агропромислового комплексів, які розосереджені по всій території країни.
У зв'язку із зменшенням обсягу видобутку та переробки корисних копалин і випуску багатьох видів продукції щорічне утворення відходів за останні роки зменшилося в середньому на 20-30 відсотків. Водночас намітилася стійка тенденція до зменшення використання відходів у виробництві, викликаного рядом соціально-економічних причин.
Технології переробки відходів застаріли, різко зросла вартість паливно-енергетичних ресурсів і всіх видів транспортування, значно звузилася діяльність заготівельних організацій. Немає засобів ефективного впливу на підприємства, вони продовжують лише таке використання відходів, яке дає негайний прибуток.
Така ситуація призводить до поступового руйнування науково-технічного потенціалу України у сфері поводження з відходами, невикористання численних розроблень технологій, устаткування та обладнання, накопиченого досвіду утилізації відходів вугільної, паливно-енергетичної, металургійної, хімічної, інших галузей промисловості, а також вторинної сировини (макулатура, ганчір'я, склобій, полімерні відходи тощо), тоді як відходи виробництва і споживання можуть відігравати значну роль у забезпеченні промисловості сировиною, замінюючи первинні ресурси (рудні концентрати, природні нерудні матеріали, паливо, деревину тощо).
3. Основна мета та завдання Програми
Основною метою Програми є ефективне розв'язання проблеми використання відходів в Україні, яка передбачає збільшення обсягу переробки та утилізації відходів, зменшення їх негативного впливу на довкілля, розроблення та впровадження ресурсозберігаючих технологій, а також удосконалення всієї системи поводження з відходами, що значно поліпшить екологічну ситуацію та умови життя людей.
Основні завдання Програми:
формування і реалізація політики управління у сфері поводження з відходами шляхом створення організаційних, нормативно-правових та інформаційних передумов, а також розроблення галузевих, регіональних і місцевих програм поводження з відходами;
зменшення ресурсної залежності країни за рахунок використання вторинних ресурсів і зниження витрат первинної сировини (особливо імпортної) в загальному обсязі ресурсоспоживання;
поліпшення діючих і створення нових технологій використання найбільш важливих видів вторинних ресурсів та перехід до мало- і безвідхідних технологій виробництва продукції;
перехід до замкнутих циклів ресурсоспоживання;
значне зниження техногенного впливу відходів на довкілля особливо в районах концентрації промислового виробництва, зокрема внаслідок скорочення обсягу кінцевих відходів, комплексних схем використання сировини та відповідного зменшення площі землі, яка виділяється для зберігання та захоронення відходів.
виявлення та впровадження ефективних виробничих проектів переробки та утилізації відходів;
організація науково-дослідних і конструкторських розроблень перспективних ресурсозберігаючих та маловідхідних технологій;
залучення коштів усіх заінтересованих суб'єктів господарювання та забезпечення сприятливих умов для впровадження запропонованих заходів, створення систем моніторингу відходів, інформаційного і кадрового забезпечення;
організація контролю, за ефективністю здійснення заходів Програми та використанням коштів.
Очікувані результати від реалізації Програми:
збільшення обсягу випуску продукції, виробленої з відходів;
заощадження первинної сировини за рахунок використання відходів;
одержання прибутку внаслідок реалізації продукції, виробленої з відходів;
збільшення експорту та скорочення імпорту за рахунок реалізації продукції, виробленої з відходів;
зменшення негативного впливу на довкілля.
Програмні заходи визначено виходячи з орієнтації на вирішення основних економічних і соціальних завдань держави, таких як структурна перебудова економіки, розв'язання проблеми забезпечення держави паливно-енергетичними і продовольчими ресурсами, створення нових робочих місць, поліпшення екологічної ситуації, з дотриманням таких пріоритетів:
зменшення обсягів утворення та накопичення відходів;
підвищення рівня використання відходів, у першу чергу тих, що можуть дати значний еколого-економічний ефект, але використовуються не повною мірою;
зменшення шкідливого впливу небезпечних відходів на довкілля;
врахування повної ресурсної цінності відходів під час розв'язання проблем задоволення потреб економіки України, зокрема імпортозаміщення та збільшення експорту;
врахування характеру утворення відходів (міжгалузевий, міжрегіональний, в окремих регіонах та на окремих територіях) та їх масштабів;
застосування апробованих та відпрацьованих технологій та устаткування;
зменшення частки бюджетних коштів у загальному обсязі фінансування проектів, орієнтація на кошти підприємств та вітчизняних або іноземних інвесторів.
Оскільки одразу профінансувати всі проекти неможливо, то передбачається це здійснювати поетапно і поступово, починаючи з проектів, які після впровадження та підтвердження їх високої ефективності будуть запроваджені у виробництво.
У Програмі поряд з виробничими передбачено заходи щодо механізму її реалізації, зокрема економіко-правового, нормативно-методичного, інформаційного, кадрового та організаційно-управлінського забезпечення.
В умовах ринкової економіки особливого значення набувають економічні методи регулювання, реалізація яких здійснюватиметься шляхом розроблення, вдосконалення і впровадження відповідної правової бази.
Частина заходів орієнтована на перегляд і вдосконалення системи нормативної документації та статистичної звітності, яка зараз діє в країні. Зокрема, передбачається розроблення основоположних державних стандартів щодо відходів відповідно до європейських та міжнародних.
Для інформаційного забезпечення Програми передбачені заходи щодо створення системи обліку, накопичення та обміну інформацією, моніторингу поводження з відходами, інформаційних баз даних щодо відходів та технологій поводження з ними. Це має бути єдина загальнодержавна (міжгалузева та міжрегіональна) система інформаційного забезпечення управління у сфері поводження з відходами, яка є складовою інформаційного забезпечення управління раціональним використанням природних ресурсів України.
Крім того, передбачаються заходи щодо організації підготовки і перепідготовки кадрів, зайнятих у сфері поводження з відходами, а також організаційні заходи, спрямовані на створення дієвої системи управління у цій сфері.
4. Заходи щодо використання відходів
виробництва і споживання
------------------------------------------------------------------------------
| Найменування | Термін | Обсяги фінансування (млн. гривень)
| заходів, | впровад- |-------------------------------------------
| місце | ження за |всьо-|у тому |у тому |за джерелами фінан.
| впровадження | роками | го |числі |числі |---------------------
| |-----------| |НДР та |капіта-|держа-|міс- |власні |
| |поча-|закі-| |ПКР |льні |вний |цеві |кошти |
| |ток |нчен-| | |вкладе-|бюджет|бюд- |підп- |
| | | ня | | |ння | |жети |риємств|
| | | | | | | | | |
------------------------------------------------------------------------------4.1 Використання
відходів
видобутку та
збагачення
корисних
копалин4.1.1 Створення 1998 2001 5,1 0,51 4,59 1,7 0,85
виробництва
з переробки
гранато- 1998 0,34 0,34 0,25 0,09
вмісних 1999 1,87 0,17 1,7 0,55 0,26
порід з 2000 1,7 1,7 0,6 0,25
виділенням 2001 1,19 1,19 0,3 0,25
гранатових
концентратів
для
абразивної
промисловостіПівнічний
гірничо-
збагачувальний
комбінат
(Дніпро-
петровська
область)( Підпункт 4.1.2 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.1.2 Створення 1998 2001 1,7 0,34 1,36 0,34 0,17
виробництва
з переробки
талькових 1998 0,2 0,2 0,17 0,03
сланців 1999 0,61 0,14 0,47 0,17 0,04
розкривних 2000 0,45 0,45 0,05
порід 2001 0,44 0,44 0,05Інгулецький
гірничо-
збагачувальний
комбінат
(Дніпро-
петровська
область)4.1.3 Створення 1998 2000 1,19 0,238 0,952 0,238 0,323
цехів з
виробництва
щебеню з 1998 0,238 0,238 0,238
розкривних 1999 0,476 0,476 0,1615
(скельних) 2000 0,476 0,476 0,1615
порідІнгулецький
гірничо-
збагачувальний
комбінат,рудник імені
Кірова
(Дніпро-
петровська
область)4.1.4 Впровадження 1998 2000 3,4 0,34 3,06 0,68 0,68
комплексу з
переробки
мусковіто- 1998 0,255 0,255 0,255
вмісних 1999 1,573 0,085 1,488 0,213 0,34
розкривних 2000 1,572 1,572 0,212 0,34
порідПівнічний
гірничо-
збагачу-
вальний
комбінат
(Дніпро-
петровська
область)( Підпункт 4.1.5 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.1.5 Створення 1998 2001 6,8 0,51 6,29 1,36 0,89
виробництва з
переробки
супутно- 1998 0,34 0,34 0,26 0,08
добувних 1999 2,21 0,17 2,04 0,5 0,27
гірських 2000 2,55 2,55 0,5 0,27
порід з 2001 1,7 1,7 0,1 0,27
виділенням
кварцпольово-
шпатової
сировиниВО
"Кривбасруда"
(Дніпро-
петровська
область)
( Підпункт 4.1.6 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.1.6 Створення 1998 2000 20,4 20,4 4,08 3,4
підприємства
з виробництва
будівельних 1998 8,5 8,5 1 1
матеріалів 1999 8,5 8,5 2 1
2000 3,4 3,4 1,08 1,4
Інгулецький
гірничо-
збагачу-
вальний
комбінат
(Дніпро-
петровська
область)
4.1.7 Будівництво 1998 2000 1,15 0,025 1,125 0,18
експери-
ментальної 1998 0,5 0,025 0,475 0,06
печі для 1999 0,5 0,5 0,06
виробництва 2000 0,15 0,15 0,06
вапна з
вапнякових
відходівЗакупненське
кар|єро-
управління
(Хмельницька
область)
4.1.8 Розроблення 1999 2002 1,044 0,459 0,585 0,159 0,3 0,3
та впровад-
ження 1999 0,07 0,07 0,02 0,05 0,05
технології і 2000 0,09 0,09 0,04 0,05 0,05
обладнання 2001 0,397 0,24 0,157 0,04 0,1 0,1
для 2002 0,487 0,059 0,428 0,059 0,1 0,1
утилізації
шламів
хвостосховищЦентральний
гірничо-
збагачу-
вальний
комбінат
(Дніпропет-
ровська
область)4.1.9 Розроблення 1999 2001 0,32 0,09 0,23 0,06 0,26 0,26
та впровад-
ження 1999 0,04 0,04 0,01 0,03 0,03
технології 2000 0,13 0,03 0,1 0,03 0,1
і створення 2001 0,15 0,02 0,13 0,02 0,13
дільниці з
утилізації
відходів
виробництва
вапна для
виготовлення
формових та
неформових
виробівВАТ
"Київгума"
(м.Київ)4.1.10 Розроблення і 1999 2000 1 0,035 0,965 0,035 0,2 0,2
впровадження
технології та 1999 0,265 0,015 0,25 0,015 0,1 0,1
обладнання 2000 0,735 0,02 0,715 0,02 0,1 0,1
для виробниц-
тва вапна на
основі від-
сівів вапняку
фракції 5 -
20 ммВАТ
"Подільські
товтри"
(Хмельницька
область)4.1.11 Удосконалення 1999 2004 0,905 0,905 0,14 0,11 0,11
видобутку, пе- 1999 0,06 0,06 0,02 0,01 0,01
реробки та 2000 0,09 0,09 0,03 0,02 0,02
утилізації 2001 0,14 0,14 0,03 0,02 0,02
вапняків 2002 0,115 0,115 0,03 0,02 0,02
Балаклавське 2003 0,21 0,21 0,03 0,02 0,02
державне рудо- 2004 0,29 0,29 0,02 0,02
управління, ПП
"Лаколіт" (м.
Севастополь)
( Розділ 4 доповнено підпунктом 4.1.11 згідно з Постановою КМ
N 1823 від 01.10.99 )4.2 Використання
відходів
вугле-
видобутку і
вугле-
збагачення4.2.1 Впровадження 1998 1998 3,034 0,103 2,931 0,34
енерго-
зберігаючої
технології у
виробництво
архітектурно-
будівельної
керамічної
цегли з
використанням
вуглевідходівЛуганський
дослідно-
експеримен-
тальний
завод
будівельних
матеріалів
(м. Луганськ),
Очеретинський
завод
"Будіндустрія"
(Донецька
область),
Хмельницький
завод
будівельних
матеріалів
(м.
Хмельницьк),
Роменське
виробництво
будівельних
матеріалів
(Сумська
область)( Підпункт 4.2.2 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.2.2 Будівництво 1998 1999 6,4 0,2 6,2
заводу з 1998 1,05 0,05 1
виробництва 1999 5,35 0,15 5,2
цегли з
використанням
породи(м. Димитров,
Донецька
область)
4.2.3 Використання 1998 1999 0,4 0,15 0,25 0,4
для переробки 1998 0,3 0,15 0,15 0,3
тонко- 1999 0,1 0,1 0,1
зернистих
відходів
вугільної та
гірничо-
рудної
промисловостіПавлоградська
вуглезбагачу-
вальна
фабрика
(Дніпро-
петровська
область),
Луганська
вуглезбага-
чувальна
фабрика
(Луганська
область)4.2.4 Розроблення і 1998 2001 1 0,2 0,8 0,2 0,3 0,3
введення в
дію
парогазової 1998 0,1 0,1 0,1
ТЕЦ на 1999 0,2 0,05 0,15 0,1 0,1
шахтному 2000 0,3 0,05 0,25 0,1 0,1
метані 2001 0,4 0,40 0,2 0,1Шахта імені
Засядька
(Донецька
область)4.2.5 Розроблення і 1998 1998 0,934 0,035 0,899 0,134
впровадження
технології
використання
низькосортного
твердого
палива та
паливовмісних
відходів для
одержання
клінкеруВАТ "Волинь"
(Рівненська
область)4.2.6 Модернізація 1998 2001 2,06 0,06 2 0,46 0,85
місцевої
котельні, яка
використовує 1998 0,06 0,06 0,06
германіє- 1999 0,4 0,4 0,1 0,15
вмісне 2000 0,8 0,8 0,15 0,35
вугілля шахти 2001 0,8 0,8 0,15 0,35
"Піонер" з
метою
отримання
германієвого
концентрату
із золовиносуВО "Добро-
пільвугілля"
(м.
Добропілля,
Донецька
область)4.2.7 Проведення 1998 2000 3,5 1,75 1,75 0,7 1,4
дослідно-
промислової
плавки 1998 0,6 0,35 0,25 0,2 0,2
некородуючого 1999 1,25 0,75 0,5 0,25 0,5
сплаву 2000 1,65 0,65 1 0,25 0,7
феросиліко-
алюмінію
в печі
потужністю 1
Мвт з
відходів
вугле-
збагаченняВО "Добропіль-
вугілля",
ВАТ
Нікопольський
завод
феросплавів
(м. Нікополь,
Дніпропетров-
ська область)4.2.8 Будівництво 1998 1998 16 16 4
заводу з
виробництва
цегли з
відходів
вугле-
видобуткуВО "Донецьк-
вугле-
збагачення"
(м. Макіївка,
Донецька
область)4.2.9 Розроблення 1999 2000 0,59 0,05 0,54 0,05 0,38 0,3
технології і
створення 1999 0,245 0,025 0,22 0,015 0,15 0,07
виробництва 2000 0,345 0,025 0,32 0,035 0,23 0,23
стінового
замкового
каменю з
териконової
маси для
безрозчинної
кладкиГоловне ДП
"Полікор"
(Донецька
область)4.2.10 Розроблення 1999 2001 0,3 0,3 0,1 0,2 0,2
технології
з вилучення 1999 0,065 0,065 0,015 0,05 0,05
германію із 2000 0,085 0,085 0,035 0,05 0,05
золи ТЕС, 2001 0,15 0,15 0,05 0,1 0,1
териконів
Донбасу,
відходів
переробки
марганце-
вмісної
сировиниСєверо-
донецький
хіміко-
металур-
гійний завод
(Луганська
область)4.3 Використання
відходів
енергетики4.3.1 Впровадження 1998 2001 1,22 0,1 1,12 0,2 0,82
технології
використання
відходів
теплових 1998 0,27 0,05 0,22 0,05 0,22
електро- 1999 0,45 0,05 0,4 0,05 0,2
станцій для 2000 0,25 0,25 0,05 0,2
виробництва 2001 0,25 0,25 0,05 0,2
цементуВАТ "Балцем",
МКП "ЕКО"
(Харківська
область)
4.3.2 Будівництво 1998 2002 5,64 0,5 5,14 2 0,01 1,44
заводу з 1998 0,405 0,405 0,4 0,005
виробництва 1999 1,225 0,095 1,13 0,44 0,005 0,3
цегли та 2000 1,22 1,22 0,44 0,3
черепиці з 2001 1,6 1,6 0,4 0,84
використанням 2002 1,19 1,19 0,32
відходів
підприємств
енергетики та
цементного
виробництваЗміївська
ТЕС, МКП
"ЕКО"
(Харківська
область)4.3.3 Впровадження 1998 1998 0,733 0,123 0,61 0,133
енерго-
зберігаючої
технології
одержання
цементу з
деформа-
ційними
властивостямиВАТ "Волинь"
(Рівненська
область)
( Підпункт 4.3.4 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.3.4 Створення 1998 2001 0,94 0,2 0,74 0,2 0,37
мобільної
установки для
виготовлення
водостійких
газобетонних 1998 0,04 0,04 0,04
блоків із 1999 0,5 0,5 0,25
золошлакових 2000 0,2 0,08 0,12 0,08 0,06
відходів для 2001 0,2 0,08 0,12 0,08 0,06
використання
в гірничих
виробках шахт
та в
будівельній
промисловостіКурахівська
ТЕС (Донецька
область)4.3.5 Введення в 1998 1998 3,2 3,2 3,2
дію установки
з відбору
мікросфериБурштинська
ТЕС (м.
Бурштин,
Івано-
Франківська
область)
4.3.6 Створення 1998 1998 0,645 0,01 0,635 0,145
виробництва
дрібно-
розмірних
елементів для
будівництва
котеджівЗавод
будівельних
матеріалів,
АТ "Сумрем-
будмонтаж",
ВТО
"Сумчанка"
(м. Суми)
4.3.7 Створення 1998 1999 7 0,5 6,5 5 1
виробництва 1998 0,5 0,5 0,5
будівельних 1999 6,5 6,5 4,5 1
матеріалів та
конструкцій з
використанням
золошлакових
відходівТрипільська
ТЕС (Київська
область)4.3.8 Будівництво 1998 2002 9,4 9,4 2 5,4
комплексів з 1998 1,4 1,4 0,4 0,6
відбору сухої 1999 2 2 0,4 1,2
золи для 2000 2 2 0,4 1,2
реалізації 2001 2 2 0,4 1,2
2002 2 2 0,4 1,2
Запорізька
ТЕС
(Запорізька
область)
4.3.9 Будівництво 1998 2001 0,08 0,08 0,016 0,064
комплексної 1998 0,02 0,02 0,004 0,016
механізованої 1999 0,02 0,02 0,004 0,016
лінії з 2000 0,02 0,02 0,004 0,016
виробництва 2001 0,02 0,02 0,004 0,016
стінових
блоківДобротвірська
ТЕС
(Львівська
область)
4.3.10 Монтаж ліній 1998 2001 0,36 0,36 0,065 0,295
для 1998 0,09 0,09 0,016 0,074
виробництва 1999 0,1 0,1 0,017 0,083
стінових 2000 0,09 0,09 0,016 0,074
блоків 2001 0,08 0,08 0,016 0,064СП
"Продемтех",
добротвірська
ТЕС
(Львівська
область)
4.3.11 Будівництво 1998 1999 0,484 0,484 0,1 0,384
технологічної 1998 0,4 0,4 0,06 0,34
лінії для 1999 0,084 0,084 0,04 0,044
виготовлення
стінових
матеріалів із
використанням
шламу вапнаКиївська
ТЕЦ-5
(м. Київ)( Підпункт 4.3.12 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.3.12 Будівництво 1998 2000 9,32 9,32 1,86
заводу 1998 0,12 0,12 0,12
дрібних 1999 4,6 4,6 0,87
шлакоблочних 2000 4,6 4,6 0,87
виробівЗуївська ТЕС
(Донецька
область)
4.3.13 Створення 1998 1998 0,25 0,032 0,218 0,05 0,2
ділянки з
переробки
золи та
шламів ТЕЦ
(котелень)
для
подальшого
виробництва
ферованадію,
феронікелю та
шлаколужного
в'яжучогоТЕЦ-5
(м. Київ)4.3.14 Створення 1999 2000 0,55 0,05 0,5 0,05 0,05 0,05
виробництва
ферованадію, 1999 0,225 0,025 0,2 0,025
феронікелю та 2000 0,325 0,025 0,3 0,025 0,05 0,05
шлаколужного
в'яжучого з
відходів ТЕЦТЕЦ-5 (м.Київ)
4.4 Використання
відходів
металургії4.4.1 Впровадження 1998 2000 11,22 0,21 11,01 0,1 3,74
технології та
устаткування
для переробки 1998 5,65 0,15 5,5 0,04 1,87
алюмінієвих 1999 3,8 0,06 3,74 0,06 1,87
соляних 2000 1,77 1,77
шлаків, що
утворюються
під час
виробництва
сплавів із
брухту та
відходів, з
метою повної
утилізації і
виробництва з
них
алюмінієвого
концентрату,
флюсу для
повторного
використання
та високо-
глиноземного
продукту для
використання
у стале-
плавильному
виробництвіСП
"Інтерсплав"
(м.
Свердловськ,
Луганська
область)4.4.2 Впровадження 1998 1999 0,037 0,037 0,037
технології 1998 0,0185 0,0185 0,0185
переробки 1999 0,0185 0,0185 0,0185
відходів
алюмінієвих
шлаків та їх
використання
як
компонентів
для
розрідження
стале-
плавильних
шлаків
замість
плавикового
шпату і
бокситівСП
"Інтерсплав"
(м.
