документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 126/306/50 від 26.03.2001

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
6 квітня 2001 р. за N 316/5507

(Наказ відмінено згідно Наказу Мінпраці та соцполітики
N 178/306/152 від 04.04.20
02)

Про внесення змін і доповнень до Інструкції про порядок
надходження, обліку й витрачання коштів Фонду України
соціального захисту інвалідів

Відповідно до статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" ( 875-12 ), постанови Кабінету Міністрів України від 03.05.95 N 314 "Про організацію робочих місць та працевлаштування інвалідів" та в зв'язку з прийняттям рішення Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва від 30.06.2000 N 17-75/6 "Про необхідність усунення порушень вимог Указу Президента України від 03.02.98 N 79/98 "Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності" Міністерством праці та соціальної політики України, Міністерством фінансів України, Державною податковою адміністрацією України" НАКАЗУЄМО:

1. Внести до Інструкції про порядок надходження, обліку й витрачання коштів Фонду України соціального захисту інвалідів, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Державної податкової адміністрації України від 02.08.1999 N 130/171/398 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.09.1999 за N 592/3885, такі зміни та доповнення:

1.1 У розділі 3:

пункті 3.2 - в абзаці першому слова "державні адміністрації" замінити словами "ради";

пункт 3.3 - викласти в такій редакції:

"3.3. Підприємства, яким місцевими радами визначені нормативи робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, подають у відділення Фонду за своїм місцезнаходженням довідку про юридичну особу (додаток 1) та "Звіт про зайнятість інвалідів" відповідно до форми N 10-1 (річна), затвердженої наказом Держкомстату України від 26.10.98 N 360, не пізніше 15 січня року, який наступає за звітним";

у пункті 3.4 - слова "присвоюється реєстраційний номер і" вилучити.

1.2. У розділі 5:

пункт 5.3 - викласти в такій редакції: "5.3. Цільові надходження від підприємств (об'єднань), установ, організацій за невиконання нормативів робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, використовуються для фінансування Фондом заходів щодо соціально-трудової і професійної реабілітації інвалідів та надання з Фонду позик на створення додаткових робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, відповідно до статутної діяльності підприємств, та повернення цих позик на рахунки Фонду, який є складовою частиною державного бюджету.

Ці кошти надаються підприємствам, організаціям і установам при зверненні їх до відділень Фонду на договірних умовах у межах коштів, виділених на створення додаткових робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів в поточному році.

Робоче місце інваліда - це окреме робоче місце або ділянка виробничої площі на підприємстві (об'єднанні), в установі та організації незалежно від форм власності та господарювання, де створено необхідні умови для праці інваліда.

Робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією за участю представників МСЄК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда. Термін існування робочого місця визначається у договорі про надання позики на створення додаткових робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Позика надається підприємствам згідно з договором сторін (додаток 3) шляхом перерахування коштів на поточний рахунок одержувача при наявності гарантійного листа (додаток 4) або договору застави відповідно до Закону України "Про заставу" ( 2654-12 ), що гарантують погашення позики в разі неспроможності одержувача повернути її, та кошторису витрат на створення обумовленої в договорі кількості робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів.

Позика надається підприємствам, відповідно до статті 374 Цивільного кодексу Української РСР ( 1540-06 ) і підлягає обов'язковому поверненню.

Терміни використання позик у кожному конкретному випадку визначаються техніко-економічним обгрунтуванням створення додаткових робочих місць та можливості їх повернення.

Використання одержаних коштів не за призначенням є підставою для стягнення їх, згідно з умовами договору у відповідності до чинного законодавства.

Про використані кошти підприємство звітує перед відділенням Фонду, вказуючи кількість і вартість створення робочих місць для інвалідів.

Позика в разі порушення терміну її повернення стягується з підприємств у відповідності до чинного законодавства.

У разі неможливості повернення коштів позики Фонд набуває права звернення стягнення на предмет застави в установленому законом порядку. Кошти, одержанні Фондом від реалізації предмета застави, перераховуються на рахунок Державного бюджету.

Фонд фінансує на безповоротній основі також витрати на професійне навчання непрацюючих інвалідів 1-ї та 2-ї груп, у тому числі за направленням державної служби зайнятості.

Крім того, за рахунок цих коштів може надаватись безповоротна фінансова допомога на здійснення заходів щодо соціально-трудової та професійної реабілітації інвалідів за переліком (додаток 5).

Відділеннями Фонду подаються до відповідних управлінь Держказначейства розписи видатків поточного фінансування для здійснення державними казначейськими органами необхідних платежів (надання підприємствам цільових позик, фінансової допомоги, оплати рахунків). Розписи видатків за підписами виконавчого директора Фонду та головного бухгалтера (або осіб, на яких покладені їхні обов'язки) скріплюються гербовою печаткою Фонду. Договори про надання позик за підписом керуючих та головних бухгалтерів відділень Фонду (або осіб, на яких покладені їхні обов'язки) скріплюються гербовою печаткою відділень Фонду".

1.3. У розділі 6:

пункти 6.2, 6.3, 6.4, 6.5 вилучити, у зв'язку з цим пункти 6.6 та 6.7 відповідно вважати пунктами 6.2 та 6.3; пункт 6.2 - після слів "підприємствами" доповнити словами "об'єднаннями, установами й організаціями";

слова "мають право" замінити словами "зобов'язані"; слова "разом з нарахованою пенею" вилучити; пункт 6.3 - викласти в такій редакції: "6.3. У разі ухилення підприємств (об'єднань), установ, організацій від виконання вимог цієї Інструкції відділення Фонду направляють матеріали, що підтверджують факти порушення, до арбітражного суду".

1.4 Розділ 7 викласти в такій редакції:

"7.1. Контроль за правильним витрачанням коштів Фонду, а також своєчасним і повним надходженням до Державного бюджету коштів від підприємств (об'єднань), установ і організацій, які не забезпечують установлених нормативів робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, здійснюють відділення Фонду, відповідно до чинного законодавства.

7.2. Відділення Фонду здійснюють облік підприємств, яким місцевими радами встановлені нормативи робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів.

7.3. Відділення Фонду подають до відповідних органів Державної податкової служби України розрахунки розміру платежів до Фонду конкретних підприємств, які своєчасно не розрахувались із Фондом за платежами, що обліковуються в доходній частині Державного бюджету України.

7.4. Органи Державної податкової служби України при здійсненні документальних перевірок забезпечують перевірку підприємств стосовно сплати ними платежів до Фонду та приймають рішення про стягнення додатково нарахованих сум у разі несплати їх у встановлений термін".

1.5. Додаток 3 вилучити, додатки 4, 5, 6 вважати додатками 3, 4, 5.

2. Виконавчій дирекції Фонду України соціального захисту інвалідів у п'ятиденний термін після підписання наказу забезпечити його подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Заступник Міністра праці та
соціальної політики України,
Голова правління Фонду України соціального захисту інвалідів С.Вегера

Заступник Міністра фінансів України В.Матвійчук

Голова Державної податкової адміністрації України М.Азаров

Погоджено:

Перший заступник Голови
Державного комітету України
з питань регуляторної політики та підприємництва В.Загородній

Заступник Голови Національного банку України Я.Солтис

^ Наверх
наверх