НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ЛИСТ
N 22001/135 від 06.06.93
м.Київ
Про безакцептне списання платіжних вимог за
продукцію і послуги комунальних енергетичних
і водопровідно-каналізаційних підприємств
Президент України видав Указ від 25.06.93 р. N 235/93 "Про заходи щодо поліпшення розрахунків за продукцію і послуги комунальних енергетичних і водопровідно-каналізаційних підприємств", текст якого доводимо до відома:
"Враховуючи безперервний цикл виробництва, транспортування і реалізації продукції та послуг комунальних енергетичних і водопровідно-каналізаційних підприємств, постановляю:
Встановити, що розрахунки із споживачами, крім житлово-комунальних, бюджетних організацій і населення, за електричну і теплову енергію, послуги водопостачання і водовідведення провадяться на основі показників вимірювальних приладів та діючих тарифів без акцепту платника".
Національний банк України зобов'язує установи банків взяти Указ до виконання і в практичній діяльності керуватися таким:
1. Банки приймають від постачальників електричної і теплової енергії, організацій водопостачання і водовідведення платіжні вимоги на оплату споживачами, крім житлово-комунальних, бюджетних організацій і населення, за електричну і теплову енергію, послуги водопостачання і водовідведення. В платіжних вимогах в розділі "підстава для оплати" повинні вказуватись дані про розрахунковий період, кількість поставленої електричної і теплової енергії, послуг водопостачання і водовідведення на основі показників вимірювальних приладів та діючих тарифів.
2. При відсутності коштів платіжні вимоги враховуються на окремому позабалансовому рахунку 9929 і оплата їх повинна здійснюватись банками при надходженні коштів на рахунки платників у примусовому порядку за календарною черговістю надходження всіх платіжних вимог, які враховані на позабалансовому рахунку.
3. Згідно з Постановою Президії Верховної Ради України від 21.08.92 р. N 2578-12 "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" і листа Національного банку України N 23002/24 від 11.09.92 р. "Про порядок сплати пені за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" залишається обов'язкова сплата платником, незалежно від форм власності, пені в розмірі 0,5 процента від суми простроченого платежу на користь одержувача коштів за кожний день прострочки, якщо більший розмір пені не обумовлений угодою сторін.
4. Відповідальність за достовірність таких платіжних вимог покладається на одержувача коштів.
Перший заступник Голови Правління НБУ В.С.Стельмах