Свердловськ,
Луганська
область)4.4.3 Введення 1998 2001 7,6 1,1 6,5 7,6
нових 1998 2,4 0,15 2,25 2,4
потужностей 1999 2,4 0,15 2,25 2,4
для переробки 2000 2,5 0,5 2 2,5
шламів та 2001 0,3 0,3 0,3
пилу стале-
плавильного
та прокатного
виробництваМеталургійний
комбінат
"Криворіж-
сталь"
(м. Кривий
Ріг,
Дніпро-
петровська
область),
металургійний
комбінат
"Запоріж-
сталь" (м.
Запоріжжя),
металургійний
комбінат
"Азовсталь"
(м.
Маріуполь,
Донецька
область),
Алчевський
металургійний
комбінат (м.
Алчевськ,
Луганська
область)( Підпункт 4.4.4 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.4.4 Створення 1998 2001 1,75 0,25 1,50 0,25 0,15
виробництва
будівельних
матеріалів 1998 0,36 0,1 0,26 0,1 0,03
на основі 1999 0,66 0,05 0,61 0,05 0,04
червоних 2000 0,45 0,05 0,4 0,05 0,05
шламів і 2001 0,28 0,05 0,23 0,05 0,03
доменних
шлакових
розплавівМеталургійний
комбінат
"Запоріж-
сталь",
Дніпровський
алюмінієвий
завод (м.
Запоріжжя)4.4.5 Впровадження 1998 1998 0,17 0,17
технології
використання
червоних
шламів як
залізовмісної
добавки для
виробництва
клінкеруВАТ "Півден-
цемент"
(Миколаївська
область)
4.4.6 Використання 1998 1999 0,2 0,2 0,15 0,05
червоних 1998 0,1 0,1 0,08 0,02
шлаків для 1999 0,1 0,1 0,07 0,03
очищення
викидів від
SO2 та NO-хЗміївська ТЕС
(Харківська
область)4.4.7 Використання 1998 1999 0,3 0,3 0,1 0,2
червоних 1998 0,15 0,15 0,05 0,1
шламів як 1999 0,15 0,15 0,05 0,1
міндобрив у
сільському
господарстві(Миколаївська
область)4.4.8 Впровадження 1998 2001 1,98 0,45 1,53 0,45 0,2
технології
утилізації
осаду
центральних 1998 0,5 0,2 0,3 0,2
очисних 1999 0,8 0,2 0,6 0,2 0,05
споруд 2000 0,48 0,05 0,43 0,05 0,1
титано- 2001 0,20 0,2 0,05
магнієвого
виробництва
для
активізації
граншлаку та
одержання
напів-
фабрикату для
виробництва
будівельних
матеріалівМеталургійний
комбінат
"Запоріжсталь"
(м. Запоріжжя)4.4.9 Впровадження 1998 2001 2,49 0,59 1,9 0,59 0,67
технології
переробки
відходів 1998 0,55 0,25 0,3 0,25 0,15
титано- 1999 0,92 0,19 0,73 0,19 0,21
магнієвого 2000 0,77 0,1 0,67 0,1 0,22
виробництва з 2001 0,25 0,05 0,2 0,05 0,09
одержанням
безклінкерного
шлакового
в'яжучогоЗапорізький
титано-
магнієвий
комбінат (м.
Запоріжжя)4.4.10 Впровадження 1998 2000 4,6 0,3 4,3 1 1,9
технології та 1998 2,1 0,1 2 0,4 0,6
устаткування 1999 1,6 0,1 1,5 0,5 0,8
для 2000 0,9 0,1 0,8 0,1 0,5
утилізації
метало-
відходів
переробки
бокситівКонцерн
"Запоріжаб-
разив" (м.
Запоріжжя)
4.4.11 Впровадження 1998 2001 6,6 1,426 5,174 0,76 0,76
технології
вилучення
цінних
компонентів з 1998 0,38 0,38 0,2 0,18
осаду шламо- 1999 1,05 0,442 0,608 0,26 0,2
накопичувача 2000 1,64 0,424 1,216 0,2 0,15
цирконієвого 2001 3,53 0,18 3,35 0,1 0,23
виробництваВільногірський
гірничо-
збагачувальний
комбінат
(Дніпро-
петровська
область)
4.4.12 Впровадження 1998 2001 3,61 0,74 2,87 0,74 0,38
технології
одержання
комплексного
коагулянту 1998 0,44 0,2 0,24 0,2 0,05
для очищення 1999 0,525 0,2 0,325 0,22 0,1
стічних вод 2000 0,835 0,22 0,615 0,22 0,12
від відходів 2001 1,81 0,12 1,69 0,1 0,11
алюмінієвого
виробництваЗапорізький
алюмінієвий
комбінат (м.
Запоріжжя),
Миколаївський
глиноземний
завод (м.
Миколаїв)4.4.13 Впровадження 1998 2001 1,4 0,2 1,2 0,35 0,35
технології
переробки 1998 0,1 0,1 0,1
відходів 1999 0,65 0,05 0,6 0,15 0,15
гірничо-ме- 2000 0,55 0,05 0,5 0,1 0,1
талургійного 2001 0,1 0,1 0,1
виробництва з
одержанням
товарних
продуктів
будіндустріїВільно-
гірський
гірничо-
збагачу-
вальний
комбінат
(Дніпро-
петровська
область)4.4.14 Дослідження 1998 1999 0,2 0,1 0,1 0,1 0,1
можливості 1998 0,04 0,04 0,04
використання 1999 0,16 0,06 0,1 0,06 0,1
відходів
промислових
виробництв
замість
імпортованих
компонентів
шлако-
утворюючих
захисних
сумішейМеталургійні
комбінати:
імені Ілліча,
"Азовсталь"
(м.
Маріуполь,
Донецька
область)4.4.15 Розроблення 1998 2000 0,92 0,32 0,6 0,32 0,2
енерго-
зберігаючої
технології та 1998 0,1 0,1 0,1
компактного 1999 0,12 0,12 0,12
механізо- 2000 0,7 0,1 0,6 0,1 0,2
ваного
комплексу з
виробництва
фракційного
щебеню з
металургійних
шлаків з
одночасним
вилученням
метало-
вкрапленьКриворізький
МК "Криворіж-
сталь"
(Дніпро-
петровська
область),
Запорізький
МК "Запоріж-
сталь",
Дніпродзер-
жинський
МК імені
Дзержинського
(Дніпро-
петровська
область),
Макіївський
МК імені
Кірова
(Донецька
область)4.4.16 Розроблення 1998 2000 1,32 0,32 1 0,32 0,3
ресурсо-
зберігаючої
технології та 1998 0,1 0,1 0,1
устаткування 1999 0,42 0,12 0,3 0,12 0,1
для 2000 0,8 0,1 0,7 0,1 0,2
виробництва
шихтових
компонентів
для
металургії з
використанням
залізо-
марганце-
вмісних
відходів
виробництва
та тепла
шлакових
розплавівКриворізький
МК "Криворіж-
сталь",
Дніпродзер-
жинський МК
(Дніпро-
петровська
область),
Маріупольський
МК імені
Ілліча,
Єнакіївський
металургійний
завод
(Донецька
область),
Запорізький
МК
"Запоріжсталь"4.4.17 Розроблення 1999 2001 6 0,1 5,9 0,1 0,4 0,4
технології та
створення 1999 1,62 0,02 1,6 0,02 0,1 0,1
виробництва з 2000 2,14 0,04 2,1 0,04 0,1 0,1
утилізації 2001 2,24 0,04 2,2 0,04 0,2 0,2
ставка-
шламонако-
пичувачаВАТ "Ново-
московський
трубний
завод"
(Дніпро-
петровська
область)4.4.18 Розроблення 1999 2005 5 0,25 4,75 0,25 0,35 0,35
технології і
створення 1999 0,07 0,02 0,05 0,02 0,05 0,05
виробництва з 2000 0,13 0,03 0,1 0,03 0,05 0,05
утилізації 2001 0,19 0,04 0,15 0,04 0,05 0,05
шлаків, 2002 0,24 0,04 0,2 0,04 0,05 0,05
клінкеру, 2003 1,64 0,04 1,6 0,04 0,05 0,05
піритних 2004 1,34 0,04 1,3 0,04 0,05 0,05
недогарків 2005 1,39 0,04 1,35 0,04 0,05 0,05ВАТ "Укрцинк"
(Донецька область)
4.4.19 Розроблення 1999 2000 0,15 0,15 0,05 0,1 0,1
та впровад-
ження 1999 0,06 0,06 0,02 0,04 0,04
технології 2000 0,09 0,09 0,03 0,06 0,06
утилізації
замасленої
окалиниВАТ
"Дніпропет-
ровський
трубний
завод"
(Дніпропет-
ровська
область)4.4.20 Розроблення 1999 2001 0,56 0,09 0,47 0,09 0,22 0,22
технології та
заходів щодо 1999 0,05 0,02 0,03 0,02 0,03 0,03
попередження 2000 0,27 0,03 0,24 0,03 0,11 0,11
загорань і 2001 0,24 0,04 0,2 0,04 0,08 0,08
вибухів
горючих
дисперсних
відходів
підприємств
металургії в
умовах
зберігання та
транспортува-
нняЗапорізький
титано-
магнієвий
комбінат
(Запоріжжя),
металургійний
комбінат
"Азовсталь"
(Запорізька
область),
Донецький
хіміко-
металургійний
завод
(Донецька
область),
Броварський
завод
порошкової
металургії
(Київська
область)4.4.21 Розроблення 1999 2001 0,355 0,11 0,245 0,06 0,08
та впровад-
ження 1999 0,165 0,08 0,085 0,02 0,03
технології і 2000 0,095 0,02 0,075 0,02 0,025
устаткування 2001 0,095 0,01 0,085 0,02 0,025
для вироб-
ництва без-
випалювальних
котунів з
застосуванням
шламів,
котунів та
інших
відходів
виробництваВАТ доменно-
металургійний
завод імені
Петровського
(Дніпропет-
ровська
область)4.5 Використання
відходів
хімії( Підпункт 4.5.1 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.5.1 Використання 1998 1998 0,08 0,08
фосфогіпсу
під час
виробництва
цементуВАТ "Балцем"
(м. Харків),
ВАТ
"Донцемент"
(Донецька
область)4.5.2 Створення 1998 2001 3,03 0,43 2,6 0,6 0,15
виробництва
будівельних
матеріалів на 1998 0,61 0,23 0,38 0,30 0,03
основі 1999 0,94 0,1 0,84 0,15 0,04
техногенних 2000 0,88 0,06 0,82 0,08 0,05
гіпсів 2001 0,6 0,04 0,56 0,07 0,03
(фосфогіпсу)ВАТ
"Рівнеазот"
(м. Рівне)
( Підпункт 4.5.3 виключено SET на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.5.3 Впровадження 1998 1999 0,17 0,012 0,158 0,17
технології 1998 0,09 0,012 0,078 0,09
отримання 1999 0,08 0,08 0,08
сульфатів
заліза з
травильного
розчину
випаровуван-
нямАТЗТ завод
"Метиз",
(м. Дніпро-
петровськ)( Підпункт 4.5.4 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.5.4 Створення 1998 1999 0,35 0,0875 0,2625
виробництва з 1998 0,2187 0,0874 0,1313
переробки 1999 0,1313 0,0001 0,1312
відходів
цинку в солі
цинку
реактивної
кваліфікаціїЧеркаський
завод
хімреактивів
(м. Черкаси)
4.5.5 Виробництво 1998 2000 0,45 0,45 0,20
будівельних 1998 0,09 0,09 0,07
матеріалів з 1999 0,18 0,18 0,07
техногенних 2000 0,18 0,18 0,06
відходів, у
тому числі з
фосфогіпсу та
червоних
шламівВінницький
хімкомбінат
(м. Вінниця),
ВО "Хімпром"
(м. Суми)4.5.6 Впровадження 1998 2001 0,61 0,15 0,46 0,122 0,488
технології 1998 0,256 0,05 0,206 0,122 0,134
переробки 1999 0,155 0,05 0,105 0,155
сивушних 2000 0,164 0,05 0,114 0,164
масел ефіро- 2001 0,035 0,035 0,035
альдегідної
фракції,
кубових
залишків
фталевого
ангідриду та
створення
виробництва
паливних
композиційВАТ
"Краситель"
(м. Рубіжне,
Луганська
область)( Підпункт 4.5.7 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.5.7 Впровадження 1998 2000 1,5 0,4 1,1 0,4 0,2
технології 1998 0,15 0,15 0,15
утилізації 1999 0,25 0,25 0,25
відходів 2000 1,1 1,1 0,2
виробництва
капролактамуСП "Адінол"
(м. Рівне)4.5.8 Впровадження 1998 2000 2,05 0,25 1,8 0,25
технології 1998 0,1 0,1 0,1
переробки 1999 0,15 0,15 0,15
слабо кон- 2000 1,80 1,8
центрованих
стоків
сірчаної
кислоти в
сульфат
амонію
(виробництво
азотних
добрив)ВАТ "Азот"
(м. Черкаси)4.5.9 Розроблення 1999 2002 5,6 1,7 3,9 0,15 0,7 0,7
та
впровадження 1999 0,12 0,12 0,02 0,1 0,1
технології 2000 0,13 0,13 0,03 0,1 0,1
розділення 2001 1,25 1 0,25 0,05 0,2 0,2
нижчих 2002 4,1 0,45 3,65 0,05 0,3 0,3
дікарбонових
кислот з
одержанням
індиві-
дуальних
кислотСєверо-
донецьке
ДВПО "Азот"
(Луганська
область),ВАТ
"Рівнеазот"
(Рівненська
область)4.5.10 Розроблення 1999 2002 3 0,5 2,5 0,15 0,45 0,45
технології та
впровадження 1999 0,27 0,2 0,07 0,02 0,05 0,05
комплексної 2000 0,31 0,2 0,11 0,03 0,08 0,08
системи 2001 0,97 0,05 0,92 0,05 0,12 0,12
переробки 2002 1,45 0,05 1,4 0,05 0,2 0,2
відпрацьованих
каталізаторівСєверо-
донецьке
ДВПО "Азот"
(Луганська
область)
4.5.11 Розроблення 1999 2002 24 2,8 21,2 0,15 0,5 0,5
та впровад-
ження 1999 0,07 0,07 0,02 0,05 0,05
технології 2000 0,13 0,13 0,03 0,1 0,1
переробки 2001 13,4 1,2 12,2 0,05 0,15 0,15
відходів 2002 10,4 1,4 9 0,05 0,2 0,2
содових
підприємствКримський
содовий завод
(Автономна
Республіка
Крим)4.5.12 Розроблення 1999 2002 3,1 0,9 2,2 0,17 0,73 0,73
та впровад-
ження 1999 0,05 0,05 0,02 0,03 0,03
технології 2000 0,14 0,14 0,04 0,1 0,1
утилізації 2001 1,95 0,25 1,7 0,05 0,2 0,2
цинковмісних 2002 0,96 0,46 0,5 0,06 0,4 0,4
відходів у
виробництві
хімічних
волокон з
отриманням
сполук цинку
в різних
формахВО
"Хімволокно"
(Черкаська
область)4.5.13 Розроблення 1999 2002 2,7 0,7 2 0,18 0,52 0,52
та впровад-
ження 1999 0,09 0,09 0,02 0,07 0,07
технології 2000 0,15 0,15 0,05 0,1 0,1
переробки 2001 0,25 0,25 0,05 0,2 0,2
відходів 2002 2,21 0,21 2 0,06 0,15 0,15
виробництва
технічного
брому на
оксид заліза
для
виробництва
феритівПерекопський
бромний завод
(м. Красно-
перекопськ,
Автономна
Республіка
Крим)4.5.14 Завершення 1999 2003 15,5 15,5 5 5
будівництва
дільниці 1999 3,1 3,1 1 1
регенерації 2000 3,1 3,1 1 1
сірчаної 2001 3,1 3,1 1 1
кислоти та 2002 3,1 3,1 1 1
титановмісної 2003 3,1 3,1 1 1
сировиниВО "Титан"
(Автономна
Республіка
Крим)
4.5.15 Розроблення і 1999 2001 0,2 0,1 0,1 0,1 0,1 0,1
впровадження
технології 1999 0,04 0,02 0,02 0,02 0,02 0,02
виготовлення 2000 0,08 0,05 0,03 0,03 0,05 0,05
малотоксичної 2001 0,08 0,03 0,05 0,05 0,03 0,03
карбамідо-
формальдегід-
ної смоли з
використанням
відходів
хімічних
виробництвВО "Кремній-
полімер" (м.
Запоріжжя)
4.5.16 Розроблення 1999 2004 17,9 2,9 15 0,45 2,45 2,45
та впровад-
ження 1999 0,06 0,06 0,01 0,05 0,05
технології 2000 0,15 0,15 0,05 0,1 0,1
виробництва 2001 0,3 0,3 0,1 0,2 0,2
та синтезу 2002 0,55 0,55 0,1 0,45 0,45
органічних 2003 10,8 1,8 9 0,15 0,65 0,65
сполук 2004 6,04 0,04 60 0,04 1 1ВАТ
"Рівнеазот"
(м. Рівне)4.5.17 Розроблення 1999 2003 1,84 0,34 1,5 0,18 0,09 0,09
та впровад-
ження 1999 0,03 0,03 0,01 0,02 0,02
технології 2000 0,04 0,04 0,02 0,02 0,02
утилізації 2001 0,29 0,1 0,19 0,04 0,02 0,02
відпрацьованих 2002 1,11 0,11 1 0,05 0,02 0,02
сольових 2003 0,37 0,06 0,31 0,06 0,01 0,01
розчинів, які
утворюються у
процесі
регенерації
Na -
катіонітових
фільтрів
систем
хімводоочисткиІвано-
Франківське
ВАТ "Барва",
(м. Івано-
Франківськ),
Сєверо-
донецьке
ДВПО "Азот"
(Луганська
область)
4.6 Використання
відходів
нафтопереробки
та нафтохімії4.6.1 Впровадження 1998 2000 1 0,2 0,8 0,2 0,3 0,2
технології та
обладнання
для 1998 0,25 0,1 0,15 0,1 0,1 0,05
підготовки 1999 0,2 0,05 0,15 0,05 0,1 0,05
рідкого 2000 0,55 0,05 0,5 0,05 0,1 0,1
палива шляхом
зменшення
вмісту вологи
до подальшого
його
спалювання у
котлі"Кримтеплоко-
муненерго"
(м.
Сімферополь)4.6.2 Впровадження 1998 1999 16 0,8 15,2
установки з
переробки
нафтошламу 1998 8 0,4 7,6
1999 8 0,4 7,6
АТ "Кременчук-
нафтоорг-
синтез" (м.
Кременчук,
Полтавська
область), АТ
"Лисичанськ-
нафтоорг-
синтез" (м.
Лисичанськ,
Луганська
область), АТ
"НПК-Галичина"
(м. Дрогобич,
Львівська
область), АТ
"Нафтохімія
Прикарпаття"
(м. Надвірна,
Івано-Франкі-
вська
область)4.6.3 Впровадження 1998 2001 1,84 0,2 1,64 0,24 0,4 1,2
технології та 1998 0,14 0,12 0,02 0,12 0,02
устаткування 1999 0,14 0,08 0,06 0,12 0,02
для 2000 0,78 0,78 0,2 0,58
виробництва 2001 0,78 0,78 0,2 0,58
та
застосування
емульсійного
палива на
основі
мазуту,
мазутових вод
і нафтових
шламівОрендне
підприємство
теплових
споруд
"Житомир-
теплокомун-
енерго"
(м. Житомир)( Підпункт 4.6.4 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.6.4 Впровадження 1998 2001 0,28 0,08 0,2 0,08 0,2
технології 1998 0,04 0,04 0,04
виробництва 1999 0,06 0,04 0,02 0,04 0,02
цегли з 2000 0,08 0,08 0,08
використанням 2001 0,1 0,1 0,1
нафтошламуПетрівський
завод
стінових
матеріалів та
конструкцій,
ВО "Київміст-
будматеріали"
(м. Київ)4.7 Використання
відходів
машино-
будування,
приладо-
будування
та інших
виробництв,
пов'язаних з
обробкою
металів4.7.1 Освоєння 1998 2000 0,3 0,18 0,12 0,18 0,06
технологій 1998 0,06 0,06 0,06
плазмової 1999 0,1 0,06 0,04 0,06 0,02
переробки 2000 0,14 0,06 0,08 0,06 0,04
метало-
відходів
титану та
заліза у
твердосплавні
кермети для
виробництва
інстру-
ментальних
наплавочних
матеріалів і
нанесення
зносостійких
покриттівАТ "Торез-
твердосплав"
(Донецька
область)
4.7.2 Впровадження 1998 2001 4 0,36 3,64 0,8 0,4 0,8
ливарної
технології
утилізації
стружки 1998 0,5 0,09 0,41 0,3 0,1 0,1
кольорових 1999 0,85 0,09 0,76 0,2 0,1 0,2
металів з 2000 1,35 0,09 1,26 0,2 0,1 0,25
одержанням 2001 1,3 0,09 1,21 0,1 0,1 0,25
композиційних
матеріалів з
підвищеними
експлуата-
ційними
характе-
ристикамиАТ "Втор-
кольормет"
(м. Київ)
4.7.3 Впровадження 1998 2000 0,31 0,11 0,2 0,06 0,05
у виробництво
технологічних
добавок із
металевих 1998 0,1 0,06 0,04 0,03 0,02
(AL, Ті, Mg, 1999 0,15 0,05 0,1 0,03 0,02
Fe та інших) 2000 0,06 0,06 0,01
відходів для
обробки сталіАлчевський МК
(Луганська
область),
Дніпровський
МК (Дніпро-
петровська
область),
Криворізький
МК (м. Кривий
Ріг, Дніпро-
петровська
область)4.7.4 Впровадження 1998 2001 3,6 0,36 3,24 0,72 1,08
технології та
обладнання
для 1998 0,42 0,18 0,24 0,18 0,24
регенерації 1999 1,48 0,18 1,30 0,18 0,3
формувальних 2000 1,28 1,28 0,18 0,3
сумішей 2001 0,42 0,42 0,18 0,24
ливарного
виробництва
машино-
будівного
підприємства
з вилученням
вторинного
металуАТ "ХТЗ" (м.
