документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


ВИЩИЙ АРБІТРАЖНИЙ СУД УКРАЇНИ

РОЗ'ЯСНЕННЯ
від 09.10.2000, N 02-5/540
м.Київ

Арбітражним судам України

(Роз'яснення втратило чинність на підставі Рекомендацій
Президії Вищого господарського су
ду
N 04-5/212 від 10.02.2004)

Про внесення доповнення до роз'яснення президії Вищого
арбітражного суду України від 25.02.92 N 01-6/244 "Пр
о деякі питання практики застосування Арбітражного
процесуального кодексу України" (у редакції роз'яснення президії Вищого арбітражного суду України
від 18.09.97 N 02-5/289)

У зв'язку з виникненням у судовій практиці питань щодо зупинення провадження у справах за участю податкових органів та з метою забезпечення однакового і правильного застосування статті 79 Арбітражного процесуального кодексу України ( 1798-12 ) президія Вищого арбітражного суду України вважає за потрібне підпункт 3.8 пункту 3 названого роз'яснення викласти у такій редакції:

"Статтею 79 АПК ( 1798-12 ) встановлено вичерпний перелік підстав зупинення провадження у справі. Застосовуючи частину першу цієї статті, слід мати на увазі, що вона містить дві підстави, за яких суд зобов'язаний зупинити провадження у справі. Перша - у разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи органом, що вирішує господарські спори. Друга - до вирішення відповідного питання компетентними органами, зокрема, у разі порушення податковими чи іншими компетентними органами кримінальної справи.

Вирішення цього питання судом проводиться за умови подання однією із сторін у справі мотивованого письмового клопотання з представленням копій документів, які підтверджують наявність порушеної кримінальної справи, де об'єкт злочинного посягання пов'язаний з предметом судового розгляду. У випадку задоволення клопотання чи його відхилення арбітражним судом приймається відповідна мотивована ухвала.

Зупинення провадження у справі з інших підстав, зокрема, надсилання запиту чи справи для одержання роз'яснення з питань застосування законодавства, слід визнати неправомірним, тому ухвала арбітражного суду про зупинення провадження зі справи за таким мотивом підлягає скасуванню у порядку нагляду".

Голова Вищого арбітражного суду України Д.Притика

^ Наверх