Документ втратив чиннiсть!
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАНДАРТИЗАЦІЇ,
МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 17.05.2000 N 314
м.Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
5 липня 2000 р. за N 394/4615
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
N 972 від 14.06.2016)
Про затвердження Інструкції про порядок здійснення
державного метрологічного нагляду за кількістю
фасованого товару в упаковках (ПМУ 17 - 2000)
З метою реалізації положень статей 15, 17, 23 і 24 Закону України від 11.02.98 N 113/98-ВР "Про метрологію та метрологічну діяльність" і подальшого вдосконалення організації та порядку проведення державного метрологічного нагляду за кількістю фасованого товару в упаковках НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок здійснення державного метрологічного нагляду за кількістю фасованого товару в упаковках (ПМУ 17 2000), що додається.
2. Начальнику управління метрології, єдиного часу та еталонних частот Салганику Б.Ш. забезпечити подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України наказу "Про затвердження Інструкції про порядок здійснення державного метрологічного нагляду за кількістю фасованого товару в упаковках (ПМУ 17 - 2000)" згідно з чинним законодавством.
3. Директорам територіальних органів Держстандарту України забезпечити впровадження та безумовне виконання зазначеної Інструкції.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника голови Держстандарту України Сидоренка Г.С.
Голова Держстандарту України П.Кабан
Затверджено
Наказ Держстандарту України
17 травня 2000 р. N 314
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
5 липня 2000 р. за N 394/4615
Інструкція
про порядок здійснення державного метрологічного
нагляду за кількістю фасованого товару в упаковках
(ПМУ 17 - 2000)
1. Галузь використання
Інструкція про порядок здійснення державного метрологічного нагляду за кількістю фасованого товару в упаковках (далі - Інструкція) реалізує положення статей 15, 17, 23 і 24 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" ( 113/98-ВР ) (далі - Закон).
Ця Інструкція встановлює основні положення, організацію, порядок проведення і розгляду результатів державного метрологічного нагляду за кількістю фасованого товару в готових упаковках будь-якого виду (далі упаковки) під час їх фасування та продажу.
Дія цієї Інструкції поширюється на Державний комітет стандартизації, метрології та сертифікації України (далі - Держстандарт) та його територіальні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства (їх об'єднання), установи й організації незалежно від форм власності та виду діяльності, фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та іноземних виробників (експортерів), які здійснюють фасування, продаж фасованих товарів в упаковках або їх увезення в Україну (далі - суб'єкти підприємницької діяльності).
Ця Інструкція не поширюється на ті міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, на які поширюється дія постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про особливості метрологічної діяльності у сфері оборони" від 17 серпня 1998 р. N 1306.
2. Терміни та їх визначення
У цій Інструкції застосовуються такі терміни:
упаковка - технічний засіб чи комплекс засобів з розміщеним у ньому товаром, який забезпечує захист товару від пошкоджень та втрат у процесі його обігу, а довкілля - від забруднень.
Примітка. Під процесом обігу розуміють транспортування, зберігання та продаж товару;
тара - основний елемент упаковки, що є виробом для розміщення товару;
споживча тара - тара, що надходить до споживача з товаром і не призначена для транспортування товару;
фасовані товари в упаковках (споживчій тарі) - товари в упаковках (споживчій тарі), за винятком обгорток та інших матеріалів, що запаковані разом з товаром;
фасування - розміщення товару в споживчу тару або пакувальний матеріал з попереднім або одночасним дозуванням товару;
номінальна кількість товару - кількість товару, зазначена на ярлику чи на споживчій тарі або в нормативному документі, позначення якого нанесене на ярлик;
ярлик - виріб заданих форми, розмірів та матеріалу, призначений для нанесення маркування та прикріплений безпосередньо до упаковки чи продукції або вкладений в упаковку, або нанесений безпосередньо на споживчій тарі;
суб'єкти підприємницької діяльності - підприємства (їх об'єднання), установи і організації незалежно від форм власності, фізичні особи суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі іноземні виробники (експортери), що здійснюють фасування, продаж фасованих товарів в упаковках або їх увезення в Україну;
фасувальна практика суб'єкта підприємницької діяльності - фактичний стан дотримання встановлених норм та правил фасування, який характеризує забезпечення стабільності їх дотримання суб'єктом підприємницької діяльності під час фасування товару (наявність працівника, відповідального за контроль кількості товару в упаковках, ведення позмінної документації для реєстрації результатів контролю, метрологічне забезпечення фасування, наявність та відповідність нормативних документів тощо);
партія фасованого товару в упаковках (далі - партія) - певна кількість упаковок, які містять ту саму номінальну кількість товару в упаковці, мають той самий спосіб фасування, той самий вид споживчої тари, фасовані в одному і тому самому місці за певний проміжок часу.
Примітка. Певну кількість упаковок з фасованим товаром не вважають за партію, якщо на ярликові або на споживчій тарі кожної упаковки зазначена фактична кількість товару (наприклад, упаковки з рибою, м'ясом, овочами тощо).
3. Основні положення
3.1. Об'єктом державного метрологічного нагляду за кількістю фасованого товару в упаковках згідно із статтею 15 Закону ( 113/98-ВР ) є кількість фасованого товару в упаковках.
3.2. Державному метрологічному нагляду за кількістю фасованого товару в упаковках підлягають готові упаковки будь-якого виду під час фасування і продажу товару, якщо вміст цих упаковок не може бути змінений без їх розкривання чи деформування, а кількість товару подана через масу, об'єм чи іншу фізичну величину.
3.3. Державний метрологічний нагляд за кількістю фасованого товару в упаковках здійснюють службові особи Держстандарту та його територіальних органів - державні інспектори з метрологічного нагляду (далі - державні інспектори), атестовані в порядку, установленому Держстандартом.
3.4. Головною метою державного метрологічного нагляду за кількістю фасованих товарів в упаковках є перевірка дотримання суб'єктом підприємницької діяльності положень Закону ( 113/98-ВР ) та нормативних документів на товари, що встановлюють границі допустимих відхилень кількості товару в упаковках.
3.5. У разі потреби державний метрологічний нагляд за кількістю фасованих товарів в упаковках може проводитись за участю правоохоронних органів України та із застосуванням технічних засобів суб'єктів підприємницької діяльності, за домовленістю з їх керівниками.
3.6. Відносини територіальних органів Держстандарту з правоохоронними органами під час здійснення державного метрологічного нагляду (далі - ДМН), установлені статтею 26 Закону ( 113/98-ВР ).
Відносини територіальних органів Держстандарту з іншими установами, організаціями чи підприємствами, що беруть участь у здійсненні ДМН, установлюються згідно з чинним законодавством України.
3.7. Відносини державних інспекторів та суб'єктів підприємницької діяльності під час проведення ДМН здійснюються згідно з чинним законодавством.
3.8. Вартість відібраних зразків упаковок, якщо вони стали не придатними для продажу, зараховують до витрат суб'єкта підприємницької діяльності.
Товар, що був відібраний для перевірки, повертається суб'єкту підприємницької діяльності за актом здавання-приймання після її закінчення. Форма акта здавання-приймання встановлюється керівником територіального органу Держстандарту.