Харків), АТ
"Дніпро-
важмаш" (м.
Дніпро-
петровськ),
АТ "Харків-
промекологія"
(м. Харків),
АТ
"Куп'янський
ливарний
завод"
(Харківська
область)4.7.5 Створення 1998 2001 3,103 0,103 3 0,103 3
виробництва з 1998 0,403 0,103 0,3 0,103 0,3
переробки 1999 1,3 1,3 1,3
горілих 2000 0,9 0,9 0,9
сумішей 2001 0,5 0,5 0,5
ливарного
виробництва і
виготовлення
будівельних
виробів
(цегла,
плитка,
черепиця,
сухі розчинні
суміші тощо)
для
використання
в будівництві
та шляховому
будуванніАТ "Діпрот-
ракторосіль-
госпмаш",
АТ "ХТЗ",
АТ "Харків-
промекологія"
(м. Харків),
АТ
"Куп'янський
ливарний
завод"
(Харківська
область)4.7.6 Використання 1998 2000 10,84 0,74 10,1 0,34
відпрацьованих
марганцево-
цинкових 1998 2,95 0,52 2,43 0,34
гальванічних 1999 3,93 0,19 3,74
джерел струму 2000 3,96 0,03 3,93
з отриманням
цинку (окис)
та марганцю з
залізом
(недогарки)Завод
"Укрцинк"
(м. Костян-
тинівка,
Донецька
область)4.7.7 Створення 1998 2000 0,6 0,2 0,4 0,1 0,5
виробництва 1998 0,14 0,1 0,04 0,04 0,1
установок для 1999 0,24 0,1 0,14 0,04 0,2
регенерації 2000 0,22 0,22 0,02 0,2
промислових
стоків
гальванікиВАТ "Білоцер-
ківський
механічний
завод" (м.
Біла Церква)
4.7.8 Створення 1998 2000 3,11 0,86 2,25 0,31 0,3 0,15
дільниці з 1998 0,12 0,12 0,12
утилізації 1999 1,71 0,46 1,25 0,15 0,15 0,1
твердих 2000 1,28 0,28 1 0,04 0,15 0,05
відходів
(шламів)
гальвано-
хімічних
виробництв
шляхом
розроблення
безвідхідної
технології на
основі елек-
трошлакового
оновленняАВТ концерн
"Весна"
(м. Дніпро-
петровськ),
ВАТ "ЧеЗаРа"
(м.
Чернігів),
завод
"Коломия-
сільмаш"
(Івано-
Франківська
область)
4.7.9 Впровадження 1998 2000 0,177 0,04 0,137 0,01 0,03 0,137
технології 1998 0,052 0,015 0,037 0,005 0,01 0,037
утилізації 1999 0,065 0,025 0,04 0,005 0,01 0,05
екологічно 2000 0,06 0,06 0,01 0,05
шкідливих
відпрацьо-
ваних
залізо-
нікелевих
акумуляторів
з отриманням
феронікелюПівденно-
східне РВО
"Кольормет"
(м. Дніпро-
петровськ)( Підпункт 4.7.10 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.7.10 Впровадження 1998 2000 0,9 0,18 0,72 0,3 0,2
технології 1998 0,1 0,1 0,1
утилізації 1999 0,4 0,04 0,36 0,1 0,1
гальвано- 2000 0,4 0,04 0,36 0,1 0,1
шламів
у керамічні
пігментиАТ "Метало-
керамік"
(м. Обухів,
Київська
область), ВАТ
"Промтех-
комплекс"
(м. Київ)4.7.11 Створення 1998 1998 1,15 0,15 1 0,15 0,2 0,2
виробництва з
випуску
горючого
компонента з
промислових
відходів для
вибухових
речовинТОВ "Екком"
(м. Дніпро-
петровськ)
4.7.12 Впровадження 1998 2000 0,956 0,164 0,792 0,448 0,244
комплексу з 1998 0,324 0,022 0,302 0,194 0,068
переробки 1999 0,346 0,058 0,288 0,196 0,047
відходів і 2000 0,286 0,084 0,202 0,058 0,129
технологічних
процесів
виготовлення
напів-
фабрикатів
металів із
вторинної
сировиниДослідне
виробництво
УкрНДІТСМ (м.
Миколаїв),
завод
спецелектро-
металургії
ІЕЗ імені
Є.О. Патона
Національної
академії наук
(м. Київ),
дослідне
виробництво
ДТІ (м.
Дніпро-
петровськ)4.7.13 Впровадження 1998 2003 2,5 0,9 1,6 0,1 0,5
технології
регенерації
виловлених із
стічних вод
масел та
нафто-
продуктів і 1998 0,5 0,25 0,25 0,1
відпра- 1999 0,7 0,2 0,5 0,2
цьованих 2000 0,6 0,2 0,4 0,2
машино- 2001 0,6 0,2 0,4 0,1
будівними та 2002 2003 0,1 0,05 0,05
метало-
обробними
підприєм-
ствами
змащувально-
охолоджу-
вальних
рідинАТ "ХТЗ",
завод імені
Малишева,
завод "Серп і
молот" (м.
Харків)4.7.14 Створення 1998 1999 1,49 0,15 1,34
виробництва
для
виготовлення 1998 0,15 0,15
інструменту 1999 1,34 1,34
методом
холодної
гідро-
екструзіїУстанова
"Полікор" (м.
Дзержинськ,
Донецька
область)( Підпункт 4.7.15 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.7.15 Створення 1998 2001 2,98 0,595 2,385 1,08
цеху 1998 1,1 0,4 0,7 0,5
утилізації 1999 0,75 0,1 0,65 0,25
шламів 2000 0,6 0,095 0,505 0,2
підшип- 2001 0,53 0,53 0,13
никового
виробництва і
виготовлення
виробів
методом
порошкової
металургіїВАТ
"Вінницький
підшипниковий
завод" (м.
Вінниця)4.7.16 Створення 1998 2001 1,6 0,1 1,5 0,6 0,2
виробництва з
вилучення
дорогоцінних, 1998 0,3 0,07 0,23 0,3
рідкісних, 1999 0,3 0,03 0,27 0,3
розсіяних 2000 0,5 0,5 0,1
металів та 2001 0,5 0,5 0,10
сполук з
відходів
виробництваВО "Завод
Арсенал" (м.
Київ)4.7.17 Створення 1998 2001 1,3 0,4 0,9 0,26 0,7
дільниці з 1998 0,21 0,1 0,11 0,07 0,1
вилучення 1999 0,37 0,1 0,27 0,07 0,2
індію та 2000 0,36 0,1 0,26 0,06 0,2
галію з 2001 0,36 0,1 0,26 0,06 0,2
відходів
виробництваЗавод
"Укрцинк"
(м. Костян-
тинівка,
Донецька
область)
( Підпункт 4.7.18 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.7.18 Впровадження 1998 1999 0,144 0,144 0,144
технології 1998 0,074 0,074 0,074
виплавки 1999 0,07 0,07 0,07
сталі 20X13Л
з метало-
відходівАТ
"Полтавський
тепловозо-
ремонтний
завод" (м.
Полтава)( Підпункт 4.7.19 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.7.19 Створення 1998 1998 0,21 0,05 0,16 0,05
дільниці з
регенерації
формувальних
сумішейВАТ "Карпат-
нафтомаш"
(м. Калуш,
Івано-
Франківська
область)4.7.20 Розроблення 1999 2003 2,48 0,6 1,88 0,46 0,84 0,69
технології та
створення 1999 0,03 0,03 0,01 0,02 0,02
виробництва з 2000 0,12 0,12 0,05 0,07 0,07
переробки 2001 0,25 0,2 0,05 0,1 0,15 0,1
відходів 2002 0,53 0,15 0,38 0,1 0,25 0,2
твердих 2003 1,55 0,1 1,45 0,2 0,35 0,3
сплавівСвітлово-
дський завод
твердих
сплавів та
тугоплавких
металів
(Кірово-
градська
область)4.7.21 Розроблення 1999 2003 1,25 0,25 1 0,25 0,375 0,375
та впровад-
ження 1999 0,07 0,02 0,05 0,02 0,05 0,05
ливарної 2000 0,21 0,06 0,15 0,06 0,05 0,05
технології 2001 0,25 0,075 0,175 0,075 0,075 0,075
утилізації 2002 0,375 0,075 0,3 0,075 0,1 0,1
відходів 2003 0,345 0,02 0,325 0,02 0,1 0,1
інструмен-
тального та
ковальсько-
пресового
виробництва
з одержанням
високоякісного
ковальсько-
пресового
інструменту
з азотистих
сталейКП "Київтрак-
тородеталь"
(м. Київ),
ДП "Арсенал"
(м. Київ),
ДП КіАЗ
"Авіант"
(м. Київ)4.8 Використання
відходів
легкої
промисло-
вості,
лісо-
заготівлі,
дерево-
обробки,
целюлозно-
паперового
виробництва
та
промисловості
будівельних
матеріалів( Підпункт 4.8.1 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.8.1 Впровадження 1998 1999 0,1 0,04 0,06 0,03
технології
переробки
шкіряних 1998 0,06 0,04 0,02 0,03
відходів з 1999 0,04 0,04
метою
отримання
азотовмісних
добавок для
комбікормівЗАТ "Чинбар"
(м. Київ)
4.8.2 Спорудження 1998 1999 0,1 0,1 0,1
лінії подачі 1998 0,05 0,05 0,05
лігніну із 1999 0,05 0,05 0,05
шламовідвалу
на переробкуМиколаївський
гідролізно-
дріжджовий
завод (м.
Миколаїв)( Підпункт 4.8.3 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.8.3 Створення 1998 2000 1,19 0,34 0,85 0,17 0,19 0,27
виробництва з
виготовлення
будівельних 1998 0,08 0,08 0,07 0,01
виробів та 1999 0,52 0,12 0,4 0,06 0,1 0,04
добрив з 2000 0,59 0,14 0,45 0,04 0,09 0,22
відходів
вогнетривівМикитівський
доломітний
завод
(Донецька
область)4.8.4 Дослідження 1998 1999 0,018 0,018 0,018
ресурсів 1998 0,009 0,009 0,009
вторинної 1999 0,009 0,009 0,009
деревної
сировини,
придатної для
виробництва
деревних плит
на всіх лісо-
переробних
підприємствах
України та
розроблення
технології
збирання,
транспор-
тування і
перероблення
її на
технологічну
тріскуНадвірня-
нський
лісокомбінат
(Івано-
Франківська
область),
Костопіль-
ський ДБК
(Рівненська
область)4.8.5 Розроблення 1999 2001 0,12 0,12 0,08 0,04 0,04
та впровад-
ження 1999 0,04 0,04 0,03 0,01 0,01
технології 2000 0,04 0,04 0,03 0,01 0,01
виробництва 2001 0,04 0,04 0,02 0,02 0,02
неорганічних
пігментів та
барвників з
промислових
відходівВАТ "ДЕФФА"
(Київська
область)
4.8.6 Розроблення 1999 2001 0,55 0,15 0,4 0,09 0,2 0,2
та впровад-
ження 1999 0,04 0,04 0,02 0,02 0,02
технології і 2000 0,31 0,06 0,25 0,04 0,1 0,1
обладнання 2001 0,2 0,05 0,15 0,03 0,08 0,08
для підго-
товки гумових
відходів до
вторинного
використання
у виробництві
гумотехнічних
виробівВАТ "Білоцер-
ківський
завод
гумотехнічних
виробів"
(Київська
область)
4.8.7 Розроблення 1999 2001 0,79 0,15 0,64 0,06 0,25 0,25
технології та
створення 1999 0,07 0,07 0,02 0,05 0,05
виробництва з 2000 0,36 0,06 0,3 0,02 0,1 0,1
виготовлення 2001 0,36 0,02 0,34 0,02 0,1 0,1
покриття для
залізничних
переїздів з
використанням
відходів
гумотехнічного
виробництваВАТ "Білоцер-
ківський
завод
гумотехнічних
виробів"
(Київська
область)4.8.8 Розроблення 1999 2002 1,862 0,112 1,75 0,112 0,26 0,233
та
впроваження 1999 0,16 0,02 0,14 0,02 0,04 0,03
безвідходної 2000 0,888 0,031 0,857 0,031 0,057 0,04
технології 2001 0,571 0,031 0,54 0,031 0,05 0,05
виробництва 2002 0,243 0,03 0,213 0,03 0,113 0,113
гігроско-
пічної ватиВАТ "Ватфарм"
(м. Черкаси)
4.9 Використання
відходів
харчової
промисловості
та агропроми-
слового
комплексу4.9.1 Впровадження 1998 1999 0,4 0,05 0,35 0,28 0,05 0,02
технології
комплексної
переробки 1998 0,33 0,05 0,28 0,28 0,02 0,01
відходів 1999 0,07 0,07 0,03 0,01
підприємств,
які
переробляють
тваринницьку
сировинуБаришівський
ветсанзавод
(м.
Баришівка,
Київська
область)4.9.2 Переведення 1998 1999 0,06 0,06 0,03
котла 1998 0,03 0,03
ДКВР-10/13 на 1999 0,03 0,03 0,03
спалювання
лузги замість
мазуту М-100Новоукраїн-
ський ДКХП
(Кіровог-
радська
область)( Підпункт 4.9.3 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.9.3 Впровадження 1998 2001 1,86 0,02 1,84 0,3 1,56
технології та 1998 0,07 0,02 0,05 0,07
устаткування 1999 0,62 0,62 0,1 0,52
для переробки 2000 0,59 0,59 0,07 0,52
відходів 2001 0,58 0,58 0,06 0,52
шкіряного
виробництва
на кормову
білково-
жирову
добавкуЛьвівський
шкіркомбінат
(м. Львів),
Івано-
Франківський
шкіркомбінат
(м. Івано-
Франківськ),
ЗАТ "Чимбар"
(м. Київ)4.9.4 Виробництво 1998 2001 21,81 0,85 20,96 10,2
сухої 1998 1,41 0,1 1,31
зернової 1999 4,08 0,15 3,93 2,04
барди 2000 6,8 0,25 6,55 3,4
2001 9,52 0,35 9,17 4,76
Вінницький
спиртозавод
(м. Вінниця),
Вузловський
спиртозавод
(Львівська
область),
Немирівський
спиртозавод
(Вінницька
область),
Корости-
шівський
спиртозавод
(Житомирська
область)4.9.5 Виробництво 1998 2001 4 0,4 3,6 2
упареної 1998 1 0,1 0,9 0,5
після- 1999 1 0,1 0,9 0,5
спиртової 2000 1 0,1 0,9 0,5
барди з 2001 1 0,1 0,9 0,5
використанням
її як органо-
мінерального
добрива і
кормової
добавкиПопівський
спиртозавод
(Сумська
область),
Октябрський
спиртозавод
(Полтавська
область)4.9.6 Впровадження 1998 2001 1,3 0,25 1,05 0,4
комбінованої 1998 0,05 0,05
технології 1999 0,45 0,1 0,35
очищення 2000 0,4 0,05 0,35 0,2
стічних вод з 2001 0,4 0,05 0,35 0,2
одержанням
біогазуЛохвицький
комбінат
(Полтавська
область)
( Підпункт 4.9.7 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.9.7 Будівництво 1998 2000 1,38 0,18 1,2
цеху з фрак- 1998 0,07 0,07
ціонування 1999 0,71 0,11 0,6
сивушного 2000 0,6 0,6
маслаЗаложцівський
спиртозавод
(Тернопільська
область)4.9.8 Впровадження 1998 2003 0,81 0,04 0,77 0,06 0,75
технології та 1998 0,085 0,04 0,045 0,06 0,025
устаткування 1999 0,125 0,125 0,125
для 2000 0,15 0,15 0,15
гомогенізації 2001 0,15 0,15 0,15
з метою 2002 2003 0,3 0,3 0,3
зменшення
кількості
невикористаних
відходів та
вироблення
додаткової
продукціїЧеркаський
консервний
комбінат (м.
Черкаси),
Ізмаїльський
консервний
завод (м.
Ізмаїл,
Одеська
область),
Херсонський
консервний
комбінат (м.
Херсон)4.9.9 Розроблення 1998 2003 1,41 0,28 1,13 0,75 0,17 0,2
композиційних 1998 0,14 0,14 0,12
матеріалів, 1999 0,31 0,04 0,27 0,2 0,03 0,03
дискретної 2000 0,28 0,04 0,24 0,12 0,05 0,06
технології 2001 0,14 0,04 0,1 0,05 0,02 0,01
виготовлення 2002 0,22 0,01 0,21 0,1 0,03 0,04
листових 2003 0,32 0,01 0,31 0,16 0,04 0,06
виробів,
засобів
технологічного
оснащення,
створення та
введення в
дію нових
міні-заводів
з виробництва
конструк-
ційних плит
для
виготовлення
меблів із
відходів
переробки
сільсько-
господарських
рослинОлійно-
жировий
комбінат (м.
Житомир)( Підпункт 4.9.10 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.9.10 Розроблення 1998 2002 1,37 0,27 1,1 0,82 0,15 0,13
композиційних 1998 0,14 0,14 0,13
матеріалів, 1999 0,39 0,13 0,26 0,27 0,03 0,03
безперервної 2000 0,3 0,3 0,15 0,04 0,03
технології 2001 0,22 0,22 0,12 0,04 0,02
виготовлення 2002 0,32 0,32 0,15 0,04 0,05
плитних
виробів,
технологічних
засобів
оснащення,
створення та
введення в
дію
міні-заводу з
виробництва
вогнетривких
та оздоблю-
вальних плит
із рослинних
відходів
переробки
сільсько-
господарської
продукції для
утеплення
приміщень у
будівництвіКоростенський
льонозавод
(м.
Коростень,
Житомирська
область)( Підпункт 4.9.11 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.9.11 Розроблення 1998 2003 1,64 0,34 1,3 1,02 0,25 0,12
технології 1998 0,17 0,17 0,15
виготовлення 1999 0,38 0,17 0,21 0,23 0,05 0,03
агресивно- 2000 0,32 0,32 0,19 0,05 0,03
стійких 2001 0,12 0,12 0,06 0,03 0,01
композиційних 2002 0,23 0,23 0,14 0,05 0,01
матеріалів, 2003 0,42 0,42 0,25 0,07 0,04
погонажних
виробів,
технологічних
засобів
оснащення,
створення та
введення в
дію компакт-
заводу з
виробництва
рудникових
стояків з
відходів
переробки
рослинної
сировини та
волокон
гірських
порід типу
базальтів для
гірничої
промисловостіКоростенський
льонозавод
(м.
Коростень,
Житомирська
область)( Підпункт 4.9.12 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.9.12 Розроблення 1998 2002 1,345 0,27 1,075 1 0,13 0,04
матеріалів, 1998 0,135 0,135 0,12
безпечної 1999 0,365 0,135 0,23 0,265 0,05 0,01
безперервної 2000 0,315 0,315 0,225 0,03 0,01
технології 2001 0,22 0,22 0,16 0,02 0,01
виготовлення 2002 0,31 0,31 0,23 0,03 0,01
порційних
виробів,
технологічних
засобів
оснащення,
створення та
введення в
дію
пересувних
міні-заводів
і виробництва
паливних
брикетів з
відходів
рослинної
сировини та
конверсійних
залишків
боєприпасів
(горючих
речовин)Коростенський
льонозавод
(м.
Коростень,
Житомирська
область),
Одеський
завод пресів
(м. Одеса)( Підпункт 4.9.13 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.9.13 Розроблення 1998 2001 1,26 0,126 1,134 0,984 0,09 0,06
технології та 1998 0,35 0,116 0,234 0,274 0,02 0,01
технологічне 1999 0,24 0,24 0,18 0,03 0,01
оснащення 2000 0,28 0,01 0,27 0,21 0,02 0,02
виробництва 2001 0,39 0,39 0,32 0,02 0,02
ящикової тари
із замінників
деревини,
волокон
гірських
порід типу
базальтів та
відходів
переробки
сільгоспо-
дарської
продукціїОлійно-
жировий
комбінат
(м. Вінниця)( Підпункт 4.9.14 виключено на підставі Постанови КМ N 1033
від 15.06.99 )
4.9.14 Впровадження 1998 2001 1 0,4 0,6 0,4
технології та 1998 0,06 0,06 0,06
введення в 1999 0,24 0,24 0,04
дію 2000 0,4 0,4
обладнання 2001 0,3 0,1 0,2 0,3
для
виробництва
високопоживних
кормових
домішок з
відходів
рослинництва,
збагачених
відходами
харчо-
промислового
виробництваБарський
спиртозавод
(Вінницька
область)4.9.15 Створення 1998 2000 1,5 0,3 1,2 1
енерго- 1998 0,5 0,15 0,35 0,5
зберігаючих 1999 0,7 0,1 0,6 0,5
технологій та 2000 0,3 0,05 0,25
устаткування
для переробки
відходів на
основі
турбулентних
потоківКиївський
борошно-
переробний
завод (м.
Київ)4.9.16 Спалювання 1998 1999 0,25 0,05 0,2 0,1 0,15
органічних 1998 0,15 0,05 0,1 0,1 0,05
відходів 1999 0,1 0,1 0,1
промислового
та сільсько-
госпо-
дарського
виробництва з
метою
зменшення
витрат
природного
газу і мазутуМаріупольська
харчосмакова
фабрика (м.
