Документ втратив чиннiсть!
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
N 116 від 27.04.93
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
7 травня 1993 р. за N 38
( Наказ втратив чинність на підставі
Наказу Міністерства освіти і науки
N 85 від 18.02.2003 )
Про впровадження у закладах освіти України,
що є у загальнодержавній власності, контрактної форми
наймання керівників та порядок її застосування
(Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міносвіти
N 354 від 22.09.93
N 293 від 05.08.93
N 201 від 05.07.95
N 229 від 26.06.96
N 82 від 24.03.97
N 122 від 28.04.99)
(У назві і тексті наказу слова "загальнодержавній
власності" замінено словами "державній власності"
згідно з Наказом Міносвіти
N 122 від 28.04.99)
З метою удосконалення регулювання трудових відносин у галузі освіти, забезпечення подальшого виконання Закону України "Про освіту" (1060-12), ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України від 15 грудня 1992 року N 8-92 "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності", щодо контрактної форми наймання керівника державного підприємства, організації, установи та постанов Кабінету Міністрів України від 30 січня 1993 року N 72 і від 19 березня 1993 р. N 203 з цього питання, законодавства про працю, інших законів, які регулюють перехід України до ринкової економіки, проведення ефективної кадрової політики, створення умов для ініціативи і самостійності працівника з урахуванням його особистих здібностей та професійних навичок, підвищення відповідальності сторін, правової і соціальної захищеності керівників закладів освіти, - НАКАЗУЮ:
1. Затвердити і ввести в дію з травня 1993 року погоджене з ЦК профспілки працівників освіти і науки України Положення "Про порядок наймання та звільнення керівників закладів освіти України, що є у державній власності" та зразок контракту з керівником закладу освіти, що є у державній власності (додаються).
2. Заступникам Міністра Морозу О. Г., Гондюлу В. П., Зайчуку В. О., начальнику управління керівного персоналу та атестації науково-педагогічних працівників Погребняку В. П., спільно із начальниками управлінь: вищих (Степко М.Ф.), професійних навчальних закладів (Сімак А.Д.), шкіл (Доній В.М.), післядипломної освіти (Семенюк Г.Ф.), постачання (Онищенко Ю. Е.), до "1" вересня 1993 року забезпечити укладення контрактів з керівниками закладів освіти, установ, підприємств, що є у державній власності, відповідно до чинного законодавства та затвердженого Положення.
3. Підготовку матеріалів і організацію підписання контрактів, що укладаються Міністерством освіти України, покласти на конкурсну комісію міністерства, управління керівних і науково-педагогічних кадрів (Погребняк В.П.), Головне управління вищої освіти (Степко М.Ф.), Головне управління професійно-технічної освіти (Сімак А.Д.). Спецвідділу (Солодовник П.П.) спільно з конкурсною комісією у період проведення конкурсу забезпечити дотримання Закону України "Про державну таємницю" (3855-12). ( Пункт 3 в редакції Наказу Міносвіти N 229 від 26.06.96)
4. Встановити, що підписання контрактів з керівниками шкіл, ліцеїв, гімназій, професійних навчально-виховних, вищих навчальних закладів 1-2 рівня акредитації (технікуми, коледжі), що є у державній власності, здійснюється Міністерством освіти України за поданнями управлінь (відділів) освіти Республіки Крим, обласних, міст Києва і Севастополя державних адміністрацій, які діють на підставі п. п. 2.1. -2.1.1., а також абзаца 2 п.4.2. затвердженого Положення.
5. Ректорам (директорам) вищих навчальних закладів, закладів післядипломної освіти, директорам професійних училищ, установ, що є у державній власності і функціонально підпорядковані Міністерству освіти України:
5.1. Внести зміни та доповнення до Статутів цих закладів щодо наймання і звільнення керівників відповідно до чинного законодавства, постанов уряду з цих питань та затвердженого Положення "Про порядок наймання та звільнення керівників закладів освіти, що є у державній власності" і зразка контракту.
5.2. Забезпечити проведення цільового навчання працівників з питань правового регулювання трудових відносин в системі освіти, у зв'язку з переходом України до ринкової економіки.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступників Міністра Мороза О. Г., Гондюла В. П., Зайчука В. О.
Міністр П. М. Таланчук
Затверджене
наказом Міністерства освіти України
від 27 квітня 1993 р. за N 116
Положення
про порядок наймання та звільнення
керівників закладів освіти України,
що є у державній власності
(Назва із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти
N 122 від 28.04.99)
1. Загальні положення
1.1. Дане Положення розповсюджується на загальноосвітні школи, ліцеї, гімназії, професійні училища та вищі навчальні заклади 1-4 рівнів акредитації (надалі - заклади освіти), а також підприємства, установи, організації, що є у загальнодержавній власності, діють на підставі Закону України "Про освіту" (1060-12) і підпорядковані міністерству освіти, іншим міністерствам, відомствам.
