Документ втратив чиннiсть!
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 26 червня 1996 р. N 678
Київ
( Постанову відмінено згідно Постанови
Кабінету Міністрів України
N 1482 від 21.09.98 )
Про порядок передачі державного майна
З метою удосконалення порядку передачі державного майна Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Положення про порядок передачі державного майна, що додається.
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Ради Міністрів УРСР від 28 квітня 1980 р. N 285 "Про порядок передачі підприємств, об'єднань, організацій, установ, будинків і споруд" (ЗП УРСР, 1980р., N 5, ст.43).
Прем'єр-міністр України П.ЛАЗАРЕНКО
Міністр Кабінету Міністрів України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 червня 1996 року N 678
Положення
про порядок передачі державного майна
1. Це Положення визначає порядок передачі державного майна із загальнодержавної власності у власність Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, районів, районів у містах Києві та Севастополі, міст, селищ, сіл (далі - адміністративно-територіальні одиниці) та навпаки, із власності одних адміністративно-територіальних одиниць, із сфери управління міністерств, відомств, інших центральних органів державної виконавчої влади, об'єднань підприємств, яким делеговано функції з управління майном підприємств і організацій, заснованих на загальнодержавній власності (далі - центральні органи державної виконавчої влади) до сфери управління інших центральних органів державної виконавчої влади та в інших випадках.
Дія Положення не поширюється на об'єкти житлового фонду, соціально-культурного та побутового призначення, які належать підприємствам, заснованим на загальнодержавній власності, що передаються в порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 6 листопада 1995 р. N 891, та на об'єкти капітального будівництва, які передаються в експлуатацію після завершення їх будівництва.
2. Предметом передачі згідно з цим Положенням можуть бути:
а) цілісні майнові комплекси підприємств, установ, організацій або їх структурних підрозділів (далі - підприємства);
б) об'єкти незавершеного будівництва;
в) окремі інвентарні об'єкти, що належать підприємствам (будівлі, споруди, машини, устаткування, інші облікові одиниці основних засобів).
3. Передача майна провадиться:
а) із загальнодержавної власності у власність адміністративно-територіальних одиниць та навпаки - на підставі рішень Кабінету Міністрів України;
б) із власності одних адміністративно-територіальних одиниць у власність інших адміністративно-територіальних одиниць - на підставі рішень органів, уповноважених розпоряджатися майном відповідних адміністративно-територіальних одиниць;
в) із сфери управління одних центральних органів державної виконавчої влади до сфери управління інших центральних органів державної виконавчої влади:
підприємств, у тому числі незавершених будівництвом, - на підставі рішень Кабінету Міністрів України;
іншого майна, зазначеного у підпунктах "б" і "в" пункту 2 цього Положення, - на підставі рішень цих органів за погодженням з Мінекономіки та Мінфіном;
г) самоврядних організацій (Національна академія наук, інші аналогічні організації), яким передано в користування державне майно, до сфери управління центральних органів державної виконавчої влади - на підставі рішень самоврядної організації та Кабінету Міністрів України, якщо інше не випливає із законодавчих актів та актів Президента України, якими встановлено спеціальний режим використання цього майна;
д) від одних підприємств іншим підприємствам, що належать до сфери управління одних і тих же центральних органів державної виконавчої влади, на підставі рішень цих органів.
4. Передача майна повинна бути погоджена з: відповідними центральними органами державної виконавчої влади, органами, уповноваженими розпоряджатися майном адміністративно-територіальних одиниць, - у разі передачі майна у випадках, передбачених у підпункті "а" та абзаці другому підпункту "в" пункту 3 цього Положення;
орендодавцями майна - у разі передачі орендованого державного майна;
комісіями з проведення приватизації об'єктів незавершеного будівництва у разі передачі об'єктів незавершеного будівництва, з поданням комісіям техніко-економічного обгрунтування стосовно завершення будівництва;
органами приватизації - у разі передачі майна підприємств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію;
підприємствами - у разі передачі закріпленого за ними майна;
трудовими колективами підприємств - у разі передачі об'єктів житлового фонду, соціально-культурного та побутового призначення, споруджених за рахунок коштів підприємств.
5. У разі якщо для передачі майна необхідно прийняття рішення Кабінету Міністрів України узгоджені ініціаторами такої передачі (органами державної виконавчої влади, об'єднаннями підприємств, яким делеговано функції з управління майном підприємств і організацій, заснованих на загальнодержавній власності, органами Автономної Республіки Крим та місцевого самоврядування, уповноваженими розпоряджатися майном, що перебуває у власності Автономної Респлубліки Крим та комунальній власності, самоврядними організаціями) пропозиції подаються до Мінекономіки.
У пропозиціях зазначається: у разі передачі підприємства - його найменування (назва та вид), місцезнаходження, найменування органу, що здійснює функції з управління майном підприємства, стан приватизації (корпоратизації) підприємства, у разі прийняття рішення про його приватизацію (корпоратизацію), на поточний момент;
у разі передачі закріпленого за підприємством майна - назва майна, його місцезнаходження (для будівельі споруд), найменування підприємства, його місцезнаходження, найменування органу, що здійснює функції з управління майном підприємства.
До пропозицій щодо передачі майна у власність (із власності) районів, районів у містах Києві та Севастополі, міст, селищ, сіл, додаються висновки відповідної обласної, міської у містах Києві та Севастополі державної адміністрації стосовно доцільності такої передачі.
Мінекономіки на підставі внесених із дотриманням вимог цього Положення пропозицій готує і подає за погодженням з Мінфіном та Фондом державного майна проекти відповідних рішень Кабінету Міністрів України.
6. Передача підприємств провадиться разом з усіма їх активами і пасивами, лімітами, фондами, планами фінансово-господарської діяльності тощо, а об'єктів незавершеного будівництва - також з проектно-кошторисною документацією і оформляється актом приймання-передачі, який підписується уповноваженими особами сторін.
Органи, до сфери управління яких передано майно, в двотижневий термін з дня підписання акта приймання-передачі зобов'язані повідомити про таку передачу органи державної статистики, податкові та фінансові органи, а стосовно об'єктів, передача яких провадилася на підставі рішень Кабінету Міністрів України, - також Мінекономіки.