документiв в базi
550558
Подiлитися 
  1994-05-172001-09-11  

Документ втратив чиннiсть!


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 190 від 14.01.94
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
6 травня 1994 р. за N 91/300

( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
внутрішніх справ
N 390 від 10.09.20
09 )

Про затвердження Інструкції про формування,
ведення і використання криміналістичних
обліків Криміналістичного центру МВС України

( Із змінами, внесеними згідно з Наказом МВС
N 785 від 11.09.20
01 )

З метою підвищення ефективності роботи з формування, ведення і використання криміналістичних обліків Криміналістичного центру МВС України НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію про формування, ведення і використання криміналістичних обліків Криміналістичного центру МВС України ( додається ).

2. Начальникам головних управлінь, самостійних управлінь і відділів МВС України, міністру ВС Республіки Крим, начальникам ГУВС областей, міста Києва й Київської області, УВС областей, начальникам УВСТ забезпечити вивчення та неухильне виконання вимог зазначеної Інструкції.

3. Наказ оголосити особовому складу органів і підрозділів внутрішніх справ.

Міністр внутрішніх справ України генерал внутрішньої служби України А.В.Василишин

Затверджено
наказом Міністерства внутрішніх
справ України
від 14 січня 1994 р. N 190

Інструкція
про формування, ведення і використання криміналістичних
обліків Криміналістичного центру Міністерства
внутрішніх справ України

1. Загальні положення

1.1. Криміналістичні обліки створюються в Криміналістичному центрі з метою найбільш повного використання при проведенні оперативних та слідчих дій, слідів і речових доказів, вилучених з місць нерозкритих злочинів, а також з метою підвищення рівня інформаційного забезпечення проведення експертиз і досліджень.

1.2. Залежно від завдань, що вирішуються, криміналістичні обліки мають пошукове та довідкове призначення.

1.3. Криміналістичні обліки пошукового призначення:

1.3.1. Систематизують об'єкти (натурні або їх копії), що безпосередньо пов'язані із вчиненням злочину і вилучені при оглядах місць подій або при проведенні інших слідчих та оперативних дій.

1.3.2. Використовуються для:

- порівняння об'єктів обліку з метою їх ідентифікації та встановлення єдиного джерела походження ;

- порівняння з цими об'єктами експериментальних зразків з метою встановлення причетності до вчинення злочинів підозрюваних осіб та вилучених речей.

1.3.3. Містять у собі обліки:

- слідів пальців рук, вилучених з місць вчинення нерозкритих злочинів;

- фальшивих грошей та цінних паперів;

- підроблених бланків документів, виготовлених поліграфічним способом;

- куль, гільз і патронів з слідами зброї, що вилучені з місць вчинення злочинів.

1.4. Криміналістичні обліки довідкового призначення:

1.4.1. Формуються на підставі натурних зразків, каталогів, технічної документації та іншої інформації, одержаних від установ, організацій та підприємств.

1.4.2. Використовуються:

- при проведенні експертиз і досліджень;

- для створення та обновлення методичної та нормативної бази.

1.4.3. Обліки створюються рішенням керівництва Криміналістичного центру залежно від потреб слідчої та експертної практики.

1.5. На підставі узагальнення результатів досліджень об'єктів, що надсилаються до криміналістичних обліків, Криміналістичний центр готує та надсилає у відповідні науково - дослідні установи судових експертиз Міністерства юстиції України, а також експертні підрозділи Міністерства внутрішніх справ і Служби безпеки України ( далі експертні установи та підрозділи) орієнтовну інформацію. Ця інформація містить у собі описи характерних ознак об'єктів, що свідчать про єдине джерело походження цих об'єктів.

1.6. Відповідальність за направлення об'єктів для постановки на криміналістичні обліки ( залежно від установленого порядку формування) покладається на керівників підрозділів слідства та дізнання відповідних відомств.

1.7. Відповідальність за організацію перевірок об'єктів за криміналістичними обліками покладається на керівників оперативних та слідчих апаратів прокуратури, Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України.