Маріуполь,
Донецька
область)4.9.17 Впровадження 1998 1999 0,07 0,03 0,04 0,03 0,01 0,03
технології 1998 0,035 0,03 0,005 0,02 0,005 0,01
використання 1999 0,035 0,035 0,01 0,005 0,02
вторинної
молочної
сировини для
виробництва
казеїнового
клеюБалаклійський
молокозавод
(Харківська
область)4.9.18 Розроблення 1999 2003 1,37 0,07 1,3 0,06 0,97 0,82
та впровад-
ження 1999 0,01 0,01
технології 2000 0,12 0,03 0,09 0,03 0,05 0,02
виготовлення 2001 0,35 0,03 0,32 0,03 0,24 0,2
композиційних 2002 0,46 0,46 0,34 0,3
матеріалів з 2003 0,43 0,43 0,34 0,3
рослинних
відходів
переробки
сільськогос-
подарської
продукціїЧоповицький
льонозавод
(Житомирська
область)4.9.19 Розроблення 1999 2004 1,64 0,14 1,5 0,12 0,4 0,15
та впровад-
ження 1999 0,02 0,02
технології 2000 0,322 0,02 0,302 0,02 0,08 0,03
виробництва 2001 0,322 0,02 0,302 0,02 0,08 0,03
агресивно- 2002 0,292 0,03 0,262 0,03 0,06 0,03
стійких 2003 0,312 0,03 0,282 0,03 0,08 0,03
композиційних 2004 0,372 0,02 0,352 0,02 0,1 0,03
матеріалів з
відходів
переробки
рослинної
сировиниЛьвівська
машиновип-
робувальна
станція
(Львівська
область)4.9.20 Розроблення 1999 2003 1,345 0,07 1,275 0,055 0,24 0,11
та 1999 0,015 0,015
впровадження 2000 0,28 0,015 0,265 0,015 0,07 0,02
технології 2001 0,30 0,02 0,28 0,02 0,06 0,03
виготовлення 2002 0,38 0,02 0,36 0,02 0,05 0,03
порційних 2003 0,37 0,37 0,06 0,03
виробів та
введення в
дію
пересувних
міні-заводів
з виробництва
паливних
брикетів з
відходів
рослинної
сировиниКозелецький
льонозавод
(Чернігівська
область)4.9.21 Розроблення 1999 2001 0,45 0,35 0,1 0,13 0,22 0,22
технології та 1999 0,05 0,05 0,03 0,02 0,02
створення 2000 0,2 0,15 0,05 0,05 0,1 0,1
виробництва 2001 0,2 0,15 0,05 0,05 0,1 0,1
комплексних
гранульованих
органо-
мінеральних
добрив
пролонгованої
дії на основі
відходів
птахівництваКучаківська
та
Васильківська
птахофабрики
(Київська
область)4.9.22 Розроблення 1999 2001 1,38 0,18 1,2 1,38 1,38
та 1999 0,07 0,07 0,07 0,07
впровадження 2000 0,71 0,11 0,6 0,71 0,71
схеми 2001 0,6 0,6 0,6 0,6
випарювання
зернової
бардиБорщівський
спиртозавод
(Терно-
пільська
область)4.10 Використання
відходів
споживання4.10.1 Створення 1998 1999 3,72 0,93 2,79 1,86
цеху з
переробки
лому і 1998 1,86 0,93 0,93 0,93
відходів 1999 1,86 1,86 0,93
консервних
банок та
білої жерстіДніпро-
петровське
управління
"Втор-
кольормет"4.10.2 Розроблення 1998 2001 1,2 0,24 0,96 0,24 0,2
та
впровадження
технології та 1998 0,2 0,1 0,1 0,1
обладнання 1999 0,23 0,08 0,15 0,08 0,05
для 2000 0,31 0,06 0,25 0,06 0,05
спалювання 2001 0,46 0,46 0,1
відходів
моторних
мастилСумитепло-
комуненерго,
АТП
(м. Суми)4.10.3 Впровадження 1998 1998 0,14 0,06 0,08 0,08
технології
виробництва
бітумно-
емульсійної
мастики з
використанням
полімерних та
інших
відходівОдеський
комбінат
покрівельних
матеріалів
(м. Одеса)4.10.4 Створення 1998 2000 6,8 6,8 1,36 0,34 0,68
виробництва з
утилізації
полімерних 1998 2,3 2,3 1,36 0,17 0,17
відходів 1999 2,5 2,5 0,17 0,23
2000 2 2 0,28
АТ
"Харпластмас"
(м. Харків)
4.10.5 Створення і 1998 2000 0,76 0,08 0,68 0,36 0,1
впровадження 1998 0,08 0,06 0,02 0,08
обладнання та 1999 0,52 0,01 0,51 0,23 0,05
безвідхідної 2000 0,16 0,01 0,15 0,05 0,05
технології на
підприємствах
синтезу
полімерівВАТ
"Більшовик"
(м. Київ), АК
"Стирол"
(м. Горлівка,
Донецька
область)4.10.6 Створення і 1998 2000 1,17 0,12 1,05 0,55 0,1 0,12
впровадження 1998 0,37 0,08 0,29 0,37
обладнання 1999 0,51 0,03 0,48 0,1 0,1 0,06
для 2000 0,29 0,01 0,28 0,08 0,06
підготовки
полімерних
відходів до
вторинного
використанняВАТ
"Більшовик"
(м. Київ),
АТ "ОЗОМ"
(Одеський
завод оздо-
блювальних
матеріалів)
(м. Одеса)4.10.7 Створення і 1998 2000 1,025 0,1 0,925 0,525 0,08
впровадження 1998 0,3 0,09 0,21 0,3
технології та 1999 0,605 0,605 0,225 0,08
обладнання 2000 0,12 0,01 0,11
для
виготовлення
з відходів
комбінованих
полімерних
рулонних
матеріалівВАТ
"Більшовик"
(м. Київ),
Комбінат
будіндустрії
(м. Київ),
ДКО "Київ-
будматеріали"4.10.8 Створення і 1998 2001 1,47 0,25 1,22 0,99 0,08
впровадження 1998 0,05 0,05 0,05
технології та 1999 0,3 0,1 0,2 0,3
обладнання 2000 0,74 0,04 0,7 0,5 0,04
для 2001 0,38 0,06 0,32 0,14 0,04
виробництва
профільно-
погонажних
виробів з
дерево-
полімерних
композиційВАТ
"Більшовик"
(м. Київ),
АТ "Будмак"
(м. Київ)4.10.9 Створення 1998 2002 1,14 0,22 0,92 0,62 0,12
впровадження 1998 0,1 0,1 0,1
технології та 1999 0,2 0,06 0,14 0,2
обладнання 2000 0,6 0,04 0,56 0,17 0,03
для 2001 0,14 0,14 0,10 0,04
виробництва 2002 0,1 0,02 0,08 0,05 0,05
шляхо-
будівельних
виробів із
суміші
відходів
полімерівВАТ
"Більшовик"
(м. Київ),
Комбінат
будіндустрії
(м. Київ)4.10.10 Створення і 1998 2001 2,11 0,21 1,9 1,61 0,2
впровадження 1998 0,12 0,12 0,12
технології та 1999 1,16 0,06 1,1 1,16
обладнання 2000 0,75 0,75 0,29 0,16
для 2001 0,08 0,03 0,05 0,04 0,04
виробництва
покрівельно-
будівельних
матеріалів на
основі
відходів
пластмас та
зношених шинВАТ
"Більшовик"
(м. Київ),
Комбінат
будіндустрії
(м. Київ)4.10.11 Створення і 1998 2001 3,64 0,28 3,36 1,34 0,3
впровадження 1998 0,19 0,19 0,19
технології та 1999 1,96 1,96 0,96
обладнання 2000 1,14 0,04 1,1 0,04 0,1
для 2001 0,35 0,05 0,3 0,15 0,2
виробництва
контейнерів
для
захоронення
радіоактивних
речовинЗавод "Київ-
вторполімер"
(м. Київ)4.10.12 Створення і 1998 2000 1,91 0,40 1,51 1,28 0,1
впровадження 1998 0,21 0,21 0,21
технології та 1999 1,51 0,1 1,41 0,97 0,01
комплексного 2000 0,19 0,09 0,1 0,1 0,09
обладнання
для
утилізації
тари з полі-
вінілхлоридуНВО "Термо-
пластавтомат"
(м. Хмель-
ницький),
АК "Оріон"
(м. Калуш,
Івано-
Франківська
область)4.10.13 Створення 1998 1999 0,7 0,2 0,5 0,3
дільниці з 1998 0,4 0,2 0,2 0,2
переробки 1999 0,3 0,3 0,1
полімерних
відходівНВПП "Алам"
(м. Харків)4.10.14 Впровадження 1998 1999 0,601 0,601 0,258 0,15
безвихідної 1998 0,338 0,338 0,1 0,1
технології 1999 0,263 0,263 0,158 0,05
переробки
змішаних
полімерних
відходівВАТ
"Полівтор",
(м. Красно-
перекопськ,
Автономна
Республіка
Крим)4.10.15 Впровадження 1998 2001 2,5 2,5 0,5 0,9
технології 1998 0,3 0,3 0,3
переробки 1999 0,4 0,4 0,2
зношених шин 2000 0,8 0,8 0,5
з 2001 1 1 0,4
металокордомЗавод
залізо-
бетонних
конструкцій
N 1, "Голов-
київміськбуд"
(м. Київ)4.10.16 Впровадження 1998 1998 0,37 0,07 0,3 0,3
технології та
обладнання
для
виробництва
склотари на
основі
вторинного
склобоюСклозаводи
корпорації
"Укрбуд-
матеріали"4.10.17 Впровадження 1998 1999 1,02 0,2 0,82 0,2 0,25 0,12
технології та 1998 0,78 0,19 0,59 0,19 0,18 0,09
обладнання 1999 0,24 0,01 0,23 0,01 0,07 0,03
для демер-
куризації
та утилізації
відходів
газорозрядних
ртутних ламп
з отриманням
ртуті,
вольфраму,
молібдену,
ніобію, скла
та інших
матеріалівАТ Полтав-
ський завод
газорозрядних
ламп (м.
Полтава), АТ
"Газотрон"
(м. Рівне),
Микитівський
ртутний
комбінат
(м. Горлівка,
Донецька
область)4.10.18 Впровадження 1998 2000 4 0,4 3,6 0,4
комплексу з 1998 1,46 0,32 1,14 0,4
очистки 1999 1,86 0,06 1,8
стічних вод 2000 0,68 0,02 0,66
та
виробництва
товарного
гумусуОчисні
споруди
(м. Київ)4.10.19 Реконструкція 1998 2001 39,96 20,03 19,93 4,99 11,93
підприємств
Мінмашпрому з
метою 1998 11,79 9,04 2,75 1,4 0,5
підготовки до 1999 18,27 4,59 13,68 1,43 11,43
виробництва 2000 6,45 4,2 2,25 1,44
сміттє- 2001 3,45 2,2 1,25 0,72
спалювальних
котло-
агрегатів
потужністю 2
т/год на рік
та 6 т/год на
рік, проек-
тування та
будівництво
пілотних
сміттє-
спалювальних
установок у
містах Нова
Каховка та
Черкаси4.10.20 Створення і 1998 2001 2,18 0,22 1,96 1,16 0,5 0,02
впровадження 1998 0,1 0,04 0,06 0,1
технології та 1999 0,13 0,06 0,07 0,13
введення в 2000 0,25 0,1 0,15 0,25
дію комплекту 2001 1,7 0,02 1,68 0,68 0,5 0,02
обладнання
для первинної
переробки
картонної,
скляної,
металевої та
пластмасової
тари
(м. Одеса)4.10.21 Впровадження 1998 2001 1,87 0,36 1,51 0,45 0,1
технології
утилізації
золошлакових
продуктів
спалювання
твердих 1998 0,22 0,1 0,12 0,17 0,02
побутових 1999 0,63 0,2 0,43 0,17 0,03
відходів 2000 0,73 0,03 0,7 0,07 0,03
2001 0,29 0,03 0,26 0,04 0,02
Завод
"Енергія"
(м. Київ)
4.10.22 Розроблення 1999 2000 0,98 0,08 0,9 0,04 0,16 0,16
технології та
створення 1999 0,06 0,06 0,02 0,04 0,04
виробництва з 2000 0,92 0,02 0,9 0,02 0,12 0,12
вилучення
свинцю з
акумулятор-
ного ломуВКФ "Енерго"
(м. Київ)4.10.23 Розроблення 1999 2002 0,72 0,2 0,52 0,15 0,21 0,11
технології та
впровадження 1999 0,12 0,06 0,06 0,01 0,05 0,03
лінії з 2000 0,18 0,06 0,12 0,06 0,06 0,03
переробки 2001 0,22 0,06 0,16 0,06 0,06 0,03
органічних 2002 0,2 0,02 0,18 0,02 0,04 0,02
відходів
міських
відстійників
та сільсько-
господарських
фермГоловне ДП
"Полікор"
(Донецька
область)4.10.24 Розроблення 1999 2001 2,31 0,07 2,24 0,07 0,3 0,3
та
впровадження 1999 0,3 0,02 0,28 0,02 0,05 0,05
нової 2000 0,36 0,03 0,33 0,03 0,1 0,1
технології 2001 1,65 0,02 1,63 0,02 0,15 0,15
переробки
використаної
металевої
тари з білої
жерстіВАТ "Чорномо-
рполіграф-
метал"
(м. Одеса)4.10.25 Поширення 1999 2000 0,355 0,355 0,2 0,2
технологічних
можливостей 1999 0,068 0,068 0,05 0,05
для переробки 2000 0,287 0,287 0,15 0,15
шинЗТП "МАГ"
(Полтавська
область)
4.10.26 Розроблення 1999 2000 40,75 0,412 40,338
технології та
створення 1999 20 0,312 19,688
виробництва 2000 20,75 0,1 20,65
для
регенерації
свинець-
вмісних
відходів,
отримання
свинцю та
свинцевих
сплавівНауково-
промислова
корпорація
"ІСТА", ЗАТ
"РекС" (м.
Дніпро-
петровськ)4.10.27 Розроблення 1999 2000 0,09 0,03 0,06 0,03 0,04 0,04
та
впровадження 1999 0,06 0,03 0,03 0,03 0,02 0,02
технології у 2000 0,03 0,03 0,02 0,02
виробництво
керамічних
виробів з
використанням
склобою та
відходів
виробництва
перлітуВиробничий
комбінат
"Інтурист"
(м. Київ)4.10.28 Розроблення 1999 2000 1,2 0,265 0,935 0,08 0,34 0,14
технології та
створення 1999 0,56 0,165 0,395 0,02 0,15 0,05
установки 2000 0,64 0,1 0,54 0,06 0,19 0,09
кріоутилізації
зношених шин
з металокордомАТ "Екріл"
(м. Київ)
4.10.29 Розроблення 1999 2002 0,4 0,25 0,15 0,16 0,15 0,15
та
впровадження 1999 0,1 0,05 0,05 0,02 0,05 0,05
технології 2000 0,12 0,1 0,02 0,04 0,05 0,05
переробки 2001 0,105 0,05 0,055 0,05 0,025 0,025
використаної 2002 0,075 0,05 0,025 0,05 0,025 0,025
тари з
поліетилен-
терефталатуІнженерний
центр "Свема"
(Сумська
область)4.10.30 Розроблення 1999 2002 0,95 0,376 0,574 0,2 0,352 0,352
та
впровадження 1999 0,11 0,076 0,034 0,01 0,052 0,052
технології 2000 0,158 0,1 0,058 0,03 0,1 0,1
виробництва 2001 0,182 0,1 0,082 0,06 0,1 0,1
виробів 2002 0,5 0,1 0,4 0,1 0,1 0,1
технічного
призначення з
відходів
волокна
"лавсан" та
полімерної
тари на
основі
поліетилен-
терефталатуАТ "Київ-
хімволокно"4.10.31 Розроблення 2000 2002 0,95 0,3 0,65 0,1 0,25 0,25
та
впровадження 2000 0,07 0,07 0,02 0,05 0,05
технології 2001 0,43 0,13 0,3 0,03 0,1 0,1
виробництва 2002 0,45 0,1 0,35 0,05 0,1 0,1
полімерних
матеріалів,
що самі
загасаютьАТ "Київ-
хімволокно",
ВАТ "Норд"
(м. Донецьк)4.10.32 Удосконалення 1999 2000 1,6 0,43 1,17 0,06 0,15 0,15
технології та
створення 1999 0,45 0,23 0,22 0,01 0,05 0,05
виробництва з 2000 1,15 0,2 0,95 0,05 0,1 0,1
регенерації
відпрацьованих
мастилВАТ
"Дружбівський
цукро-
рафінадний
завод"
(Сумська
область), ВАТ
"Олімп-Круг"
(Одеська
область)4.10.33 Створення і 1999 2001 0,5 0,4 0,1 0,1 0,4 0,3
впровадження
установки для 1999 0,1 0,1 0,025 0,075 0,05
виробництва 2000 0,3 0,25 0,05 0,025 0,275 0,225
енергоносіїв 2001 0,1 0,05 0,05 0,05 0,05 0,025
з вуглецевої
та органічної
сировиниНВО "Совен-
ергоресурс"
(м. Миколаїв)
( Розділ 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1033 від 15.06.99 )продовження таблиці
---------------------------------------------------
| Результати, очікувані | Відпо-
--------------| внаслідок здійснення | відальні
| заходів | за здій-
--------------| | снення
поза- |інші | | заходів
бюдже- |джере-| |
тні |ла | |
фонди | | |
| | |
---------------------------------------------------
2,55 зменшення площі Мінпром
(кре- відвалів, збільшення
дит) випуску гранатового
концентрату, на 25
1,06 тис. тонн на рік (5,1
0,85 млн. гривень),
0,64 заощадження первинної
сировини - 25 тис.тонн
на рік (0,425 млн.
гривень), прибуток -
0,68 млн. гривень на
рік, експорт - 3,06
млн. гривень на рік,
запобігання
екологічним збиткам -
0,425 млн. гривень на
рік
1,19 зменшення площі Мінпром
(кре- відвалів, збільшення
дит) обсягу виробництва на
400 тис. тонн на рік
0,4 (23,12 млн. гривень),
0,4 заощадження первинної
0,39 сировини - 400 тис.
тонн на рік (3,4 млн.
гривень), прибуток -
1,36 млн. гривень на
рік, попередження
екологічних збитків -
0,034 млн. гривень на
рік
0,629 зменшення площі Мінпром
(кре- відвалів, збільшення
дит) обсягу виробництва на
1120 тис. тонн на рік
0,3145 (4 млн. гривень),
0,3145 заощадження первинної
сировини - 1136 тис.
тонн на рік (0,5 млн.
гривень), прибуток -
0,442 млн. гривень на
рік, запобігання
екологічним збиткам -
0,119 млн. гривень на
рік
2,04 зменшення площі - " -
(кре- відвалів, збільшення
дит) обсягу виробництва на
20,1 тис. тонн на рік
1,02 (7,5 млн. гривень),
1,02 заощадження первинної
сировини - 20,1 тис.
тонн на рік (2 млн.
гривень), прибуток -
0,595 млн. гривень на
рік, запобігання
екологічним збиткам -
0,017 млн. гривень на
рік
4,55 зменшення площі Мінпром
(кре- відвалів, збільшення
дит) обсягу видобутку
кварцпольовошпатової
1,44 сировини на 200 тис.
1,78 тонн на рік (13,6 млн.
1,33 гривень), заощадження
кварцпольовошпатової
породи - 200,1 тис.
тонн на рік (1,7 млн.
гривень), прибуток за
рахунок використання
відходів - 0,765 млн.
гривень на рік,
зменшення імпорту на
1,7 млн. гривень на
рік, запобігання
екологічним збиткам -
0,051 млн. гривень на
рік
12,92 зменшення площі - " -
(кре- відвалів розкривних
дит) порід, збільшення
6,5 обсягу виробництва
5,5 цегли на 60 млн. штук
0,92 на рік (6 млн.
гривень), заощадження
первинної сировини -
240 тис. тонн на рік
(0,6 млн. гривень),
прибуток - 2,55 млн.
гривень на рік,
запобігання
екологічним збиткам -
0,204 млн. гривень на
рік0,87 0,1 зменшення площі Хмель-
відвалів вапнякових ницька
0,4 0,04 відходів, обласна
0,4 0,04 рекультивація землі, держ-
0,07 0,02 збільшення випуску адміні-
продукції на 30 тис. страція
тонн на рік (2,4 млн.
гривень), заощадження
первинної сировини -
45 тис. тонн на рік
(0,48 млн. гривень),
прибуток - 0,82 млн.
гривень на рік,
запобігання
екологічним збиткам -
0,12 млн. гривень на
рік0,585 обсяг виробництва - Мін-
50 тис. тонн пром-
залізного концентрату полі-
13,5 та млн. штук тики
0,257 цегли (1,8 млн.
0,328 гривень),
заощадження первинної
сировини - 0,238 млн.
гривень, прибуток -
0,54 млн. гривень на
рік
обсяг виробництва - - " -
20,8 тис. тонн
гумотехнічних виробів
0,1 (166,4 млн. гривень),
0,13 заощадження крейди -
4 тис. тонн (0,4 млн.
гривень),
прибуток - 0,416 млн.
гривень, попередження
екологічних збитків -
2,8 млн. гривень на
рік
0,3 0,465 переробка - 5 млн. Укр-
тонн відсівів буд-
0,15 вапняку, обсяг мате-
0,15 0,465 виробництва вапна - ріали
40 тис. тонн,
заощадження первинної
сировини - 35 тис.
гривень, прибуток -
512 тис. гривень на
рік
0,52 0,135 зменшення площі від- Мінпром-
0,04 0,01 валів вапнякових від- політики,
0,035 0,015 ходів на 360 га, Севасто-
0,055 0,035 збільшення випуску польська
0,05 0,015 продукції на 1,5 млн. міська
0,14 0,02 тонн на рік (14,4 держ-
0,2 0,04 млн. гривень), зао- адміні-
щадження первинної страція
сировини - 36 тис.
тонн коксу на рік
(10,15 млн. гривень),
прибу- ток - 3,4 млн.
гривень на рік, запобі-
гання екологічним
збиткам - 1,56 млн.
гривень.
0,104 2,59 зменшення площі Укрбуд-
відвалів вугле- матеріали
відходів, збільшення
обсягу випуску
архітектурно-
будівельної цегли на
91 млн. штук на рік
(16,06 млн. гривень),
заощадження первинної
сировини - 177 тис.
тонн на рік (1,382
млн. гривень), у тому
числі палива - 7,6
тис. тонн умовного
палива (1,05 млн.
гривень), прибуток за
рахунок використання
відходів - 5,067 млн.
