документiв в базi
550558
Подiлитися 
  1998-07-141998-12-171999-02-042001-07-05  

Документ втратив чиннiсть!


КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

РІШЕННЯ
N 94 від 14 липня 1998 року

( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Київміськради
N 47/20
7 від 26.09.20
02 )

Про благоустрій території та
забезпечення порядку у місті Києві

( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради
N 95/196 від 17.12.1998 )

Відповідно до частини 2 ст.5 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( 80731-10 ) Київська міська рада ВИРІШИЛА:

1. Встановити Правила благоустрою території по забезпеченню чистоти і порядку у місті Києві, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення та відповідальність юридичних осіб, згідно з додатком 1.

2. Встановити Правила по додержанню тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність ст.182 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з додатком 2.

3. Встановити Правила торгівлі на ринках м. Києва, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність ст.159 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з додатком 3.

4. Затвердити Положення про порядок оплати дій юридичних та фізичних осіб, що призвели до порушення нормативних актів про зовнішній благоустрій міста (додаток 4).

5. Затвердити Прейскурант тарифів оплати дій юридичних та фізичних осіб, що призвели до порушення нормативних актів про зовнішній благоустрій міста (додаток 5).

6. Дія рішення поширюється на всі установи, підприємства і організації незалежно від форм власності, підпорядкування і методів організації праці виробництва, а також громадян м. Києва, які займаються підприємницькою діяльністю, але не мають статусу юридичної особи.

7. Головному управлінню контролю за благоустроєм міста та Державному управлінню екологічної безпеки по м. Києву користуватися цим рішенням та застосувати Прейскурант, а також Положення про порядок оплати дій юридичних та фізичних осіб, що призвели до порушення нормативних актів про зовнішній благоустрій міста (Додаток 4, 5). ( Пункт 7 в редакції Рішення Київміськради N 95/196 від 17.12.1998 )

8. Рішення Київської міської ради народних депутатів від 18.10.90 р. "Про встановлення правил благоустрою території по забезпеченню чистоти і порядку в місті, по додержанню тиші в громадських місцях, торгівлі на колгоспних ринках", від 08.12.92 р. N 12 "Про Прейскурант розміру плати за несвоєчасне та самовільне виконання ремонтних і будівельних робіт, встановлення малих архітектурних форм, щитів реклами та порушення зовнішнього благоустрою і санітарного стану території міста", від 06.06.93 р. N 14 "Про внесення змін у рішення N 12 від 08.12.92 р.", розпорядження Київської міської державної адміністрації від 19.02.96 р. N 233 "Про вирішення деяких питань благоустрою міста, та прейскурант тарифів оплати дій юридичних та фізичних осіб, що призвели до порушення нормативних актів про зовнішній благоустрій міста", вважати такими, що втратили чинність.

Це рішення набирає чинність через десять днів після його опублікування у газеті "Хрещатик".

Голова О.Омельченко

Додаток 1
до рішення Київської міської ради
від 14 липня 1998 р. N 94

Правила
благоустрою території по забезпеченню чистоти
і порядку у місті Киє
ві

I. Загальні положення

1. Ці правила регулюють права і обов'язки учасників правовідносин у галузі благоустрою території міста, визначають комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку у місті.

2. Правила містять загальнообов'язкові на території міста норми, за порушення яких наступає відповідальність згідно з ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( 80731-10 ).

3. Учасниками правовідносин з питань благоустрою згідно з цими Правилами є керівники та інші посадові особи підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності і відомчого підпорядкування (далі по тексту "відповідальні посадові особи"), фізичні особи, а також посадові особи, уповноважені здійснювати контроль за станом благоустрою.

4. Контроль за дотриманням цих Правил та координація дій відповідних посадових осіб, пов'язаних з їх виконанням, здійснюється Головним управлінням контролю за благоустроєм міста Київської міської державної адміністрації.

II. Обов'язки відповідальних посадових осіб
підприємств, установ, організацій, а також громад
ян

5. Відповідальні посадові особи підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, а також громадяни зобов'язані:

5.1. Здійснювати благоустрій відповідних територій за затвердженими у встановленому порядку проектами та технологіями, які передбачають забезпечення естетики і дизайну міського середовища, сучасних вимог щодо механізованого прибирання і утримання дорожніх покриттів.

5.2. Утримувати у належному санітарно-технічному стані споруди та території. Своєчасно і якісно усувати недоліки в утриманні території, будівель, споруд, обладнання, архітектурних малих форм, реклами і рекламоносіїв, елементів зовнішнього благоустрою.

5.3. Забезпечувати щорічне і після стихійного лиха обстеження відповідних територій, будівель і споруд та засвідчувати проведені обстеження актами. ( Пункт 5.3 додатку 1 в редакції Рішення Київміськради N 95/196 від 17.12.1998 )

5.4. Постійно утримувати в належному стані фасади будівель і споруд, не допускати фарбування монументів, пам'ятників, скульптурних зображень без погодження з Головкиївархітектурою.

5.5. Змінювати зовнішній вигляд фасадів будівель та споруд тільки на підставі затверджених у встановленому порядку проектів. ( Пункт 5.5 додатку 1 в редакції Рішення Київміськради N 95/196 від 17.12.1998 )

5.6. Розміщувати елементи зовнішньої реклами, рекламоносії, малі архітектурні форми та елементи зовнішнього благоустрою, паркувати автотранспортні та плавзасоби на території міста у встановленому порядку.