4. Права, обов'язки та відповідальність державних інспекторів
4.1. Права та обов'язки державних інспекторів під час здійснення ДМН визначаються за статтею 24 Закону ( 113/98-ВР ).
4.2. Правовий захист державних інспекторів під час здійснення ДМН визначається за статтею 25 Закону ( 113/98-ВР ).
4.3. Державні інспектори під час здійснення ДМН зобов'язані виконувати вимоги статті 24 Закону ( 113/98-ВР ) та цієї Інструкції.
4.4. Державні інспектори несуть установлену чинним законодавством відповідальність у разі неправомірного використання наданих їм прав, у тому числі за розголошення комерційної таємниці.
5. Організація і порядок здійснення ДМН
5.1. ДМН за кількістю фасованих товарів у готових упаковках (далі перевірки) може бути плановим, за зверненнями громадян (позапланові) та повторним.
5.1.1. Планові перевірки проводяться відповідно до річних та квартальних планів Держстандарту чи його територіальних органів, але не частіше одного разу на рік в одного суб'єкта підприємницької діяльності, з повідомленням його не менше ніж за 10 календарних днів до початку перевірки.
5.1.2. Перевірки за зверненнями громадян проводяться на підставі скарг споживачів фасованих товарів в упаковках, письмових звернень регіональних (місцевих) органів виконавчої влади або контролюючих та правоохоронних органів, а також за окремими завданнями Держстандарту.
Скарга споживача повинна подаватися в письмовому вигляді і містити відомості про його прізвище, ім'я, по батькові та місце проживання.
Перевірки за скаргами споживачів проводяться відповідно до законодавства щодо порядку розгляду пропозицій та заяв громадян.
5.1.3. Повторні перевірки проводяться з метою контролю за усуненням порушень, виявлених під час попередньої перевірки.
5.1.4. Планування перевірок здійснюють територіальні органи. План перевірок складається на квартал поточного року.
5.1.5. Територіальний орган формує перелік суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють фасування товарів у закріпленому за ним регіоні.
Суб'єктів підприємницької діяльності інформують завчасно тільки про планову перевірку. У разі позапланової або повторної перевірки, з метою отримання об'єктивної інформації, суб'єктів підприємницької діяльності завчасно не інформують.
5.2. Порядок підготовки до здійснення перевірок
5.2.1. Перевірки здійснюються на підставі завдання, яке складається за формою, наведеною у додатку 1. У завданні зазначаються підстава та мета перевірки, термін її проведення та учасники перевірки. Завдання підписується головним державним інспектором України (Автономної Республіки Крим, області, міста) з державного нагляду за якістю продукції, додержанням стандартів, норм і правил або його заступником.
5.2.2. У завданні зазначають державного інспектора - відповідального за проведення перевірки (далі - керівник перевірки).
5.2.3. Керівник перевірки виконує такі підготовчі роботи:
визначає перелік товарів у суб'єкта підприємницької діяльності, кількість яких в упаковках підлягає перевірці;
установлює наявність та перевіряє чинність нормативних документів на товари, що встановлюють норми граничнодопустимих відхилень кількості товару в упаковках;
ознайомлюється з матеріалами перевірок, які проводились у суб'єкта підприємницької діяльності раніше;
приймає рішення щодо порядку та методу відбору партії та упаковок для перевірки відповідно до чинних нормативних документів, що встановлюють допустимі відхилення кількості товару в упаковках від номінальної кількості (далі - НД);
вирішує інші організаційні питання, у тому числі з правоохоронними органами України, організаціями чи підприємствами (у разі їхньої участі у перевірці);
установлює, чи має суб'єкт підприємницької діяльності дозвіл на тимчасове відхилення від вимог НД щодо кількості товару в упаковках, який видає Держстандарт у порядку, встановленому Декретом Кабінету Міністрів України "Про державний нагляд за додержанням стандартів, норм і правил та відповідальність про їх порушення" від 08.04.93 N 30-93 (далі - Декрет).
5.3. Порядок проведення перевірок
5.3.1. Розгляд НД
5.3.1.1. Під час перевірки розглядають НД на товар, який фасує суб'єкт підприємницької діяльності, експлуатаційну документацію на фасувальне устаткування та засоби вимірювальної техніки, що застосовуються для контролю кількості товару в упаковках.
За результатами розгляду НД на товар повинно бути встановлено:
наявність НД на товар, що фасується;
наявність та відповідність вибору одиниці фізичної величини для визначення кількості товару вимогам НД, що встановлюють загальні вимоги до фасування конкретного товару;
наявність вимог до нормування номінальної кількості товару, значення границь допустимого відхилення кількості товару в упаковках від номінального значення, показників оцінки відповідності партії упаковок, одержаних за результатами статистичного контролю;
наявність та правильність методів вимірювань, методик виконання вимірювань та правильність вибору засобів вимірювальної техніки, що застосовують для фасування та контролю кількості фасованого товару в упаковках під час фасування;
наявність та правильність нормування умов проведення вимірювань кількості товару в упаковках;
наявність вимог щодо порядку оформлення результатів вимірювань.
Під час розгляду експлуатаційної документації на устаткування, що застосовується для фасування, та на засоби вимірювальної техніки, що застосовуються для контролю кількості товару в упаковках, повинно бути встановлено наявність типів засобів вимірювальної техніки в Державному реєстрі засобів вимірювальної техніки, допущених до застосування в Україні.
Порядок віднесення технічних засобів до засобів вимірювальної техніки, маркування або експлуатаційна документація яких не мають інформації щодо віднесення їх до засобів вимірювальної техніки, установлюють згідно з Порядком встановлення приналежності технічних засобів до засобів вимірювальної техніки (ПМУ 11-99), затвердженим наказом Держстандарту від 12.05.99 за N 217 та зареєстрованим Мін'юстом України 21.07.99 за N 485/3778;
наявність та чинність свідоцтв про повірку або свідоцтв про державну метрологічну атестацію засобів вимірювальної техніки.
Результати розгляду НД та експлуатаційної документації відображають в акті, який складають за результатами перевірки.
5.3.2. Відбір партії та зразків упаковок з партії
5.3.2.1. Відбір партії та зразків упаковок з партії для перевірки під час фасування здійснюють згідно з вимогами НД на товар, кількість якого в упаковках перевіряють.
Партію та зразки упаковок відбирають зі складу або на місці фасування після їх приймання службою технічного контролю (чи відповідальним за контроль працівником суб'єкта підприємницької діяльності).
Якщо в момент прибуття державного інспектора до суб'єкта підприємницької діяльності фасування неможливе з виробничих причин, то партію та зразки упаковок з партії для перевірки відбирають на робочому місці продавця.
У разі наявності в технологічній лінії пристрою для автоматизованого контролю упаковок, який виконує функції технічного контролю, відбір партії упаковок здійснюють з поточної лінії після визнання їх цим пристроєм такими, що відповідають вимогам НД на товар, що фасується. У такому разі відбір упаковок здійснюють після роботи лінії протягом часу, потрібного для виходу фасувальної лінії на робочий режим роботи.
5.3.2.2. Методи відбору упаковок за ГОСТ 18321 (відбір із застосуванням випадкових чисел, багатоступеневий відбір, відбір "наосліп", систематичний відбір) та визначення оцінки відповідності партії упаковок з фасованим товаром, відхилення кількості якого не встановлено НД, наведені в додатку 2, застосовують якщо:
перевірці підлягають товари в упаковках (у тому числі товари іноземного виробництва) під час їх продажу;
перевірці підлягають товари, у НД на які не встановлений порядок відбору партії та зразків упаковок з партії.