1.2. Відповідно до статті 20 Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону Української РСР "Про освіту" від 23.03.96 р. N 100/96-ВР, статті 21 Кодексу законів про працю України (322-08), статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 15.12.92 р. N 8-92 "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності", пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30.01.93 р. N 72 "Про заходи щодо організації виконання Декрету Кабінету Міністрів України "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності", керівники закладів освіти, що є у державній власності і підпорядковані Міністерству освіти України, обираються за конкурсом згідно з розділом другим цього Положення і призначаються на посаду Міністром освіти України або особою, яка його заміщує, шляхом укладання з ними контракту в порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.93 р. N 203 "Про застосування контрактної форми трудового договору з керівниками підприємств, що є у державній власності" та цим Положенням за погодженням з органами місцевої виконавчої влади. ( Пункт 1.2 в редакції Наказу Міносвіти N 229 від 26.06.96; із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 122 від 28.04.99 )
1.3. Керівники закладів освіти України, що є у державній власності і підпорядковані іншим міністерствам і відомствам України, обираються за конкурсом і призначаються на посаду керівником відповідного міністерства, відомства України шляхом укладання з ними контракту в порядку, визначеному пунктом 1.2. Положення, за попереднім погодженням із Міністерством освіти України, як центральним органом державної виконавчої влади по управлінню освітою, а також з органами місцевої виконавчої влади. (Пункт 1.3 в редакції Наказу Міносвіти N 229 від 26.06.96; із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 122 від 28.04.99)
1.4. Керівники вищих закладів освіти, що є у загальнодержавній власності, щорічно звітують перед міністерствами і відомствами, яким вони підпорядковані, та загальними зборами (конференцією) колективу закладу освіти з питань, що відносяться до компетенції цих органів державного управління та самоврядування. ( Положення доповнено пунктом 1.4 згідно з Наказом Міносвіти N 229 від 26.06.96 )
2. Проведення конкурсу
2.1. Формою відбору кандидатів на посаду керівника закладу освіти, що є у загальнодержавній власності, є конкурс. (Абзац перший пункту 2.1. в редакції Наказу Міносвіти N 201 від 05.07.95)
2.2. До проведення конкурсу лише керівник органу управління або особа, яка його заміщає, може покласти тимчасове виконання обов'язків керівника закладу освіти на одного із працівників цього закладу.
2.3. Конкурсне заміщення посади керівника закладу освіти (ректора, президента, директора, начальника) проводиться у таких випадках:
а) створення нового закладу освіти, змін в організації виробництва і праці, в тому числі реорганізації, перепрофілювання закладу, та з інших підстав; (Підпункт "а" пункту 2.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 293 від 05.08.93)
б) якщо керівник працює на умовах строкового договору (контракту) і термін цього договору (контракту) закінчується, а домовленості про продовження контракту на наступний термін між сторонами немає;
в) тимчасового виконання обов'язків керівника закладу освіти одним з його працівників.
2.4. Рішення про проведення конкурсу приймає міністр особа, яка його заміщає, про що видається відповідний наказ.
2.5. Конкурс призначається у такі терміни: якщо посада керівника вакантна, то не пізніше одного місяця до призначення, а коли посада зайнята, то не пізніше, як за два місяці до закінчення строку трудового договору (контракту) і вивільнення посади керівника або змін в організації виробництва і праці.
2.6. Для проведення конкурсу рішенням Міністра освіти або особою, яка його заміщає, керівника іншого міністерства, відомства, у підпорядкуванні якого є навчально-виховний заклад освіти, у кожному конкретному випадку проведення конкурсу створюється конкурсна комісія, до якої входять: представники Міністерства освіти, інших міністерств, що мають навчальні заклади, органів державної влади Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, закладу освіти (біля 1/3 членів конкурсної комісії, які обираються загальними зборами, на конференції трудового колективу, або вченою радою), фахівці галузі, до якої відноситься навчальний заклад, представник ЦК профспілки працівників освіти і науки України. Кількісний і персональний склад комісії, а також її голова визначаються і затверджуються у наказі про оголошення конкурсу і створення конкурсної комісії.
Головне завдання конкурсної комісії - надати обгрунтовані пропозиції про те, кого із осіб, які беруть участь у конкурсі, призначити на посаду. (Пункт 2.6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 201 від 05.07.95)
2.7. Оголошення про проведення конкурсу та терміну подання заяв, вимоги до претендентів та їх програм, матеріалів, що подаються, публікуються у засобах галузевої та місцевої інформації.
2.8. В конкурсі на зміщення посади керівника загальноосвітньої школи, ліцею, гімназії, професійного училища, вищого навчального закладу 1-2 рівні акредитації можуть брати участь громадяни України, які мають вищу освіту, високі моральні якості, організаторські здібності і досвід педагогічної роботи у закладах освіти відповідного профілю.