гривень на рік,
запобігання
екологічним збиткам -
0,009 млн. гривень на
рік
6,4 збільшення обсягу Мінвугле-
1,05 випуску цегли на 62 пром
5,35 млн. штук на рік
(13,59 млн. гривень),
заощадження глини -
250 тис. тонн (2,5
млн. гривень),
прибуток за рахунок
використання відходів
- 2,5 млн. гривень на
рік, зменшення площі
відвалів на 50 газбагачення - " -
тонкозернистих шламів
з одержанням
концентрату - 30 тис.
тонн на рік (1,8 млн.
гривень), заощадження
первинної сировини -
1,8 млн. гривень на
рік, прибуток - 0,18
млн. гривень на рік
0,2 запобігання викидам Донецька
(інвес- шахтного метану, обласна
тиції) заощадження первинної держ-
сировини - 10 млн. адміні-
куб. м газу на рік страція
0,1 (7,2 млн. гривень),
0,1 прибуток - 1,8 млн.
гривень на рік
0,8 зменшення відходів Укрцемент
вуглезбагачення,
заощадження первинної
сировини - 24 тис.
тонн на рік, у тому
числі природного газу
- 8 млн. куб. м на рік
(2,5 млн. гривень),
прибуток - 2,3 млн.
гривень на рік
0,75 отримання 2,5 тонн Мінвугле-
(кре- концентрату на рік пром
дит) (0,8 млн. гривень), Донецька
прибуток - 0,25 млн. обласна
0,15 гривень на рік, держ-
0,3 запобігання адміні-
0,3 забрудненню довкілля страція
германієвими сполуками
1,4 отримання матеріалу Мінвугле-
(кре- для заміни сталі в пром
дит) обладнанні - 100 тонн Мінпром
0,2 на рік, заощадження
0,5 до 500 тонн сталі на
0,7 рік (0,22 млн.
гривень), прибуток -
0,1 млн. гривень на
рік
12 збільшення обсягу Мінвугле-
виробництва цегли до пром
60 млн. штук на рік
(13,046 млн. гривень),
заощадження первинної
сировини - 162 тис.
тонн на рік (0,81 млн.
гривень), прибуток -
6,069 млн, гривень
0,16 обсяг виробництва Доне-
цегли - 800 тис. штук цька
0,08 (0.82 млн. гривень), облас-
0,08 заощадження цементу - на
(0,96 тис. тонн (0,4 держ-
млн. гривень), адмі-
прибуток - 0,16 млн. ніст-
гривень на рік рація
збільшення обсягу Мін-
виробництва германію пром-
- 0,1 млн. гривень на полі-
рік тики
0,2 використання Укрцемент
(кре- золовиносу та
дит) золошлакових відходів,
заощадження глини та
крейди - 35 тис. тонн
0,2 на рік з отриманням
прибутку на суму 0,35
млн. гривень на рік,
зниження витрат на
енергоносії на 3-5
відсотків, зменшення
площі відвалів
Зміївської ТЕС та
зараження грунтових
вод, запобігання
екологічним збиткам -
0,297 млн. гривень на
рік2,19 виготовлення Харків-
продукції з відходів ська
0,48 - 30 млн. штук цегли обласна
0,48 на рік (3,15 млн. держ-
0,36 гривень), заощадження адміні-
0,87 первинної сировини - страція
100 тис. тонн на рік
(1,15 млн. гривень),
прибуток - 0,6275
млн. гривень на рік,
зменшення площі
відвалів ТЕС та
негативного впливу на
довкілля, запобігання
екологічним збиткам -
0,595 млн. гривень на
рік0,6 збільшення обсягу Укрце-
виробництва цементу мент
(б млн. гривень),
зменшення площі
шлаковідвалів,
заощадження первинної
сировини - 2,6 тис.
тонн на рік, у тому
числі: природного
газу - 3324 тис. куб.
м на рік,
електроенергії - 1,2
млн. кВт год на рік
(1,82 млн. гривень),
прибуток за рахунок
використання відходів
- 0,6 млн. гривень на
рік
0,37 збільшення випуску Мінвугле-
(кре- продукції до 20 тис. пром
дит) тонн на рік (1 млн.
гривень), заощадження
будівельних
матеріалів - 20 тис.
0,25 тонн на рік (0,5 млн.
0,06 гривень), прибуток -
0,06 0,1 млн. гривень на
рік, зменшення площі
відвалів та
забруднення довкілля,
запобігання
екологічним збиткам -
0,017 млн. гривень на
рік
зменшення запиленості Міненерго
золошлакових
відвалів, збільшення
обсягу випуску
продукції на 5 тис.
тонн на рік (0,45
млн. гривень),
заощадження первинної
сировини - 0,45 млн.
гривень на рік,
прибуток - 0,045 млн.
гривень на рік,
експорт - 0,45 млн.
гривень на рік0,5 зменшення площі Укрмісцев-
(кре- відвалів відходів пром
дит) (шлаки ТЕЦ),
збільшення обсягу
випуску продукції на
20,1 тис. куб. м
(4,16 млн. гривень),
заощадження первинної
сировини (глина,
пісок) - 5 млн. тонн
на рік (0,38 млн.
гривень), прибуток за
рахунок використання
відходів - 0,4 млн.
гривень на рік,
запобігання
екологічним збиткам -
1,26 млн. гривень1 зменшення площі Київська
відвалів, обласна
1 рекультивація землі, держ-
заощадження первинної адміні-
сировини (щебінь, страція
пісок, цемент) - 1
млн. гривень на рік,
запобігання
екологічним збиткам -
26 млн. гривень
2 зменшення площі Міненерго
0,4 золовідвалів,
0,4 збільшення обсягу
0,4 виробництва на 930
0,4 тис. тонн на рік (9,4
0,4 млн. гривень),
заощадження первинної
сировини (глина,
крейда) - 930 тис.
тонн на рік (3,72
млн. гривень),
прибуток - 1,88 млн.
гривень на рік,
запобігання
екологічним збиткам -
38,4 млн. гривень на
рікзменшення площі Міненерго
золовідвалів,
збільшення обсягу
виробництва на 400
тис. блоків на рік
(0,28 млн. гривень),
заощадження первинної
сировини - 0,028 млн.
гривень на рік,
прибуток - 0,1 млн.
гривень на рік,
запобігання
екологічним збиткам -
0,003 млн. гривеньзменшення площі - " -
золовідвалів,
збільшення обсягу
виробництва на 2 млн.
блоків на рік (1,4
млн. гривень),
заощадження первинної
сировини - 0,014 млн.
гривень на рік,
прибуток - 0,65 млн.
гривень на рік,
запобігання
екологічним збиткам -
0,007 млн. гривень на
рікзбільшення обсягу Міненерго
виробництва стінових
блоків на 8 млн. штук
на рік (0,64 млн.
гривень), заощадження
цементу - 320 тонн на
рік (0,02 млн.
гривень), прибуток -
0,208 млн. гривень на
рік
7,46 зменшення площі - " -
відвалів, збільшення
3,73 обсягу виробництва
3,73 дрібних шлакоблочних
виробів на 45 млн.
штук на рік (4,5 млн.
гривень), заощадження
первинної сировини
(пісок, цемент) - 24,2
тис. куб. м на рік,
прибуток - 1,91 млн.
гривень на рік,
запобігання
екологічним збиткам -
0,022 млн. гривень на
рікобсяг виробництва - Міненерго
0,02 млн. гривень на
рік, прибуток - 0,002
млн. гривень на рік,
заощадження первинної
сировини (ванадій,
нікель, цемент) -
0,435 млн. гривень на
рік
0,45 обсяг виробництва - Мін-
0,4 тис. тонн енер-
0,2 ферованадію, 0,1 тис. го
0,25 тонн феронікелю, 0,5
тис. тонн
шлаколужного
в'яжучого (7,59 млн.
гривень), заощадження
первинної сировини -
3,5 млн. гривень,
прибуток - 1,52 млн.
гривень, зменшення
імпорту - 3,5 млн.
гривень на рік
7,38 виробництво 840 тонн Мінпром
(кре- алюмінієвого
дит) концентрату, 4,62 тис.
3,74 тонн флюсу та 2,94
1,87 тис. тонн високо-
1,77 глиноземного продукту
на рік (11,94 млн.
гривень), заощадження
первинної сировини -
1,135 млн. гривень на
рік, прибуток - 2,11
млн. гривень на рік,
зменшення імпорту на
0,84 млн. гривень на
рік, ліквідація
відвалів та сховищ з
наступною
рекультивацією земель
обсяг виробництва Мінпром
продукції - 2,5 тонн
на рік (0,15 млн.
гривень), скорочення
площ під відвали та
сховища, заощадження
сировини - 0,05 млн.
гривень на рік,
прибуток - 0,05 млн.
гривень на рік
зменшення забруднення Мінпром
довкілля, збільшення
обсягу виробництва
металізованих окатишів
- 7,47 млн. гривень на
рік, цинкового
концентрату - 1,2 млн.
гривень на рік,
заощадження
металізованих окатишів
та цинкового
концентрату - 8,67
млн. гривень на рік,
прибуток за рахунок
використання відходів
- 4,3 млн. гривень на
рік, запобігання
екологічним збиткам -
0,11 млн. гривень на
рік
1,35 вирішення проблеми Мінпром
(кре- відходів на
дит) підприємствах,
0,23 зменшення кількості
0,57 екологічно небезпечних
0,35 відходів на 250 тис.
0,2 тонн на рік,
заощадження первинної
сировини (граншлак) -
250 тис. тонн на рік
(5 млн. гривень),
прибуток - 1,2 млн.
гривень на рік,
запобігання
екологічним збиткам
0,02 0,15 зменшення забруднення Укрцемент
(кре- довкілля, скорочення
дит) зайнятих під відходи
площ землі, збільшення
обсягу виробництва -
3,8 млн. гривень на
рік, заощадження
первинної сировини:
глини - 3,3 тис. тонн
на рік (0,026 млн.
гривень),
залізовмісної руди -
23,8 тис. тонн на рік
(0,24 млн. гривень),
прибуток за рахунок
використання відходів
- 0,266 млн. гривень
на рікзбільшення обсягу Мінпром
виробництва сорбенту
на 500 тис. тонн на
рік (38,5 млн.
гривень), заощадження
сорбентів - 38,5 млн.
гривень на рік,
прибуток - 7,7 млн.
гривень на рік
збільшення випуску Мінпром
мінеральних добрив на Мінсіль-
100 тис. тонн (0,5 госппрод
млн. гривень),
заощадження міндобрив
- 100 тис. тонн на рік
(1 млн. гривень),
прибуток - 0,1 млн.
гривень на рік1,33 одержання напів- Мінпром
(кре- фабрикату для
дит) використання у
1,03 виробництві буді-
0,3 вельних матеріалів,
0,55 збільшення випуску
0,33 продукції на 94 тис.
0,15 тонн на рік (2,35 млн.
гривень), заощадження
первинної сировини -
28,8 тис. тонн на рік,
прибуток - 0,355 млн.
гривень на рік,
запобігання
накопиченню твердих
відходів - 9,4 тис.
тонн на рік
1,23 збільшення випуску - " -
(кре- продукції на 84 тис.
дит) тонн на рік (3,192
0,15 млн. гривень),
0,52 заощадження первинної
0,45 сировини - 0,252 тис.
0,11 тонн на рік (0,8 млн.
гривень), прибуток -
0,479 млн. гривень на
рік, запобігання
накопиченню твердих
відходів - 30 тис.
тонн на рік
1,7 одержання кондицій- Мінмаш-
1,1 ного феросплаву за пром
0,3 рахунок використання
0,3 відходів, збільшення
обсягу виробництва
феросплавів - 9,6 млн.
гривень на рік,
прибуток за рахунок
використання відходів
- 7 млн. гривень,
заощадження первинної
сировини - 11,2 млн.
гривень на рік,
експорт - 4,8 млн.
гривень на рік5,08 збільшення обсягу Мінпром
(кре- випуску цирконієвого
дит) концентрату та інших
3,32 компонентів до 5 тис.
тонн на рік (9,165
0,59 млн. гривень),
1,29 заощадження первинної
3,2 сировини - 7,5 тис.
тонн на рік (13,748
млн. гривень),
прибуток - 1,343 млн.
гривень на рік,
зменшення імпорту -
9,165 млн. гривень на
рік, зменшення
навантаження на
шламонакопичувач на
24,5 тис. тонн на рік
2,49 збільшення обсягу Мінпром
(кре- випуску коагулянту на
дит) 50 тис. тонн на рік
1,95 (4,275 млн. гривень),
0,19 заощадження первинної
0,205 сировини - 0,427 млн.
0,495 гривень, прибуток -
1,6 0,645 млн. гривень на
рік, зменшення імпорту
на 4,275 млн. гривень
на рік, запобігання
еколого-економічним
збиткам за рахунок
припинення складування
125 тис. тонн на рік
твердих відходів
0,7 щорічна утилізація 12 - " -
тис. тонн осаду
шламонакопичувача та
0,35 11,5 тис. тонн
0,35 розкривних порід (0,69
млн. гривень),
заощадження первинної
сировини - 9,2 тис.
тонн на рік, прибуток
- 0,104 млн. гривень
на рік
зменшення Мінпром
використання
імпортних
компонентів
шлакоутворюючих
захисних сумішей до
0,4 кг на тонну сталі,
заощадження первинної
сировини - 0,35 млн.
гривень на рік,
прибуток - 0,35 млн.
гривень на рік
0,4 збільшення на 22-25 Мінпром
(кре- відсотків вилучення
дит) металовкраплень із
шлаку, обсяг
виробництва щебеню -
0,4 4,5 млн. тонн на рік,
металу - 450 тис. тонн
на рік, заощадження
первинної сировини -
29,71 млн. гривень на
рік, прибуток - 0,28
млн. гривень на рік
0,7 утилізація у власному Мінпром
(кре- виробництві
дит) конвертерних шлаків -
1500 тис. тонн на рік,
0,2 відсів вапняку- 300
0,50 тис. тонн на
рік, шламів (сухих) -
200 тис. тонн на рік,
феросплавних шлаків -
100 тис. тонн на рік,
заощадження вапняку -
800 тис. тонн на рік
(2,8 млн. гривень),
залізної руди - 700
тис. тонн на рік (10,5
млн. гривень),
марганцевої руди - 80
тис. тонн на рік (2,4
млн. гривень),
умовного гасла - 150
тис. тонн на рік,
прибуток - 0,57 млн.
гривень на рік
5,500 обсяг виробництва Мін-
цегли та тротуарної пром-
1,500 плитки 800 тис. штук полі-
2,000 (0,275 млн. гривень), тики
2,000 заощадження цементу
та вапна - 2,05 тис.
тонн (0,075 млн.
гривень), прибуток -
0,05 млн. гривень на
рік
1,05 3,35 обсяг виробництва -"-
зливків кольорових і
благородних металів -
0,05 37 тис. тонн (110
0,1 млн. гривень),
0,15 заощадження рудних
0,2 1,35 концентратів,
0,25 1 кольорових і
0,3 1 благородних металів -
37 тис. тонн (110
млн. гривень),
зменшення імпорту -
110 млн. гривень на
рікобсяг виробництва Мін-
феритів для пром-
електронної полі-
промисловості та тики
порошкової металургії
- 2 тис. тонн,
заощадження феритів -
5 тис. тонн (1,5 млн.
гривень), прибуток -
0,3 млн. гривень на
рік
0,25 попередження загорань -"-
та вибухів горючих
відходів під час
0,13 транспортування та
0,12 зберігання,
пов'язаних з цим
збитків (приблизно
1,2 млн. гривень на
рік) та забруднення
навколишнього
середовища
0,215 збільшення обсягу Мін-
виробництва сталі - пром-
0,115 25 тис. тонн, полі-
0,05 прибуток - 1 млн. тики
0,05 гривень, запобігання
екологічним збиткам -
0,12 млн. гривень на
рік
0,05 0,03 зменшення забруднення Укрцемент
(кре- довкілля та звільнення
дит) земельних площ від
відвалів, заощадження
гіпсового каменю - 250
тис. тонн на рік (2
млн. гривень),
прибуток - 0,2 млн.
гривень на рік
0,03 2,25 переробка екологічно Мінпром
(кре- безпечних відвалів
дит) фосфогіпсу,
0,03 0,25 рекультивація землі,
0,75 обсяг виробництва -
0,75 17,3 млн. гривень на
0,5 рік, заощадження
первинної сировини
(гіпсовий камінь,
гіпс) - 180 тис. тонн
на рік (5,88 млн.
гривень), прибуток -
3,6 млн. гривень на
рік, запобігання
екологічним збиткам -
0,25 млн. гривень на
рік
ліквідація забруднення Мінпром
довкілля токсичними
відходами, заощадження
сульфату заліза - 388
тонн на рік (0,097
млн. гривень),
прибуток за рахунок
використання відходів
- 0,024 млн. гривень
на рік
0,35 вирішення проблеми - " -
0,2187 відходів цинку на
0,1313 підприємстві,
збільшення обсягу
випуску сульфату цинку
на 1,26 тис. тонн на
рік (9,86 млн.
гривень), заощадження
цинку - 360 тонн на
рік (3,13 млн.
гривень), прибуток за
рахунок використання
відходів - 148 млн.
гривень на рік0,10 0,15 обсяг виробництва Мінпром
0,02 будівельних матеріалів
0,04 0,07 - 150 тис. куб. м на
0,04 0,08 рік (18 млн. гривень),
заощадження первинної
сировини - 1,5 млн.
гривень на рік,
прибуток - 3,6 млн.
гривень на рік,
запобігання
екологічним збиткам -
0,08 млн. гривень на
рік
зменшення відходів - " -
виробництва, обсяг
виробництва - 1,3 млн.
гривень на рік,
заощадження первинної
сировини - 0,76 млн.
гривень на рік,
прибуток - 0,26 млн.
гривень на рік,
запобігання
екологічним збиткам -
0,0109 млн. гривень на
рік
0,6 0,3 зменшення викидів, Мінпром
економія сировини,
обсяг виробництва -
0,6 0,3 2,2 млн. гривень на
рік, заощадження
первинної сировини -
0,15 млн. гривень на
рік, прибуток - 0,56
млн. гривень на рік1,8 обсяг виробництва - - " -
2,1 млн. гривень на
рік, заощадження
1,8 первинної сировини
(сірчана кислота) -
0,56 млн. гривень на
рік, прибуток - 0,56
млн. гривень на рік
3,9 0,85 обсяг виробництва -"-
янтарної кислоти -
0,4 тис. тонн (10,3
млн. гривень) та
1 гранатової кислоти -
2,9 0,85 0,8 тис. тонн (14,8
млн. гривень),
заощадження
адипінової кислоти -
0,8 тис. тонн (2,4
млн. гривень),
прибуток - 18,2 млн.
гривень на рік
1 1,4 переробка Мін-
відпрацьованих пром-
0,2 каталізаторів - 0,265 полі-
0,2 тис. тонн, обсяг тики
0,4 0,4 виробництва нікелевої
0,6 0,6 каталізаторної
сировини - 140,6 тонн
(2,4 млн. гривень),
заощадження нікелевої
каталізаторної
сировини - 0,14 тис.
тонн, азотної кислоти
- 0,1 тис. тонн,
аміаку - 0,032 тис.
тонн (30,5 млн.
гривень), прибуток -
0,48 млн. гривень,
зменшення імпорту -
2,4 млн. гривень на
рік21,2 2,15 обсяг виробництва - -"-
177 тис. тонн
(меліорант,
мінеральні добавки),
12,2 1 заощадження вапна -
9 1,15 64 тис. тонн та
кухонної солі - 7,5
тис. тонн, прибуток -
2,73 млн. гривень на
рік
2,2 обсяг виробництва - " -
цинку - 300 кг,
заощадження
цинковмісної сировини
1,7 - 0,36 тис. тонн,
0,5 прибуток - 144 млн.
гривень на рік
2 утилізація відходів - " -
виробництва технічного
брому до 20 тис. тонн
з отриманням оксиду
заліза для феритів до
2 3 тис. тонн (2,5 млн.
гривень), заощадження
оксиду заліза - 2,5
млн. гривень, прибуток
- 0,6 млн. гривень,
зменшення імпорту -
1,25 млн. гривень на
рік
3,2 7,3 обсяг виробництва Рада
сірчаної кислоти - 2 міні-
2,1 тис. тонн та стрів
0,8 1,3 ільменітового Авто-
0,8 1,3 концентрату 1,5 тис. ном-
0,8 1,3 тонн (1 млн. ної
0,8 1,3 гривень), заощадження Рес-
сірчаної кислоти - 2 пуб-
тис. тонн та ліки
ільменітового Крим
концентрату 1,5 тис.
тонн (1 млн.
гривень), прибуток -
0,2 млн. гривень,
попередження
екологічних збитків -
0,114 млн. гривень на
рікобсяг виробництва - Мін-
1 тис. тонн пром-
карбамідо- полі-
формальдегідної тики
смоли (1,05 млн.
гривень), заощадження
карбаміду та
формальдегіду 0,065
тис. тонн (0,07 млн.
гривень), зменшення
імпорту - 0,3 млн.
гривень, збільшення
експорту - 0,5 млн.
гривень, попередження
екологічних збитків -
0,2 млн. гривень на
рік12 3 обсяг виробництва -"-
90 млн. гривень
(адипінова кислота
толуол, сольвент
кам'яновугільний,
сірчана кислота,
8 2 смола інденкумаринова
4 1 та нафтополімерна),
заощадження хімікалій
- 90 млн. гривень на
рік
1,57 заощадження Мін-
хлористого натрію - пром
3,5 тис. тонн на рік, полі-
попередження скидів тики,
0,23 сольових розчинів у Луган-
1,04 річки Дністер та ська
0,3 Сіверський Донець обла-
сна
держ-
адмі-
ніст-
рація
0,3 ліквідація забруднення Держ-
(ін- довкілля водою, житло-
вес- забрудненою мазутом, комун-
ти- зменшення викидів госп
ції) окисів азоту на 20
0,3 відсотків, обсяг
виробництва - 30 млн.
гривень, заощадження
мазуту - 960 тис. тонн
на рік (8 млн.