5.3.2.3. Відбір партії та зразків упаковок з партії для перевірки здійснюють у присутності суб'єкта підприємницької діяльності або уповноваженого ним представника.
5.3.2.4. Партію та зразки упаковок із партії для перевірки під час продажу відбирають зі складу або на робочому місці продавця.
5.3.2.5. Партію та зразки упаковок з партії для перевірки під час фасування чи продажу відбирають незалежно від суб'єктивних припущень державного інспектора щодо можливих відхилень кількості товару в упаковках.
5.3.2.6. Результати відбору партії та зразків упаковок з партії відображають в акті відбору партії та зразків готових упаковок з партії, складеному за формою, наведеною в додатку 3.
5.3.3. Перевірка відповідності маркування упаковок вимогам НД
5.3.3.1. Під час перевірки відповідності маркування встановлюють:
наявність інформації щодо значення допустимого відхилення кількості товару на кожній упаковці (ярликах), відібраній для перевірки;
відповідність товару його назві, нанесеній на упаковках або ярликах;
відповідність показників товару, зазначених на упаковках або ярликах, до установлених у НД на товар, кількість якого перевіряють, а саме:
1) номінальну кількість товару в упаковці - для товарів, що фасовані в Україні;
2) границі допустимого відхилення кількості товару від номінального значення або позначення НД, що встановлює границі допустимого відхилення кількості товару в упаковці, - для товарів, що фасовані в Україні;
3) номінальну кількість товару в упаковці та позначення границь допустимого відхилення кількості товару в упаковці або наявність знака відповідності "е" - для товарів, що імпортовані в Україну з країн ЄС.
5.3.3.2. У разі наявності дозволу Держстандарту на тимчасове відхилення від вимог відповідних НД щодо якості і товару в упаковках, границі допустимого відхилення кількості товару від номінального значення перевіряють на відповідність значенню, зазначеному в цьому дозволі.
5.3.4. Розкривання споживчої тари
5.3.4.1. Розкривання споживчої тари слід виконувати в присутності суб'єкта підприємницької діяльності або уповноваженого ним представника.
5.3.4.2. Якщо вибірку відібраних для перевірки упаковок транспортують в інше місце, де здійснюватимуть вимірювання кількості товару, то упаковки слід транспортувати в присутності суб'єкта підприємницької діяльності або вповноваженого ним представника чи в запломбованій транспортній тарі (поліетиленовий мішок, ящик тощо).
Пломбування, розпломбування транспортної тари та вимірювання кількості товару в упаковках у цьому разі має здійснюватись у присутності суб'єкта підприємницької діяльності або вповноваженого ним представника.
5.3.5. Визначення кількості товару в упаковках
5.3.5.1. Кількість товару в упаковках під час фасування визначають методом та із застосуванням засобів вимірювальної техніки, установленими НД на товар, кількість якого перевіряють.
5.3.5.2. Кількість товару в упаковках під час продажу визначають таким чином:
а) на товари, фасовані в Україні, - методом та із застосуванням засобів вимірювальної техніки, установленими НД на товар, назва якого позначена на упаковці або на ярлику;
б) на фасовані товари іноземного виробництва, увезені в Україну, - з дотриманням таких вимог:
1) співвідношення значення границі допустимої абсолютної (відносної) похибки засобу вимірювальної техніки, що застосовують для контролю кількості товару в упаковках, та значення границі допустимого відхилення кількості товару в упаковках повинно бути не менше ніж 1:5;
2) вимірювання слід здійснювати в межах діапазону вимірювань, обмеженого найменшим та найбільшим значеннями діапазону вимірювань, установленими технічною документацією на засіб вимірювальної техніки, що застосовується;
3) вимірювання можуть проводитись у суб'єкта підприємницької діяльності або в лабораторії територіального органу чи іншій лабораторії за наявності умов виконання вимірювань, передбачених НД на товар або цією Інструкцією;
4) кількість спостережень під час вимірювань кількості товару в упаковці виконують згідно з НД на товар. Якщо цим НД кількість спостережень не нормується або НД відсутній, то, як правило, виконують одне спостереження. В обгрунтованих випадках допускається виконувати кілька спостережень, за якими визначають середнє арифметичне значення кількості, яке приймають за результат вимірювання кількості товару в упаковці;
5) вимірювання маси товару слід виконувати за таких умов: температура навколишнього повітря - (20 +(-) 5) град.С; зміна температури навколишнього повітря під час вимірювань - не більше 3 град.С;
відносна вологість повітря за температури 25 град.С - від 30 до 60% включно;
атмосферний тиск - від 84 до 106,7 кПа включно;
6) вимірювання об'єму рідини слід виконувати за таких умов: температура навколишнього повітря - (20 +(-) 2) град.С; температура рідини - (20 +(-) 0,5) град.С; зміна температури навколишнього повітря за час вимірювання - не більше ніж 0,5 град.С;
відносна вологість повітря за температури 20 град.С - від 30 до 60% включно;
атмосферний тиск - від 84 до 106,7 кПа включно.
5.3.6. Оцінку відповідності вимогам НД партії упаковок, відібраної для перевірки, здійснюють згідно з порядком, установленим НД на товар, кількість якого в упаковках перевіряється.
У разі відсутності в НД на товар порядку оцінки відповідності партії упаковок слід керуватися вимогами додатка 2 цієї Інструкції.
Границі допустимого мінусового відхилення кількості товару в упаковках, виготовлених країнами - членами ЄС, зазначені в додатку 4.
5.3.7. У разі проведення перевірок під час фасування товару також перевіряють:
наявність у суб'єкта підприємницької діяльності НД на товар, що фасується, та чинність НД на момент перевірки;
відповідність характеристик фасувальних пристроїв вимогам НД на товар, що фасується, з точки зору віднесення їх до засобів вимірювальної техніки (у разі машинного фасування);
відповідність значення границь допустимої похибки дозаторів, зазначених в експлуатаційній документації, значенням границь допустимого відхилення кількості товару в упаковках, зазначених у НД на товар, що фасують;
відповідність характеристик засобів вимірювальної техніки зазначеним у НД на товар, що фасується (у разі ручного фасування);
наявність переліку застосовуваних у суб'єкта підприємницької діяльності засобів вимірювальної техніки, що підлягають повірці, погодженого з територіальним органом Держстандарту, у тому числі і тих, що застосовують для фасування та контролю кількості товару в упаковках;
наявність повірочних тавр або свідоцтв про повірку (державну метрологічну атестацію) на засоби вимірювальної техніки, що застосовують для фасування товару та контролю його кількості в упаковках;
наявність експлуатаційної документації на фасувальне устаткування і засоби вимірювальної техніки, призначені для контролю кількості товару в упаковках під час фасування.
5.3.8. Під час перевірок слід проводити інспекційну повірку засобів вимірювальної техніки, які використовують для фасування та для контролю кількості товару в упаковках.
Інспекційна повірка проводиться згідно з методикою повірки на конкретний тип засобу вимірювальної техніки.