2.9. В конкурсі на зміщення посади керівника вищого навчального закладу 3-4 рівнів акредитації можуть брати участь громадяни України, які мають, як правило, науковий ступінь доктора наук і вчене звання професора, високі моральні якості і організаторські здібності, глибокі професійні знання, досвід науково-педагогічної роботи у вищих навчальних закладах відповідного рівня відповідати вимогам Закону України "Про державну таємницю" (3855-12). (Пункт 2.9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 229 від 26.06.96)
2.10. Після закінчення терміну подання заяв протягом двох тижнів, але не пізніше терміну закінчення конкурсу, конкурсна комісія вивчає відповідність матеріалів, поданих претендентами на участь у конкурсі, вимогам для заміщення цієї посади. За бажанням претендентів, а також за дорученням конкурсної комісії, їм може бути надана можливість для ознайомлення із закладом освіти, вивчення питань, пов'язаних із виконанням обов'язків керівника, зустрічі із трудовим колективом, викладення своєї програми. За наявності двох і більше учасників, конкурсна комісія зобов'язана провести у закладі освіти рейтинг претендентів, які беруть участь у конкурсі. Згідно з статутом закладу освіти загальні збори, конференція трудового колективу, Рада закладу освіти на підставі матеріалів про претендентів, зустрічі з ними, а також можливого опитування науково-педагогічних працівників визначає рейтинг претендентів на посаду керівника закладу шляхом відкритого або таємного голосування і подає свої пропозиції конкурсній комісії. (Абзац перший пункту 2.10 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 201 від 05.07.95 )
На підставі співбесіди з кандидатами на посаду керівника, оцінок його праці на цій чи іншій посаді, результатів зустрічі із працівниками закладу освіти, пропозицій трудового колективу, або Ради закладу конкурсна комісія на своєму засіданні у складі не менше 2/3 членів комісії приймає рішення, кого із претендентів пропонувати на заміщення посади керівника відповідно до умов оголошеного конкурсу.( Абзац другий пункту 2.10 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 201 від 05.07.95 )
Рішення конкурсної комісії приймається відкритим або таємним голосуванням. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували більше половини присутніх членів комісії. (Абзац третій пункту 2.10 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 201 від 05.07.95)
Якщо голоси розділились порівну, то приймається рішення, за яке віддав голос голова комісії. Якщо жоден з учасників конкурсу не отримав більшості голосів присутніх членів комісії за рішенням конкурсної комісії може бути проведено повторне голосування. Конкурс вважається таким, що не відбувся, у тому разі, коли за підсумками повторного голосування жоден з учасників конкурсу не набрав необхідної кількості голосів або були допущені процедурні чи інші порушення порядку проведення конкурсу, встановленого цим Положенням. (Абзац четвертий пункту 2.10 в редакції Наказу Міносвіти N 201 від 05.07.95)
2.11. Рішення конкурсної комісії розглядає колегія міністерства і приймає відповідне рішення щодо призначення претендента на посаду.
Рішення колегії є підставою для укладання з претендентом контракту і призначення його на посаду керівника закладу освіти.
3. Умови укладання контракту
3.1. При прийманні на роботу на умовах контракту слід виходити з того, що він є особливою формою трудового договору (ст. 21 Кодексу законів про працю України), спрямовується на забезпечення умов для ініціативності та самостійності керівника з урахуванням його індивідуальних здібностей і професійних, підвищення взаємної відповідальності сторін, правову і соціальну захищеність керівника закладу освіти.
3.2. Відповідно до ст. 24 Кодексу законів про працю України (322-08) контракт укладається у письмовій формі і підписується міністром або за його дорученням заступником міністра та особою, яка призначається на посаду керівника навчально-виховного закладу.
3.3. Контракт оформлюється в двох примірниках, що мають однакову юридичну силу і зберігається у кожної з сторін контракту.
3.4. Контракт є підставою для видання наказу (розпорядження) про призначення на посаду з дня, встановленого за угодою сторін у контракті.
3.5. Контракт набирає чинності з моменту його підписання і може бути змінений лише за угодою сторін у письмовій формі.
4. Зміст контракту
4.1. У контракті передбачаються строки його дії, права, обов'язки та відповідальність сторін (в тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці (виконання робіт), підстави припинення та розірвання контракту, соціальнопобутові та інші умови, необхідні для виконання прийнятих сторонами зобов'язань, з урахуванням специфіки галузевих особливостей та фінансових можливостей закладу і міністерства, включаючи обов'язкове підвищення кваліфікації або перепідготовку протягом дії контракту, але не рідше одного разу за п'ять років. ( Абзац перший пункту 4.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 82 від 24.03.97 )
У контракті з керівником, крім загальних вимог, слід ураховувати показники ефективності використання закріпленого за закладом освіти державного майна й прибутку, які рекомендовані постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 1993 р. N 203, Указом Президента України від 28 лютого 1997 р. N 187/97 та постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1997 р. N 167. ( Абзац другий пункту 4.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 82 від 24.03.97 )
4.2. Контракт може бути укладений на строк до 5 років, але не менше одного року. Конкретний термін контракту визначається угодою сторін.
За два місяці до закінчення строку чинності контракту за угодою сторін він може бути продовжений або укладений на новий строк. У таких випадках конкурс не оголошується.
Керівник подає звіт міністерству за попередній строк роботи. Кількість термінів наступного укладення контракту вирішується у кожному конкретному випадку угодою сторін, з урахуванням особистих результатів роботи керівника на цій посаді.
4.3. При виконанні або неналежному виконанні сторонами обов'язків, передбачених у контракті, останній може бути достроково розірваний з попереднім попередженням відповідної сторони за два тижні.
4.4. Умови оплати праці керівників закладів освіти, що визначаються у контракті, мають встановлюватися у прямій залежності від рівня акредитації, результатів навчальної, науководослідної, методичної, виробничо-господарської та комерційної діяльності закладу освіти.