5.7. При організації вуличної торгівлі, у тому числі під час проведення масових заходів, забезпечувати своєчасне прибирання, збір та вивезення сміття з відведеної території, не допускати його накопичення.

5.8. Проводити підземні та будівельні роботи, насипання, намивання грунту, піску, встановлення огорож, механізмів та обладнання, тимчасових споруд, побутових вагончиків, складування конструкцій і матеріалів, суворо дотримуючись вимог проекту організації будівництва і тільки на підставі відповідного дозволу Головного управління контролю за благоустроєм міста. Своєчасно і якісно проводити благоустрій територій після закінчення цих робіт.

5.9. Забезпечувати вивезення твердих побутових і негабаритних відходів, а також харчових відходів згідно з вимогами діючих санітарних норм.

5.10. Забезпечувати розміщення контейнерів, урн для збору сміття та твердих побутових відходів у спеціально визначених місцях, утримувати їх в належному санітарно-технічному стані.

5.11. Не допускати прокладання теплопроводів, водопроводів та інших інженерних мереж на поверхні шляхів, тротуарів, пішохідних доріжок, а також відведення стічних вод на тротуари, шляхи та інші місця, не передбачені технологією підводу стічних вод.

5.12. Забезпечувати виконання планових і аварійних робіт тільки за дозволом Головного управління контролю за благоустроєм міста, дотримуючись при цьому всіх вимог та умов, зазначених в дозволі.

5.13. Утримання зелених насаджень (посадка, обрізка дерев і кущів, покос газонів, боротьба з бур'янами, поливання зеленої зони і газонів), миття шляхів, у тому числі трамвайних колій, шляхопроводів, площ, тротуарів, доріжок і прибудинкових територій та прибирання снігу виконувати згідно з технологічними картами, погодженими з шляховими експлуатаційними організаціями.

5.14. Проводити своєчасне відновлення зовнішнього вигляду малих архітектурних форм, рекламоносіїв згідно з паспортом, затвердженим Головкиївархітектурою.

5.15. Дотримуватись вимог щодо утримання домашніх тварин, встановлених Київською міською державною адміністрацією.

5.16. Утримувати в належному санітарному стані та огороджувати земельні ділянки, що відведені в установленому порядку під будівництво.

5.17. Вживати заходи щодо виключення можливості винесення автотранспортними засобами на дорожні об'єкти сипучих матеріалів і розчинів, а також засмічення вулиць внаслідок переповнення кузова матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря.

5.18. Організувати механічне або ручне очищення і миття автотранспортних засобів при їх виїзді з будівельних майданчиків на проїжджу частину вулиці.

5.19. Не допускати накопичення будівельного сміття на будівельних майданчиках та прилеглих до них територіях, забезпечувати виконання заходів по запобіганню пилоутворенню на територіях об'єктів, не допускати відкачування та виливання води на проїжджу частину вулиць, тротуари, у водойми. ( Пункт 5.19 додатку 1 в редакції Рішення Київміськради N 95/196 від 17.12.1998 )

5.20. При проведенні ремонтних робіт на фасадах будинків і споруд для забезпечення техніки безпеки використовувати захисну сітку чи плівку у відповідності до проекту виконання робіт. ( Пункт 5.20 додатку 1 в редакції Рішення Київміськради N 95/196 від 17.12.1998 )

III. Дії відповідальних посадових осіб підприємств,
установ, організацій, а також громадян,
що
забороняються цими правила
ми

6. Відповідальними посадовим особам підприємств, установ, організацій, а також громадянам забороняється:

6.1. Захаращувати території матеріалами, сміттям, побутовими відходами, відходами виробництва, накопиченням снігу та криги тощо. ( Пункт 6.1 додатку 1 в редакції Рішення Київміськради N 95/196 від 17.12.1998 )

6.2. Самовільно, без дозволу власника (землекористувача), висаджувати дерева, кущі, влаштовувати газони та городи, якщо таке не передбачалося проектом благоустрою і суперечить будівельним нормам і правилам.

6.3. Проводити всі види будівельних і монтажних робіт без ордера Головного управління контролю за благоустроєм міста на їх виконання. ( Пункт 6.3 додатку 1 в редакції Рішення Київміськради N 95/196 від 17.12.1998 )

6.4. Вивозити і звалювати сміття, будівельні, побутові, харчові відходи, відходи виробництва, трави, гілля, деревини, листя, снігу у невідведених для цього місцях та влаштовувати звалища.

6.5. Складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків. ( Пункт 6.5 додатку 1 в редакції Рішення Київміськради N 95/196 від 17.12.1998 )

6.6. Мити автотранспортні засоби, машини, механізми у невизначених для цього місцях.

6.7. Очищати дахи від снігу та льоду без встановлення тимчасових огорож на прилеглих до будівель і споруд територіях.

6.8. Використовувати не за призначенням контейнери для збору сміття та твердих побутових відходів.

6.9. Наклеювати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, листівки тощо у не визначених спеціально для цього місцях.

6.10. Робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд, парканах, тротуарах, шляхах, набережних тощо.

6.11. Вивішувати дорожні знаки без погодження з Державною автомобільною інспекцією ГУ МВС України у м. Києві.