5.3.9. Під час перевірки суб'єкта підприємницької діяльності, який здійснює фасування, оцінюють його фасувальну практику з точки зору достатності організаційних та технічних заходів, які забезпечують стабільність дотримання вимог НД на товари, що встановлюють границі допустимого відхилення кількості товару в упаковках.
6. Порядок оформлення і розгляду результатів
державного метрологічного нагляду
6.1. За результатами перевірки дотримання суб'єктом підприємницької діяльності вимог Закону ( 113/98-ВР ) щодо відповідності кількості товару в упаковках вимогам НД на товар оформляють:
акт відбору партії та зразків готових упаковок з партії (далі - акт відбору).
Акт відбору без підпису керівника суб'єкта підприємницької діяльності або уповноваженого ним представника вважається недійсним. У разі відмови цих осіб від підписання акта ця відмова фіксується в акті записом "Від підписання акта відмовився";
акт проведення державного метрологічного нагляду за кількістю товарів в упаковках під час фасування та продажу за формою, наведеною у додатку 5;
довідку про недоліки в НД, виявлені під час перевірки за формою, наведеною в додатку 6;
перелік відсутніх засобів вимірювань кількості товару під час фасування (продажу) за формою, наведеною у додатку 7;
довідку про результати інспекційної повірки засобів вимірювальної техніки за формою, наведеною у додатку 8;
довідку про результати вимірювання кількості фасованого товару у відібраних упаковках за формою, наведеною у додатку 9;
припис згідно із Законом ( 113/98-ВР ) (лише в разі негативних результатів перевірки) за формою, наведеною у додатку 10.
6.2. Керівник перевірки зобов'язаний у письмовій формі проінформувати керівника територіального органу, якщо за результатами розгляду інформації на ярлику або на споживчій тарі упаковки та після її розкривання встановлено:
відсутність значення номінальної кількості товару;
відсутність значення границь допустимого відхилення кількості товару чи позначення НД, що встановлює ці значення, або знака "е" (на упаковках, виготовлених у країнах - членах ЄС);
наявність зовнішніх ознак непридатності фасованого товару для використання його за прямим призначенням.
У цих випадках керівник територіального органу може прийняти рішення про здійснення державного нагляду за додержанням стандартів, норм і правил.
6.3. Комплект документів, зазначених у п. 6.1, у 10-денний термін надсилається суб'єкту підприємницької діяльності, в якого проводилась перевірка.
6.4. Результати перевірок, виконаних за завданнями центральних та місцевих органів виконавчої влади, надсилають на їх адресу.
6.5. У разі виявлення порушень, які тягнуть за собою кримінальну відповідальність, матеріали перевірки надсилають місцевим правоохоронним органам.
6.6. Результати перевірок, що виконуються за зверненнями та заявами громадян, повідомляють заявникові в порядку, установленому чинним законодавством про порядок розгляду пропозицій та заяв громадян.
6.7. Територіальний орган надсилає один комплект документів за результатами перевірок, зазначених у п. 6.1, на адресу організації, якій Держстандартом доручено узагальнення результатів державного метрологічного нагляду за кількістю фасованих товарів в упаковках.
6.8. Результати аналізу, узагальнення та пропозиції щодо підвищення ефективності державного метрологічного нагляду за кількістю товарів в упаковках надсилаються до Держстандарту, а їх копії - виконавцям перевірок.
7. Розгляд справ про адміністративні правопорушення та скарг
7.1. Розглядати справи про адміністративні правопорушення в галузі метрологічної діяльності мають право:
голова Держстандарту (головний державний інспектор України за якістю продукції, додержанням стандартів, норм і правил) та його заступники;
директори територіальних органів (головні державні інспектори Автономної Республіки Крим, області, міста за якістю продукції, додержанням стандартів, норм і правил) та їх заступники.
Результати розгляду справ оформляються протоколом за формою додатка 11 та постановою про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу за формою додатка 12.
7.2. Справи про адміністративні правопорушення за результатами державного метрологічного нагляду за кількістю фасованих товарів в упаковках розглядають та оформляють у Держстандарті або його територіальних органах за місцем їх розташування.
7.3. У разі усунення суб'єктом підприємницької діяльності недоліків, зазначених у приписі, Держстандартом або територіальним органом надсилається рішення про поновлення робіт з фасування (продажу) фасованого товару в упаковках за формою, наведеною у додатку 13.
Факт усунення недоліків суб'єктом підприємницької діяльності встановлюється на підставі результатів повторної перевірки, що здійснюється за заявкою суб'єкта підприємницької діяльності оформляється актом контролю виконання припису(ів) за формою, наведеною у додатку 14.
7.4. Скарги на рішення Держстандарту, його територіальних органів, їх службових осіб, а також на дії цих осіб розглядаються в порядку, установленому чинним законодавством.
7.5. Подання скарги не зупиняє виконання рішень Держстандарту, його територіальних органів, їх службових осіб.
Начальник управління метрології, єдиного часу та еталонних частот Б.Ш.Салганик
Додаток 1
до пункту 5.2.1 Інструкції
про порядок здійснення державного
метрологічного нагляду за кількістю
фасованого товару в упаковках
Форма завдання на проведення державного метрологічного нагляду
Державний герб України
Державний комітет стандартизації, метрології
та сертифікації України
_______________________________________________________________________________________________________________
або назва територіального органу Держстандарту
Завдання
на проведення державного метрологічного нагляду
N _________________________________ | від "__________"__________________ _______ р. |
1. Керівнику _______________________________________________________________________________________________________
назва суб'єкта підприємницької діяльності
___________________________________________________________________________________________________________________
адреса
2. Вид перевірки _____________________________________________________________________________________________________
планова, позапланова, повторна
3. Підстава _________________________________________________________________________________________________________
план чи окреме завдання Держстандарту або територіального органу
4. Мета: перевірка додержання вимог Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність", інших нормативно-правових актів і нормативних документів з метрології.
5. Строки перевірки ___________________________________________________________________________________________________
6. Керівник перевірки __________________________________________________________________________________________________
Учасники перевірки ___________________________________________________________________________________________________
Керівник суб'єкта підприємницької діяльності зобов'язаний створити необхідні умови для перевірки, а саме:
визначити відповідальну(их) особу(іб) суб'єкта підприємницької діяльності з правом підпису довідок та інших проміжних документів;
надати приміщення, документацію, матеріали та обладнання (у тому числі транспорт), які необхідні для здійснення перевірки;
надавати необхідні довідки та письмові пояснення щодо результатів перевірки.