При цьому розмір посадового окладу керівника не може бути нижчим від розміру мінімального посадового окладу, визначеного Кабінетом Міністрів України. (Абзац другий пункту 4.4 в редакції Наказу Міносвіти N 229 від 26.06.96)
Система матеріального заохочення керівника повинна бути орієнтована на досягнення довгострокових результатів діяльності закладу освіти, встановлення прямої залежності між розмірами оплати праці та показниками, що характеризують виконання зобов'язань за контрактом.
У контракті можуть бути визначені умови підвищення або зниження обумовленого розміру оплати праці. Так, наприклад, встановлення надбавок, премій за повне виконання договірних зобов'язань, а також умови підвищення або зниження розмірів премій, надбавок; встановлення винагороди за підсумками річної роботи. При цьому у кожному закладі доцільно розробити конкретний порядок стимулювання і показники, за якими встановлюється та змінюється розмір винагороди, що виплачується з визначеною періодичністю керівнику.
4.5. Умови контракту не можуть погіршувати становище керівника порівняно з чинним законодавством.
4.6. При укладанні контракту сторони можуть передбачати додаткові пільги, не встановлені чинним законодавством, за *** власних коштів закладу освіти. Наприклад, виплату додаткової винагороди, надання матеріальної допомоги до щорічної відпустки тощо. За умови припинення контракту у зв'язку з виходом на пенсію або одержанням трудового каліцтва, можуть передбачатися грошові компенсації понад встановлених пенсій та виплат по відшкодуванню заподіяної йому шкоди. Ці положення мають бути викладені у статутах закладів освіти.
4.7. Якщо контрактом передбачається переїзд на роботу в іншу місцевість, сторони визначають гарантії та компенсації, що виплачуються в розмірах не нижчих, ніж передбачені рішенням уряду.
За угодою сторін у контракті можуть бути передбачені умови забезпечення керівника та членів його сім'ї жилою площею або оплата витрат за найманням жилого приміщення або користування готелем.
4.8. У контракті визначається режим робочого часу та часу відпочинку керівника.
Тривалість відпустки керівника не може бути меншою встановленої законодавством тривалості відпустки для цієї категорії працівників.
Якщо для службових поїздок керівник буде використовувати особистий автомобіль, сторони передбачають умови виплати відповідних компенсацій.
За угодою сторін можуть бути визначені інші умови організації праці, необхідні керівнику для виконання прийнятих зобов'язань.
4.9. У контракті визначаються соціально-побутові умови, необхідні керівникові для виконання прийнятих зобов'язань. Наприклад виділення садової ділянки, автомобіля, покращання житлових умов, забезпечення дитини місцем у дитячому закладі, погашення банківської позики або заборгованості у зв'язку з вступом у ЖБК, захист від інфляційних процесів тощо. При цьому, якщо чинним законодавством передбачено, що ці питання вирішуються органами самоврядування трудового колективу або за їх участю, можливість включення до контракту подібних умов має бути попередньо узгоджена з ними.
4.10. З обраними або призначеними на посаду до прийняття Декрету Кабінету Міністрів України від 15 грудня 1992 року "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності" (8-92) та цього Положення керівниками закладів освіти, що перебувають у державній власності, також укладається або переукладається контракт. У разі відмови керівника від укладення контракту, трудовий договір з ним припиняється відповідно до п. 6 ст. 36 Кодексу законів про працю України (322-08). У разі відмови власника від укладення контракту з керівником, трудовий договір з ним припиняється за п.1 ст. 40 цього Кодексу. В окремих випадках власник має право зберегти з керівником трудові відносини на строк, визначений діючим трудовим договором (передпенсійний вік тощо).
Міністерство освіти, інший підвідомчий Кабінету Міністрів України орган державної виконавчої влади спільно з профспілковим органом має право продовжити дію контракту з керівником, котрий досяг пенсійного віку, якщо він працює сумлінно, має високі результати роботи. (Пункт 4.10 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 122 від 28.04.99)
(Пункт 4.11 вилучено на підставі Наказу Міносвіти N 229 від 26.06.96) 4.11. Керівники, які досягли пенсійного віку, і призначені на посаду за строковим трудовим договором (контрактом) не можуть бути звільнені до закінчення його строку, на підставі 2.1 ст. *** Кодексу законів про працю України (322-08).
4.11. Керівники закладів освіти -дійсні члени й члени-кореспонденти Академії наук України, Академії Аграрних наук, Академії Педагогічних наук України, які досягли пенсійного віку, після закінчення терміну трудового договору (контракту), можуть призначатися радниками ректора.
5. Розірвання контракту
5.1. Підстави розірвання контракту, крім встановлених чинним законодавством, можуть визначатися угодою сторін у контракті.
При цьому розірвання контракту з ініціативи міністерства, повинно проводитися з урахуванням гарантій, встановлених чинним законодавством.
При розірванні контракту з підстав, встановлених у контракті, але не передбачених чинним законодавством, звільнення проводиться за п.8 ст. 36 Кодексу законів про працю України ( 322-08 ), про що робиться відповідний запис у трудову книжку керівника.
5.2. На керівника, який уклав контракт відповідно до цього Положення, повністю поширюються пільги та гарантії, встановлені для працівників цього закладу чинним законодавством, Статутом, галузевими нормативними актами, колективним договором та іншими актами навчального закладу, в тому числі і при розірванні контракта.