1.8. За збереження направлених у Криміналістичний центр об'єктів, своєчасність і якість перевірок відповідальність покладається на керівників Криміналістичного центру.

1.9. Наслідки перевірок оформляються довідками, що підписуються експертом і керівником Криміналістичного центру і надсилаються ініціатору.

( Пункт 2 втратив чинність на підставі Наказу МВС N 785 від 11.09.2001 )

3. Облік підроблених грошових знаків
та цінних паперів

3.1. Облік підроблених грошових знаків та цінних паперів ведеться в Криміналістичному центрі МВС України для:

- встановлення ознак спільності їх походження за способом і технологією виготовлення;

- підготовки орієнтовної інформації про характерні ознаки кожного варіанта підробки;

- виявлення осіб, які займаються виготовленням підроблених грошей.

3.2. Облік складається з колекції зразків підроблених об'єктів і картотеки інформації про факти їх вилучення.

Порядок формування колекції і робота з нею

3.3. Всі грошові знаки та цінні папери, що викликають сумнів, надсилаються слідчими або оперативними працівниками відповідних відомств до експертних установ та підрозділів для проведення експертиз або досліджень. У кожному відомстві перелік таких установ і підрозділів визначається самостійно.

3.4. Коли під час проведення експертиз або досліджень установлено, що об'єкти підроблені, їх ознаки порівнюються з ознаками орієнтовної інформації Криміналістичного центру.

3.5. Якщо ознаки підроблених об'єктів схожі з ознаками характерними для одного із джерел походження, зазначених в орієнтовній інформації, про це вказується у висновках експертизи або дослідження.

3.6. Підроблені об'єкти, в яких відсутні ознаки, відмічені в орієнтовній інформації, надсилаються експертними установами та підрозділами до Криміналістичного центру для взяття на облік.

3.7. Об'єкти, що надіслані до Криміналістичного центру, підлягають перевірці. Один зразок об'єктів, яких немає в колекції, залишається для постійного зберігання та проведення порівняльних досліджень, про що повідомляється ініціатору.

3.8. Об'єкти, зареєстровані в колекції, вилучаються з колекції за вимогою слідчого або суду, але з обов'язковим їх поверненням після винесення вироку.

3.9. Результати перевірки надсилаються ініціатору.

3.10. Об'єкти, що поміщаються в колекцію, досліджуються і на підставі висновків досліджень готується орієнтовна інформація, яка надсилається до експертних установ та підрозділів.

3.11. Об'єкти в колекції розміщуються за розділами:

- паперові грошові знаки, виготовлені із застосуванням технічних засобів;

- мальовані грошові знаки;

- монети;

- цінні папери.

Порядок формування картотеки

3.12. Щодо кожного факту вилучення підроблених об'єктів експертні установи та підрозділи, що проводили експертизу або дослідження, надсилають до Криміналістичного центру інформацію (додаток N 2).

3.13. Інформація, що надійшла до Криміналістичного центру, заноситься на картку, яка поміщається в картотеку.

4. Облік підроблених бланків документів, виготовлених
поліграфічним способом

4.1. Облік підроблених бланків документів, виготовлених поліграфічним способом, ведеться в Криміналістичному центрі МВС України для:

- встановлення ознак спільності походження підроблених документів, бланки яких виготовлені з одного друкарського набору або форми;

- підготовки орієнтовної інформації про характерні ознаки кожного варіанта підробки;

- виявлення осіб, які займаються їх виготовленням.

4.2. Облік складається з колекції зразків підроблених об'єктів і картотеки інформації про факти їх вилучення.

Порядок формування колекції і робота з нею

4.3. Всі бланки документів (вироблених поліграфічним способом), що викликають сумнів, надсилаються слідчими або оперативними працівниками відповідних відомств до експертних установ та підрозділів для проведення експертиз або досліджень.

4.4. Коли при проведенні експертиз або досліджень встановлено, що об'єкти підроблені, їх ознаки порівнюються з ознаками орієнтовної інформації Криміналістичного центру.