Головний державний інспектор (заступник головного державного інспектора) України, (Автономної Республіки Крим, області, міста) з державного нагляду за якістю продукції, додержанням стандартів, норм і правил |
_________________ підпис |
__________________________ ініціали, прізвище |
Додаток 2
до пункту 5.3.2.2 Інструкції
про порядок здійснення
державного метрологічного
нагляду за кількістю фасованого
товару в упаковках
Визначення оцінки відповідності партії упаковок з фасованим товаром, відхилення кількості якого в упаковці не встановлено НД
Оцінка відповідності партії упаковок з фасованим товаром, порядок визначення якої не встановлено НД на товар, здійснюють за нижченаведеною методикою:
1) відбирають партію упаковок;
2) за таблицею 1 визначають обсяг випадкової вибірки упаковок, необхідний для визначення кількості товару у кожній з них;
3) відбирають одну (партія до 20 упаковок) або дві (партія понад 20 упаковок) вибірки упаковок з партії;
4) розкривають і вимірюють кількість товару в кожній упаковці першої вибірки за методикою, установленою НД на товар або цією інструкцією;
приймальне та бракувальне числа обирають з таблиці 1 залежно від розміру партії упаковок, відібраних для перевірки. Відхилення кількості товару в бракованих упаковках має бути не більше ніж подвоєне значення допустимого відхилення, установленого НД на товар або зазначеного на ярлику;
якщо за результатами вимірювання встановлюють, що кількість (число) бракованих упаковок знаходиться між приймальним та бракувальним числами, то вимірювання виконують на другій вибірці упаковок;
за результатами вимірювань кількості товару визначають кількість бракованих упаковок у другій вибірці;
готують висновок щодо придатності партії упаковок до реалізації:
1) за результатами перевірки першої вибірки - якщо число бракованих упаковок під час перевірки першої вибірки менше або дорівнює відповідному приймальному числу, зазначеному в таблиці 1;
2) за результатами перевірки другої вибірки - якщо число бракованих упаковок під час перевірки першої вибірки більше або дорівнює бракувальному числу, зазначеному в таблиці 1.
Примітка. Якщо відхилення кількості товару в бракованих упаковках першої або другої вибірки більше від подвоєного значення границь допустимого відхилення кількості товару в упаковках, то результати перевірки вважаються незадовільними.
Таблиця 1
------------------------------------------------------------------
| Кількість упаковок у |Номер |Обсяг |Сумарний|Прийма-|Браку-|
| партії, шт. |вибір-|вибір- |обсяг |льне |вальне|
| |ки |ки, шт.|вибірки,|число |число |
| | | |шт. |брако- |брако-|
| | | | |ваних |ваних |
| | | | |упако- |упако-|
| | | | |вок |вок |
|-------------------------+------+-------+--------+-------+------|
|Від 1 до 20 шт. вкл. | 1 | 20 | 20 | 1 | 2 |
|-------------------------+------+-------+--------+-------+------|
|Від 21 до 100 шт. вкл. | 1 | 10 | 10 | 1 | 3 |
| | 2 | 10 | 20 | 2 | 3 |
|-------------------------+------+-------+--------+-------+------|
|Від 101 до 500 шт. вкл. | 1 | 30 | 30 | 1 | 3 |
| | 2 | 30 | 60 | 4 | 5 |
|-------------------------+------+-------+--------+-------+------|
|Від 501 до 3200 шт. вкл. | 1 | 50 | 50 | 2 | 5 |
| | 2 | 50 | 100 | 6 | 7 |
|-------------------------+------+-------+--------+-------+------|
|Від 3201 шт. і більше | 1 | 80 | 80 | 3 | 7 |
| | 2 | 80 | 160 | 8 | 9 |
------------------------------------------------------------------
Додаток 3
до пункту 5.3.2.6 Інструкції
про порядок здійснення
державного метрологічного
нагляду за кількістю фасованого
товару в упаковках
Форма акта відбору партії та зразків готових упаковок з партії
Акт
відбору партії та зразків готових упаковок з партії
"______"______________ ___ р. |
На ___________________________________________________________________________________________________________________
назва суб'єкта підприємницької діяльності
мною (нами), інспектором(ами) з державного метрологічного нагляду___________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________,
назва територіального органу Держстандарту, ініціали, прізвище інспектора(ів)
у присутності _________________________________________________________________________________________________________
ініціали, прізвище відповідальних осіб суб'єкта підприємницької діяльності
відібрана партія упаковок з фасованим товаром у кількості ________________________________________________________________ штук,
виготовлених _________________________________________________________________________________________________________,
назва виробника упаковок
для її перевірки на відповідність вимогам___________________________________________________________________________________
назва нормативного документа
або значення границь допустимого відхилення, нанесені на ярлику
------------------------------------------------------------------
|Назва товару, |Кількість |Розмір|Вид |Номінальна місткість|
|кількість якого|відібраних|партії|споживчої|упаковки, в одиницях|
|перевіряється |упаковок | |тари |вимірювань |
|---------------+----------+------+---------+--------------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
------------------------------------------------------------------
Указівки суб'єкту підприємницької діяльності:
реалізація партії фасованого товару, з якої відібрані упаковки, до закінчення перевірки забороняється.
__________________________________________________________________ для товару, що швидко псується, зазначити термін зберігання
Державний(і) інспектор(и) з метрологічного нагляду |
_____________ ______________________________________ підпис ініціали, прізвище _____________ ______________________________________ підпис ініціали, прізвище |
Суб'єкт підприємницької діяльності |
_____________ _________________ ______________________ підпис посада ініціали, прізвище |
Додаток 4
до пункту 5.3.6 Інструкції
про порядок здійснення
державного метрологічного
нагляду за кількістю фасованого
товару в упаковках
Границі
допустимого мінусового відхилення кількості товару в
упаковках, виготовлених країнами - членами ЄС
Границі допустимого мінусового відхилення кількості товарів в упаковках у країнах - членах ЄС, установлюють такі документи: директива 75/106/ЕЕС від 19.12.74 щодо наповнення визначених попередньо фасованих товарів за об'ємом;
директиви 76/211/ЕЕС від 21.02.76, 78/891/ЕЕС від 04.11.78 щодо наповнення визначених попередньо фасованих товарів за масою та об'ємом.
Значення границь допустимого відхилення кількості товарів, залежно від їх номінального значення, наведені в таблиці 2.
Таблиця 2
------------------------------------------------------------------
|Номінальне значення кількості|Границі допустимого мінусового |
|товару в упаковці, |відхилення від номінального |
| |значення, |
| | г (см(3) |
| |----------------------------------|
| г (см(3) | % | г (см(3) |
|-----------------------------+----------------+-----------------|
|Від 5 до 50 включно | 9,0 | - |
|-----------------------------+----------------+-----------------|
|"51"100" | - | 4,5 |
|-----------------------------+----------------+-----------------|
|"101"200" | 4,5 | - |
|-----------------------------+----------------+-----------------|
|"201"300" | - | 9,0 |
|-----------------------------+----------------+-----------------|
|"301"500" | 3,0 | - |
|-----------------------------+----------------+-----------------|
|"501"1000" | - | 15,0 |
|-----------------------------+----------------+-----------------|
|"1001"10000" | 1,5 | - |
------------------------------------------------------------------
Товар, відхилення кількості якого в упаковці відповідає вимогам директив ЄС, позначається знаком "е".
Знак "е" наноситься на ярлику або на упаковці поряд з позначенням номінальної кількості товару.
