2000-05-16 | 2013-03-27 |
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 16 травня 2000 р. N 800
Київ
Про затвердження Положення про організацію
оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок
Чорнобильської катастрофи
Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про організацію оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (додається).
2. Абзаци третій та четвертий пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. N 323 "Про організаційне і фінансове забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей в Україні" (Офіційний вісник України, 1997 р., число 16, с. 26) викласти в такій редакції:
"організація оздоровлення дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
проїзд дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на оздоровлення в межах України здійснюється за рахунок коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і соціального захисту населення, коштів місцевих бюджетів та інших джерел фінансування, що не суперечать законодавству".
3. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 6 липня 1995 р. N 498 "Про затвердження Положення про порядок організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (ЗП України, 1995 р., N 9, ст. 236);
постанову Кабінету Міністрів України від 23 грудня 1996 р. N 1543 "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких рішень Кабінету Міністрів України" (ЗП України, 1996 р., N 21, ст. 594) в частині внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 6 липня 1995 р. N 498;
постанову Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. N 336 "Про деякі питання організації оздоровлення дітей, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Офіційний вісник України, 1997 р., число 16, ст. 38)
Прем'єр-міністр України В.ЮЩЕНКО
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 травня 2000 р. N 800
Положення
про організацію оздоровлення громадян, які
постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
1. Це Положення визначає порядок організації щорічного оздоровлення (санаторно-курортного лікування та відпочинку) громадян, визнаних постраждалими відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" ( 796-12 ).
2. Оздоровлення проводиться у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах, профілакторіях, оздоровчих комплексах готельного типу, дитячих оздоровчих закладах (цілодобових і з денним перебуванням), на базах відпочинку, туристичних базах, розташованих в екологічно чистій місцевості, тощо (далі - санаторії і заклади відпочинку).
3. Щорічне оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, організовують МНС, органи, визначені Радою міністрів Автономної Республіки Крим, підрозділи місцевих держадміністрацій, до компетенції яких віднесені питання соціального захисту населення, постраждалого від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (далі - органи, що організовують оздоровлення), разом з органами охорони здоров'я, освіти, соціального захисту населення, за участю органів місцевого самоврядування та громадських організацій, на підставі результатів щорічного медичного обстеження (диспансеризації).
4. Методичне керівництво системою оздоровлення здійснює МОЗ, а координацію та контроль за його організацією - МНС.
5. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські, районні держадміністрації визначають мережу закладів (диспансери, поліклініки, стаціонари, центри, спеціалізовані відділення тощо), що організовують і проводять щорічну диспансеризацію громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Проведення щорічної диспансеризації здійснюється відповідно до порядку, встановленого МОЗ.
6. На основі даних щорічної диспансеризації лікарсько-відбірковими комісіями районних, обласних лікарень і спеціалізованих диспансерів постраждалим особам, у тому числі дітям, видається довідка для отримання путівки (форма 070-у), яка подається за місцем проживання до органів, що організовують оздоровлення. У довідці зазначається діагноз, доцільність санаторно-курортного лікування чи відпочинку, сезон та профіль санаторно-курортного закладу.
7. Узагальнена інформація про результати диспансеризації подається територіальними управліннями охорони здоров'я до відповідних органів, що організовують оздоровлення.
8. Дані про кількість громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які подали заяви щодо виділення путівок для санаторно-курортного лікування чи відпочинку в наступному році або виплати грошової компенсації, подаються до органів, що організовують оздоровлення, до 15 жовтня поточного року.
9. Органи, що організовують оздоровлення, подають до МНС до 1 листопада поточного року узагальнені дані для визначення обсягів фінансування санаторно-курортного лікування та відпочинку на наступний рік.
10. Забезпечення путівками громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснюється:
працюючих громадян, військовослужбовців Міноборони, МВС та СБУ, тимчасово непрацюючих, пенсіонерів, інвалідів, дітей дошкільного віку, учнів професійно-технічних навчальних закладів, студентів вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації - органами, що організовують оздоровлення, за місцем проживання;
дітей, що перебувають на диспансерному обліку у зв'язку з хронічними захворюваннями, - дитячими поліклініками за місцем проживання (путівками до дитячих спеціалізованих санаторіїв системи МОЗ та інших санаторно-реабілітаційних закладів);
дітей шкільного віку, які не перебувають на диспансерному обліку, органами, що організовують оздоровлення, разом з відділами освіти державних адміністрацій за місцем проживання (путівками до закладів відпочинку).
Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, забезпечуються путівками на підставі письмової заяви та довідки, зазначеної в пункті 6 цього Положення.
11. Бланк путівки для санаторно-курортного лікування та відпочинку повинен мати штампи "Для постраждалих від аварії на ЧАЕС" та "Без права передачі та поділу".
12. Фінансування витрат на санаторно-курортне лікування та відпочинок здійснюється за рахунок коштів:
державного бюджету, що виділяються на здійснення заходів з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, за кодом функціональної класифікації видатків бюджету 190102 "Соціальне страхування";
міністерств та інших центральних органів виконавчої влади;
місцевих бюджетів;
громадських організацій та інших джерел фінансування, що не суперечать законодавству.
13. МНС, МОЗ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації визначають санаторії і заклади відпочинку для санаторно-курортного лікування та відпочинку осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виключно на конкурсній основі.
14. Органи, що організовують оздоровлення:
укладають договори із санаторіями і закладами відпочинку, несуть відповідальність за якість оздоровлення;
збирають та узагальнюють інформацію про чисельність оздоровлених осіб з числа постраждалих за категоріями, обсяги витрачених коштів. Інформація подається щокварталу до МНС згідно з формою 15-ВК (Чорнобиль).
Санаторно-курортне лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, проводиться протягом 18-21 дня, дітей-сиріт та напівсиріт - 2 місяців, а відпочинок - протягом 14 днів.
15. При органах, що організовують оздоровлення, можуть створюватися центри, відділи (підвідділи) або призначатися посадові особи, які займатимуться питаннями організації оздоровлення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Такі центри, відділи (підвідділи) або посадові особи утримуються за рахунок коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення в обсягах, що не перевищують 0,2 відсотка суми коштів, видалених на організацію оздоровлення зазначеним органам. Порядок використання зазначених коштів визначається МНС за погодженням з Мінфіном та Мінпраці.
16. Особам, які супроводжують на санаторно-курортне лікування та відпочинок групи дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, оплата проїзду на залізничному транспорті здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
17. У разі самостійної організації санаторно-курортного лікування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплачується компенсація середньої вартості путівки у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України.