гривень), прибуток - 8
млн. гривень на рік
16 обсяг виробництва - 18 Держ-
(кре- тис. тонн нафти на рік нафто-
дит) (3,41 млн. гривень), газпром
8 заощадження первинної
8 сировини - 3,41 млн.
гривень на рік,
прибуток - 2,82 млн.
гривень на рік
зменшення імпорту Держ-
палива та значне житло-
поліпшення екологічних комун-
показників, збільшення госп
обсягу виробництва
енергоносіїв - 1,2
млн. гривень на рік,
заощадження мазуту -
12,1 тис. тонн на рік
(1,2 млн. гривень),
прибуток за рахунок
використання відходів
- 0,96 млн. гривень на
рік, запобігання
витратам на очистку
мазутових і
підсланцевих вод
зменшення кількості Київська
палива та інших міська
компонентів, держ-
необхідних для адміні-
виробництва цегли, страція
заощадження первинної
сировини (аргеліт) -
40 тис. тонн на рік
(0,04 млн. гривень),
прибуток - 0,24 млн.
гривень на рік
0,06 обсяг виробництва - Мінпром
1,76 млн. гривень на
0,02 рік, впровадження
0,04 нової технології
виробництва
твердосплавних
керметів з відходів
титану та
металовідходів
внаслідок чого
зменшиться імпорт
гостродефіцитних
вольфрамовмісних
матеріалів до 50 тонн
на рік (1 млн.
гривень), збільшиться
експорт наплавочних
матеріалів до 50 тонн
на рік (0,4 млн.
гривень), зросте
економія порошкового
титану до 30 тонн на
рік (0,36 млн.
гривень), будуть
задоволені потреби
вітчизняної
промисловості - 100
тонн на рік0,5 1,5 задоволення гострої Мінпром
(кре- потреби в нових
дит) доступних зносостійких
1 трубоматеріалах,
випуск продукції - 10
0,15 0,2 тис. тонн на рік (40
0,15 0,65 млн. гривень),
0,2 0,65 заощадження кольорових
металів - 10 тис. тонн
на рік (30 млн.
гривень), прибуток за
рахунок використання
відходів - 30 млн.
гривень на рік,
зменшення імпорту - 1
тис. тонн на рік (4
млн. гривень),
збільшення експорту -
1 тис. тонн на рік (4
млн. гривень)0,2 повернення відходів у Мінпром
(кре- виробництво,
дит) збільшення випуску
0,1 металопродукції на 1
0,05 тис. тонн на рік (1,7
0,1 млн. гривень),
0,05 заощадження
електроенергії - 970
тис. кВт год на рік
(0,075 млн. гривень),
прибуток за рахунок
використання відходів
- 1 млн. гривень на
рік, зменшення імпорту
на 400 тонн на рік (8
млн. гривень),
запобігання
екологічним збиткам -
3 млн. гривень на рік
1,8 заощадження: піску - Мінмаш-
(кре- 300 тис. тонн на рік, пром
дит) формувальної землі -
450 тис. тонн на рік,
1 економія 10 млн.
0,8 гривень, зменшення
площі відвалів
обсяг випуску Мінмаш-
продукції - 60 млн. пром
штук цегли та 20 тис.
тонн сухих розчинних
сумішей на рік,
прибуток - 4 млн.
гривень на рік,
зменшення забруднення
повітря, підземних вод
та скорочення площі
землі під відвалами
10,5 випуск продукції з Мінпром
(кре- відходів та
дит) заощадження первинної
2,61 сировини - 2,1 тис.
3,93 тонн на рік (3,6 млн.
3,96 гривень), прибуток -
0,81 млн. гривень на
рік, скорочення
імпорту - 3,6 млн.
гривень на рік,
запобігання
забрудненню довкілля
небезпечними твердими
відходами
вирішення проблеми, - " -
гальванічних відходів.
ресурсозбереження
хромвмісних сполук, які не
виробляються в Україні,
захист довкілля від
токсичних відходів, обсяг
виробництва -
150 установок на рік
(0,54 млн. гривень на рік),
самоокупність - 2 роки,
заощадження сировини -
60 відсотків від загальної
потреби (0,32 млн. гривень
на рік), прибуток - 0,3 млн.
гривень на рік2,3 0,05 отримання Мінмаш-
утилізованих пром
1,28 0,03 продуктів (металеві
1,02 0,02 сплати, лігатури типу
залізо-нікель,
нікель-хром,
нікель-хром-залізо і
чисті метали для
потреб металургійної
промисловості) - до
20 відсотків, обсяг
виробництва - 0,86
млн. гривень на рік,
заощадження - 0,51
млн. гривень на рік:
металевих сплавів -
80 тонн на рік (0,24
млн. гривень),
сировини для в'яжучих
речовин - 200 тонн на
рік (0,2 млн.
гривень), окисів - 10
тонн на рік (0,07
млн. гривень),
прибуток за рахунок
використання відходів
- 0,2 млн. гривень на
рік, запобігання
екологічним збиткам -
10,1 млн. гривень на
рікзапобігання попаданню Мінпром
у водоймища лугів
калію, натрію,
збільшення випуску
феронікелю на 100
тонн на рік (0,32
млн. гривень),
заощадження
феронікелю - 100 тонн
на рік (0,32 млн.
гривень), прибуток за
рахунок використання
відходів - 0,24 млн.
гривень на рік,
зменшення імпорту
нікелю - 50 тонн на
рік (0,16 млн.
гривень)
0,4 обсяг виробництва - Укрміс-
1,8 млн. гривень на цевпром
0,2 рік, заощадження
0,2 первинної сировини -
0,27 млн. гривень на
рік, прибуток - 0,27
млн. гривень на рік
0,1 0,5 зменшення викидів Дніпропет-
(кре- шкідливих газів (СО, ровська
дит) NO), збільшення обласна
обсягу випуску держ-
горючого компонента адміні-
для вибухових речовин страція
на 5,2 млн. гривень
на рік, заощадження
тротилу - 8 тис. тонн
на рік (12 млн.
гривень), прибуток за
рахунок використання
відходів - 2 млн.
гривень на рік,
зменшення імпорту
тротилу - 8 тис. тонн
на рік (12 млн.
гривень)0,264 вирішення проблеми Мінмашпром
0,062 технологічних Мінпром
0,103 відходів тугоплавких Національна
0,099 металів на академія
промисловій базі наук
України, обсяг
виробництва - 60 тонн
на рік (6,36 млн.
гривень), заощадження
сировини - 6,36 млн.
гривень на рік,
прибуток - 2,12 млн.
гривень на рік,
зменшення імпорту -
12,6 млн. гривень на
рік
0,5 1,4 щорічне повернення у Мінмашпром
(кре- виробництво 70 тонн
дит) нафтопродуктів (14
0,95 млн. гривень),
зменшення
забрудненості стоків,
покращення якості
0,1 0,3 води
0,1 0,4
0,1 0,3
0,1 0,4
0,1
1,49 випуск продукції - Донецька
(кре- 500 тонн на рік (9 обласна
дит) млн. гривень), держ-
0,15 заощадження сировини адміні-
1,34 - 0,07 млн. гривень страція
на рік, прибуток - 4
млн. гривень на рік
1,9 зменшення площі Мінмаш-
0,6 відвалів, обсяг пром
0,5 виробництва - 18,5
0,4 млн. гривень на рік,
0,4 заощадження
металевого порошку
для виготовлення
сталі ШХ-15 - 18,5
тис. тонн на рік,
прибуток - 6,25 млн.
гривень на рік,
збільшення експорту -
0,061 млн. гривень на
рік
0,8 вилучення з відходів Мінпром
(кре- та повернення у
дит) виробництво рідкісних
та дорогоцінних
металів (радій,
0,4 золото тощо),
0,4 прибуток за рахунок
використання відходів
- 0,6 млн. гривень на
рік, зменшення
імпорту - 0,3 млн.
гривень на рік
0,34 вилучення рідкісних Мінпром
0,04 металів з відходів
0,1 виробництва, обсяг
0,1 випуску продукції - 4
0,1 тонни на рік (2,1 млн.
гривень), заощадження
первинної сировини - 3
тонни на рік (0,3 млн.
гривень), прибуток за
рахунок використання
відходів - 1,8 млн.
гривень на рік,
запобігання
екологічним збиткам -
0,1 млн. гривень на
рік
використання Мінмаш-
металовідходів пром
підприємства,
заощадження первинної
сировини (сталь
20X13Л) - 0,239 млн.
гривень на рік,
прибуток за рахунок
використання відходів
- 0,21 млн. гривень
на рік
0,16 обсяг виробництва - Держнафто-
(кре- 0,035 млн. гривень на газпром
дит) рік, заощадження
первинної сировини -
0,01 млн. гривень на
рік, прибуток - 0,007
млн. гривень на рік
1,18 обсяг виробництва Мін-
кобальту - 0,025 пром-
тис. тонн (2,7 млн. полі-
гривень), прибуток - тики
70 млн. гривень,
0,18 зменшення імпорту
1 сировини молібдену на
0,09 тис. тонн (1,9
млн. гривень) на рік
0,625 підвищення у 2-3 рази Мін-
експлуатаційного пром-
ресурсу полі-
0,1 ковальсько-пресового тики,
0,1 інструменту, обсяг
0,2 виробництва Київ-
0,225 ковальсько-пресового ська
інструменту - 8-10 міська
тис. тонн (30-40 млн. держ-
гривень), заощадження адмі-
легуючих металів ніст-
(нікель, молібден, рація
вольфрам тощо) - 0,3
тис. тонн (9 млн.
гривень), прибуток за
рахунок використання
відходів - 20-25 млн.
гривень на рік
0,02 0,05 вирішення проблеми Мінпром
(кре- шкіряних відходів на
дит) підприємстві,
0,01 0,02 збільшення обсягу
0,01 0,03 випуску азотовмісних
добавок для біо-
хімічного виробництва
на 240 тонн на рік,
прибуток за рахунок
використання відходів
- 0,05 млн. гривень
на рік, зменшення
імпорту - 0,1 млн.
гривень на рікзменшення негативного Мінсіль-
впливу на довкілля, госппрод
прибуток за рахунок
використання відходів
- 0,58 млн. гривень
на рік
0,29 0,27 скорочення площі Мінпром
(кре- землі під відходи на
дит) 2,5 га, обсяг
виробництва - 14 тис.
0,1 0,22 тонн на рік (1,5 млн.
0,19 0,05 гривень), заощадження
сировини 1,5 млн.
гривень на рік,
прибуток - 0,4 млн.
гривень на рік
випуск ДСП - 159 тис. Мінпром
куб. м на рік (43,14 Мінлісгосп
млн. гривень),
заощадження сировини
- 4,31 млн. гривень
на рік, прибуток -
6,46 млн. гривень
обсяг виробництва Київ-
неорганічних пігментів ська
та барвників - 6,2 міська
тис. тонн (12,4 млн. держ-
гривень), заощадження адмі-
оксидів кольорових ніст-
металів - 5,6 тис. рація
тонн (99 млн.
гривень), прибуток -
2,48 млн. гривень на
рік, зменшення імпорту
оксидів кольорових
металів - 7,9 млн.
гривень, збільшення
експорту пігментів та
барвників - 2,4 млн.
гривень на рік0,26 обсяг виробництва Мін-
гумового борошна - пром-
0,97 млн. гривень, полі-
0,17 заощадження каучуку тики
0,09 0,125 тис. тонн
(10,94 млн. гривень),
прибуток за рахунок
використання відходів
- 1,24 млн. гривень,
зменшення імпорту -
0,94 млн. гривень,
попередження
екологічних збитків -
0,1 млн. гривень на
рік
0,48 обсяг виробництва - -"-
80 комплектів (3,2
млн. гривень),
0,24 заощадження каучуку -
0,24 1,408 млн. гривень,
прибуток - 0,45 млн.
гривень, зменшення
імпорту - 0,907 млн.
гривень, попередження
екологічних збитків -
0,072 млн. гривень на
рік
0,4 1,09 збільшення обсягів Чер-
виробництва продукції кась-
0,1 0,7 - 0,6 тис. тонн (4,92 ка
0,1 млн. гривень), обла-
0,1 0,39 заощадження бавовни - сна
0,1 0,405 тис. тонн (1,1 держ-
млн. гривень), адмі-
прибуток - 0,714 млн. ніст-
гривень, зменшення рація
імпорту - 1,1 млн.
гривень, збільшення
експорту - 1,8 млн.
гривень на рік
0,05 зменшення забруднення Мінсіль-
(кре- довкілля, збільшення госппрод
дит) випуску дефіцитних
0,02 кормів на 2 тис. тонн
0,03 на рік, прибуток за
рахунок використання
відходів - 0,27 млн.
гривень на рік,
природоохоронний
ефект - 0,17 млн.
гривень на рік
0,03 вирішення - " -
0,03 енергетичної проблеми
на підприємстві,
економія мазуту,
зменшення площі
відвалів, прибуток за
рахунок використання
відходів - 0,15 млн.
гривень на рік
забезпечення тварин- Мінпром
ницького комплексу
білково-кормовою
добавкою, зменшення
залежності від
імпорту, збільшення
обсягу випуску
продукції на 1,2 тис.
тонн на рік (0,72
млн. гривень),
заощадження
м'ясо-кісткового
борошна - 1,2 тис.
тонн на рік (0,72
млн. гривень),
прибуток за рахунок
використання відходів
- 0,36 млн. гривень
на рік
11,61 скорочення витрат на Держ-
1,41 транспортування харчо-
2,04 відходів (зернова пром
3,4 барда), обсяг
4,76 виробництва - 126
тис. тонн на рік
(36,3 млн. гривень),
обсяг заощадженої
сировини (пшениця) -
37,8 тис. тонн (5,6
млн. гривень),
прибуток за рахунок
використання відходів
- 4,16 млн. гривень
на рік
2 обсяг виробництва - Держ-
0,5 58 тис. тонн на рік харчо-
0,5 (0,406 млн. гривень), пром
0,5 прибуток за рахунок
0,5 використання відходів
- 0,14 млн. гривень
на рік, запобігання
екологічним збиткам -
0,35 млн. гривень на
рік
0,9 обсяг виробництва - - " -
0,05 4,3 млн. куб. м
0,45 біогазу (0,276 млн.
0,2 гривень), обсяг
0,2 заощадження енерго-
носіїв - 3,4 млн.
куб. м на рік (0,51
млн, гривень),
прибуток за рахунок
використання відходів
- 0,24 млн. гривень
на рік, зменшення
імпорту - 0,51 млн.
гривень на рік,
запобігання
екологічним збиткам -
0,09 млн. гривень на
рік
1,38 обсяг випуску Держ-
0,07 продукції (технічні харчо-
0,71 спирти), а також пром
0,6 імпортозаміщення 1,25
тис. тонн на рік
(0,325 млн. гривень),
прибуток за рахунок
використання відходів
- 0,2 млн. гривень на
ріквивільнення зайнятих Мінсіль-
під відходи площ госппрод
землі, збільшення
випуску продукції на
10,3 тис. тонн на рік
(10,25 млн. гривень),
заощадження первинної
сировини (томатів) -
66,7 тис. тонн на рік
(7,17 млн. гривень),
прибуток за рахунок
використання відходів
- 9,22 млн. гривень
на рік, запобігання
екологічним збиткам
0,1 0,19 вивільнення зайнятих Мінмаш-
0,02 під відходи площ пром
0,03 0,02 землі - більш як 3
0,02 0,03 га, збереження понад
0,01 0,05 23 га лісових угідь
0,02 0,03 та 1 тис. куб. м
0,02 0,04 ділової деревини,
обсяг виробництва -
600 куб.м на рік
конструкційних плит
(1,415 млн. гривень),
заощадження - 500
куб. м тирсоплити на
рік (0,03 млн.
гривень), прибуток -
0,29 млн. гривень на
рік, зменшення
імпорту - 0,03 млн.
гривень на рік,
збільшення експорту -
0,11 млн. гривень на
рік, запобігання
екологічним збиткам -
0,013 млн. гривень на
рік
0,12 0,15 вивільнення зайнятих Мінмаш-
0,01 під відходи площ пром
0,04 0,02 землі - більш як 2 Мінсіль-
0,03 0,05 га, обсяг виробництва госппрод
0,01 0,03 - 1,25 тис. куб. м
0,04 0,04 теплоізоляційних плит
(0,374 млн. гривень),
збереження - більш як
20 га лісових угідь
та 700 куб. м ділової
деревини (0,042 млн.
гривень на рік),
прибуток - 0,27 млн.
гривень на рік,
зменшення імпорту -
0,042 млн. гривень на
рік, запобігання
екологічним збиткам -
0,032 млн. гривень на
рік
0,1 0,15 вивільнення зайнятих Мінмаш-
0,02 під відходи площ пром
0,03 0,04 землі - більш як 5 Мінсіль-
0,02 0,03 га, збереження госппрод
0,01 0,01 лісових угідь - більш
0,01 0,02 як 30 га, обсяг
0,03 0,03 виробництва - 1,3
тис. куб. м стояків
(1,64 млн. гривень),
заощадження деревини
- 1,1 тис. куб, м
(0,066 млн. гривень).
прибуток - 0,33 млн.
гривень на рік,
збільшення експорту -
0,27 млн. гривень на
рік, запобігання
екологічним збиткам -
0,123 млн. гривень на
рік
0,1 0,075 вивільнення зайнятих Мінмаш-
0,015 під відходи площ пром
0,02 0,02 землі - більш як 5,5 Мінсіль-
0,03 0,02 га, збереження: госппрод
0,02 0,01 лісових угідь - більш
0,03 0,01 як 25 га, ділової
деревини 1,05 тис.
куб. м на рік (0,075
млн. гривень),
зменшення кількості
конверсійних залишків
боєприпасів - більш
як 7,5 тис. штук,
обсяг виробництва
паливних брикетів -
1,5 тис. куб. м на
рік (1,345 млн.
гривень), прибуток -
0,27 млн. гривень на
рік, запобігання
екологічним збиткам -
0,077 млн. гривень на
рік
0,06 0,066 вивільнення зайнятих Мінмаш-
0,01 0,036 під відходи площ пром
0,01 0,01 землі - більш як 4
0,02 0,01 га, обсяг виробництва
0.02 0,01 ящикової тари - 720
куб. м (1,26 млн.
гривень на рік),
збереження: лісових
угідь - більш як 54
га, ділової деревини
- більш як 850 куб. м
на рік (0,168 млн.
гривень), прибуток -
0,25 млн. гривень на
рік, зменшення
імпорту ділової
деревини - 850 куб. м
(0,168 млн. гривень),
запобігання
екологічним збиткам -
0,20 млн. гривень на
рік
0,6 обсяг виробництва - Мінмаш-
30 тис. тонн на рік пром
0,2 (2,4 млн. гривень),
0,4 заощадження первинної
сировини - 20,1 тис.
тони на рік (2 млн.
гривень), прибуток -
0,24 млн. гривень на
рік, запобігання
екологічним збиткам -
0,015 млн. гривень на
рік, вивільнення
зайнятих під відходи
площ землі - 21 га
0,5 обсяг виробництва - Мінсіль-
10 тис, тонн на рік госппрод
0,2 (5 млн. гривень),
0,3 заощадження сировини
(борошно) - 3 тис.
тонн на рік (1,6 млн.
гривень), прибуток -
1,25 млн. гривень на
рік
зменшення витрат Держ-
природного газу на харчопром
85-90 відсотків та
поліпшення
екологічних
показників продуктів
згорання, обсяг
виробництва - 0,3564
млн. гривень,
заощадження
природного газу -
0,297 млн. гривень на
рік, прибуток - 0,297
млн. гривень на рік
обсяг виробництва - Харків-
0,1 млн. гривень на ська
рік, заощадження обласна
первинної сировини - держ-
0,01 млн. гривень на адміні-
рік, прибуток - 0,02 страція
млн. гривень на рік
0,16 0,18 обсяг виробництва - Мін-
4250 куб. метрів агро-
0,01 композиційних пром
0,03 0,01 матеріалів (0,374
0,03 0,05 млн.гривень),
0,05 0,07 заощадження первинної
0,05 0,04 сировини - 0,042 млн.
гривень, прибуток
0,27 млн. гривень,
попередження
екологічних збитків -
0,032 млн. гривень на
рік
0,12 1 обсяг виробництва - -"-
2,3 тис. куб. метрів
0,02 композиційних
0,03 0,192 матеріалів (1,64 млн.
0,03 0,192 гривень), заощадження
0,01 0,192 первинної сировини -
0,01 0,192 0,066 млн. гривень,
0,04 0,212 прибуток - 0,43 млн.
гривень, запобігання
екологічним збиткам -
0,123 млн. гривень на
рік
0,14 0,91 обсяг виробництва -"-
0,015 паливних брикетів -
0,1 0,095 1,5 тис. куб. метрів
0,02 0,2 (1,345 млн. гривень),
0,01 0,3 прибуток - 0,27 млн.
0,01 0,3 гривень, запобігання
екологічним збиткам -
0,077 млн. гривень на
рік
0,1 обсяг виробництва - Київська
40 тис. тонн (32 обласна
0,05 млн. гривень), держад-
0,05 прибуток - 10 млн. мініст-
гривень, зменшення рація,
імпорту - 20 млн. Мінаг-
гривень на рік ропром
Мінагро-
пром
обсяг випуску -"-
продукції (технічні
спирти), а також
імпортозаміщення -
1,25 тис. тонн (0,325
млн. гривень),
прибуток за рахунок
використання відходів
- 0,2 млн. гривень на
рік
1,86 випуск продукції - Мінпром
(кре- 110 тонн на рік (1,32
дит) млн. гривень),
0,93 заощадження первинної
0,93 сировини - 99 тонн на
рік (1,18 млн.
гривень), прибуток -
0,15 млн. гривень на
рік, зменшення
імпорту - 1,32 млн.
гривень на рік
0,3 0,46 недопущення Сумська
(інвес- забруднення довкілля обласна
тиції) відпрацьованими держ-
0,1 мастилами, обсяг адміні-
0,1 виробництва - 100 страція
0,1 0,1 тис. тонн на рік (43
0,36 млн. гривень),
прибуток - 10,8 млн.