Додаток 5
до пункту 6.1 Інструкції
про порядок здійснення
державного метрологічного
нагляду за кількістю фасованого
товару в упаковках
Форма акта проведення державного метрологічного нагляду за
кількістю товарів в упаковках під час фасування і продажу
Державний герб України
Державний комітет стандартизації, метрології
Та сертифікації України
_____________________________________________________________________________________________________________________
назва територіального органу Держстандарту
Акт
від ___________ __________ ______ р. проведення державного метрологічного нагляду за кількістю фасованих товарів в упаковках під час фасування і продажу |
________________________________________ назва суб'єкта підприємницької діяльності ________________________________________ діяльність ________________________________________ відомча підпорядкованість |
Керівник ________________________________ ініціали, прізвище, телефон _________________________________ адреса суб'єкта підприємницької діяльності | |
Відповідальний за метрологічне забезпечення ________________________________________ ініціали, прізвище, телефон |
Підстава: завдання ______________________________________________________________________________________________________
назва територіального органу Держстандарту,
______________________________________________________________________________________________________________________
що видав завдання, номер і дата видачі завдання
Складений державним(и) інспектором(ами) ________________________________________________________________________________
ініціали, прізвище
______________________________________________________________________________________________________________________
Були присутні__________________________________________________________________________________________________________
посада, ініціали, прізвище суб'єкта підприємницької діяльності підприємця та (або) інших відповідальних осіб
Перевірка проводилась з "_______" __________________________ до "________" _________________________________ ______________ р.
1. Вихідні дані
Коротка характеристика суб'єкта підприємницької діяльності.
Результати попередніх перевірок суб'єкта підприємницької діяльності (державного метрологічного нагляду) і заходи, що були вжиті ним для їх реалізації.
Відомості про скарги, претензії (рекламації) щодо суб'єкта підприємницької діяльності, що перевіряється.
2. Результати державного метрологічного нагляду
2.1. ____________________________________________________________________________________________________________________
назва суб'єкта підприємницької діяльності
здійснює фасування (продаж) _____________________________________________________________________________________________,
назва фасованого товару
виготовленого (імпортованого в Україну) за _________________________________________________________________________________
позначення та назва НД на виготовлення
______________________________________________________________________________________________________________________
товару, назва країни, з якої товар імпортовано
фасованого в споживчу тару ______________________________________________________________________________________________
позначення та назва НД на споживчу тару
2.2. Границі допустимого відхилення від номінальної кількості товару в упаковці встановлено (зазначено на ярлику чи на споживчій тарі)
______________________________________________________________________________________________________________________
позначення НД, номери пунктів, що
______________________________________________________________________________________________________________________
встановлюють границі допустимого відхилення кількості від номінального значення
2.3. Фасовані товари в упаковках__________________________________________________________________________________________
назва суб'єкта підприємницької діяльності
отримує від ____________________________________________________________________________________________________________
назва суб'єкта підприємницької діяльності - фасувальника
2.4. Упаковка має (не має) маркування номінальної кількості товару, ярлик має (не має) посилання на НД, що регламентує допустимі відхилення від номінального значення кількості товару, або значення самих відхилень кількості товару (знак "е").
2.5. Товар фасований згідно з вимогами НД _________________________________________________________________________________
назва НД
2.6. НД, що встановлює вимоги щодо границь допустимого відхилення кількості товару під час фасування і продажу, має (не має) недоліки (довідка згідно з додатком 6).
2.7. Технологічний процес фасування забезпечений (не забезпечений) дозувальними пристроями і засобами вимірювальної техніки для контролю відхилення кількості товару в упаковці (споживчій тарі) від номінальної кількості (довідка згідно з додатком 7).
2.8. Технічні засоби, що застосовують для фасування та контролю відхилення кількості товару в упаковках від номінальної кількості належать (не належать) до засобів вимірювальної техніки занесені (не занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, допущених до застосування в Україні); чинні свідоцтва про повірку (державну метрологічну атестацію) наявні (відсутні).
2.9. Умови вимірювань під час контролю відхилення кількості товару в упаковках відповідають (не відповідають) вимогам НД.
2.10. Результати інспекційної повірки позитивні (негативні). Піддані інспекційній повірці засоби вимірювальної техніки відповідають (не відповідають) вимогам НД, що встановлюють вимоги до їхніх метрологічних характеристик (довідка згідно з додатком 8).
2.11. Кількість товару в упаковках відповідає (не відповідає) вимогам НД (значенню границь допустимого відхилення від номінальної кількості). Партія упаковок, відібрана для перевірки, придатна (непридатна) для реалізації (довідка згідно із додатком 9).
2.12. Вимірювання кількості товару в упаковках під час фасування (продажу) проводиться відповідно до метрологічних норм і правил (з порушенням метрологічних норм і правил).
2.13. Контроль відхилення кількості товару в упаковках у підприємця здійснюється (не здійснюється) працівником, відповідальним за контроль кількості товару в упаковках під час фасування (продажу). Результати контролю фіксуються (не фіксуються). Фасувальна практика підприємця забезпечує (не забезпечує) стабільність дотримання вимог, установлених НД.
2.14. Інші питання.
2.15. У разі негативних результатів державного метрологічного нагляду повинні бути наведені конкретні приклади порушень установлених норм і вказаний їхній негативний вплив на кількість товару в упаковках.
3. Причини низького метрологічного рівня робіт під час фасування (продажу) товарів та порушень метрологічних норм і правил
Розкрити причини низького метрологічного рівня робіт під час фасування та продажу фасованих товарів та порушень метрологічних норм і правил.
4. Висновок
Кількість товару в упаковках під час фасування (продажу)_____________________________________________________________________
назва товару |
на __________________________________________________________________________________________________________________
назва суб'єкта підприємницької діяльності
відповідає (не відповідає) вимогам НД.