6.12. Влаштовувати стоянки суден, катерів, інших плавзасобів на річці Дніпро та у його затоках без погодження з Держкомводгоспом України.

6.13. Забруднювати, самовільно змінювати межі акваторії та прибережні смуги водних об'єктів при виконанні будівельних та ремонтних робіт.

6.14. Заправляти, ремонтувати автотранспортні засоби і механізми, човни і катери на прибудинкових територіях, газонах, берегах рік і заток, озер, пішохідних доріжках, тротуарах, у парках та скверах тощо; а також їздити автотранспортом по тротуарах, пішохідних доріжках, газонах зелених зон міста та паркування на них.

6.15. Залишати автотранспортні засоби, механізми на внутрішньоквартальних проїздах, що заважає проїзду спеціальних машин швидкої допомоги, пожежних, прибиральної та аварійної техніки, а також влаштовувати постійні стоянки службового та приватного вантажного і пасажирського транспорту на прибудинкових територіях, прилеглих територіях до гаражів, автостоянок тощо.

6.16. Розпалювати багаття, спалювати сміття, листя, гілки та відходи виробництва тощо.

6.17. Захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків.

6.18. Захаращувати балкони, лоджії предметами і матеріалами, які негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд.

6.19. Кидати сміття, недопалки, папір, тару, ганчір'я тощо на вулицях, площах, парках, інших громадських місцях, а також спалювати сміття у контейнерах і урнах.

IV. Заключні положення

7. Порядок розподілу обов'язків між підприємствами, установами та організаціями, фізичними особами і громадянами міста щодо організації робіт по утриманню належних їм територій визначаються Київською міською та районними державними адміністраціями.

8. У разі оренди території, будівель і приміщень порядок утримання їх в належному технічному і санітарному стані встановлює орендодавець в договорі оренди.

9. Перелік посадових осіб, уповноважених здійснювати контроль за станом благоустрою, передбачений цими Правилами, визначається рішеннями Київської міської ради і розпорядженнями Київської міської державної адміністрації.

Додаток 2
до рішення Київської міської ради
від 14 липни 1998 р. N 94

Правила
по додержанню тиші в громадських місцях в
місті Киє
ві

I. Загальні положення

1. Ці правила встановлюються в метою забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо додержання тиші на вулицях, площах, у парках, скверах, гуртожитках, житлових будинках, прибудинкових територіях, лісопаркових зонах відпочинку, пляжах та інших місцях масового відпочинку населення.

2. Правила містять загальнообов'язкові на території міста норми, за порушення яких наступає відповідальність згідно з санкціями ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( 80731-10 ).

II. Обов'язки керівників підприємств, установ,
організацій, а також громадян

3. Керівники, відповідальні посадові особи підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, а також громадяни зобов'язані:

- забезпечувати додержання рівнів шуму працюючого обладнання, вентиляційних систем, радіоприймачів, телевізорів, інших гучноголосих установок, які б не перевищували в прилеглих житлових будинках 40 ДБА в денний час і 30 ДБА в нічний час;

- не допускати користування радіоапаратурою та іншими гучноголосими установками, включеними на повну потужність, а також гучний спів, викрики в парках, скверах, лісопаркових зонах відпочинку та інших місцях масового відпочинку населення протягом доби;

- забезпечувати в закладах громадського харчування (ресторани, бари, кафе), ігорних будинках, казино, закладах культури, кімнатах відпочинку гуртожитків обмеження часу роботи музикальних ансамблів до 23-00 і дотримуватись таких рівнів шуму, щоб у прилеглих жилих будинках він становив не більше 40 ДБА в денний час і 30 ДБА в нічний час.

4. Заборонити:

4.1. Гучний спів, включення на повну потужність радіоприймачів, телевізорів та інших гучноголосих установок, створювати інший шум на вулицях, в будинках, гуртожитках, на прибудинкових територіях та в зонах відпочинку в нічний час з 23-00 до 7-00.

4.2. Проводити ремонтні роботи в житлових квартирах, офісних приміщеннях, розташованих в жилих будинках, у вбудованих і прибудованих до жилих будинків нежилих приміщеннях, в нічний час з 23-00 до 7-00. Нормативний рівень шуму в квартирах в нічний час не повинен перевищувати 30 ДБА.

4.3. Встановлювати на балконах, лоджіях, відкритих вікнах будинків, будівель і споруд та інших місцях радіоапаратуру і включати її на повну потужність протягом доби.

4.4. В'їзд на прибудинкову територію жилих будинків автотранспорту підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, за виключенням спеціально обладнаних аварійних автомашин та спецавтотранспорту підприємств, що обслуговують жилі будинки та їх інженерне обладнання, протягом доби та з 23-00 до 6-00 приватного автотранспорту.

Додаток 3
до рішення Київської міської ради
від 14 липня 1998 р. N 94

Правила
торгівлі на ринках міста Києва

I. Загальні положення

1. Ці правила визначають вимоги щодо функціонування ринків, організації продажу на них продовольчих і непродовольчих товарів, дотримання санітарних вимог та створення належних умов для реалізації та захисту прав споживачів.

2. Правила містять загальнообов'язкові на території міста норми, за порушення яких наступає відповідальність згідно з санкціями ст.159 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( 80731-10 ).

