документiв в базi
550558
Подiлитися 
  2000-09-272004-10-272011-11-01  

Документ втратив чиннiсть!


МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 524 від 27.09.2000
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
14 листопада 2000 р. за N 822/5043

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства інфраструктури України
N 43 від 24.01.20
13)

Про затвердження Інструкції про звільнення від
виконання вимог міжнародних конвенцій під час
конвенційної сертифікації суден України

На виконання вимог міжнародних конвенцій у галузі торговельного мореплавства, стороною яких є Україна, з метою підвищення рівня безпеки мореплавства та визначення механізму підготовки свідоцтв про вилучення, які видаються класифікаційними товариствами для суден, зареєстрованих в Україні, на підставі статей 3 і 10 Кодексу торговельного мореплавства України (176/95-ВР), НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію про звільнення від виконання вимог міжнародних конвенцій під час конвенційної сертифікації суден України (додається).

2. Державному департаменту морського і річкового транспорту України (Зубков В.О.) в установленому порядку зареєструвати цей наказ у Міністерстві юстиції України.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Севрюкова В.В.

Міністр Л.М.Костюченко

Затверджено
Наказ Міністерства
транспорту України
27.09.2000 N 524

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
14 листопада 2000 р. за N 822/5043

Інструкція
про звільнення від виконання вимог міжнародних
конвенцій під час конвенційної сертифікації
суден України

1. Загальні положення

1.1. Ця інструкція розроблена відповідно до Міжнародної конвенції про охорону людського життя на морі 1974 року, Міжнародної конвенції про вантажну марку 1966 року, Міжнародної конвенції про запобігання забрудненню із суден 1973 року, зміненої Протоколом 1978 року до неї (надалі - міжнародні конвенції), та Кодексу торговельного мореплавства України (176/95-ВР).

1.2. Ця Інструкція встановлює вимоги для судновласника щодо отримання згоди Міністерства транспорту України (надалі - Адміністрація) на одержання дозволу на звільнення від виконання вимог міжнародних конвенцій під час конвенційної сертифікації суден України.

1.3. Дія цієї Інструкції поширюється на судна України, що мають право плавання під Державним прапором України та зареєстровані в Державному судновому реєстрі України (надалі - судно).

1.4. Звільнення судна від виконання вимог міжнародних конвенцій здійснюється класифікаційним товариством, під наглядом якого воно перебуває, відповідно до рішення про надання дозволу на звільнення, прийнятого Міністерством транспорту України. Таке звільнення здійснюється шляхом надання свідоцтва про звільнення (анг.- exemption) згідно з Міжнародною конвенцією про охорону людського життя на морі 1974 року, Міжнародною конвенцією про вантажну марку 1966 року, та виконання відповідної позначки у формах конвенційних свідоцтв згідно з Міжнародною конвенцією про запобігання забрудненню із суден (MARPOL 73/78).

2. Порядок подання судновласником заяв про отримання
дозволу на звільнення від виконання вимог міжнародних
конвенцій під час конвенційної сертифікації суден
України (надалі-дозвіл на звільнення)

2.1. Заява про отримання дозволу на звільнення (додаток 1) подається судновласником до класифікаційного товариства.

2.2. У заяві вказуються:

- назва міжнародної конвенції та номер правила, для звільнення від виконання вимог якого подається заява;

- номер правила міжнародної конвенції, на підставі якого може надаватися дозвіл на звільнення відповідно до норм міжнародних конвенцій;

- умови, на підставі яких надається дозвіл на звільнення.

2.3. До заяви на отримання дозволу на звільнення додаються:

- копія ліцензії на право здійснення міжнародних перевезень пасажирів і вантажів;

- нотаріально завірена копія документа, на підставі якого судновласник експлуатує судно (свідоцтво про право власності, договір оренди);

- копія класифікаційного свідоцтва;

- копії суднових документів, передбачених міжнародними конвенціями;

- технічне обгрунтування щодо можливості одержання дозволу на звільнення.

2.4. Технічне обгрунтування може виконуватися компетентною особою або уповноваженою на те організацією у порядку, передбаченому в Резолюції ІМО А.739(18), і повинно підтверджувати забезпечення безпечної експлуатації судна в передбаченому районі плавання, включаючи також порти заходу.

У технічному обгрунтуванні вказуються:

- перелік відповідних вимог правил міжнародних конвенцій, від виконання яких звільняється судно;

- посилання на положення та правила міжнародних конвенцій, які є підставою для надання дозволу на звільнення;

- умови, на підставі яких надається дозвіл на звільнення;

- заходи, що будуть застосовуватися на судні та в судноплавній компанії для забезпечення безпечної експлуатації судна після одержання дозволу на звільнення;

- район плавання та порти заходу судна.

Технічне обгрунтування може бути одне для однотипних суден одного судновласника.

3. Порядок розгляду заяв щодо отримання рішення про
надання дозволу на звільнення

3.1. Класифікаційне товариство, до якого надійшла заява про отримання дозволу на звільнення, розглядає надіслані заявником матеріали і у двотижневий термін готує висновок класифікаційного товариства. У випадку, коли надіслані матеріали не відповідають вимогам нормативно-технічних актів, класифікаційне товариство у письмовій формі пропонує заявнику виконати вказані ним нормативно-технічні акти (роботи) та повертає надіслані матеріали.

3.2. Висновок класифікаційного товариства про можливість надання дозволу (або відмови) на звільнення вноситься до заяви судновласника.