Інспектор(и) з державного метрологічного нагляду _____________ ____________________________________________________________
підпис, ініціали, прізвище |
З актом ознайомлений ______________ ______________________ ____________________________________________________________
підпис посада ініціали, прізвище суб'єкта підприємницької діяльності |
Акт віддрукований у __________ примірниках та направлений _______________________________________________________________
назва організацій та їх адреси |
Додаток 6
до пункту 6.1 Інструкції
про порядок здійснення
державного метрологічного
нагляду за кількістю
фасованого товару в упаковках
Форма довідки про недоліки в нормативних документах (НД),
виявлені під час перевірки
Довідка
про недоліки в НД, виявлені під час перевірки
на _____________________________________________________________________________________________________________________
назва суб'єкта підприємницької діяльності
------------------------------------------------------------------------------
|N за| Назва |Назва та позначення|Вид |Недоліки,|Можливі |Примітка|
|чер-| товару |НД, що встановлює |споживчої|виявлені |наслідки | |
|гою | |вимоги до норм |тари |під час |застосування| |
| | |точності дозування | |розгляду |НД з | |
| | |під час фасування | |НД |недоліками | |
| | |(продажу) | | | | |
|----+---------+-------------------+---------+---------+------------+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
------------------------------------------------------------------------------
Державний інспектор з метрологічного нагляду |
____________ __________________________________________ підпис ініціали, прізвище |
Суб'єкт підприємницької діяльності |
____________________ ______________ ____________________ посада підпис ініціали, прізвище |
"_____"_________ ____р. |
Додаток 7
до пункту 6.1 Інструкції
про порядок здійснення
державного метрологічного
нагляду за кількістю
фасованого товару в упаковках
Форма переліку відсутніх засобів вимірювань кількості
товару під час фасування (продажу)
Перелік
відсутніх засобів вимірювань кількості
товару під час фасування (продажу)
на ______________________________________________________________________________________________________________________
назва суб'єкта підприємницької діяльності
------------------------------------------------------------------------------
|N за| Назва | Назва | Назва відсутніх |Необхідна|Наслідки |При- |
|чер-| товару |технологічної | ЗВТ для фасування |кількість|незабезпе-|мітка|
|гою | |дільниці, на | та контролю |ЗВТ |ченості | |
| | |якій проводять| кількості товару | |ЗВТ | |
| | |фасування | в упаковках (тип, | | | |
| | |товару | клас точності, | | | |
| | | |діапазон вимірювань)| | | |
|----+--------+--------------+--------------------+---------+----------+-----|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
------------------------------------------------------------------------------
Державний інспектор з метрологічного нагляду |
_____________ ______________________________________ підпис ініціали, прізвище |
Суб'єкт підприємницької діяльності |
_____________________ _____________ ___________________ посада підпис ініціали, прізвище |
"_____"_______ _____р. |
Додаток 8
до пункту 6.1 Інструкції
про порядок здійснення
державного метрологічного
нагляду за кількістю
фасованого товару в упаковках
Форма довідки про результати інспекційної повірки
засобів вимірювальної техніки
Довідка
про результати інспекційної повірки
засобів вимірювальної техніки
на ______________________________________________________________________________________________________________________
назва суб'єкта підприємницької діяльності
------------------------------------------------------------------------------
|N за|Назва, |Зав.|Клас |Місце|НД, за яким|Стан | Похибка |Відомості |
|чер-|тип ЗВТ| N |точності,|експ-|проводилась|зовніш-| ЗВТ |про повір-|
|гою | | |діапазон |луа- |інспекційна|нього | |ку ЗВТ |
| | | |вимірю- |тації|повірка |вигляду| |(дата ос- |
| | | |вань | | | | |танньої |
| | | | | | | | |повірки, N|
| | | | | | | | |свідоцтва |
| | | | | | | |-----------|про повір-|
| | | | | | | |допу-|фак- |ку) |
| | | | | | | |стима|тична| |
|----+-------+----+---------+-----+-----------+-------+-----+-----+----------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
------------------------------------------------------------------------------
Державний(і) інспектор(и) з метрологічного нагляду |
_____________ ______________________________________ підпис ініціали, прізвище _____________ ______________________________________ підпис ініціали, прізвище |
Суб'єкт підприємницької діяльності |
_____________ _________________ ______________________ підпис посада ініціали, прізвище |
Додаток 9
до пункту 6.1 Інструкції
про порядок здійснення
державного метрологічного
нагляду за кількістю
фасованого товару в упаковках
Форма довідки про результати вимірювання кількості
фасованого товару у відібраних упаковках
Довідка
про результати вимірювання кількості
фасованого товару у відібраних упаковках
на ___________________________________________________________________________________________________________________
назва суб'єкта підприємницької діяльності
-----------------------------------------------------------------------------
|N за| Назва |Назва та |Номер |Номінальне|Допустимі |Назва, тип |Фактичне |
|чер-| товару |позначення|пункту|значення |відхилення|ЗВТ, які |значення |
|гою | |НД |НД, |кількості |кількості |застосовано|кількості|
| | | |зміст |товару в |товару в |інспектором|товару в |
| | | |його |упаковці |готовій |під час |упаковці |
| | | |вимог |згідно з |упаковці |виконання | |
| | | | |НД |згідно з |вимірювань | |
| | | | | |НД | | |
|----+--------+----------+------+----------+----------+-----------+---------+
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
-----------------------------------------------------------------------------
Продовжання таблиці
--------------------------
Фактичне |Висновки щодо|
значення |відповідності|
відхилення |кількості |
кількості |товару в |
товару від |упаковці |
значення |вимогам НД |
номінальної| |
кількості | |
-----------+-------------|
9 | 10 |
--------------------------
Державний(і) інспектор(и) з метрологічного нагляду |
_____________ ______________________________________ підпис ініціали, прізвище _____________ ______________________________________ підпис ініціали, прізвище |
Суб'єкт підприємницької діяльності |
_____________ _________________ ______________________ підпис посада ініціали, прізвище |
Додаток 10
до пункту 6.1 Інструкції
про порядок здійснення
державного метрологічного
нагляду за кількістю
фасованого товару в упаковках
Форма припису за результатами державного метрологічного
нагляду за кількістю фасованих товарів в упаковках
Державний герб України
Державний комітет стандартизації, метрології
Та сертифікації України
___________________________________________________________________________________________________________________
назва територіального органу Держстандарту
N _________________________________ |
Припис від ________ ____________________ ________ р. |
__________________________________________ назва суб'єкта підприємницької діяльності, прізвище та ініціали керівника ___________________________________________ поштова адреса |
Партія фасованого товару________________________________________________________________________________________________,
назва фасованого товару в упаковках
який _____________________ ___________________________________________________________________________________________,
фасується, продається назва суб'єкта підприємницької діяльності |
на підставі результатів державного метрологічного нагляду, проведеного________________________________________________________,
назва територіального органу Держстандарту |
визнана такою, що не відповідає вимогам __________________________________________________________________________________
назва та позначення
_____________________________________________________________________________________________________________________.
нормативного документа, що встановлює границі допустимого відхилення кількості товару в упаковці
На підставі статті 24 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" партія фасованого товару в кількості ______ штук забороняється до реалізації з _________ ________________________ _________________ р.
Державний інспектор з метрологічного нагляду |
_______________ підпис |
____________________________________ ініціали, прізвище |
Додаток 11
до пункту 7.3 Інструкції
про порядок здійснення
державного метрологічного
нагляду за кількістю
фасованого товару в упаковках
Форма протоколу про адміністративні
правопорушення в галузі метрології
Державний герб України
Державний комітет стандартизації, метрології
та сертифікації України
____________________________________________________________________________________________________________________
(назва територіального органу Держстандарту)
Протокол
про адміністративні правопорушення в галузі метрології
м. _________ N _______________ "___" ________ ____ р. |
Складений державним(и) інспектором(ами) з метрологічного нагляду__________________________________________________________
ініціали, прізвище |
_____________________________________________________________________________________________________________________
робочий телефон
Під час перевірки _______________________________________________________________________________________________________
повна назва суб'єкта підприємницької діяльності, на якому
______________________________________________________________________________________________________________________
проводилась перевірка, підпорядкованість, адреса, телефон
виявлені такі правопорушення ___________________________________________________________________________________________
викладається сутність порушень, час скоєння
______________________________________________________________________________________________________________________
або виявлення або бездіяльність, що призвели до порушень
Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) громадянин ______________________________________
(прізвище, |
_____________________________________________________________________________________________________________________
ім'я, та по батькові особи, яка притягається до адміністративної відповідальності)
за скоєне правопорушення несе відповідальність, передбачену ст. ___________________________________________ КУпАП номер статті
_____________________________________________________________________________________________________________________
назва статті
Відомості про особу правопорушника: дата і місце народження ________________________________________________________________,
місце роботи, посада ___________________________________________________________________________________________________,
розмір заробітної плати __________________________________________________________________________________________________,
чисельність сім'ї, число утриманців ________________________________________________________________________________________,
місце постійного проживання ____________________________________________________________________________________________
повна поштова адреса: область, місто, район, селище,
_____________________________________________________________________________________________________________________,
вулиця, номер будинку, квартири
домашній телефон _______________________________________________________________________________________________________
Пояснення порушника або відмітка про відмову від пояснень ___________________________________________________________________
Відомості: ______________________________________________________________________________________________________________
чи притягувався раніше до адміністративної
_______________________________________________________________________________________________________________________
та іншої відповідальності за подібні порушення
Інші обставини, що обтяжують або пом'якшують відповідальність _______________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________
Права та обов'язки згідно з статтями 256 та 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення роз'яснені ____________________
підпис правопорушника
Державний(і) інспектор(и) з метрологічного нагляду |
_____________ ______________________________________ підпис ініціали, прізвище _____________ ______________________________________ підпис ініціали, прізвище |