3. Ринок - незалежно від форми власності та підпорядкування - це підприємство сфери торгівлі, функціональними обов'язками якого є надання послуг по забезпеченню належних умов для здійснення продажу продовольчих та непродовольчих товарів за цінами, що складаються в залежності від попиту і пропозицій, створення необхідних зручностей для їх купівлі.

4. Ринок здійснює свою діяльність після державної реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності (далі - господарюючий суб'єкт) в місцевих органах державної виконавчої влади.

5. Торгівля на ринках повинна здійснюватись з суворим дотриманням Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" ( 4004-12 ), Закону України "Про ветеринарну медицину" ( 2498-12 ) N 566/96-ВР від 05.12.96 р., Ветеринарно-санітарних правил для ринків, затверджених наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини від 04.06.96 р. N 23 та Правил торгівлі на ринках, затверджених наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 12.03.96 р. N 157.

6. Торгівлю на ринках можуть здійснювати громадяни, громадяни-підприємці, сільськогосподарські та інші підприємства, незалежно від форм власності, торговельно-закупівельні підприємства, їх об'єднання.

7. За технічним виконанням ринки можуть бути криті, комбіновані та відкриті, постійно діючі або сезонні, ранкові і вечірні, за місцем знаходження - міські, селищні та сільські.

8. Ринки повинні мати зручне сполучення пасажирського транспорту загального користування, відокремлені від проїжджої частини стоянки для автотранспорту, безпечні для руху пішоходів наземні та підземні переходи, телефонний зв'язок, водопостачання, туалет та каналізацію, а продовольчі ринки - лабораторію ветеринарно-санітарної експертизи. Робота їх не повинна погіршувати санітарний стан місцевості, негативно впливати на умови проживання і не створювати перешкод для руху транспорту і пішоходів.

9. Господарюючий суб'єкт після узгодження з санепідслужбою вирішує питання щодо функціонального планування території ринку, розподілення торгових місць, приміщень і торгових об'єктів, забезпечення торгово-технологічним обладнанням і затверджує ці заходи.

10. Біля входу на ринок на видному місті повинна бути вивіска з зазначенням спеціалізації ринку, назви господарюючого суб'єкта і режиму роботи.

11. У разі планового закриття ринку, господарюючий суб'єкт повинен не пізніше як за 5 днів попередити громадян через радіовузол або оголошенням на інформаційному стенді.

12. Для потреб і зручностей продавців та покупців на ринку або поруч з ним можуть відкриватись магазини, підприємства телефонного зв'язку та ін.

13. Реалізація продовольчих та непродовольчих товарів, живої худоби, домашніх тварин проводиться на спеціалізованих ринках, або на ринках з урахуванням санітарних вимог.

14. Територія відкритого ринку по продажу продуктів рослинного походження має бути поділена на окремі спеціалізовані зони.

15. В критих ринках та павільйонах обладнуються також спеціалізовані зони по продажу окремих видів продукції тваринного походження.

16. Розміщення прилавків та лотків повинно бути зручним для торгівлі, забезпечувати вільний прохід та доступ до товарів, мати умови для дотримання санітарних правил та належної культури торгівлі. Одне торгове місце дорівнює одному погонному метру прилавка.

17. Місця для продажу товарів з транспортних засобів виділяються на спеціально розміщених майданчиках, продаж товарів за видами здійснюється в окремих зонах цих майданчиків. Використання транспортних стоянок для продажу товарів з транспортних засобів не дозволяється.

18. Спеціалізовані зони, ряди та майданчики повинні мати позначення про їх призначення, торгові місця позначені номерами.

19. У випадку надходження на ринок продукції в кількості, що перевищує технічні можливості її розміщення, диспетчер зобов'язаний прийняти її в складських приміщеннях на зберігання.

20. Господарюючий суб'єкт зобов'язаний забезпечувати матеріально-технічну базу ринку, оснащення необхідним обладнанням та інвентарем, правильне використання засобів вимірювання, недопущення продажу товарів, що заборонені.

21. Вхід на ринки для покупців безплатний.

22. З продавців за день торгівлі на ринках справляється ринковий збір, розмір якого установлюється Київською міською радою або Київською міською державною адміністрацією.

23. Не здійснюється ринковий збір з підприємств та громадян, які уклали договори на оренду приміщень з дирекцією ринку та з торговельних підрозділів ринку.

24. Господарюючий суб'єкт за окрему плату зобов'язаний надати продавцям такі послуги:

- прокат торгового інвентаря і обладнання, санітарного одягу;

- зберігання особистих речей і продукції в камерах схову, складах, холодильниках;

- зважування на торгових вагах, розрубку м'яса;

- інформаційні оголошення;

- вантажно-розвантажувальні роботи, транспортні послуги тощо.

25. Ринок прибирають щоденно протягом дня та після закінчення торгівлі. Один раз на тиждень проводиться санітарний день з ретельним прибиранням та дезінфекцією інвентаря та обладнання.

26. Засоби вимірювання, що видаються продавцю напрокат, повинні бути в справному стані, мати тавро державного органу по метрології та стандартизації, продавці мають бути ознайомлені з правилами користування ними.

27. Ринковий збір проводиться через каси ринків, контролерів з використанням електронних контрольно-касових апаратів і видачею чеків.

28. За видані напрокат санітарний одяг та торговий інвентар вноситься заставна плата, що встановлюється господарюючим суб'єктом. Заставна плата повертається платнику після повернення взятих напрокат речей.