5.3. При укладанні контракту, крім гарантії та компенсації, передбачених чинним законодавством, можуть бути встановлені додаткові гарантії на випадок дострокового припинення контракту з незалежних від керівника причин.
5.4. Спори між сторонами контракту розглядаються у порядку, встановленому чинним законодавством.
6. Заключні положення
6.1. Умови, передбачені в цьому Положенні, а також, котрі містяться у зразку контракту з керівником закладу освіти, що державній власності, носять рекомендаційний характер і визначаються угодою сторін з урахуванням специфіки і галузевих особливостей закладу освіти і його матеріально-фінансових можливостей. ( Пункт 6.1 із змінами, внесеними згідно з Наказами Міносвіти N 293 від 05.08.93, N 122 від 28.04.99 )
6.2. Керівник закладу освіти укладає трудовий договір, контракт, в тому числі на конкурсній основі, із проректорами, заступниками директора, деканами факультетів, їх заступниками, завідуючими кафедрами (відділеннями), які є педагогічними працівниками, іншими педпрацівниками навчально-виховного закладу на підставі статті 54 Закону України "Про освіту" (1060-12), Кодексу законів про працю України (322-08) та згідно з Положенням про порядок наймання та звільнення педагогічних працівників закладу освіти, що є у державній власності. ( Пункт 6.2 в редакції Наказу Міносвіти N 293 від 05.08.93, із змінами, внесеними згідно з Наказами Міносвіти N 229 від 26.06.96; N 122 від 28.04.99 )
6.3. Умови та порядок, передбачені цим Положенням, можуть застосовуватись місцевими органами державної виконавчої влади при укладенні контрактів з керівниками закладів освіти, що є у комунальній власності.
Виконано 9 квітня 1993 р.
відповідно договору від 9 листопада 1992 р.
Виконавець:
П.I.Мінюков - канд.
юрид. наук, доцент
Посвідчення N 0099-282 ПД
Ліцензія N 2-827
Затверджений
наказом Міністерства освіти України
від 27 березня 1993 р. N116
Зразок контракту
з керівником закладу освіти, що є у державній власності
(У назві і тексті контракту слова "загальнодержавній
власності" замінено словами "державній власності"
згідно з Наказом Міносвіти
N 122 від 28.04.99)
______________________________________ місто |
"_____"_____________199__ р. |
_______________________________________________________________________________________________________________________
Міністерство освіти, інший підвідомчий Кабінету Міністрів України орган державної виконавчої влади, в особі керівника
_______________________________________________________________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові)
з одного боку, та громадянин______________________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
уклали цей контракт про таке:
_________________________________________________________________________________________________ призначається на посаду
(прізвище, ім'я, по батькові)
________________________________________________________________________________________________________________________
(повна назва посади та заклад освіти)
на строк з "_____"___________199_____р. по"____"________199__р.
1. Загальні Положення
_________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
здійснює керівництво навчально-виховним закладом освіти на підставі єдиноначальності та умовах, укладених в контракті, у відповідності з чинним законодавством України, рішеннями уряду, міністерства і Статуту навчального закладу.
1.2. Цей контракт є трудовим договором. На підставі контракту виникають трудові відносини між керівником та міністерством, які з боку останнього реалізуються Органом управління майном.
Терміном "сторони" в цьому контракті позначаються Міністерство освіти, інший Орган управління майном та керівник закладу освіти.
1.3. Керівник, який уклав цей контракт, є повноважним представником закладу освіти при реалізації повноважень (прав, обов'- язків, функцій), передбачених Статутом навчально-виховного закладу, актами законодавства стосовно закладу, іншими обов'язковими для нього документами.
1.4. Керівник підзвітний Міністерству освіти, іншому Органу управління майном в межах, встановлених чинним законодавством, Статутом закладу та цим контрактом.
1.5. В період відпустки керівника або його відсутності з інших причин обов'язки керівника виконує його перший заступник.
2. Права та обов'язки сторін
2.1. Керівник закладу освіти самостійно вирішує всі питання управління (керівництва) діяльністю навчального закладу за винятком тих, які законодавством віднесені до компетенції міністерства, іншого Органу управління майном, загальних зборів (конференції) колективу, Ради навчального закладу.
2.2. Діє від імені закладу без довіреності, представляє його у всіх органах, установах, організаціях, підприємствах держави і за її межами.
2.3. Розпоряджається майном навчально-виховного закладу у межах делегованих повноважень відповідно до Статуту.
2.4. Укладає господарські та інші угоди, видає довіреності.
2.5. Відкриває у банку рахунки закладу освіти.
2.6. Має право розпорядження коштами закладу у межах асигнувань та прибутків закладу.
2.7. Затверджує штати Управління закладу освіти у межах штату закладу.
2.8. Видає накази, розпорядження і дає вказівки, обов'язкові для всіх підрозділів та працівників навчального закладу.
2.9. Укладає трудові договори, розриває їх із своїми заступниками, керівниками структурних підрозділів, а контракти з педагогічними та науковими працівниками відповідно до чинного трудового законодавства, Закону України "Про освіту"( 1060-12 ) та Положення "Про порядок наймання і звільнення педагогічних працівників закладів освіти, що є у загальнодержавній власності".
2.10. Самостійно визначає свій трудовий розпорядок. Доповідає про це міністерству.