4.5. Якщо ознаки підроблених об'єктів схожі з ознаками, характерними для одного із джерел походження, зазначених в орієнтовній інформації, про це вказується у висновках експертизи або дослідження.

4.6. Підроблені об'єкти, в яких відсутні ознаки, відмічені в орієнтовній інформації, надсилаються експертними установами та підрозділами до Криміналістичного центру для додаткової перевірки.

4.7. Підроблені об'єкти, що надіслані в Криміналістичний центр, підлягають перевірці. Один зразок об'єктів, яких немає в колекції, залишається для постійного зберігання та проведення порівняльних досліджень, про що повідомляється ініціатору.

4.8. Об'єкти, зареєстровані в колекції, вилучаються з колекції на вимогу слідчого або суду, але з обов'язковим їх поверненням після винесення вироку.

4.9. Результати перевірки надсилаються ініціатору.

4.10. Об'єкти, що поміщаються в колекцію, досліджуються і на підставі висновків досліджень готується орієнтовна інформація, яка надсилається до експертних установ та підрозділів.

Порядок формування картотеки

4.11. Щодо кожного факту вилучення підроблених об'єктів експертно криміналістичні установи та підрозділи, що проводили експертизу або дослідження, надсилають до Криміналістичного центру інформацію (додаток N 3).

4.12. Інформація, що надійшла до Криміналістичного центру, заноситься на картку, яка поміщається в картотеку.

5. Облік куль, гільз і патронів зі слідами зброї

5.1. Облік куль, гільз і патронів зі слідами зброї створюється для:

- встановлення фактів використання одних і тих же екземплярів зброї при вчиненні декількох злочинів (у різний час, на різних територіях);

- виявлення зброї, яка використовувалась при вчиненні злочинів, серед вилученої, знайденої та добровільно зданої;

- встановлення фактів застосування при вчиненні злочинів втраченої нарізної вогнепальної зброї, що була на озброєнні органів внутрішніх справ та інших законних озброєних формувань;

- виявлення зброї, втраченої працівниками органів внутрішніх справ і озброєних формувань, серед вилученої, знайденої та добровільно зданої.

5.2. Облік складається:

- з колекції розгорток поверхні куль, вилучених із місць подій, тіл і трупів;

- з колекції фотознімків слідів зброї на гільзах та патронах, вилучених з місць вчинення злочинів;

- картотеки інформації про факти їх вилучення.

Порядок формування колекції і робота з нею

5.3. Кулі, гільзи та патрони зі слідами зброї, що вилучені з місць подій, направляються слідчими відповідних відомств до експертних установ та підрозділів для проведення експертиз або досліджень.

5.4. Після проведення експертизи експертна установа або підрозділ надсилає ці об'єкти до Криміналістичного центру для перевірки за колекцією.

5.5. З поверхні надісланих куль виготовляється розгортка.

5.6. Сліди на надісланих гільзах та патронах фотографуються.

5.7. Одержані відображення слідів порівнюються з відображеннями слідів, що знаходяться в колекції, і поміщаються до неї.

5.8. Після перевірки кулі, гільзи та патрони зі слідами зброї, вилучені з місць подій, направляються Криміналістичним центром у централізовану колекцію Експертно - криміналістичного центру МВС Російської Федерації для перевірки, взяття на облік та зберігання.

5.9. Криміналістичний центр вилучає з колекції об'єкти в разі:

- встановлення вогнепальної зброї, з якої вони відстріляні;

- вимоги слідчого або суду.

5.10. В останньому випадку вилучені об'єкти направляються в орган, з якого вони надійшли.

5.11. Перевірці за колекцією також підлягає зброя, вилучена в осіб, які підозрюються у вчиненні злочинів, вилучена і добровільно здана нарізна зброя, що незаконно зберігалася в державних установах, організаціях чи в громадян, а також знайдена нарізна вогнепальна зброя (револьвери, пістолети, автомати, карабіни, обрізи малокаліберних і бойових гвинтівок та карабінів, саморобна нарізна зброя, комбіновані мисливські рушниці).