29. Господарюючий суб'єкт створює належні умови для ведення торгівлі та обслуговування покупців на належному рівні.

30. Продавці зобов'язані надавати відомості про товари, бути ввічливими, відпускати товар упакованим.

У разі продажу товару з недоліками продавець зобов'язаний замінити товар на якісний або повернути його вартість.

31. Всі працівники господарюючого суб'єкта повинні бути одягнуті у спеціальний одяг, що відповідає санітарним вимогам. Працівники, які безпосередньо продають або надають послуги по продажу продовольчих товарів, підлягають обов'язковому медичному обстеженню, результати якого вносяться в їх особові медичні книжки встановленого Міністерством охорони здоров'я України зразка. Особи, які не пройшли медичне обстеження, до роботи не допускаються.

32. Господарюючий суб'єкт повинен мати зареєстрований санітарний журнал, особові медичні книжні працівників.

33. На території ринку виділяються ізольовані місця для туалету, збору відходів, сміття, які повинні виводитись по мірі накопичення, але не рідше одного разу на добу.

34. Господарюючий суб'єкт зобов'язаний забезпечити регулярне проведення спеціальних санітарних заходів за щомісячним графіком: знищення комах, гризунів, шкідників (дезінфекція, дезінсекція, дератизація).

35. Господарюючий суб'єкт зобов'язаний створити на ринку обладнане приміщення для здійснення правоохоронними і контролюючими органами діяльності згідно з їхніми повноваженнями.

На видному, доступному для огляду місці повинен бути належно оформлений стенд з розміщенням на ньому цих Правил, ветеринарно-санітарних правил, тарифів плати за надання послуг, книги відгуків та пропозицій, інша інформація.

36. Торгівля товарами продовольчої та непродовольчої групи на прилеглій до ринку території без дозвільних документів вважається порушенням громадського правопорядку.

37. Здійснення стихійної торгівлі за межами ринків та в інших громадських місцях тягне за собою для суб'єктів стихійної торгівлі адміністративну відповідальність.

II. Торгівля на ринках по продажу продовольчих товарів

38. Торгівлю продовольчими товарами на ринку здійснюють члени селянських або фермерських господарств, підприємств сільськогосподарського виробництва, переробки і торгівлі, торгово-закупівельні підприємства ринків, підприємства зустрічної торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, громадського харчування усіх форм власності, індивідуальні виробники сільськогосподарської продукції.

39. На території ринку дозволяється продавати:

- м'ясо та м'ясопродукти, сало, птицю, кролів, нутрій, молоко і молокопродукти, тваринне масло, олію, мед, курячі яйця;

- картоплю, свіжі та солоно-квашені овочі, фрукти, ягоди, баштанні культури, сухофрукти, горіхи;

- дикорослі плоди і ягоди, свіжі та сушені гриби;

- зернові, круп'яні, бобові культури, борошно, насіння соняшників і гарбузів;

- посадковий матеріал плодово-ягідних культур. Насіння овочевих культур і квітів, живі садові квіти, овочеву і квіткову розсаду;

- живу худобу, кролів, нутрій та живу птицю, домашніх тварин, декоративних птахів, акваріумних риб, корм для риб і птахів;

- тропічні фрукти та овочі, що надходять по імпорту, тільки за наявністю сертифіката якості та гігієнічного висновку МОЗ України, заключення державної карантинної служби, документів, які підтверджують джерело їх придбання.

40. Торгівля продуктами тваринного та рослинного походження дозволяється лише після проведення експертизи в лабораторії ветсанекспертизи на ринку і надання відповідного документа з оцінки якості продукції. Лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи несе відповідальність за правильність проведення експертизи, санітарне благополуччя і доброякісність харчових продуктів, а також за дієвий контроль по дотриманню санітарних умов їх продажу.

41. Торгівля в приміщеннях ринку дозволяється відповідно до укладених договорів на оренду цих відокремлених приміщень.

42. Дирекція не має права вимагати від громадян та підприємств пред'явлення документів про належність їм продукції, якою торгують, окрім тропічних фруктів та овочів, що надходять по імпорту.

43. Касовий чек про оплату ринкового збору та документ ветеринарно-санітарної лабораторії з оцінки якості продукції є підставою для зайняття продавцем місця по профілю торгівлі.

44. Для юридичних та фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність, необхідна наявність ліцензій на право торгівлі та сертифікатів відповідності.

45. На ринках забороняється продаж:

- солених і маринованих грибів, консервованих продуктів домашнього приготування, м'ясних і рибних кулінарних виробів і напівфабрикатів, м'яса диких пернатих птахів і тварин, кондитерських виробів домашнього приготування;

- хліба і хлібобулочних виробів, алкогольних та тютюнових виробів домашнього приготування;

- зернових і круп'яних продуктів, забруднених насінням шкідливих бур'янів.

46. Продавцям забороняється використовувати власний санітарний одяг в м'ясних та молочних павільйонах, ваговимірювальні прилади та торговий інвентар.

47. Торгівля на ринку проводиться із додержанням ветеринарно-санітарних правил для ринку.