2.11. Накладає на працівників стягнення у відповідності з законодавством України.
2.12. Вирішує інші питання віднесені до компетенції керівника законодавством, Положенням "Про порядок наймання та звільнення керівників закладів освіти, що перебувають у державній власності", Статутом закладу, Положенням Органу управління майном і цим контрактом.
2.13. Міністерство, інший Орган управління майном делегує керівнику такі свої повноваження:
2.14. Міністерство освіти України, інший Орган управління майном може делегувати керівнику й інші свої повноваження. Передача повноважень у цьому випадку здійснюється шляхом укладення податкової угоди до цього контракту.
2.15. Керівнику закладу освіти належать надані йому повноваження (права, обов'язки), які поширюються на підприємство нормативними та іншими актами, якщо з вказаних актів, Статуту підприємства та вищестоящої організації, умов цього контракту не випливає інше.
3. Обов'язки керівника
3. На період чинності цього контракту______________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, ______________________зобов'язаний забезпечити: по батькові)
3.1. Проведення навчально-виховного процесу на рівні державних стандартів якості освіти, підготовку спеціалістів відповідного рівня кваліфікації.
3.2. Виконання державного замовлення та договірних зобов'язань по підготовці спеціалістів для потреб господарства, в тому числі на комерційних засадах.
3.3. Високоефективну науково-дослідницьку роботу з найважливіших проблем освіти, в т. ч. на госпрозрахунковій і комерційній засадах.*
3.4. Підготовку необхідної кількості наукових, науковопедагогічних кадрів вищої кваліфікації (кандидатів, докторів наук), в т. ч. їх атестацію (професори, доценти). _________ п.3.3; 3.4 стосуються вищих навчальних закладів освіти 3-4 рівня акредитації.
3.5. Високоефективне і стійке фінансово-економічне, господарське становище, науково-виробничу та комерційну діяльність.
3.6. Рентабельність навчально-виробничих підрозділів. Одержання та збільшення прибутку.
3.7. Додержання умов колективного договору.
3.8. Проведення підготовки та перепідготовки науковопедагогічних працівників і спеціалістів закладу, їх економічного, правового і професійного навчання безпосередньо у закладі або за договорами в інших учбових закладах, включаючи обов'язкове особисте підвищення кваліфікації або перепідготовку протягом терміну контракту, (але не рідше одного разу за п'ять років). (Пункт 3.8 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 82 від 24.03.97)
3.9. Захист відомостей, що складають державну, службову та комерційну таємницю відповідно до Закону України "Про державну таємницю" (3855-12). (Пункт 3.9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 229 від 26.06.96)
3.10. Додержання чинного законодавства, належне використання засобів щодо вдосконалення управління, зміцнення договірної, трудової дисципліни; вжиття заходів до створення в кожному структурному підрозділі і на кожному робочому місці умов праці відповідно до вимог нормативних актів; забезпечення прав працівників гарантованих законодавством про охорону праці. (Пункт 3.10 в редакції Наказу Міносвіти N 122 від 28.04.99)
3.11. Ефективне використання державного майна відповідно до показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та його збереження. (Пункт 3.11 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 229 від 26.06.96)
3.12. Своєчасні розрахунки з установами, організаціями, банками, іншими організаціями. Своєчасне і повне внесення платежів до бюджету, включаючи внески до Пенсійного фонду; недопущення заборгованості заробітної плати, оплати податків, зборів та обов'язкових платежів, крім національних закладів освіти, затвердження в Міністерстві освіти графіка погашення заборгованості заробітної плати, кошторисів доходів і видатків. Дотримання порядку обслуговування і використання позабюджетних коштів, укладання договорів оренди нерухомого майна, закріпленого за закладом освіти, та вжиття заходів щодо погашення заборгованості з орендної плати; дотримання порядку здійснення розрахунків в іноземній валюті. ( Пункт 3.12 із змінами, внесеними згідно з Наказами Міносвіти N 229 від 26.06.96, N 82 від 24.03.97; в редакції Наказу Міносвіти N 122 від 28.04.99 )
3.13. Виконання програми соціального розвитку колективу.
3.14. Виконання Державних освітянських програм.
3.15. Виконання екологічної програми.
3.16. Своєчасне подання міністерствам встановленої статистичної, бухгалтерської звітності, а також, за додатковою угодою, і інших необхідних відомостей про роботу і стан навчально-виробничого закладу.
3.17. Своєчасний щорічний звіт про результати, передбачені контрактом, а за вимогою міністерства -достроковий у разі належного виконання умов цього контракту. ( Пункт 3.17 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 229 від 26.06.96 )
3.18. Щорічний звіт перед загальними зборами (конференцією) колективу закладу освіти з питань, що відносяться до їх компетенції, як органів громадського самоврядування, а також з питань дотримання у закладі законодавства України про працю, про освіту, Указів Президента України, постанов Уряду України, нормативно-правових актів Міносвіти України, порядку обслуговування і використання позабюджетних коштів, укладання договорів оренди нерухомого майна, вжиття заходів щодо погашення заборгованості з оплати праці, орендної плати та дотримання порядку здійснення розрахунків в іноземній валюті. (Розділ третій доповнено пунктом 3.18 згідно з Наказом Міносвіти N 229 від 26.06.96; із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 122 від 28.04.99)
IV. Оплата праці та соціально-побутове забезпечення керівника
4.1. Керівнику закладу ___________________________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
______________________
* Стосується підприємства і закладів освіти, які мають додаткові, крім бюджету, прибутки.
