документiв в базi
550558
Подiлитися 

МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ З МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ

РІШЕННЯ
N СП-9/1999 від 27 вересня 1999 року

Щодо імпорту в Україну плит, листів, плівки та платівки з поліуретанів
з Європейського Союзу, Канади, митного союзу країн Балтії,
митного союзу Російської Федерації та Республіки Білорусь,
Королівства Норвегія, Республіки Польща, Словацької Республіки,
Турецької Республіки, Чеської Республіки, Угорської Республіки.

Відповідно до Закону України "Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну" Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (далі Міжвідомча комісія) на своєму засіданні від 27 вересня 1999 року розглянула заяву українського виробника ТОВ "Інтерфом" про порушення та проведення спеціального розслідування щодо імпорту в Україну плит, листів, плівки та платівки з поліуретанів з Європейського Союзу, Канади, митного союзу країн Балтії, митного союзу Російської Федерації та Республіки Білорусь, Королівства Норвегія, Республіки Польща, Словацької Республіки, Турецької Республіки, Чеської Республіки, Угорської Республіки.

1. Заява про порушення та проведення спеціального
розслідування, а також застосування спеціальних заходів
стосовно імпорту в Україну.

Заява про порушення та проведення спеціального розслідування та застосування спеціальних заходів стосовно імпорту плит, листів, плівки та платівки з поліуретанів (далі - поролон) з Європейського Союзу, Канади, митного союзу країн Балтії, митного союзу Російської Федерації та Республіки Білорусь, Королівства Норвегія, Республіки Польща, Словацької Республіки, Турецької Республіки, Чеської Республіки, Угорської Республіки була подана українським виробником ТОВ "Інтерфом". У цій заяві заявник стверджує та доводить, що він є національним товаровиробником, а також що існують достатні підстави для порушення спеціального розслідування щодо імпорту в Україну поролону із зазначених держав, економічних угруповань і митних союзів.

У заяві стверджується та обгрунтовується, що ввезення в Україну поролону із зазначених держав, економічних угруповань і митних союзів заподіює значну шкоду (загрожує її заподіянням) національному товаровиробнику. Ця заява складена українським виробником і подана до Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України (далі - МЗЕЗторг) відповідно до Закону України "Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну".

2. Товар, що є об'єктом спеціального розслідування.

Відповідно до заяви товар, імпорт якого в Україну нібито заподіює значну шкоду, є плити, листи, плівки та платівки з поліуретанів з Європейського Союзу, Канади, митного союзу країн Балтії, митного союзу Російської Федерації та Республіки Білорусь, Королівства Норвегія, Республіки Польща, Словацької Республіки, Турецької Республіки, Чеської Республіки, Угорської Республіки. У заяві стверджується та доводиться, що поролон національного походження є подібним поролону, імпорт якого в Україну нібито заподіює значну шкоду. У заяві вимагається, щоб спеціальне розслідування було порушено щодо імпорту в Україну поролону із зазначених держав, економічних угруповань і митних союзів. У цьому разі товаром, що має бути об'єктом спеціального розслідування, є поролон з Європейського Союзу, Канади, митного союзу країн Балтії, митного союзу Російської Федерації та Республіки Білорусь, Королівства Норвегія, Республіки Польща, Словацької Республіки, Турецької Республіки, Чеської Республіки, Угорської Республіки.

Опис товару, що е об'єктом спеціального розслідування: плити, листи, плівки та платівки з поліуретанів, що класифікуються згідно з Державним класифікатором України "Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності" та "Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності" та мають код 3921 13 та ввозяться з Європейського Союзу, Канади, митного союзу країн Балтії, митного союзу Російської Федерації та Республіки Білорусь, Королівства Норвегія, Республіки Польща, Словацької Республіки, Турецької Республіки, Чеської Республіки, Угорської Республіки.

3. Ввезення в Україну поролону, що має бути об'єктом
розслідування; заподіяння значної шкоди (загроза запо-
діяння значної шкоди); причинно-наслідковий зв'язок
між таким ввезенням і значною шкодою (загрозою її заподіяння).

У заяві стверджується та доводиться, що протягом останніх років імпорт в Україну поролону із зазначених держав, економічних угруповань і митних союзів зростає у значних обсягах та (або) у такі строки або на таких умовах, що заподіюється або існує загроза заподіяння значної шкоди. Крім цього, обсяги такого ввезення зростають у відносних або в абсолютних величинах стосовно обсягів виробництва чи споживання в Україні поролону національного походження. Внаслідок такого ввезення в Україну погіршується виробниче, торговельне та фінансове становище національного товаровиробника, що призводить до значного загального спаду в національному виробництві поролону. Цей імпорт також заподіює значну шкоду та (або) загрожує заподіянням значної шкоди. У заяві також стверджується, що існує причинно-наслідковий зв'язок між зазначеним ввезенням в Україну поролону іноземного походження та заподіянням значної шкоди (загрози її заподіяння).

4. Проведення спеціального розслідування.

Міжвідомчою комісією встановлено, що відповідно до Закону України "Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну" існують достатні інформація та докази для порушення та проведення МЗЕЗторгом спеціального розслідування щодо імпорту в Україну поролону із зазначених держав, економічних угруповань і митних союзів.

Беручи до уваги зазначене вище, на виконання Закону України "Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну" Міжвідомча комісія постановляє:

4.1. Порушити спеціальне розслідування щодо імпорту в Україну поролону з Європейського Союзу, Канади, Королівства Норвегія, митного союзу країн Балтії (Естонської Республіки, Латвійської Республіки, Литовської Республіки), митного союзу Російської Федерації та Республіки Білорусь (Республіки Білорусь, Російської Федерації), Республіки Польща, Словацької Республіки, Турецької Республіки, Чеської Республіки, Угорської Республіки;

4.2. МЗЕЗторгу забезпечити публікацію цього Рішення у газеті "Урядовий кур'єр" та проводити зазначене спеціальне розслідування;

4.3. Міністерству закордонних справ України нотифікувати компетентні органи Республіки Білорусь, Естонської Республіки, Європейського Союзу, Канади, Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Королівства Норвегія, Республіки Польща, Російської Федерації, Словацької Республіки, Турецької Республіки, Чеської Республіки, Угорської Республіки про це Рішення, а також з метою одержання додаткової інформації та доказів і беручи до уваги те, що кількість заінтересованих сторін виявляється значною, передати компетентним органам зазначених вище держав, економічних угруповань і митних союзів копії цього Рішення, заяви та відповідних запитальників МЗЕЗторгу, що використовуються у цьому спеціальному розслідуванні;

4.4. Будь-які заінтересовані сторони можуть передавати до МЗЕЗторгу інформацію та докази, що стосуються цього розслідування. Відповіді на запитальник МЗЕЗторгу, коментарі, вимоги стосовно проведення слухань у МЗЕЗторзі тощо направляються до МЗЕЗторгу (адреса МЗЕЗторгу: 04053, МПС04655, Київ-53, Львівська площа, 8; Міністерство зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України; Управління проблем торгових обмежень та недобросовісної конкуренції) у 30-денний строк з дати опублікування цього Рішення.

5. Це Рішення набирає чинності з дня його опублікування.

А. I. ГОНЧАРУК, голова Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі

В. В. КОНОВАЛОВ, виконавчий секретар

^ Наверх
наверх