48. Дирекція ринку зобов'язана:

- вживати заходи до збільшення привозу на ринок продукції, систематично організовувати ярмарки з широким залученням до них виробників сільськогосподарської продукції, підприємств торгівлі та громадського харчування;

- розвивати зустрічну торгівлю продовольчими та непродовольчими товарами побутового та господарського призначення та іншими товарами як з підприємствами власного підпорядкування, так і на договірній основі;

- забезпечувати продавців на ринку торговими місцями, санітарним одягом, ваговимірювальними приладами та торговельним інвентарем;

- проводити заходи по благоустрою ринку, створенню умов для підвищення рівня культури торгівлі;

- узгоджувати свою роботу з установами санепідслужби, санветлабораторією, карантинною інспекцією та ін.;

- встановити на доступному місті контрольні ваги з інформаційною табличкою.

III. Торгівля на ринках по продажу непродовольчих
товарів

49. Торгівлю на ринках можуть здійснювати громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства, а також підприємства та організації незалежно від форм власності.

50. Громадяни, які здійснюють систематичний продаж товарів на ринках, повинні мати дозвіл на ведення торгівлі.

51. За угоди купівлі-продажу, що укладені на ринку між продавцем і покупцем, господарюючий суб'єкт відповідальності не несе.

52. На ринку дозволяється продавати:

- одяг, взуття, білизну, тканини, предмети культурно-побутового та господарського призначення;

- ювелірні вироби, іграшки, годинники;

- предмети санітарії, гігієни, косметично-парфумерні вироби;

- предмети побутової хімії (при наявності сертифіката);

- газові плити (при наявності документа про придатність до експлуатації, виданого службами газового господарства);

- транспортні засоби, непродовольчі товари, що були у вжитку, книги.

Дозволяється здійснювати зустрічну торгівлю товарами продовольчої групи на ринках по продажу непродовольчих товарів з додержанням вимог, регламентованим Правилами продажу продовольчих товарів. На ринку забороняється продавати:

- вогнепальну, газову, холодну зброю;

- білизну з штампом організації;

- дорогоцінні метали та коштовне каміння;

- шкурки цінних порід без маркування виготовлювача;

- ліки, лікарські рослини;

- паливні матеріали;

- балони з побутовим газом;

- піротехнічні ти вибухові засоби;

- порнографічні видання.

Додаток 4
до рішення Київської міської ради
від 14 липня 1998 р. N 94

Положення
про порядок оплати дій юридичних та фізичних
осіб, що призвели до порушення нормативних актів п
ро
зовнішній благоустрій міста Киє
ва

1. Органи, які уповноважені розглядати питання технічного, санітарного та екологічного стану об'єктів і територій міста, порушення благоустрою та правил виконання робіт, які розробляють і пропонують заходи по усуненню виявлених недоліків:

- Головне управління контролю за благоустроєм міста;

( Пункт 1 додатку 4 в редакції Рішення Київміськради N 95/196 від 17.12.1998 )

- Державне управління екологічної безпеки по місту Києву;

2. Посадові особи органів, які перевіряють стан об'єктів і територій, при виявленні недоліків на підконтрольному об'єкті чи території складають припис на усунення недоліків або протокол і вручають його порушникові.

У разі невиконання припису в зазначений термін, а також неусунення порушення, вказаного в протоколі, на порушника складається другий протокол.

Перелік порушень, за які складаються приписи чи протоколи, визначений Прейскурантом тарифів оплати дій юридичних та фізичних осіб, що призвели до порушення нормативних актів про зовнішній благоустрій міста (додаток 5).

5. Перелік посадових осіб, яким надається право складати Приписи та Протоколи, затверджується керівником організації і набуває чинності після їх підписання керівниками управлінь, передбачених п.1 цього Положення. ( Пункт 5 додатку 4 в редакції Рішення Київміськради N 95/196 від 17.12.1998 )

Приписи та протоколи складаються на юридичних та фізичних осіб, які допустили порушення Правил на території м. Києва.

За погодженням з ГУ МВС України в м. Києві для забезпечення перевірки та складання приписів та протоколів на юридичних та фізичних осіб можуть залучатися працівники органів внутрішніх справ.

Сплата згідно протоколу здійснюється в 15-денний термін після його отримання. У разі несплати в установлений термін органи, зазначені в п.1, направляють до Державної податкової інспекції м. Києва (за місцем реєстрації порушника) подання для беззаперечного стягнення з порушника як заборгованість до бюджету міста на рахунок N 25425700080708 в Київській дирекції Укрсоцбанку, МФО 322012, код 02317471.

Порушник у разі незгоди з протоколом має право звернутися з позовом до суду.

Позов до суду не звільняє юридичну чи фізичну особу від сплати по протоколу.

