документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

РОЗ'ЯСНЕННЯ
N 13-134/2620-5037 від 25.07.2000
м.Київ

(Роз'яснення втратило актуальність на підставі Листа
Національного банку України
N 40-0006/16290 від 22.03.20
18)

Роз'яснення до пункту 3.1 Правил здійснення операцій
на міжбанківському валютному ринку України (у частині
здійснення операцій купівлі та продажу іноземної
валюти в пунктах обміну валюти та касах банків)

У зв'язку із численними запитами уповноважених банків стосовно процедури встановлення курсів купівлі та продажу готівкової іноземної валюти в пунктах обміну уповноважених банків (філій) та фінансово-кредитних установ (далі установ), а також агентів уповноважених банків повідомляємо.

Курси купівлі та продажу іноземних валют у пунктах обміну, включаючи і пункти обміну агентів уповноважених банків, установлюються уповноваженим банком (установою) щоденно до початку робочого дня наказом (розпорядженням) по банку (установі). Наказ (розпорядження) про встановлені курси купівлі та продажу готівкової іноземної валюти має бути підписаний керівником відповідного підрозділу банку (установи) та завірений печаткою банку (установи).*

* Повноваження керівнику відповідного підрозділу банку (установи) мають бути надані у встановленому порядку згідно з наказом по банку (установі).

У наказі (розпорядженні) про встановлення курсів купівлі та продажу іноземної валюти в пунктах обміну мають бути зазначені: дата, час, з якого діють установлені курси, значення курсів купівлі та продажу іноземної валюти, адреса пункту обміну валюти, його реєстраційний номер, наданий відповідним територіальним управлінням Національного банку України, а також назва агента уповноваженого банку (якщо пункт обміну валют працює на підставі агентської угоди).

У касі уповноваженого банку(установи) та у пунктах обміну іноземної валюти, які розташовані за різними адресами, у тому числі агентів уповноважених банків, можуть бути встановлені різні значення курсів купівлі (продажу) іноземної валюти. У пункті обміну валюти, у якому працюють одночасно декілька касових працівників, не може встановлюватися декілька значень курсів купівлі (продажу) іноземної валюти.

Уповноважений банк (установа) протягом операційного дня може змінювати в касі значення курсів купівлі (продажу) готівкової іноземної валюти з обов'язковим оформленням кожного зміненого курсу купівлі (продажу) іноземної валюти відповідним наказом або розпорядженням. При цьому у наказі (розпорядженні) обов'язково зазначається час зміни курсу, а у видаткових і прибуткових касових ордерах відповідно - час здійснення операції.

Уповноважений банк (установа) протягом дня може змінювати встановлений курс купівлі (продажу) іноземної валюти як у власних пунктах обміну, так і у пунктах обміну агентів, що працюють понад 8 годин (у 2-3 зміни), тільки за умови перезміни касових працівників з початком роботи іншого касового працівника на підставі наказу про встановлення (зміну) курсу.

У пунктах обміну в доступному для огляду клієнтами місці має бути розміщена копія наказу (розпорядження) по уповноваженому банку (установі) про встановлення курсів купівлі та продажу іноземних валют.

Керівники уповноважених банків (установ) несуть персональну відповідальність за дотримання як власними пунктами обміну, так і пунктам обміну агентів установлених курсів купівлі та продажу іноземної валюти.

Голова В.Стельмах

^ Наверх