Суб'єкт підприємницької діяльності |
_____________ _________________ ______________________ підпис посада ініціали, прізвище |
Додаток 12
до пункту 7.1 Інструкції
про порядок здійснення
державного метрологічного
нагляду за кількістю
фасованого товару в упаковках
Форма постанови про накладення адміністративного
стягнення в галузі метрології
Державний герб України
Державний комітет стандартизації, метрології
та сертифікації України
_________________________________________________________________________________________________________________
назва територіального органу Держстандарту
Постанова N __________________________________________
про накладення адміністративного стягнення в галузі метрології
_________ _________________________ _________________ р.
Розглянувши матеріали, представлені на гр.
_____________________________________________________________________________________________________________________,
прізвище, ім'я та по батькові
дата і місце народження _________________________________________________________________________________________________
посада _______________________________________________________________________________________________________________
місце роботи _________________________________________________________________________________________________________
адреса (за місцем проживання) __________________________________________________________________________________________,
установивши ознаки правопорушення, передбачені ст.________________________ Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ПОСТАНОВЛЯЮ:
На підставі Кодексу України про адміністративні правопорушення накласти на гр. ________________________________________________
прізвище, |
______________________________________________________________________________________________________________________
ім'я та по батькові особи, яка притягується до відповідальності
штраф у розмірі ________________________________________________________________________________________________________
сума штрафу літерами
Штраф має бути внесений до установи Ощадного банку України у 15-денний термін з дня вручення постанови, про що повідомити
______________________________________________________________________________________________________________________
назва територіального органу Держстандарту
у 3-денний термін (передати або надіслати копію квитанції про сплату штрафу). У разі несплати штрафу або відсутності повідомлення про його сплату в установлений термін, постанова надсилається, для відрахування суми штрафу в примусовому порядку, до державної виконавчої служби за місцем роботи або проживання. Постанова може бути оскаржена в Держстандарт України або в суді в 10-денний термін з дня винесення постанови. Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення
Головний державний інспектор (заступник головного державного інспектора) України, (Автономної Республіки Крим, області, міста) з державного нагляду за якістю продукції, додержанням стандартів, норм і правил М.п. |
____________ (підпис) |
_______________________________ (ініціали, прізвище) |
Розписка:
Постанова N ___________________________________ від "_____________"_______________________________ ____________________ р.
про стягнення штрафу в розмірі _______________________________ грн. мною одержана "__________"___________________ ________ р.
Термін сплати штрафу та порядок оскарження мені роз'яснені.
Підпис порушника ______________________________________________________________________________________________________
У разі відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, копія постанови висилається порушнику за місцем проживання, про що робиться відповідна відмітка у справі.
Постанову надіслано за місцем роботи (місцем проживання) порушника листом від
____________ ________________________ _____________ р. N _______________________________________________________________
У разі несплати штрафу порушником у встановлений законодавством строк, застосовується примусове виконання постанови про стягнення штрафу.
Додаток 13
до пункту 7.3 Інструкції
про порядок здійснення
державного метрологічного
нагляду за кількістю
фасованого товару в упаковках
Форма рішення про поновлення робіт з
фасованим товаром в упаковках
Державний герб України
Державний комітет стандартизації, метрології
та сертифікації України
___________________________________________________________________________________________________________________
назва територіального органу Держстандарту
Керівнику (суб'єкта підприємницької діяльності) ____________________________________________________________________________
назва суб'єкта підприємницької діяльності, |
___________________________________________________________________________________________________________________
прізвище, ім'я та по батькові керівника, поштова адреса
Рішення
N _____________________ від ________ _____________________ ________ р. |
видане на підставі акта перевірки від __________ ____________________ ______ N ______________________________________________.
У результаті перевірки дотримання вимог Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" та нормативного документа, що встановлює границі допустимого відхилення кількості товару в упаковці ________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________________________________
документа, що встановлює границі допустимого відхилення кількості товару в упаковці
під час фасування (продажу) встановлено, що порушення та недоліки, зазначені в приписі від ____ ________ _____ N _______________,
усунені. ______________________________________________________________________________________________________________
назва суб'єкта підприємницької діяльності
з __________ ____________________________ ____________ може здійснювати фасування (продаж) вищезазначеного товару в упаковках.
Керівник територіального органу Держстандарту |
________________ підпис |
________________________________ ініціали, прізвище |
Додаток 14
до пункту 7.3 Інструкції
про порядок здійснення
державного метрологічного
нагляду за кількістю
фасованого товару в упаковках
Форма акта контролю виконання приписів
Державний комітет стандартизації, метрології
та сертифікації України
______________________________________________________________________________________________________________________
назва територіального органу Держстандарту
від ______ ________________ _____ р. контролю виконання припису(ів) N ___________________ від ________________ р. згідно з актом державного метрологічного нагляду за кількість товарів в упаковках |
Акт N ____________________________________________________ назва суб'єкта підприємницької ____________________________________________________ діяльності, ____________________________________________________ для підприємства зазначити підпорядкованість |
Керівник суб'єкта підприємницької діяльності ____________________________________________________ ініціали, прізвище, телефон ____________________________________________________ адреса Відповідальний за контроль кількості товару в упаковках ____________________________________________________ ініціали, прізвище, телефон |
Підстава: завдання ______________________________________________________________________________________________________
назва територіального органу, який видав завдання, дата і номер документа
Складений: державним(и) інспектором(ами) з метрологічного нагляду___________________________________________________________
ініціали, прізвище |
Присутні: _____________________________________________________________________________________________________________
ініціали, прізвище, посада керівника або відповідальних осіб суб'єкта підприємницької діяльності
Перевірка проводилась з __________________________________________ до __________________________________________________ р.
Виконання приписів
------------------------------------------------------------------
|N за | Зміст припису |Результати виконання| Причини |
|чергою| | приписів | невиконання |
|------+----------------------+--------------------+-------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 |
------------------------------------------------------------------
Перевіряється виконання кожного пункту припису
Виконання плану організаційно-технічних заходів____________________________________________________________________________
Організаційно-технічними заходами передбачено виконання_____________________________________________ робіт, з яких не виконані
кількість |
------------------------------------------------------------------
|N за чергою|Найменування невиконаних заходів|Причини невиконання|
|-----------+--------------------------------+-------------------|
| 1 | 2 | 3 |
------------------------------------------------------------------
Висновки:
_____________________________________________________________________________________________________________________
дається загальний висновок щодо виконання приписів за результатами попередньої перевірки
_____________________________________________________________________________________________________________________
та її результативність щодо поліпшення фасувальної практики суб'єкта підприємницької діяльності
Ужиті заходи _________________________________________________________________________________________________________
Державний інспектор з З актом ознайомлений _______________ ____________ _________________________ |