5.12. Названа зброя відстрілюється в експертних установах та підрозділах згідно з вимогами відповідних відомчих наказів.

5.13. До відстріляних куль та гільз, що направляються на перевірку до Криміналістичного центру, додається інформація (додаток N 4).

5.14. Після перевірки відстріляні кулі і гільзи направляються Криміналістичним центром в централізовану криміналістичну колекцію Експертно-криміналістичного центру МВС Російської Федерації для перевірки.

5.15. Результат перевірок надсилається ініціатору.

Порядок формування картотеки

5.16. Кулі, гільзи та патрони зі слідами зброї, що вилучені з місць подій, направляються до Криміналістичного центру з інформацією (додаток N 5).

5.17. Інформація, що надійшла до Криміналістичного центру, заноситься на картку, яка поміщається в картотеку.

6. Обліки довідкового призначення

6.1. Обліки складаються з:

- банків даних про властивості, розміри, форми та інші характеристики речовин і речей;

- натурних колекцій і картотек.

6.2. Можуть створюватись обліки:

- вогнепальної зброї і боєприпасів;

- холодної зброї;

- інструментів та інших поширених предметів, які використовуються як знаряддя злому;

- зображення підошв і верху взуття;

- відбитків протекторів шин автотранспорту;

- фарних розсіювачів;

- лакофарбного покриття;

- паливно-мастильних матеріалів;

- волосся тварин;

- волокнистих матеріалів;

- наркотиків і найбільш поширених сильнодіючих препаратів;

- вибухових пристроїв та речовин;

- матеріалів, що використовуються для виготовлення документів;

- відбитків печаток і штампів;

- пломб;

- замків та ін.

6.3. Об'єкти, необхідні для створення, поновлення, зміни обліків, придбаваються на підприємствах, у торговельних організаціях, аптеках, лікувальних закладах і т.п. за рахунок коштів, що виділяються на придбання витратних матеріалів, а також шляхом обміну з експертно-криміналістичними підрозділами органів внутрішніх справ зарубіжних країн, з якими укладені відповідні угоди.

6.4. У разі потреби довідкові колекції поповнюються речовими доказами в кримінальних справах, які підлягають знищенню за ухвалою суду.

6.5. Інформація, одержана з використанням обліків довідкового призначення, видається зацікавленим службам на підставі письмового запиту або за ініціативою Криміналістичного центру.

Додаток N 1
до Інструкції про формування, ведення і
використання криміналістичних обліків
Криміналістичного центру МВС України

ОБЛІК СЛІДІВ ПАЛЬЦІВ РУК

Начальникові Криміналістичного
центру МВС України

З криміналістичної лабораторії _____________________________________________________________________________________________

надсилається до Криміналістичного центру МВС України інформація про вилучені сліди пальців рук і їх фотокартки.

Відомості про злочин:

Номер КС __________________________________ Дата вчинення ____________________________________________

Адреса ________________________________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________

Фабула ________________________________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________

Кількість слідів, направлених для перевірки _____

Слід N 1: вилучений на___________________________________ залишений___________ пальцем _____________ руки

Слід N 2: вилучений на___________________________________ залишений___________ пальцем _____________ руки

Слід N 3: вилучений на___________________________________ залишений___________ пальцем _____________ руки

Слід N 4: вилучений на___________________________________ залишений___________ пальцем _____________ руки

Слід N 5: вилучений на___________________________________ залишений___________ пальцем _____________ руки

Слід N 6: вилучений на___________________________________ залишений___________ пальцем _____________ руки

Слід N 7: вилучений на___________________________________ залишений___________ пальцем _____________ руки

Слід N 8: вилучений на___________________________________ залишений___________ пальцем _____________ руки

Слід N 9: вилучений на___________________________________ залишений___________ пальцем _____________ руки

Слід N 10: вилучений на___________________________________ залишений___________ пальцем _____________ руки

Номери слідів пальців рук, які залишені однією рукою:

1.__,__,__,__,__; 2.__,__,__,__,__; 3.__,__,__,__,__;

Номер дослідження _______________або експертизи__________

Прізвище, ім'я та по батькові експерта_______________________________________________________________________________________

Додаток:_______________________________________________________________________________________________________________

Начальник ___________

_____________________ _______________________________

(прізвище, ім'я та по батькові)

"___"___________ 199__р.