за виконання обов'язків, передбачених цим контрактом, виплачується за рахунок коштів закладу освіти:
4.2. Заробітна плата (оклад) в розмірі ____ карбованців, але не менше ніж це встановлено єдиною тарифною сіткою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, а також Законом України "Про оплату праці" (108/95-ВР), з урахуванням економічного і фінансового стану закладу. ( Пункт 4.2 в редакції Наказу Міносвіти N 229 від 26.06.96 )
4.3. При умові виконання зобов'язань, зазначених у пунктах 3.1. - 3.17 цього контракту _______________________________________ (прізвище, ім'я, по батькові) додатково встановлюється:
4.4. Надбавка в розмірі_________________крб. щомісячно.
4.5. Винагорода за повне виконання договірних зобов'язань з замовниками у розмірі________________________крб. щорічно. (Пункт 4.5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 229 від 26.06.96)
4.6. Винагорода за результатами роботи закладу за рік відповідно до діючого у закладі Положення.
4.7 Частина чистого доходу закладу в розмірі. (Пункт 4.7 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 229 від 26.06.96)
4.8. Одноразові виплати за виконання окремих завдань за додатковою угодою до контракту.
4.9. У разі невиконання умов, викладених у пунктах 3.1., 3.5, 3.8, 3.10, 3.11, 3.12, 3.16, 3.17, 3.18 контракту, премія не сплачується повністю або частково. Премія не нараховується також: у разі допущення з вини закладу, підприємства, установи, організації смертельного випадку; за поданням посадових осіб органів державного нагляду за охороною праці при систематичному порушенні вимог чинного законодавства з питань охорони праці; оренди нерухомого майна, поновлення на роботі судами безпідставно звільнених працівників, порушення порядку обслуговування і використання позабюджетних коштів, укладання договорів оренди нерухомого майна та невжиття заходів щодо погашення заборгованості з орендної плати, дотримання порядку, здійснення розрахунків в іноземній валюті. ( Пункт 4.9 в редакції Наказу Міносвіти N 122 від 28.04.99 )
4.10. __________________________________________________________________________________________________надається щорічна
(прізвище, ім'я, по батькові)
відпустка тривалістю___________календарних днів і додаткова відпустка тривалістю_______________________________календарних днів.
До щорічної відпустки виплачується матеріальна допомога у розмірі__________крб.
4.11. Система матеріального стимулювання працівників, діюча у закладі, повністю поширюється на
___________________________________________________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, ________________________ по батькові)
4.12 Виплати згідно з п. 4, надання пільг та компенсації, передбачених п. п. 4.14, 4.15 контракту, здійснюються за рахунок ______________________________________________________________________________________________відповідно до статей обліку.
4.13.____________________________________________________________________________________________ підлягає державному
(прізвище, ім'я по батькові)
соціальному страхуванню всіх видів на термін дії цього контракту.
4.14. При повній або частковій втраті працездатності, пов'язаної з нещасним випадком на виробництві (прізвище, ім'я по батькові) крім пільг, передбачених чинним законодавством, сплачується одноразова допомога в розмірі
__________________________________________________________________________________________ місячних окладів.
4.15. У разі смерті ______________________________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
в період дії контракту, його сім'ї сплачується одноразова допомога в розмірі _____________місячного окладу, а у разі смерті, пов'язаної з
виробництвом, крім доплати до пенсії, у випадку втрати годувальника, із розрахунку _____________крб. на місяць на кожного неповнолітнього члена сім'ї до досягнення ним повноліття.
4.16. ____________________________________________________________________________________________________ надається право
(прізвище, ім'я, по батькові)
користування службовим автомобілем для поїздок в службових справах.
4.17. У випадках припинення дії контракту (з поважних причин) поряд з виплатами, передбаченими чинним законодавством, працівнику сплачується одноразова допомога в розмірі __________________________________-місячних окладів.
5. Обов'язки Міністерства освіти, іншого Органу управління майном закладу освіти
5. Разом з переліченими виплатами Міністерство освіти (відомство) Орган, уповноважений управляти майном закладу освіти, зобов'язані:
5.1. Забезпечувати ______________________________________________________________________________________________
(назва навчального закладу) (за заявками)
матеріально-технічними ресурсами в обсязі, необхідному для функціонування закладу, виконання державного замовлення на підготовку спеціалістів, науково-дослідних робіт з найважливіших проблем гуманітарних і природничих наук, економічного розвитку України.
5.2. Виділяти централізовані ліміти капітальних вкладень на розбудову закладу освіти та інші роботи, пов'язані з удосконаленням всіх напрямків діяльності закладу.
5.3. Надавати допомогу у виконанні державного замовлення та договорів на підготовку спеціалістів.
5.4. Забезпечувати виконання заявок закладу освіти на підготовку професорсько-викладацького складу та наукових працівників через аспірантуру, докторантуру та інші форми підготовки кадрів вищої наукової кваліфікації.
5.5 Надавати допомогу у навчально-методичному забезпеченні учбового процесу: документацією, технічними засобами навчання та обладнання.
