Угода
про взаємний залік до загального трудового стажу
та вислуги років служби в органах і установах
прокуратури в державах-учасницях
Співдружності Незалежних Держав
(Угоду ратифіковано Законом
N 800-XIV від 01.07.99)
Уряди держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав, іменовані в подальшому "Сторонами",
грунтуючись на Конвенції Співдружності Незалежних Держав про права та основні свободи людини від 26 травня 1995 року і Угоді про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення від 1З березня 1992 року,
прагнучи до всебічного розвитку співробітництва в галузі трудової діяльності і соціального захисту прокурорських працівників на територіях держав-учасниць СНД,
погодились про нижченаведене:
Стаття 1
Дія цієї Угоди поширюється на прокурорів і слідчих органів прокуратури, наукових і педагогічних працівників наукових і освітніх установ прокуратури, які є громадянами держав-учасниць СНД і здійснюють свою трудову діяльність на умовах трудового договору (контракту) на території відповідної держави.
Стаття 2
Трудовий стаж і вислуга років як прокурорів і слідчих органів прокуратури, наукових і педагогічних працівників наукових і освітніх установ прокуратури, в тому числі обчислені на пільгових умовах, набуті у зв'язку із трудовою діяльністю на територіях держав-учасниць СНД, взаємно визнаються Сторонами для виплати надбавок (доплат) у розмірах, передбачених внутрішнім законодавством за вислугу років до заробітної плати (грошового утримання) і не підлягають зміні в односторонньому порядку.
Стаття 3
Необхідні документи щодо трудового стажу і вислуги років, видані у належному порядку на території держав-учасниць СНД, приймаються на територіях інших держави-учасниці цієї Угоди без легалізації.
Стаття 4
Сторони вважають цю Угоду першим етапом всебічного співробітництва в галузі трудової діяльності і соціального захисту працівників органів і установ прокуратури і розглянуть питання щодо розробки взаємно узгодженого акта про соціальне забезпечення зазначених працівників.
Стаття 5
Питання, пов'язані із застосуванням цієї Угоди, у разі необхідності будуть погоджуватись повноважними представниками генеральних прокуратур (прокуратур) держав-учасниць цієї Угоди на двосторонній чи багатосторонній основі.
Стаття 6
Для здійснення співробітництва в рамках цієї Угоди Сторони користуються російською мовою.
Стаття 7
Ця Угода набуває чинності з дня її підписання, а для держав, законодавство яких потребує виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття нею чинності, - з дня здачі відповідних документів депозитарію. Про необхідність виконання таких процедур Сторони протягом трьох місяців із дня підписання цієї Угоди повідомляють депозитарію.
Стаття 8
Ця Угода діє протягом п'яти років з дня набуття нею чинності. Після закінчення цього терміну Угода автоматично продовжується щоразу на п'ятирічний період, якщо Сторони не приймуть іншого рішення.
Стаття 9
Кожна Сторона може вийти з цієї Угоди шляхом письмового повідомлення про це депозитарію не пізніше ніж за три місяці до виходу.
Вчинено в місті Москві 25 листопада 1998 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається у Виконавчому Секретаріаті Співдружності Незалежних Держав, який направить кожній державі, що підписала цю Угоду, її завірену копію.
За Уряд Азербайджанської Республіки (підпис) |
За Уряд Республіки Молдова (підпис) |
За Уряд Республіки Вірменія (підпис) |
За Уряд Російської Федерації (підпис) |
За Уряд Республіки Білорусь (підпис) |
За Уряд Республіки Таджикистан (підпис) |
За Уряд Грузії (підпис відсутній) |
За Уряд Туркменистану (підпис відсутній) |
За Уряд Республіки Казахстан (підпис) |
За Уряд Республіки Узбекистан (підпис відсутній) |
За Уряд Киргизької Республіки (підпис) |
За Уряд України (підпис) |