Документ втратив чиннiсть!
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ЕМІСІЙНО-КРЕДИТНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ
ЛИСТ
N 26013/1520-5700 від 27.11.95
м.Київ
( Лист відмінено згідно Листа Нацбанку
N 14-011/66-257 від 14.01.97 )
Кримському республіканському
та регіональним управлінням
Національного банку України
Операційному управлінню
Національного банку України
Комерційним банкам
Асоціації комерційних банків
Щодо порядку формування обов'язкових резервів
комерційними банками
Національний банк України, враховуючи наявну ситуацію на грошово-кредитному ринку, з метою відповідного збалансування обсягів грошової маси і реального валового продукту, а також для забезпечення необхідної ліквідності комерційних банків доводить до Вашого відома та керівництва в роботі про прийняте Правлінням Національного банку України рішення від 17.11.95 р. N 286, щодо порядку формування обов'язкових резервів комерційними банками.
1. Починаючи з першої декади грудня 1995 року, коригування суми обов'язкових резервів на суми активів комерційних банків, розміщених в державні цінні папери, облігації внутрішньої місцевої позики та прямі кредити Уряду, проводяться лише по комерційних банках, які не мають заборгованості за кредитами перед Національним банком.
При цьому сума обов'язкових резервів, яка має бути на коррахунку комерційного банку після коригування, повинна становити:
- в 1 декаді грудня 1995 року не менше 70 %
- в 2 декаді - " - не менше 85 %
- в 3 декаді - " - 100 %
З першого січня 1996 року відміняється коригування суми обов'язкових резервів на суми активів, розміщених у державні цінні папери, облігації внутрішньої місцевої позики, прямі кредити Уряду, а також залишків готівки в касах у межах встановлених лімітів.
Враховуючи, що кошти в касах банків у межах встановлених лімітів з 1 січня 1996 року не будуть зараховуватись у розмір обов'язкових резервів, Промінвестбанку, банку "Україна" і Укрсоцбанку необхідно привести у відповідність свої активи та пасиви.
2. Норма резервування коштів, які рахуються на валютних депозитних рахунках, встановлюється:
з 1 декади грудня 1995 року - 3 %
з 2 декади грудня -"- - 4 %
з 3 декади грудня -"- - 5 %
Починаючи з 1 січня 1996 року норма обов'язкових резервів на залишки валютних депозитних коштів встановлюється на загальних умовах - 15 відсотків.
3. З метою стимулювання комерційних банків щодо подальшого направлення ними самостійно мобілізованих кредитних ресурсів на інвестиційні цілі строком понад один рік з відображенням заборгованості на балансовому рахунку N 788 залишається коригування розміру обов'язкових резервів банків на суму наданих ними вказаних кредитів.
4. Звертаємо увагу керівників комерційних банків, що Національний банк України не прийматиме до розгляду клопотання банків про надання ім пільг щодо коригування обов'язкових резервів.
Регіональним управлінням Національного банку України встановити жорсткий контроль за дотриманням комерційними банками встановлених норм резервування з урахуванням вказівок, викладених в цьому листі.
Перший заступник Голови Правління В.С.Стельмах