У ньому також зазначаються:

- коротка характеристика технічного стану судна та його обладнання, зокрема з питань, які зачіпають міжнародні конвенції, від виконання вимог яких судно звільняється;

- пропозиції щодо встановлених додаткових обмежень; район та сезон плавання, гідрометеорологічні обмеження, характерні властивості вантажів, склад екіпажу;

- додаткові конструктивні або організаційні заходи, що дозволять забезпечити належний рівень безпеки судна, людського життя та охорони довкілля.

Класифікаційне товариство в разі непред'явлення йому необхідних документів, невиконання зазначених ним робіт, які потрібні для оформлення висновку, відмовляє судновласнику у видачі документів.

3.3. Судновласник протягом 10 днів з дня отримання висновку подає до Адміністрації заяву щодо отримання дозволу на звільнення від виконання вимог міжнародних конвенцій з висновком класифікаційного товариства, додаючи до неї зазначені в пункті 2.3 цієї Інструкції документи.

3.4. Адміністрація в 10-денний термін з дня надходження документів приймає рішення про можливість надання дозволу на звільнення від виконання вимог міжнародних конвенцій, про що робиться відповідна позначка на заяві судновласника, і направляє документи до класифікаційного товариства. Запис про прийняте рішення робиться на зворотному боці заяви.

4. Порядок надання та обліку свідоцтв про звільнення

4.1. На підставі рішення Адміністрації класифікаційне товариство у двотижневий термін видає Свідоцтво про звільнення відповідно до Міжнародної конвенції про охорону людського життя на морі 1974 року та Міжнародної конвенції про вантажну марку 1966 року або робить відповідну позначку в конвенційних документах (доповнення до Свідоцтва ІОРР) відповідно до міжнародної конвенції про запобігання забрудненню із суден 1973 року, зміненої Протоколом 1978 року до неї. Термін дії Свідоцтва про звільнення визначається для кожного свідоцтва окремо, відповідно до міжнародних конвенцій.

4.2. У місячний термін класифікаційне товариство готує довідку про надання дозволу на звільнення відповідно до вимог міжнародних конвенцій і направляє її в Адміністрацію для подальшого інформування ІМО згідно з чинним законодавством.

4.3. Класифікаційні товариства, які мають Угоду про делегування повноважень на надання послуг з конвенційної сертифікації суден між Адміністрацією та класифікаційним товариством, щодо здійснення конвенційного нагляду за суднами, що плавають під Державним прапором України, у місячний термін надсилають копію заяви судновласника з рішенням Адміністрації (додаток 1) та копії всіх зазначених у заяві документів до національного класифікаційного товариства для реєстрації.

4.4. Усі видані Свідоцтва про звільнення реєструються в спеціальному обліковому журналі, що веде Регістр судноплавства України.

4.5. Облікова справа складається з матеріалів, які стали підставою для видачі та закінчення терміну дії свідоцтва про звільнення. Матеріали облікових справ передаються в загальному порядку на зберігання до фонду діючих документів (формулярів суден).

Генеральний директор Регістру судноплавства України В.О.Платонов

Додаток 1
до підпункту 2.1 Інструкції про
звільнення від виконання вимог
міжнародних конвенцій під час
конвенційної сертифікації суден
України

Міністерство транспорту України

Судновласник ________________________________________________
_____________________________________________________________
(назва, адреса, форма власності)
_____________________________________________________________

Заява

Прошу розглянути питання про можливість надання дозволу на звільненнявід виконання вимог ___________________________________

(назва міжнародної конвенції та номер правила)

______________________________________________________________________________________________________________________

на підставі _____________________________________________________________________________________________________________

(номер правила міжнародної конвенції,

_______________________________________________________________________________________________________________________

що дає змогу Адміністрації надавати дозвіл на звільнення)

_______________________________________________________________________________________________________________________

при виконанні умов _____________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

(умови, при яких надається дозвіл на звільнення)

______________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

для судна ______________________________________________________________________________________________________________

(назва, ідентифікаційний номер ІМО, тип, проект та

_______________________________________________________________________________________________________________________

валова місткість судна)

_______________________________________________________________________________________________________________________

яке експлуатується судновласником _________________________________________________________________________________________

(дані фізичної або юридичної особи, яка експлуатує судно від

_______________________________________________________________________________________________________________________

свого імені, зокрема адреса, номери телефонів, факсу, телекса, та

_______________________________________________________________________________________________________________________

адреса електронної пошти тощо)

Дані про призначену судновласником особу, відповідальну за безпеку мореплавства _______________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________

(прізвище, ім'я та по батькові, N телефону, факсу)

      -----------------------------------------------------------------
| |Необхідні документи додаються: |Так/Ні |
-----+--------------------------------------------------+--------|
| 1 |Технічне обгрунтування (виконавець -) | |
|----+--------------------------------------------------+--------|
| 2 |Копія ліцензії на право здійснення міжнародних | |
| |перевезень пасажирів і вантажів | |
|----+--------------------------------------------------+--------|
| 3 |Нотаріально завірені копії документів, на підставі| |
| |яких судновласник експлуатує судно: | |
|----+--------------------------------------------------+--------|
|3.1 |Копія свідоцтва про право власності на судно | |
|----+--------------------------------------------------+--------|
|3.2 |Копія договору оренди | |
|----+--------------------------------------------------+--------|
| 4 |Копія класифікаційного свідоцтва | |
|----+--------------------------------------------------+--------|
| 5 |Копії суднових документів, передбачених | |
| |міжнародними конвенціями | |
|----+--------------------------------------------------+--------|
| 6 | | |
------------------------------------------------------------------

Підпис судновласника ____________________________________________

"___" ______________ 20__ р.

^ Наверх
наверх