5.6. Забезпечувати необхідними матеріальними ресурсами підприємства навчально-виховного закладу, які виготовляють продукцію за державними замовленнями, та інших засадах.
5.7. Гарнтувати додержання прав і законних інтересів
_______________________________________________________________________________________________________________________,
(назва закладу)
захищати і відстоювати його інтереси в органах державного управління, інших державних та комерційних структурах.
5.8. Інформувати керівника закладу освіти про галузеву науково-технічну політику.
5.9. Інформувати про державні потреби спеціалістів, яких готує заклад освіти.
5.10. Приймати рішення з питань ліквідації, реорганізації, перепрофілювання закладу, створення спільних підприємств, інших юридичнЇх осіб.
5.11. Надавати інформацію на запити керівника.
5.12. Організовувати і проводити фінансовий контроль.
5.13. Звільнити керівника по закінченню строку контракту, достроково, за його вимогою, а також у випадку порушень законодавства та умов контракту, в тому числі міністерством. Укладати контракт на наступний строк за згодою сторін, на що працюючий керівник має переважне право.
VI. Зміни та розірвання контракту
6.1. Зміни та доповнення до цього контракту вносяться шляхом підписання додаткових угод.
Контракт припиняє дію з підстав, передбачених чинним законодавством та умовами цього контракту:
6.2. Після закінчення строку дії контракту. При цьому власник і керівник мають за угодою сторін, не пізніше як за два місяці визначатись у такому: контракт припиняється, контракт продовжується або укладається на новий термін.
6.3. За угодою сторін.
6.4. З ініціативи Міністерства освіти, іншого Органу управління майном до закінчення строку дії контракту на умовах, передбачених законодавством.
6.5. З ініціативи керівника до закінчення терміну дії контракту, в зв'язку з порушенням міністерством, іншим Органом управління майном законодавства про працю, невиконання умов, передбачених контрактом, втручання міністерства, іншого Органу управління майном в оперативно-розпорядчу діяльність, якщо це призвело або може призвести до поганих показників діяльності закладу освіти. Підставою для дострокового припинення контракту за ініціативою керівника є також хвороба або інвалідність, що перешкоджають виконанню роботи за контрактом, а також невиконання міністерством умов, визначених у п. п. 5. 1-5 13 цього контракту.
6.6. З ініціативи Міністерства освіти, іншого органу управління майном закладу освіти дострокове розірвання контракту може бути тільки за обставин, передбачених чинним трудовим законодавством, а також невиконання умов, викладених у п.п.3.1-3.5, 3.8, 3.10, 3.11, 3.12 цього контракту. ( Пункт 6.6 в редакції Наказу Міносвіти N 122 від 28.04.99 )
6.7. При розірванні контракту з підстав, не передбачених чинним законодавством, звільнення проводиться за пунктом 8 статті 36 Кодексу законів про працю України.
6.8. У будь-якому випадку розірвання контракту, крім порушень, міністерство, інший Орган, який управляє майном закладу, виплачує -
________________________________________________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
одноразове заохочення у розмірі ______________________________________________.
6.9. Сторони вживають заходів до додержанню конфіденціальності умов контракту, за винятком осіб, які контролюють.
6.10. Сторони інформують про умови контракту своїх радників, довірених осіб, представників.
6.11. Умови цього контракту можуть бути змінені лише за угодою сторін у письмовій формі.
6.12. Контракт набирає чинності з часу його підписання сторонами.
6.13. Цей контракт укладений в двох примірниках, які зберігаються у кожного із сторін і мають однакову юридичну силу.
VII. Відповідальність сторін і вирішення спорів
7.1. У випадку невиконання чи неналежного виконання обов'язків, передбачених цим контрактом, сторони несуть відповідальність згідно з законодавством та цим контрактом.
7.2. Спори між сторонами вирішуються в порядку, установленому чинним законодавством.
8. Адреси сторін. Інші відомості
8.1. Відомості про заклад освіти:
Повна назва ___________________________________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________________________________________________
Адреса ________________________________________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________________________________________________
Розрахунковий рахунок N ________________________________________________________________
в _____________________________________________________________________________________________________________________
8.2. Відомості про Міністерство освіти, інший Орган управління майном.
Повна назва __________________________________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________________________________________________
Адреса ________________________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові керівника міністерства, іншого органу управління майном)
________________________________________________________________________________________________________________________
Службовий телефон керівника міністерства ___________________________________
8.3. Відомості про керівника:
Домашній телефон _____________________________________________
Службові телефони ____________________________________________
Паспорт серія ____________N___________________________________ виданий "____"_____________________________ 19________р.
________________________________________________________________________________________________________________________
(вказати орган, що видав паспорт)
Підстава для пільг по оподаткуванню ______________________________________________________________________________________
(вказати відомості про кількість дітей, утриманців та ін.)
Від Міністерства Керівник
освіти, іншого Органу закладу освіти управління майном ______________________________________________________________________
(підпис, прізвище, ім'я,
_______________________________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
по батькові)
_______________________________________________________________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові)
"_____"__________________199__р.
______________________________________________________________________________________________
підпис
"______"_______________________199___р.
"Погоджено"
М. П.
_______________________________________________________________________________________________________________________
Для закладів інших міністерств.