Додаток 5
до рішення Київської міської ради
від 14 липня 1998 р. N 94

Прейскурант тарифів оплати дій юридичних та фізичних
осіб, що призвели до порушення нормативних актів про
зовнішній благоустрій міста Києва

-----------------------------------------------------------------------------
|Номер| Найменування порушень | Одиниця | Коефіцієнт |
|пун- | | виміру | до розміру |
|кту | | |неоподатковуван-|
| | | |ого мінімуму |
| | | | доходів |
| | | | громадян |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 |
|----+--------------------------------------+-------------------------------|
| 1. |Самовільне (без ордера) виконання | | 50 |
| |земляних або підготовчих робіт з: | 1 об'єкт | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
|1.1. |будівництва нових об'єктів | 1 об'єкт | 30 |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
|1.2. |розширення діючих підприємств | 1 об'єкт | 30 |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
|1.3. |реконструкція об'єктів | 1 об'єкт | 30 |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
|1.4. |реставрація об'єктів | 1 об'єкт | 30 |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
|1.5. |капітального ремонту | 1 об'єкт | 30 |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
|1.6. |переобладнання об'єктів | 1 об'єкт | 15 |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
|1.7. |поточного ремонту | 1 об'єкт | 15 |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
|1.8. |ремонту аварійних елементів будинків | 1 об'єкт | 15 |
| |або споруд | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
|1.9. |знесення будівель або споруд | 1 об'єкт | 20 |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
|1.10.|ліквідації аварій на інженерних | 1 об'єкт | 6 |
| |мережах | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 2. |Несвоєчасне закриття або подовження |1 календарний| 0,5 |
| |ордера, виданого Головним управлінням | день | |
| |контролю за благоустроєм міста |прострочення | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 3. |Самовільне розміщення або розміщення | 1 місце | 8 |
| |в невідведених для цього місцях | | |
| |побутових вагончиків, контейнерів, | | |
| |ємкостей, інвентаря, механізмів, | | |
| |пристроїв, транспортних засобів та їх | | |
| |елементів, будівельних матеріалів і | | |
| |конструкцій | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 4. |Порушення технічного стану | 1 випадок | 29 |
| |інженерно-комунікаційних проводів та | | |
| |провідників | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 5. |Невиконання робіт по ордеру |1 календарний| 0,5 |
| | | день | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 6. |Несвоєчасне вивезення матеріалів, | 1 об'єкт | 18 |
| |будівельних відходів та сміття від | | |
| |розбирання будівель та споруд | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 7. |Залишення без нагляду об'єкту | 1 об'єкт | 18 |
| |незавершеного будівництва, | | |
| |реконструкції, ремонту | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 8. |Несвоєчасне виконання робіт по | 1 випадок | 12 |
| |відновленню благоустрою після | | |
| |розриття | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 9. |Викидання через прорізи будівель, без | 1 об'єкт | 6 |
| |обладнаних пристроїв, сміття тощо | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 10. |Проведення ремонтних робіт на фасадах | 1 об'єкт | 12 |
| |будинків без застосування захисної | | |
| |сітки | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| |Порушення в утриманні об'єктів | | |
| |міської інфраструктури | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 11. |Будівель та споруд внаслідок дії води | 1 об'єкт | 15 |
| |на їх конструкції | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 12. |Несучих конструкцій будівель та | 1 вид | 18 |
| |споруд | конструкцій | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 13. |Окремих конструктивних елементів | 1 елемент | 6 |
| |будинків, споруд та інженерних мереж | | |
| |(даху, водостічних труб, парапетів, | | |
| |дверей, вікон, вітрин, цоколів, | | |
| |східців, поручнів, балконів, еркерів, | | |
| |лоджій, приямків, вимощення ганків, | | |
| |водоприймальних пристроїв, лотків, | | |
| |колодязів та люків, оздоблювання) | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 14. |Залишення без нагляду будівель та | 1 об'єкт | 25 |
| |споруд, які не експлуатуються | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 15. |Платформ, естакад, мостів, | 1 об'єкт | 25 |
| |шляхопроводів, транспортних | | |
| |розв'язок, залізничних переїздів, | | |
| |підземних переходів, підпірних стін, | | |
| |сходів та інших інженерних споруд | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 16. |Рекламоносіїв, засобів інформації і | 1 об'єкт | 6 |
| |художньо-декоративного оформлення | | |
| |(оздоблення), елементів зовнішнього і | | |
| |габаритного освітлення, електроопор, | | |
| |АМФ, таксофонів, майданчиків | | |
| |відпочинку та їх обладнання, | | |
| |басейнів, фонтанів, павільйонів | | |
| |очікування міського пасажирського | | |
| |транспорту, контейнерів урн, написів | | |
| |про належність об'єктів, вивісок, | | |
| |будинкових покажчиків та шляхових | | |
| |знаків, світлофорів, паспортів на | | |
| |об'єкти будівництва та ремонту | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 17. |Огорож (або відсутність їх на | 1 м | 0,5 |
| |будівельних об'єктах), парканів, | | |
| |галерей, перил | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 18. |Покриття тротуарів, доріг, площ та їх | 1 кв.м | 1 |
| |конструктивних елементів, | | |
| |прибудинкових територій | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 19. |Пам'ятників, скульптур, погрудь, | 1 об'єкт | 6 |
| |меморіальних дощок | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 20. |Прибудинкових зелених зон, газонів, | 1 кв.м | 2 |
| |клумб, квітників, скверів, зелених | | |
| |розподілювачів, паркових меблів, | | |
| |стоянок машин на газонах | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| |Порушення в утриманні територій та | | |