Додаток N 2
до Інструкції про формування, ведення і
використання криміналістичних обліків
Криміналістичного центру МВС України

ОБЛІК ПІДРОБЛЕНИХ ГРОШОВИХ ЗНАКІВ I ЦІННИХ ПАПЕРІВ

Начальникові Криміналістичного
центру МВС України

З криміналістичної лабораторії_____________________________________________________________________________________________

надсилається до Криміналістичного центру МВС України інформація про виявлення_______________________________________________.

Відомості про злочин:

Номер КС _______________________ Дата вчинення __________________________

Адреса_________________________________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________

Фабула ________________________________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________

Всього виявлено ______________ об'єктів ____________груп

Перша група: номінал _____________, кількість_______ шт.

серія , номер __________________________________________

спосіб виготовлення______________________________________________________________________________________________________

ознаки аналогічні_________________________________________________________________________________________________ варіанта

Друга група: номінал ______________, кількість_______ шт.

серія , номер _________________________________________

спосіб виготовлення_____________________________________________________________________________________________________

ознаки аналогічні________________________________________________________________________________________________варіанта

Третя група : номінал _____________, кількість_______ шт.

серія , номер ___________________________________________________________________________________________________________

спосіб виготовлення_____________________________________________________________________________________________________

ознаки аналогічні_________________________________________________________________________________________________варіанта

Четверта група: номінал ___________, кількість_______ шт.

серія , номер ____________________________________________

спосіб виготовлення _____________________________________________________________________________________________________

ознаки аналогічні _________________________________________________________________________________________________варіанта

П'ята група: номінал ______________, кількість_______ шт.

серія , номер ___________________________________________

спосіб виготовлення _____________________________________________________________________________________________________

ознаки аналогічні ________________________________________________________________________________________________ варіанта

Номер дослідження ______________або експертизи __________

Прізвище, ім'я та по батькові експерта_______________________________________________________________________________________

Додаток:_______________________________________________________________________________________________________________

Начальник _____________

_______________________ _______________________________

(прізвище, ім'я та по батькові)

"___"_________________19__р.

Додаток N 3
до Інструкції про формування, ведення і
використання криміналістичних обліків
Криміналістичного центру МВС України

ОБЛІК ПІДРОБЛЕНИХ БЛАНКІВ ДОКУМЕНТІВ, ВИГОТОВЛЕНИХ
ПОЛІГРАФІЧНИМ СПОСОБОМ

Начальникові Криміналістичного
центру МВС України

З криміналістичної лабораторії_____________________________________________________________________________________________

надсилається до Криміналістичного центру МВС України інформація

про виявлення__________________________________________________________________________________________________________.

Відомості про злочин:

Номер КС _________________ Дата вчинення ________________

Адреса________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

Фабула _______________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

Всього виявлено ____________ об'єктів ________ груп

Перша група : назва_______________,к-сть_______шт.

серія , номер _____________________________________

спосіб виготовлення ____________________________________________________________________________________________________

особливості аналогічні ___________________________________________________________________________________________ варіанта

Друга група : назва______________,к-сть_______шт.

серія , номер _____________________________________

спосіб виготовлення _____________________________________________________________________________________________________

особливості аналогічні ____________________________________________________________________________________________ варіанта

Третя група : назва______________,к-сть_______шт.

серія , номер ____________________________________

спосіб виготовлення _____________________________________________________________________________________________________

особливості аналогічні ____________________________________________________________________________________________ варіанта

Четверта група : назва____________,к-сть_____шт.

