Документ втратив чиннiсть!
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
УПРАВЛІННЯ ВАЛЮТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
ЛИСТ
від 31.10.95, N 19011/1684-5208
м.Київ
Обласним та по м.Києву управлінням
Національного банку України
Комерційним банкам
Асоціації комерційних банків
ОПЕРУ НБУ
Центру міждержавних розрахунків
Центральній розрахунковій палаті
(Лист втратив актуальність на підставі Листа
Національного банку України
N 40-0006/16290 від 22.03.2018)
Інформація щодо доларів США
Відповідно до інформації, наданої посольством Сполучених Штатів Америки, на початку 1996 року Федеральна система резерву Сполучених Штатів планує розпочати випуск нових серій доларових купюр номінальною вартістю 100 доларів, які міститимуть додаткові ознаки захисту та матимуть новий дизайн. Уряд Сполучених Штатів вважатиме дійсними існуючі купюри протягом всього часу їх перебування в обігу, зберігаючи їх номінальну вартість.
Існуючі 100-доларові банкноти будуть повертатися до Федерального резерву через звичайні канали розповсюдження, де такі купюри будуть скасовані та нові будуть введені в обіг. Тому буде запропонований великий проміжок часу, протягом якого купюри обох видів будуть співіснувати в обігу.
З інтервалом від шести до дванадцяти місяців від першого випуску будуть випущені нові банкноти меншої деномінації в порядку спадання їх номінальної вартості. Отже нові 50-доларові купюри будуть введені в обіг на початку 1997 року.
Хоч зміни дизайну будуть легко видимі, нові купюри збережуть свій традиційний вигляд. Колір та розмір купюр залишиться без змін. На купюрах будуть зображені портрети тих самих державних діячів, зворотня частина купюр матиме зображення тих самих історичних об'єктів. Крім того, будуть збережені існуючі знаки захисту, включаючи захисну металічну стрічку, червоні та голубі волокна на папері, інталію, яка придає відчуття випуклого принту, та мікропринт. Нові відмінні риси включатимуть збільшення портрету, водяний знак та додавання відтінкових чорнил до малої секції банкноти.
Керуючись інформацією, яка надходить до Національного банку України, вважаємо за необхідне нагадати, що банківські білети доларів США всіх років емісії, починаючи з 1928 року, є законним засобом платежу і повинні без перешкоди купуватися і продаватися всіма уповноваженими банками та їх агентами, що здійснюють обмінні операції, в обов'язковому порядку.
Не можуть служити підставою для відмови в купівлі (прийнятті) незначні дефекти банкнот внаслідок природного зносу: забруднення, надрив та потертість, а також невеликі плями і надписи, які не змінюють основних признаків платоспроможності. Грошові білети, що не підлягають купівлі і прийому у зв'язку з пошкодженнями, за згодою власника можуть бути прийняті на інкасо уповноваженим банком. Встановлення різних курсів купівлі-продажу іноземної валюти в залежності від року емісії буде розцінюватись як порушення встановлених правил роботи пунктів обміну іноземної валюти.
Заступник Голови Правління О.I.Кірєєв