документiв в базi
550558
Подiлитися 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

Про порядок висвітлення роботи
сьомої сесії Верховної Ради України
третього скликання

З метою задоволення потреб суспільства в об'єктивній та оперативній інформації про діяльність Верховної Ради України Верховна Рада України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Кабінету Міністрів України, Державному комітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України відповідно до вимог Конституції України ( 254к/96-ВР ), Закону України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації" ( 539/97-ВР ) забезпечити висвітлення роботи сьомої сесії Верховної Ради України третього скликання, своєчасне фінансування підготовки та виходу в ефір прямих трансляцій пленарних засідань, програм і передач про діяльність Верховної Ради України в порядку та обсягах, визначених цією Постановою.

2. Національній телекомпанії України:

у дні пленарних засідань Верховної Ради України забезпечити на каналі УТ-1 трансляцію в часовому проміжку з 21 до 22 години інформаційної програми "Щоденник Верховної Ради України" тривалістю 10 хвилин з її повторною трансляцією у проміжку з 10 до 11 години наступного дня на каналі УТ-2. Підготовку програми "Щоденник Верховної Ради України" покласти на відповідний структурний підрозділ Апарату Верховної Ради України у порядку, погодженому з фракціями парламенту;

забезпечити на каналі УТ-2 розміщення та показ у прямому ефірі в часовому проміжку з 12 до 14 години щосуботньої 45-хвилинної програми за участю представників депутатських фракцій і груп. Організаційне забезпечення програми покласти на Прес-службу Верховної Ради України (Прес-служба Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України) з погодженням плану-графіка передач з Комітетом Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації.

3. Національній радіокомпанії України:

забезпечити трансляцію пленарних засідань Верховної Ради України на першому каналі Національної радіокомпанії України у таких обсягах:

у дні пленарних засідань Верховної Ради України у вівторок і четвер загальною тривалістю по 120 хвилин прямої трансляції з 10 до 12 години;

у дні пленарних засідань Верховної Ради України у середу і п'ятницю загальною тривалістю по 75 хвилин з 10 до 11 години 15 хвилин;

забезпечити трансляцію в прямому ефірі щотижневих 45-хвилинних тематичних програм та передач за участю представників депутатських фракцій і груп, позафракційних народних депутатів України. Організацію цих програм та передач покласти на Прес-службу Верховної Ради України з погодженням плану-графіка з керівниками депутатських фракцій і груп.

4. За невиконання вимог пунктів 2 і 3 цієї Постанови керівники Національної телекомпанії України та Національної радіокомпанії України несуть особисту відповідальність згідно з законом.

5. Державному комітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України, Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення постійно контролювати дотримання Національною телекомпанією України, Національною радіокомпанією України, іншими телерадіоорганізаціями України чинного законодавства, цієї Постанови.

6. Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації внести на розгляд Верховної Ради України законопроект про зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік" щодо призупинення фінансування Національної телекомпанії України та Національної радіокомпанії України у разі невиконання пунктів 2 - 3 цієї Постанови.

7. Рекомендувати редакції газети Верховної Ради України "Голос України" забезпечити постійне і оперативне висвітлення діяльності Верховної Ради України: її пленарних засідань, роботи комітетів, депутатських фракцій і груп, а також заходів, які проводяться у Верховній Раді України. Широко інформувати громадськість про пріоритетні напрями законотворчого процесу.

8. Інформаційному управлінню Апарату Верховної Ради України забезпечити щоденне оперативне інформування вітчизняних і зарубіжних засобів масової інформації про роботу сьомої сесії Верховної Ради України, поширення матеріалів стосовно питань, які розглядає парламент.

9. Керівникові Апарату Верховної Ради України забезпечити у межах коштів передбачених бюджетом на висвітлення діяльності Верховної Ради України, укладання угод з державними та іншими телерадіоорганізаціями про висвітлення роботи Верховної Ради України.

10. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Голову Верховної Ради України.

Голова Верховної Ради України I.ПЛЮЩ

м. Київ, 8 лютого 2001 року
N 2255-III

^ Наверх