гривень на рік
0,06 зменшення кількості Укрбуд-
полімерних відходів, матеріали
збільшення випуску
бітумно-емульсійної
мастики на 2,5 тис.
тонн на рік (0,804
млн. гривень),
прибуток за рахунок
використання відходів
- 0,185 млн. гривень
на рік, зменшення
імпорту сульфанолу і
латексу - 2 тис. тонн
на рік (0,64 млн.
гривень)
4,42 обсяг виробництва - Мінпром
(кре- 2,1 тис. тонн на рік
дит) (12,3 млн. гривень),
0,6 забезпечення
2,1 Харківського регіону
1,72 баками та мішками для
роздільного збору
відходів споживання,
прибуток - 2,46 млн.
гривень на рік,
заощадження
полімерної сировини -
2 тис. тонн на рік
(2,46 млн. гривень),
заміщення імпорту -
2,46 млн. гривень на
рік0,3 обсяг виробництва - Мінмаш-
7,3 млн. гривень пром
0,24 на рік, Мінпром
0,06 заощадження первинної
сировини - 0,73 млн.
гривень на рік,
прибуток - 0,365 млн.
гривень
0,4 переробка 4 тис. тонн Мінмаш-
вторинної сировини та пром
0,25 організація Укрбуд-
0,15 виробництва продукції матеріали
з неї, обсяг
виробництва - 6,3
млн. гривень на рік,
заощадження первинної
сировини - 0,63 млн.
гривень, прибуток -
0,335 млн. гривень
0,42 переробка 4 тис. тонн Мінмаш-
вторинної сировини і пром
0,3 випуск з неї Київська
0,12 комбінованих рулонних міська
матеріалів, обсяг держ-
виробництва - 9,444 адміні-
млн. гривень на рік, страція
заощадження первинної
сировини - 0,94 млн.
гривень на рік,
прибуток - 0,472 млн.
гривень
0,4 отримання 6 тис. тонн Мінмаш-
профільно-погонажних пром
виробів, обсяг Укрбуд-
0,2 виробництва - 10,08 матеріали
0,2 млн. гривень на рік,
заощадження сировини
- 1 млн. гривень на
рік, прибуток - 0,504
млн. гривень на рік
0,4 отримання 10 тис. Мінмаш-
тонн шляхобудівельних пром
виробів, обсяг Київська
0,4 виробництва16,8 млн. міська
гривень на рік, держ-
заощадження первинної адміні-
сировини - 1,68 млн. страція
гривень на рік,
прибуток - 0,84 млн.
гривень на рік
0,3 отримання 5 тис. тонн Мінмаш-
покрівельно- пром
будівельних Київська
0,3 матеріалів, обсяг міська
виробництва - 16,8 держ-
млн. гривень на рік, адміні-
заощадження первинної страція
сировини 1,68 млн.
гривень на рік,
прибуток - 0,84 млн.
гривень на рік
1 1 обсяг виробництва - Мінмаш-
25,2 млн. гривень на пром
1 рік, заощадження
1 первинної сировини -
2,5 млн. гривень на
рік, прибуток - 1,26
млн. гривень на рік
0,53 отримання вторинної Мінмаш-
сировини - 4 тис. пром
0,53 тонн на рік (16,2
млн. гривень),
заощадження первинної
сировини - 1,62 млн.
гривень на рік,
прибуток - 0,81 млн.
гривень на рік
0,4 обсяг виробництва - Харківська
0,2 1,5 млн. гривень на обласна
0,2 рік, заощадження держ-
первинної сировини - адміні-
1,2 млн. гривень на страція
рік, прибуток - 0,3
млн. гривень на рік
0,193 обсяг виробництва - Уряд
0,138 1,233 млн. гривень, Автономної
0,055 заощадження первинної Республіки
сировини - 0,123 млн. Крим
гривень, прибуток -
0,239 млн. гривень
1,1 звільнення територій Київська
на автопідприємствах міська
0,2 від звалищ, держ-
0,3 збільшення обсягу адміні-
0,6 виробництва до 16 страція
тис. тонн на рік (4,8
млн. гривень),
заощадження сировини
- 0,8 млн. гривень на
рік, прибуток - 0,8
млн. гривень на рік
0,07 зменшення відходів Укрбуд-
скла, заощадження матеріали
соди - 8,5 тис. тонн
на рік (2,97 млн.
гривень), прибуток за
рахунок використання
склобою - 3,5 млн.
гривень на рік,
запобігання
екологічним збиткам -
0,0069 млн. гривень
на рік
0,45 запобігання Мінмаш-
0,32 забрудненню повітря і пром
0,13 грунту ртуттю та Мінпром
іншими шкідливими
елементами, обсяг
виробництва - 30 млн.
гривень на рік,
заощадження
матеріалів - 1,3316
млн. гривень на рік:
скла - 675 тонн
(0,844 млн. гривень),
вольфраму - 0,54
тонни (0,162 млн.
гривень), молібдену -
0,16 тонни (0,0192
млн. гривень), ніобію
- 0,095 тонни (0,071
млн. гривень), нікелю
- 0,72 тонни (0,144
млн. гривень), ртуті
- 0,53 тонни (0,0662
млн. гривень),
алюмінію - 0,84 тонни
(0,0252 млн.
гривень), прибуток -
6 млн. гривень на
рік, заміщення
імпорту - 0,3812 млн.
гривень на рік3,6 обсяг виробництва - Мінмаш-
1,06 8,5 млн. гривень на пром
1,86 рік, заощадження Держ-
0,68 добрив для сільського житло-
господарства - 8,5 комун-
млн. гривень на рік, госп
прибуток - 0,85 млн.
гривень на рік,
запобігання
екологічним збиткам -
0,1 млн. гривень на
рік23,04 збільшення обсягу Мінмаш-
(кре- утилізації твердого пром
дит) побутового сміття, міськ-
9,89 одержання теплової та виконкоми
5,41 електричної енергії, Держ-
5,01 щорічний прибуток - житло-
2,73 0,308 млн. гривень комунгосп
0,5 отримання вторинної Мінмаш-
сировини - 25 тис. пром
тонн на рік (8 млн. Одеська
гривень), заощадження обласна
0,5 первинної сировини - держ-
8 млн. гривень на адміні-
рік, прибуток - 0,8 страція
млн. гривень на рік
0,42 0,6 вирішення проблеми Київська
(кре- відходів на міська
дит) підприємстві, держ-
0,3 збільшення обсягу адміні-
(інвес- випуску феросплавів, страція
тиції) лігатури, металевої
0,03 шихти на 1500 тонн на
0,13 0,3 рік (0,5 млн.
0,13 0,5 гривень),
0,13 0,1 кислототривкого
порошку,
гранульованих
теплоізоляційних
матеріалів,
склокристалічних
заповнювачів,
склокристалічних та
ситалових виробів на
27 тис. тонн на рік
(4,8 млн. гривень),
заощадження первинної
сировини - 2,5 млн.
гривень на рік,
прибуток за рахунок
використання відходів
- 0,5 млн. гривень на
рік
0,78 обсяг виробництва - Мін-
1,365 млн. гривень пром-
(1,2063 тис. тонн), полі-
0,78 заощадження первинної тики
сировини - 1,365 млн.
гривень, прибуток -
0,378 млн. гривень,
зменшення імпорту
первинної сировини -
1,365 млн. гривень на
рік0,26 0,1 переробка 110 тис. Донецька
куб. метрів твердих обласна
0,06 побутових відходів, держадмі-
0,06 обсяг виробництва ністрація
0,1 органічних добрив -
0,04 0,1 0,170 млн. гривень та
теплоносіїв - 0,3 млн.
гривень, заощадження
первинної сировини -
0,47 млн. гривень на
рік
0,69 1,25 заощадження марочного Одеська
олова - 0,015 тис. обласна
0,23 тонн (0,112 млн. держадмі-
0,23 гривень) та ністрація
0,23 1,25 пакетованого лому
чорних металів для
металургії - 4 тис.
тонн (0,334 млн.
гривень), прибуток -
0,080 млн. гривень на
рік
0,036 0,119 обсяг виробництва - Мінпром-
3,646 тис. тонн політики
0,018 регенерату (1,67 млн.
0,018 0,119 гривень), заощадження
штучного каучуку -
3,44 тис. тонн (86
млн. гривень),
прибуток - 0,01 млн.
гривень, збільшення
експорту - 0,043 млн.
гривень на рік30,193 10,557 обсяг виробництва - 20 Дніпро-
тис. тонн (27,4 млн. петров-
20 гривень), заощадження ська
10,193 10,557 свинцю та свинцевих обласна
сплавів - 20 тис. тонн держадмі-
(27,4 млн. гривень), ністрація
прибуток - 11,4 млн.
гривень, зменшення
імпорту - 8,7 млн.
гривень, збільшення
експорту - 14,6 млн.
гривень, попередження
екологічних збитків -
4,4 млн. гривень на
рік
0,02 обсяг виробництва - Київська
0,24 млн. гривень, міська
0,01 заощадження первинної держадмі-
0,01 сировини - 0,02 млн. ністрація
гривень, прибуток -
0,048 млн. гривень на
рік
0,2 0,58 обсяг виробництва - Київська
1,3 тис. тонн гумової міська
0,1 0,29 крихти (0,91 млн. держадмі-
0,1 0,29 гривень) та 0,56 тис. ністрація
тонн металобрухту (0,1
млн. гривень),
заощадження каучуку
синтетичного - 0,416
тис. тонн (1,44 млн.
гривень), прибуток -
0,516 млн. гривень на
рік0,09 обсяг виробництва - 1 Мінагро-
тис. тонн (1,2 млн. пром
0,03 гривень), заощадження
0,03 ПЕТФ-сировини - 1,2
0,03 млн. гривень, прибуток
- 0,24 млн. гривень на
рік
0,398 обсяг виробництва - 45 Мінпром-
тис. тонн (105 млн. політики
0,048 гривень), заощадження
0,028 первинної сировини -
0,022 210 млн. гривень,
0,3 прибуток - 21 млн.
гривень на рік
0,6 обсяг виробництва Мінпром-
продукції технічного політики
призначення - 35 млн.
0,3 гривень, заощадження
0,3 первинної сировини -
3,5 млн. гривень,
прибуток - 4,2 млн.
гривень на рік
1,39 обсяг виробництва - - " -
2,484 млн. гривень,
0,39 заощадження первинної
1 сировини - 1,35 млн.
гривень, прибуток -
0,497 млн. гривень на
рік
додаткове отримання - " -
енергоносіїв з
відходів споживання -
1800 тис. тонн палива
(0,72 млн. гривень) на
рік
5. Заходи щодо забезпечення реалізації Програми
та створення системи управління у сфері поводження
з відходами
Найменування заходів |
Розробник | Місце впровадження |
Термін розроблення за роками |
Обсяги фінан- сування (млн. гривень) | |||||||||
початок | закін- чення | ||||||||||||
5.1 Організаційне забезпечення |
|||||||||||||
5.1.1 Створення і ведення державного реєстру об'єктів утворення, переробки та утилізації відходів виробництва і споживання |
НДІ Мінстату, Мінстат, обласні держ- адміністрації |
Мінстат, Мінеко- номіки, Мінеко- безпеки |
1998 |
2000 |
0,26 | ||||||||
5.1.2 Розроблення пропозицій щодо удосконалення системи статистичної звітності у сфері поводження з відходами |
Мінстат, галузеві інститути, Мінекобезпеки, НДІ Мінстату |
Мінстат, Мінеко- безпеки |
1998 |
1998 |
0,04 | ||||||||
5.1.3 Розроблення регіональних та галузевих програм щодо використання відходів виробництва і споживання |
обласні держадмі- ністрації, галузеві міністерства |
центральні та місцеві органи виконавчої влади |
1998 |
2000 |
0,9 | ||||||||
5.1.4 Розроблення пропозицій щодо формування технопарків з утилізації відходів |
МЕЦ, Інститут економіки промисловості (ІЕП) Національної академії наук |
Донецька, Харківська області |
1998 |
1999 |
0,07 | ||||||||
5.1.5 Створення системи збирання, переробки та утилізації побутових відходів, використаної тари й упаковок вітчизняного та зарубіжного виробництва |
Науково- дослідний економічний інститут Мінекономіки (НДЕІ), УкркомунНДІ- прогрес, МЕЦ, Південно- східний науковий центр Національної академії наук (ПСНЦ), АТ "ВНДІХімпроект" |
підприєм- ства та органі- зації, які викорис- товують тару й упаковку |
1998 |
1998 |
0,4 | ||||||||
5.1.6 Експери- ментальне впровадження системи збирання, переробки та утилізації побутових відходів, використаної тари й упаковок на регіональйому та місцевому рівнях |
НДЕІ Мінекономіки, ПСНЦ, АТ "ВНДІХім- проект", УкркомунНДІ- прогрес |
Одеська, Харківська та Донецька області, м. Київ |
1998 |
2000 |
6 | ||||||||
5.1.7 Відпрацювання еколого- економічних механізмів у сфері поводження з відходами на регіональному та галузевому рівнях |
НДЕІ Мінекономіки, ПСНЦ, Рада по вивченню продуктивних сил України (РВПС),ІЕП Національної академії наук |
Харківська та Донецька обласні держадмі- ністрації, обласні управління Мінеко- безпеки |
1998 |
2000 |
0,145 | ||||||||
5.1.8 Створення і ведення бази даних, нормативно- методичної документації та видання збірника нормативно- методичних документів щодо поводження з відходами виробництва і споживання |
НДЕІ Мінекономіки, СВНЦ, МОЗ, МЕЦ, галузеві інститути |
органи, що здійснюють управління у сфері поводження з відходами, виробники та споживачі відходів |
1998 |
2000 |
0,143 | ||||||||
5.1.9 Видання каталога відходів виробництва та спожи- вання, що не знайшли реалізації |
обласні держадмі- ністрації, базові галузеві інститути |
Мінеко- безпеки, підприєм- ства та органі- зації, задіяні у сфері поводження з відходами |
1998 |
2000 |
0,031 | ||||||||
5.1.10 Розроблення системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців з питань утворення, збирання, перероблення, використання, знешкодження та видалення відходів |
Міносвіти |
Міносвіти |
1998 |
1999 |
0,023 | ||||||||
5.1.11 Розроблення системи заходів щодо залучення засобів масової інформації до висвітлення проблем використання відходів виробництва і споживання |
НДЕІ Мінекономіки, МЕЦ, галузеві інститути |
засоби масової інформації |
1998 |
2000 |
0,008 | ||||||||
5.1.12 Введення в дію та видання класифікатора відходів |
НДЦ "Система", Держстандарт |
підприєм- ства та органі- зації, задіяні у сфері поводження з відходами |
1998 |
2000 |
0,01 | ||||||||
5.1.13 Розроблення системи збирання, переробки та утилізації відпрацьо- ваних мастил |
УкрНДІНП "Масма" Науково- дослідний економічний інститут Мінекономіки |
установи, підприємства та органі- зації, задіяні у сфері поводження з відпрацьо- ваними мастилами |
1999 |
2000 |
0,1 | ||||||||
5.2 Нормативно- правове забезпечення |
|||||||||||||
5.2.1 Розроблення концепції, структури і визначення послідовності створення нормативно- методичної бази утворення, збирання, перероблення, використання, знешкодження та видалення відходів |
СВНЦ, НДЕІ Мінекономіки, МЕЦ, МОЗ, Держстандарт, ТК82, ТК93, |
Мінеко- номіки, Мінеко- безпеки, Мінстат |
1998 |
1998 |
0,023 | ||||||||
5.2.2 Розроблення пропозицій щодо внесення змін і доповнень до Положення про республіканс- ький позабюджетний фонд охорони навколишнього природного середовища, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 січня 1993 р. N 18 (стосовно відходів) |
МЕЦ, НДЕІ Мінекономіки, обласні держадмі- ністрації |
Мінеко- безпеки, місцеві органи виконавчої влади |
1998 |
1998 |
0,005 | ||||||||
5.2.3 Розроблення Положення про порядок державної підтримки і стимулювання здійснення заходів щодо використання відходів виробництва і споживання |
РВПС та ІЕП Національної академії наук |
органи державного управління |
1998 |
1999 |
0,025 | ||||||||
5.2.4 Розроблення Положення про порядок визначення ресурсо- цінних відходів та поводження з ними |
РВПС |
центральні та місцеві органи виконавчої влади |
1998 |
1999 |
0,025 | ||||||||
5.2.5 Розроблення осново- положних державних стандартів у галузі поводження з відходами |
ТК 82, РВПС, ДНДІ "СИСТЕМА" Держстандарту |
центральні та місцеві органи виконавчої влади |
1998 |
2001 |
0,26 | ||||||||
5.2.6 Завершення розроблення міждержавних стандартів: 1. ГОСТ "Единая система стандартов в области охраны окружающей среды и рационального использования ресурсов. Порядок выявления отходов и предос- тавления инфор- мационных данных об отходах. Общие требования". 2. ГОСТ "Единая система стандартов в области охраны окружающей среды и рационального использования ресурсов. Классификация отходов". 3. Зміни до ГОСТ 17.00.05 "Единая система стандартов в области охраны окружающей среды и рационального использования ресурсов. Технический паспорт отходов" |
Держстандарт, ТК82, ДНТЦ "Екоресурс", "Енергосталь" Мінпрому |
Україна, країни СНД |
1998 |
1998 |
0,005 | ||||||||
5.2.7 Розроблення стандартів, що регла- ментують вимоги до відходів, які утворюються за видами економічної діяльності |
Держстандарт, ТК82, ТК93, галузеві інститути |
галузеві міністерства |
1998 |
2000 |
0,35 | ||||||||
( Підпункт 5.2.8 виключено на підставі Постанови КМ N 1033 ( 1033-99-п ) від 15.06.99 ) | |||||||||||||
5.2.8 Відпрацювання механізму введення ДСТУ "Технічний паспорт відходів" на регіональному рівні |
ДНТЦ "Екоресурс", Інститут проблем природо- користування та екології Національної академії наук |
Чернівецька та Дніпро- петровська області |
1998 |
1999 |
0,02 | ||||||||
5.2.9 Розроблення Положення про порядок складання і ведення Реєстру об'єктів утворення, переробки та утилізації відходів і його нормативно- методичного забезпечення |
НДІ Мінстату, Мінстат |
центральні та місцеві органи виконавчої влади, підприє- мства та організації |
1998 |
1998 |
0,03 | ||||||||
5.2.10 Розроблення нормативної та методичної документації щодо створення і впровадження державної інформаційно- аналітичної системи відходів виробництва і споживання |
НДЕІ Мінекономіки, МЕЦ, ІЕП Національної академії наук, ДНЦ РНС Національної академії наук, УкрНЦОВ |
Мінеко- безпеки, центральні органи виконавчої влади |
1998 |
2000 |
0,043 | ||||||||
5.2.11 Розроблення державних стандартів, що регла- ментують методи контролю та визначення параметрів відходів і послуг (робіт), пов'язаних з відходами |
Держстандарт, ТК93, центральні органи виконавчої влади |
підприєм- ства та організації |
1998 |
1999 |
0,25 | ||||||||
5.2.12 Розроблення концепції структури і визначення послідовності створення правової бази щодо регламентації відносин у сфері використання відходів |
НДЕІ Мінекономіки, МЕЦ, РВПС |
Мінеко- номіки, Мінеко- безпеки, Мінстат |
1998 |
1998 |
0,023 | ||||||||
5.2.13 Розроблення переліку ресурсно- цінних відходів та переліку окремих видів відходів як вторинної сировини |
Рада по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук, Комітет з питань геології та використання надр, галузеві інститути |
установи, підприємства та організації, задіяні у сфері поводження з відходами |
1999 |
1999 |
0,07 | ||||||||
5.2.14 Розроблення та удоско- налення нормативно- методичної бази у сфері поводження з відходами 5.2.16 Розроблення порядку встанов- лення, затверджен- ня та перегляду нормативів утворення відходів |
Північно- Східний науковий центр Національної академії наук, галузеві інститути Рада по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук |
- " - - " - |
1999 1999 |
2003 1999 |
0,08 0,04 | ||||||||
| |||||||||||||
( Розділ 5 доповнено підпунктом 5.2.17 згідно з Постановою КМ N 1823 від 01.10.99 ) | |||||||||||||
5.3 Інформаційне забезпечення |
|||||||||||||
5.3.1 Створення і ведення системи моніторингу відходів як елементу систем екологічних моніторингів |
ДГП "Геопрогноз", СВНЦ, УкрНЦОВ |
регіональні органи Мінеко- безпеки |
1998 |
2000 |
0,24 | ||||||||
5.3.2 Створення і ведення інформаційно- аналітичної системи підготовки супроводу програм поводження з відходами |
НДЕІ Мінекономіки, ДНЦ РНС Національної академії наук, СВНЦ |
Мінеко- номіки, центральні та місцеві органи виконавчої влади |
1998 |
2000 |
0,06 | ||||||||
5.3.3 Розроблення банку даних наявності устаткування та обладнання для переробки відходів виробництва, а також підприємств, що виробляють таке обладнання |
ПСНЦ |
Мінеко- номіки, центральні органи виконавчої влади, підприєм- ства |
1998 |
2000 |
0,065 | ||||||||
5.3.4 Створення і ведення інформаційно- довідкової системи показників утворення відходів виробничих процесів для екологічної експертизи технологій та обладнання |
ДНЦ РНС Національної академії наук, базові галузеві інститути |
центральні та місцеві органи виконавчої влади, підприєм- ства та організації |
1998 |
2000 |
0,082 | ||||||||
5.3.5 Створення та ведення банку даних державного кадастру техногенних родовищ України |
ДГП "Геоінформ" |
Держком- геології, центральні та місцеві органи виконавчої влади |
1998 |
2001 |
0,048 | ||||||||
5.3.6 Створення банку даних з технологій переробки техногенної сировини |
ДГП "Геоінформ", МЕЦ, УкрНЦОВ |
Держком- геології, центральні та місцеві органи виконавчої влади |
1998 |
2000 |
0,03 | ||||||||
5.3.7 Створення карти техногенних родовищ України для перспективних районів |
ДГП "Геоінформ", УкрНЦОВ |
Держком- геології, центральні та місцеві органи виконавчої влади |
1999 |
2000 |
0,025 | ||||||||
5.4 Наукове забезпечення |
|||||||||||||
5.4.1 Розроблення державної науково- технічної Програми створення ресурсо- зберігаючих технологій збирання, переробки та утилізації відходів виробництва і споживання |
МЕЦ, науково- дослідні та проектно-ко- нструкторські організації, Науково- виробниче об'єднання (корпорація) "Совенерго- ресурс" (м. Миколаїв), СВНЦ |
центральні та місцеві органи виконавчої влади |
1998 |
1999 |
0,04 | ||||||||
5.4.2 Визначення перспектив промислового використання відходів замість первинної мінеральної сировини |
Інститут мінеральних ресурсів Держком- геології |
центральні та місцеві органи виконавчої влади |
1998 |
2000 |
0,123 | ||||||||
5.4.3 Розроблення схеми та порядку організації господарських зв'язків щодо залучення вторинних ресурсів у виробництво і споживання (на прикладі Донецької області) |
ІЕП Національної академії наук |
Донецька область |
1998 |
1999 |
0,033 | ||||||||
5.4.4 Проведення економічного аналізу та розроблення рекомендацій щодо економії паливно- енергетичних ресурсів за рахунок використання відходів вугле- збагачення |