| |забезпеченні належного санітарного | | |
| |стану | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 21. |Захаращення та несвоєчасне прибирання | 1 кв.м | 1 |
| |території від побутового, | | |
| |будівельного сміття та відходів | | |
| |виробництва, снігу, криги, піску, | | |
| |скошеної трави, листя, деревини, | | |
| |гілля, винесення транспортними | | |
| |засобами на дорогу грунту, піску чи | | |
| |інших залишків будматеріалів, миття | | |
| |автотранспортних засобів у | | |
| |невідведених місцях | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 22. |Несвоєчасне прибирання | 1 кв.м | 0,5 |
| |дорожнього покриття, залізничних і | | |
| |трамвайних колій (у межах відведених | | |
| |територій), паркових зон та зон | | |
| |відпочинку, пляжів, берегової смуги | | |
| |водоймищ | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 23. |Несвоєчасне очищення або вивезення | 1 місце | 4 |
| |тари та вмісту урн, контейнерів (або | | |
| |їх відсутність), сміттєзбірників, | | |
| |використаних матеріалів, конструкцій | | |
| |та залишеного грунту, піску, розчинів | | |
| |бетону, сумішей, листя, гілля | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 24. |Організація звалищ побутового і | 1 місце | 6 |
| |будівельного сміття, промислових | | |
| |відходів, використаних матеріалів і | | |
| |конструкцій, снігу, піску, розчинів, | | |
| |землі тощо | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 25. |Несвоєчасна ліквідація | до 0,1 га | 29 |
| |несанкціонованих звалищ | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 26. |Захоронення або виливання на землю, в | до 0,01 га | 18 |
| |землю використаних матеріалів, | | |
| |відходів виробництва, побутового і | | |
| |будівельного сміття, розчинів, | | |
| |сумішей, бетону, розчинників та | | |
| |різних екологічно отруйних сполук | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 27. |Накопичення по дорозі розчинів, | 1 випадок | 12 |
| |сумішей, грунту, різних матеріалів, | | |
| |побутового сміття та різних відходів | | |
| |виробництва | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 28. |Спалювання листя, трави, бур'яну, | 1 місце | 15 |
| |деревини, гілля, відходів | | |
| |виробництва, побутового сміття | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 29. |Несвоєчасне усунення порослі з | 1 об'єкт | 3 |
| |будівель, споруд, конструкцій, лунок | | |
| |дерев | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 30. |Несвоєчасне зрізання та вивезення | 1 об'єкт | 3 |
| |сухих гілок, дерев, викорчовування | | |
| |пнів та їх вивезення | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 31. |Несвоєчасне усунення розриттів | 1 об'єкт | 3 |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| |Порушення у розміщенні архітектурних | | |
| |малих форм, рекламоносіїв, елементів | | |
| |зовнішнього благоустрою | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 32. |Самовільне (без ордера) виконання | | |
| |робіт: | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
|32.1.|розриття при встановленні | 1 об'єкт | 29 |
| |павільйонів, кіосків, лотків, | | |
| |гаражів, торговельних майданчиків, | | |
| |рекламоносіїв (конструктивних | | |
| |елементів), навісів тощо | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
|32.2.|встановлення павільйонів, кіосків, | 1 об'єкт | 24 |
| |лотків, трайлерів, гаражів, | | |
| |торговельних майданчиків, | | |
| |рекламоносіїв (конструктивних | | |
| |елементів), навісів тощо | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
|32.3.|розміщення торговельних лотків, | 1 об'єкт | 18 |
| |столиків, мольбертів, візків, | | |
| |автомобілів тощо | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
|32.4.|встановлення торшерів, декоративних | 1 об'єкт | 6 |
| |стінок, огорож, ваз, лав тощо | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| |Порушення у розміщенні об'єктів | | |
| |зовнішньої реклами | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 33. |Самовільне (без ордерів) встановлення | 1 кв.м | 9 |
| |будь-яких стендів, плакатів, панно, | | |
| |екранів, тумб, вивісок, покажчиків, | | |
| |транспарантів, тролів, зонтів, | | |
| |повітряних куль тощо, розміром до 3-х | | |
| |кв.м | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 34. |Порушення вимог Закону "Про мови в | 1 об'єкт | 11 |
| |Українській РСР" ( 8312-11 ) | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 35. |Порушення вимог Указу Президента | 1 об'єкт | 11 |
| |України "Про заходи щодо запобігання | | |
| |недобросовісній рекламі та її | | |
| |припинення" ( 723/94 ) | | |
|-----+--------------------------------------+-------------+----------------|
| 36. |Розклеювання оголошень у | 1 місце | 2 |
| |невідведених для цього місцях | | |
-----------------------------------------------------------------------------
| 37. |Самовільне (без ордера) |1 | 30 |
| |встановлення (монтаж) |об'єкт | |
| |рекламоносіїв | | |
| |(констуктивів) розміром | | |
| |більше 3-х кв. м | | |
-----------------------------------------------------------------------------

Розрахунок тарифів оплати здійснюється за формулою:

Т = А х К,

де Т - тариф оплати за дії, що призвели до порушень;

А - розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян;

К - коефіцієнт, що застосовується до даного виду порушень.

Примітки:

1. Визначені Прейскурантом тарифи оплати за порушення нормативних актів про зовнішній благоустрій коригуються у разі встановлення Верховною Радою України нового розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

2. За порушення нормативних актів про зовнішній благоустрій на головних магістралях міста передбачені цим Прейскурантом розміри плати збільшуються у два рази.

3. При подальшому невиконанні вимог припису в зазначений термін розмір плати збільшується у два рази порівняно з попереднім. ( Додаток 5 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 95/196 від 17.12.1998 )

"Хрещатик", N 1, 28 серпня 1998 р.

^ Наверх
наверх