документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

Лист
N 12-211/688-3898 від 13.06.2000
м.Київ

(Лист втратив актуальність на підставі Листа
Національного банку України
N 60-0006/14897 від 16.03.2018
р.)

Керівникам самостійних підрозділів
центрального апарату, установ, коледжів,
Кримського республіканського та
обласних управлінь НБУ

Про погашення заборгованості за кредитами, наданими
на будівництво та придбання житла

На виконання пункту 4 постанови Правління Національного банку України від 17.05.2000 N 201 "Про порядок забезпечення житлом працівників Національного банку України, які відповідно до чинного законодавства потребують поліпшення житлових умов" рекомендуємо можливі варіанти погашення залишку суми заборгованості за кредитами, наданими на будівництво та придбання житла.

1. У разі згоди позичальника на разове погашення банком залишку суми заборгованості за довгостроковим кредитом, отриманим згідно з вимогами Положення про довгострокове кредитування працівників Національного банку України на будівництво та придбання житла, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.07.98 N 289, вся сума залишку заборгованості погашається банком та додається до сукупного оподатковуваного доходу позичальника у тому місяці, в якому вона була погашена, і оподатковується відповідно до чинного законодавства. Нарахована сума (прибутковий податок, збір на обов'язкове соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування) вноситься позичальником готівкою в касу банку в день погашення кредиту.

2. У разі неспроможності позичальника сплатити готівкою нараховані податки у випадку разового погашення заборгованості за довгостроковим кредитом, рекомендуємо такий порядок погашення банком залишку суми заборгованості.

До укладеного з позичальником кредитного договору, за погодженням з позичальником, вносяться зміни, якими передбачено:

- погашення банком 100 відсотків залишку суми заборгованості (щомісячно, протягом строку договору);

- відміну сплати відсотків за користування кредитом;

- можливість зміни терміну дії договору (при визначенні прийнятного терміну враховується співвідношення поточних доходів позичальника та залишку суми заборгованості за умови, що утримання із заробітку без урахування податку не повинні перевищувати 50 відсотків).

Погашені Національним банком суми додаються до сукупного оподатковуваного доходу позичальника у тому місяці, в якому вони були погашені, і оподатковуються відповідно до чинного законодавства.

Інформація про витрати, пов'язані з погашенням залишку суми заборгованості за кредитами, наданими на будівництво та придбання житла та зміни до кошторису на 2000 рік надається Фінансовому департаменту.

Заступник Голови П.М.Сенищ

^ Наверх