ІЕП Національної академії наук, УкрНДІ вугле- збагачення Мінвуглепрому |
шахти Донецької та Луганської областей |
1998 |
1999 |
0,06 | ||||||||
5.4.5 Розроблення методичних положень щодо оцінки соціально- економічної ефективності використання відходів у ринкових умовах |
РВПС та ІЕП Національної академії наук |
центральні органи виконавчої влади |
1998 |
1999 |
0,021 | ||||||||
5.4.6 Розроблення методичних рекомендацій щодо комплексного вивчення промислових відходів як техногенних родовищ корисних копалин |
ДГП "Геоінформ", Інститут мінеральних ресурсів Держком- геології, УкрНЦОВ |
Держком- геологія |
1998 |
1999 |
0,014 | ||||||||
5.4.7 Проведення науково- практичних конференцій щодо використання відходів виробництва і споживання |
ІЕП Національної академії наук, НДЕІ Мінекономіки, ПСНЦ, УкрНЦОВ, МЕЦ, РВПС |
за погодженням з обласними держадміні- страціями |
1998 |
2000 |
0,024 | ||||||||
5.4.8 Розроблення пропозицій та проведення органі- заційної роботи щодо створення Міждержавної науково- технічної ради з проблем ресурсо- збереження та утилізації відходів |
Міністерство у справах науки і технологій, Мінекономіки, Мінекобезпеки, Національна академія наук |
міждержавна структура |
1998 |
1998 |
0,015 | ||||||||
5.4.9 Створення регіональних міжгалузевих науково- методичних центрів із впровадження програм поводження з відходами |
НДЕІ Мінекономіки, МЕЦ, місцеві органи виконавчої влади |
Автономна Республіка Крим, області України |
1998 |
1999 |
0,29 | ||||||||
5.4.10 Розроблення методики і Положення про порядок сертифікації з попереднім проведенням наукової, науково- технічної, екологічної та економічної експертизи |
Міннауки |
центральні та місцеві органи виконавчої влади |
1998 |
1998 |
0,03 |
продовження таблиці
Джерела фінансу- вання |
Очікуванні результати |
Відповідальні за впровадження заходів |
державний бюджет |
інформаційне забезпечення системи управління у сфері поводження з відходами |
Мінстат, Мінекобезпеки, Мінекономіки, обласні держ- адміністрації |
державний бюджет |
системати- зація і підвищення якості отримуваної інформації та, як наслідок, більш ефективне управління у сфері поводження з відходами |
Мінстат, Мінекобезпеки, Мінекономіки |
місцеві бюджети - 60 відсот- ків, позабюд- жетний фонд - 40 відсотків |
створення регіональних та галузевих систем управління у сфері поводження з відходами |
обласні держ- адміністрації, Мінекономіки, Мінекобезпеки, галузеві міністерства та інші центральні органи виконавчої влади |
державний бюджет - 50 від- сотків, місцеві бюджети - 50 від- сотків |
додаткове залучення ресурсів шляхом спе- ціалізації та створення потужних комплексів у сфері утилізації відходів |
Мінекономіки, Мінекобезпеки, Донецька та Харківська обласні держ- адміністрації |
державний бюджет |
додаткове залучення ресурсно- цінної сировини в господа- рський обіг |
Мінекономіки, обласні держ- адміністрації, Держжитло- комунгосп, Мінекобезпеки |
державний бюджет |
відпрацюван- ня механізму та накопи- чення досвіду впровадження сучасної системи збирання, переробки та утилізації використаної тари й упаковки |
обласні держадміністрації, Держжитлокомунгосп, Мінекономіки, Мінекобезпеки |
державний бюджет - 20 від- сотків, місцеві бюджети - 60 від- сотків, поза- бюджетні фонди - 20 відсотків |
формування та експеримента- льна апробація системи еколого- економічних інструментів та порядку їх впровадження в окремих регіонах і галузях для наступного застосування в інших регіонах та галузях |
Мінекономіки, Національна академія наук, обласні держадміністрації |
державний бюджет - 70 від- сотків, поза- бюджетні фонди - 30 відсотків |
узагальнення та поширення інформації щодо діючої нормативно- правової бази у сфері поводження з відходами |
Мінекономіки, Мінстат, МОЗ, Мінекобезпеки, Національна академія наук |
державний бюджет - 50 від- сотків, кошти підприє- мств - 50 відсотків |
інформування інвесторів та потенційних споживачів цих відходів |
Мінекономіки, обласні держадміністрації |
державний бюджет |
визначення потреби у фахівцях, формування базових курсів підвищення кваліфікації у технікумах, інститутах, їх методичне та навчальне забезпечення |
Міносвіти, Мінекобезпеки, Мінекономіки |
державний бюджет - 50 від- сотків, місцеві бюджети - 50 відсотків |
інформування суб'єктів підприєм- ницької діяльності та населення щодо політики Кабінету Міністрів України у сфері поводження з відходами та шляхів її реалізації |
Мінекономіки, Мінекобезпеки, МОЗ, обласні держадміністрації, Національна академія наук |
державний бюджет |
узагальнення та упоряд- кування інформації у сфері поводження з відходами |
Держстандарт, Мінекобезпеки |
держав- ний бюджет |
залучення додаткових ресурсів сировини у господа- рський оборот |
Мінекономіки Мінпромполітики Міненерго |
державний бюджет |
створення і впровадження нормативно- методичних документів у сфері поводження з відходами |
Мінекономіки, Мінекобезпеки, МОЗ |
державний бюджет |
залучення коштів поза- бюджетного фонду охорони навколишнього природного середовища для вирішення проблем поводження з відходами |
Мінекобезпеки, Національна академія наук, обласні держадміністрації |
державний бюджет - 50 від- сотків, поза- бюджетні фонди - 50 відсотків |
введення в дію орга- нізаційно- економічного механізму забезпечення використання відходів виробництва і споживання |
Мінекономіки, Національна академія наук |
державний бюджет |
збереження та раціональне використання ресурсно- цінних відходів |
Мінекономіки, Мінекобезпеки, Національна академія наук |
державний бюджет |
забезпечення системи поводження з відходами регламен- туючими документами |
Мінекобезпеки |
державний бюджет |
створення умов для введення єдиної системи виявлення, обліку та опису відходів |
Мінекобезпеки, Мінпром |
державний бюджет |
створення системи стандартів щодо вимог до відходів, які утворюються за видами економічної діяльності |
Мінекобезпеки, Держстандарт |
місцеві бюджети - 50 від- сотків, поза- бюджетні фонди - 50 відсотків |
накопичення та узагальнення досвіду паспортизації відходів |
Мінекобезпеки, Чернівецька та Дніпропетровська обласні держадміністрації |
державний бюджет |
формування організа- ційних засад створення та ведення моніторингу відходів |
Мінстат, Мінекономіки, Мінекобезпеки |
державний бюджет |
регламентація створення і впровадження державної інформаційно- аналітичної системи відходів |
Мінекономіки, Мінекобезпеки |
державний бюджет |
впровадження єдиної системи виявлення, обліку та опису відходів |
Мінекобезпеки, Держстандарт |
державний бюджет |
створення і ведення правових документів у сфері поводження з відходами |
Мінекономіки, Мінекобезпеки |
- " - |
додаткове залучення ресурсів |
Мінекономіки Мінпромполітики Мінагропром Міненерго Мінвуглепром |
- " - |
методичні рекомен- дації та нормативні акти |
Мінекономіки Мінпромполітики облдерж- адміністрації |
Держав- ний фонд охорони навколи- шнього природ- ного середо- вища |
створення та впровадження організа- ційно- економічного механізму встановлення, затвердження та перегляду нормативів утворення відходів |
Мінекобезпеки Мінекономіки |
тя та узагаль- досвіду пас- зації відх гіональном |
Мінекобезпеки Чернівецька одів обласна у держадміныст- рація |
|
державний бюджет - 40 від- сотків, місцеві бюджети - 30 від- сотків, поза- бюджетні фонди - 30 відсотків |
постійне стеження за поводженням з відходами та використання цієї інформації для прийняття рішень |
Мінекобезпеки, Мінпром, Мінмашпром, Національна академія наук |
державний бюджет |
аналіз виконання та внесення коректив до державної, галузевих та регіональних програм поводження з відходами |
Мінекономіки, центральні та місцеві органи виконавчої влади |
державний бюджет |
узагальнення та упорядкування інформації щодо наявного обладнання та устаткування для переробки відходів з метою більш ефективного його використання (шляхом налагодження партнерських зв'язків тощо) |
Мінекономіки, центральні органи виконавчої влади, Національна академія наук |
державний бюджет - 50 від- сотків, поза- бюджетні фонди - 50 відсотків |
визначення об'єктів нераціо- нального ресурсо- користування та напрямів державної політики щодо них |
Мінекономіки, інші центральні органи виконавчої влади |
державний бюджет - 50 від- сотків, поза- бюджетні фонди - 50 відсотків |
узагальнення даних про відходи, які належать до техногенних родовищ, використання цієї інформації у сфері поводження з відходами |
Держкомгеології |
державний бюджет - 50 від- сотків, поза- бюджетні фонди - 50 відсотків |
узагальнення інформації про технології переробки промислових відходів та їх використання у сфері поводження з відходами |
Держкомгеології, інші центральні органи виконавчої влади |
державний бюджет |
географічне визначення техногенних родовищ |
Держкомгеології |
державний бюджет |
координація і прискорення вирішення науково- технічних проблем поводження з відходами |
Міністерство у справах науки і технологій, Національна академія наук |
державний бюджет |
визначення джерел ресурсно- цінних відходів як перспективних техногенних родовищ |
Держкомгеології, обласні держадміністрації |
місцеві бюджети - 50 від- сотків, поза- бюджетні фонди - 50 відсотків |
додаткове залучення в обіг ресурсів |
Донецька обласна держадміністрація, Національна академія наук |
державний бюджет |
розширення паливно- енергетичного потенціалу України |
Мінвуглепром, Донецька та Луганська обласна держадміністрації, Національна академія наук, Укрбудматеріали |
державний бюджет - 50 від- сотків, поза- бюджетні фонди - 50 відсотків |
визначення інвестиційних пріоритетів з урахуванням впливу соціально- економічних факторів на ефективність використання відходів виробництва і споживання |
Мінекономіки, Мінекобезпеки, Національна академія наук |
державний бюджет |
вироблення методики віднесення об'єктів зберігання промислових відходів до техногенних родовищ |
Держкомгеології, Мінекономіки, Мінекобезпеки |
місцеві бюджети - 50 від- сотків, поза- бюджетні фонди - 50 відсотків |
поширення передового досвіду |
обласні держадміністрації, Мінекономіки, Мінекобезпеки |
державний бюджет |
ефективне вирішення проблем ресурсо- збереження, екологічної безпеки, стандартиза- ції у сфері поводження з відходами внаслідок узгодження інтересів сусідніх країн |
Міннауки, Мінекономіки, Мінекобезпеки, Міносвіти, Мінпром, Мінмашпром, Національна академія наук |
державний бюджет - 20 від- сотків, місцеві бюджети - 60 від- сотків, поза- бюджетні фонди - 20 відсотків |
науково- методичний супровід державної та регіональних програм поводження з відходами |
Мінекономіки, Мінекобезпеки, місцеві органи виконавчої влади |
державний бюджет |
визначення порядку сертифікації |
Міннауки |
( Розділ 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1033 від 15.06.99 )
6. Науково-технічне забезпечення Програми
У процесі реалізації заходів Програми передбачається щорічне їх коригування з метою конкретизації змісту і черговості виконання робіт за очікуваними результатами.
Науково-технічне забезпечення Програми сконцентроване на таких напрямах:
удосконалення існуючих і створення нових технологій та устаткування, які забезпечать раціональне використання відходів для виготовлення конкурентоспроможної продукції, зменшення забруднення довкілля;
створення нових видів продукції, яка виробляється з відходів і має високий рівень споживчих властивостей;
удосконалення існуючих та створення нових засобів і систем автоматичного контролю та керування процесами переробки й утилізації відходів;
розв'язання економічних проблем удосконалення організації та управління ресурсозбереженням за рахунок широкого використання відходів;
забезпечення (метрологічне, методичне, екологічне тощо) технологічних процесів і систем управління якістю продукції, її стандартизацією та сертифікацією, і створення систем інформаційного забезпечення науково-технічного розвитку і управління у сфері поводження з відходами.
Розв'язання науково-технічних проблем передбачається як у період здійснення заходів (розділ 5 цієї Програми), так і в процесі забезпечення реалізації Програми шляхом створення системи управління у сфері поводження з відходами (розділ 6 цієї Програми).
Обсяг фінансування науково-дослідних і проектно-конструкторських робіт становить 57,42 млн. гривень, тобто 16,18 відсотка загальних витрат на реалізацію Програми.
7. Фінансове забезпечення Програми
У цілому для реалізації Програми протягом 1998-2005 років необхідно 354,815 млн. гривень (у тому числі капітальних вкладень - 295,136 млн. гривень) у цінах на 2 вересня 1996 року.
Загальні потреби за джерелами фінансування розподіляються таким чином:
державний бюджет - 68,434 млн. гривень (19,29 відсотка);
у тому числі:
капітальні вкладення - 39,456 млн. гривень (57,66 відсотка);
вкладення у проектно- - 28,978 млн. гривень (42,34 відсотка); конструкторські та науково-дослідні роботи
місцеві бюджети - 10,744 млн. гривень (3,03 відсотка);
власні кошти підприємств - 80,932 млн. гривень (22,81 відсотка);
позабюджетні фонди - 46,788 млн. гривень (13,18 відсотка);
кредити та інші джерела - 147,917 млн. гривень (41,69 відсотка). інвестицій
На фінансування заходів передбачено 344,526 млн. гривень (97,1 відсотка), бюджетна частка яких становить 59,814 млн. гривень (17,32 відсотка).
Розподіл коштів державного бюджету на
фінансування Програми
Відповідальні |
Обсяг фінансування (млн. гривень) | |||||
усього | у тому числі за роками | |||||
1998 | 1999 | 2000 | 2001 | 2002- 2003 | ||
Мінпром | 20,288 | 7,989 | 7,407 | 3,902 | 0,99 | |
Мінмашпром | 17,77 | 4,561 | 6,746 | 2,953 | 2,43 | 1,08 |
Міненерго | 4,091 | 0,65 | 1,331 | 1,29 | 0,42 | 0,4 |
Мінвуглепром | 5,76 | 4,6 | 0,45 | 0,48 | 0,23 | |
Мінсільгосппрод | 1,34 | 0,84 | 0,5 | |||
Держхарчопром | 0,1 | 0,1 | ||||
Держжитлокомунгосп | 0,44 | 0,22 | 0,17 | 0,05 | ||
Держнафтогазпром | 0,05 | 0,05 | ||||
Укрцемент | 0,467 | 0,317 | 0,05 | 0,05 | 0,05 | |
Укрмісцевпром | 0,3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
Київська міська держадміністрація |
1,03 |
0,51 |
0,41 |
0,07 |
0,04 |
|
Донецька обласна держадміністрація |
0,2 |
0,1 |
0,1 |
|||
Дніпропетровська обласна держадміністрація |
0,15 |
0,15 |
||||
Сумська обласна держадміністрація |
0,24 |
0,1 |
0,08 |
0,06 |
||
Харківська обласна держадміністрація |
2,33 |
0,62 |
0,55 |
0,44 |
0,4 |
0,32 |
Київська обласна держадміністрація |
5,0 |
0,5 |
4,5 |
|||
Рада міністрів Автономної Республіки Крим |
0,258 |
0,1 |
0,158 |
|||
Усього | 59,814 | 21,507 | 22,552 | 9,395 | 4,56 | 1,8 |
Обсяг фінансування (млн. гривень) | |||||
Відповідальні | усього | у тому числі за роками | |||
1998 | 1999 | 2000 | 2001 | ||
Мінекономіки | 6,945 | 2,641 | 2,188 | 2,116 | |
Мінстат | 0,33 | 0,16 | 0,09 | 0,08 | |
Мінекобезпеки | 0,966 | 0,362 | 0,342 | 0,202 | 0,06 |
Мінвуглепром | 0,06 | 0,03 | 0,03 | ||
Міносвіти | 0,023 | 0,012 | 0,011 | ||
Міннауки | 0,085 | 0,065 | 0,02 | ||
Держстандарт | 0,01 | 0,004 | 0,003 | 0,003 | |
Держкомгеології | 0,201 | 0,068 | 0,067 | 0,06 | 0,06 |
Усього | 8,62 | 3,342 | 2,751 | 2,461 | 0,066 |
Обсяг фінансування на 1998 рік за рахунок державного бюджету становить 24,849 млн. гривень, у тому числі капітальні вкладення - 10,637 млн. гривень (42,81 відсотка), НДР і ПКР - 14,212 млн. гривень (57,19 відсотка).
8. Оцінка ефективності, екологічні та
соціально-економічні результати
Реалізація Програми (без урахування її подальшого впровадження) щорічно забезпечуватиме випуск додаткової продукції, виробленої з відходів, на суму 877,891 млн. гривень. Прибуток за рахунок реалізації продукції, одержаної внаслідок переробки відходів, становитиме 206,449 млн. гривень на рік. Рентабельність програмних заходів у середньому становитиме 22,2 відсотка. Надходження до державного бюджету за рахунок податків на прибуток становитимуть 61,934 млн. гривень, а за рахунок податків на добавлену вартість - 175,578 млн. гривень. Загальна сума надходжень до державного бюджету має дорівнювати 237,512 млн. гривень.
Очікуване зростання експорту за рахунок продукції, виробленої з відходів, становитиме 12,701 млн. гривень на рік.
Щорічне заощадження первинної сировини дорівнюватиме 400,682 млн. гривень, у тому числі за рахунок скорочення імпорту - 63,2912 млн. гривень.
Термін окупності капітальних вкладень у виробничі потужності з переробки відходів - 3 - 4 роки.
Основними екологічними наслідками реалізації Програми є зменшення негативного впливу відходів на довкілля і здоров'я людей та скорочення зайнятих під ними площ землі.
Витрати на здійснення заходів щодо запобігання еколого-економічним збиткам за орієнтовними розрахунками становитимуть 70,832 млн. гривень.
9. Забезпечення реалізації Програми
Для забезпечення реалізації Програми доцільно створити Координаційну раду з питань техногенних, ресурсних та екологічних програм при Кабінеті Міністрів України та міжвідомчу науково-технічну раду (робочу групу) при Мінекобезпеки, які здійснюватимуть контроль за виконанням цієї Програми. Загальну організацію та координацію робіт Програми має здійснювати Мінекономіки.
Науково-методичне та інформаційне забезпечення Програми доцільно покласти на Національну академію наук та базові галузеві інститути, зокрема на Науково-дослідний економічний інститут при Мінекономіки.
Організацію формування та забезпечення галузевих і регіональних розділів Програми здійснюватимуть відповідні центральні та місцеві органи виконавчої влади.
Реалізація заходів здійснюватиметься відповідно до законодавства за контрактами з усіма виконавцями.
Виходячи з того, що запобігання неефективним витратам, своєчасне виявлення проектів, реалізація яких недоцільна, та включення нових перспективних проектів до Програми потребує постійного контролю за її виконанням та щорічного коригування складу завдань і заходів, необхідно налагодити систему оперативного отримання та обробки інформації про хід виконання Програми з використанням сучасних комп'ютерних інформаційних технологій.
З цією метою центральні та місцеві органи виконавчої влади, які є відповідальними за здійснення заходів Програми, щорічно до 1 березня інформують Мінекономіки про стан реалізації Програми та подають пропозиції щодо внесення змін до неї.
Вважається за доцільне реалізувати Програму в два етапи.
На першому етапі передбачається створення сприятливих умов виробникам, споживачам та інвесторам для стимулювання їх ефективної участі у розв'язанні проблеми використання відходів в нових умовах господарювання, підготовка відповідної нормативно-правової та технологічної бази, а також реалізація найбільш важливих проектів як прикладів сучасного підходу та реальних кроків на шляху розв'язання цієї проблеми.
Орієнтовний термін першого етапу - 1998-2000 роки.
На другому етапі передбачається забезпечення значного зростання обсягів використання відходів, широке впровадження маловідходних та безвідходних технологій, перехід до замкнених циклів ресурсоспоживання, а також подальший розвиток і вдосконалення системи управління у сфері поводження з відходами.
Орієнтовний строк другого етапу - 2001-2005 роки.
Внаслідок здійснення першого і другого етапів Програми буде створена система збалансованого управління процесами раціонального використання відходів виробництва і споживання на державному, галузевому, регіональному та місцевому рівнях, яка, створюючи умови для комплексного використання відходів у виробництві продукції, дасть змогу одночасно поліпшити екологічну обстановку в країні.