серія , номер _____________________________________

спосіб виготовлення _____________________________________________________________________________________________________

особливості аналогічні ____________________________________________________________________________________________ варіанта

П'ята група : назва_______________,к-сть________шт.

серія , номер _____________________________________

спосіб виготовлення _____________________________________________________________________________________________________

особливості аналогічні ____________________________________________________________________________________________ варіанта

Номер дослідження ____________ або експертизи ___________

Прізвище, ім'я та по батькові експерта_______________________________________________________________________________________

Додаток ________________________________________________________________________________________________________________

Начальник __________________

_________________________ ______________________________

(прізвище, ім'я та по батькові)

"____"______________199___р.

Додаток N 4
до Інструкції про формування, ведення і
використання криміналістичних обліків
Криміналістичного центру МВС України

ОБЛІК КУЛЬ, ГІЛЬЗ I ПАТРОНІВ ЗІ СЛІДАМИ ЗБРОЇ

Начальникові Криміналістичного
центру МВС України

З криміналістичної лабораторії____________________________________________________________________________________________

надсилається до Криміналістичного центру МВС України інформація про виявлення ______________________________________________.

Інформація про злочин:

Номер КС ____________ Дата вчинення ______________________

Адреса________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

Фабула _______________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

Вилучено об'єктів:

куль _______ шт. стріляних із __________ стволів

гільз_______ шт. стріляних із __________ стволів

Об'єкт N 1: куля калібру ____ або гільза патрона___________

Об'єкт N 2: куля калібру ____ або гільза патрона___________

Об'єкт N 3: куля калібру ____ або гільза патрона___________

Об'єкт N 4: куля калібру ____ або гільза патрона___________

Об'єкт N 5: куля калібру ____ або гільза патрона___________

Об'єкт N 6: куля калібру ____ або гільза патрона___________

Об'єкт N 7: куля калібру ____ або гільза патрона___________

Об'єкт N 8: куля калібру ____ або гільза патрона___________

Об'єкт N 9: куля калібру ____ або гільза патрона___________

Об'єкт N 10:куля калібру ____ або гільза патрона___________

Об'єкт N 11:куля калібру ____ або гільза патрона___________

Об'єкт N 12:куля калібру ____ або гільза патрона___________

Об'єкт N 13:куля калібру ____ або гільза патрона___________

Об'єкт N 14:куля калібру ____ або гільза патрона___________

Об'єкт N 15:куля калібру ____ або гільза патрона___________

Об'єкт N 16:куля калібру ____ або гільза патрона___________

Номери об'єктів, стріляних з одного ствола:

Ствол N 1: __,__,__,__,__; Ствол N 2: __,__,__,__,__;

Ствол N 3: __,__,__,__,__; Ствол N 4: __,__,__,__,__;

Ствол N 5: __,__,__,__,__; Ствол N 6: __,__,__,__,__;

Номер дослідження __________або експертизи_______________

Прізвище, ім'я та по батькові експерта______________________________________________________________________________________

Додаток:______________________________________________________________________________________________________________

Начальник ______________

________________________ _______________________________

(прізвище, ім'я та по батькові)

"____"____________199__р.

Додаток N 5
до Інструкції про формування, ведення і
використання криміналістичних обліків
Криміналістичного центру МВС України

ПЕРЕВІРКА ЗБРОЇ

Начальникові Криміналістичного
центру МВС України

З Криміналістичної лабораторії________________________________________________ для перевірки зброї за обліками Криміналістичного

центру направляємо кулі та гільзи в кількості_______ шт.

Зброя, що підлягає перевірці:

вид___________________________,марка______________________,

калібр______________,рік виготовлення____________________,

серія________________, номер______________________________.

Номер кримінальної справи, дата й обставини надходження зброї до ОВС: N _____________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

Відомості про заміну пошкоджених або поповнення відсутніх деталей, необхідних при виконанні експериментального відстрілу

______________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

Додаток:_______________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

Начальник__________________

___________________________ _______________________________

(прізвище, ім'я та по батькові)

"___"______________199__р.

^ Наверх
наверх