1999-03-09 | 2001-10-26 |
Документ втратив чиннiсть!
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 9 березня 1999 р. N 335
Київ
(Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 766 від 16.06.2004)
Про внесення змін і доповнень до деяких рішень
Кабінету Міністрів України з питань формування та
використання коштів фондів охорони праці
Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Внести зміни і доповнення до Положення про державний, галузеві, регіональні фонди охорони праці та фонди охорони праці підприємств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 жовтня 1993 р. N 838 (ЗП України, 1994 р., N 3, ст. 54), виклавши його в редакції, що додається.
2. Затвердити зміни і доповнення, що вносяться до деяких постанов Кабінету Міністрів України (додаються).
3. Установити, що в 1999 і 2000 роках підприємства вугільної та гірничодобувної промисловості з підземним веденням робіт кошти від сплати штрафів за порушення нормативних актів про охорону праці, невиконання розпоряджень посадових осіб органів державного нагляду за охороною праці з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, нещасні випадки на виробництві та випадки професійних захворювань, що сталися з вини підприємств, а також штрафів, накладених на посадових осіб і працівників, винних у порушенні вимог щодо охорони праці, спрямовують до фонду охорони праці підприємства, з якого стягнуто штраф, 50 відсотків загальної суми штрафу, до державного фонду охорони праці - 20, до галузевого та регіонального фондів - по 15 відсотків.
4. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним державним адміністраціям внести зміни до нормативних документів з питань формування та використання коштів фондів охорони праці, що випливають з цієї постанови.
5. Комітетові по нагляду за охороною праці затвердити перелік заходів, виконання яких може здійснюватися за рахунок державного, галузевих, регіональних фондів охорони праці та фондів охорони праці підприємств.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО.
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 жовтня 1993 р. N 838
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 9 березня 1999 р. N 335)
Положення
про державний, галузеві, регіональні
фонди охорони праці та фонди охорони праці підприємств
1. Державний, галузеві, регіональні фонди охорони праці та фонди охорони праці підприємств (далі - фонди) створюються відповідно до Закону України "Про охорону праці" ( 2694-12 ) з метою доведення умов і безпеки праці до нормативних вимог, подальшого підвищення рівня охорони праці на виробництві, фінансування національної, галузевих, регіональних програм поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і комплексних заходів, що розробляються і реалізуються безпосередньо на підприємствах, в установах і організаціях (далі - підприємства) усіх форм власності.
2. Управління державним фондом охорони праці здійснюється Держнаглядохоронпраці відповідно до цього Положення.
Держнаглядохоронпраці:
використовує кошти державного фонду охорони праці на виконання національної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, а також інших найважливіших робіт з охорони праці відповідно до переліку заходів, які можуть здійснюватися за рахунок державного, галузевих, регіональних фондів і фондів підприємств;
здійснює загальний контроль за надходженням і витрачанням за призначенням коштів фондів;
дає роз'яснення з питань формування, обліку та використання коштів фондів.
3. Управління галузевими фондами здійснюється у порядку, визначеному відповідно до цього Положення, міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, концернами, корпораціями, іншими об'єднаннями, що створені за галузевим принципом та здійснюють координацію діяльності підприємств з питань охорони праці.
Кошти галузевих фондів використовуються на виконання погоджених з Держнаглядохоронпраці галузевих програм поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, а також інших найважливіших робіт з охорони праці відповідно до переліку заходів, які можуть здійснюватися за рахунок державного, галузевих, регіональних фондів і фондів підприємств.
4. Управління регіональними фондами здійснюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, а у разі потреби - районними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування міст у порядку, визначеному зазначеними органами відповідно до цього Положення.
Кошти регіональних фондів використовуються на виконання погоджених з територіальними органами Держнаглядохоронпраці регіональних програм поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, а також інших найважливіших робіт з охорони праці відповідно до переліку заходів, які можуть здійснюватися за рахунок державного, галузевих, регіональних фондів і фондів підприємств.
5. Власники підприємств або уповноважені ними органи згідно з цим Положенням визначають порядок управління фондами підприємств, призначають відповідальних за це посадових осіб.
Кошти фондів підприємств використовуються на виконання погоджених з територіальними органами Держнаглядохоронпраці комплексних заходів, що забезпечують досягнення встановлених нормативів з охорони праці, а також на подальше підвищення рівня охорони праці на виробництві відповідно до переліку заходів, які можуть здійснюватися за рахунок державного, галузевих, регіональних фондів і фондів підприємств.
6. Державний, галузеві, регіональні фонди і фонди підприємств формуються за рахунок:
добровільних перерахувань підприємств з прибутку, що залишається у їх розпорядженні;
коштів підприємств, повернених за отриману раніше допомогу на становлення і розвиток спеціалізованих виробництв, науково-технічних центрів, творчих колективів та експертних груп, якщо це передбачено умовами угоди про їх надання;
коштів інших фондів, громадських організацій, що надійшли у порядку надання допомоги, а також інших надходжень.
Крім того, до державного, галузевих і регіональних фондів спрямовуються кошти, одержані від застосування до підприємств штрафів за порушення нормативних актів про охорону праці, невиконання розпоряджень посадових осіб органів державного нагляду за охороною праці з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, нещасні випадки на виробництві та випадки професійних захворювань, що сталися з вини підприємств, а також штрафів, накладених на посадових осіб і працівників, винних у порушенні вимог щодо охорони праці (далі - штрафи).
7. Кошти від сплати штрафів, передбачених у пункті 6 цього Положення, перераховуються підприємствами до державного фонду в розмірі 50 відсотків загальної суми штрафу, до галузевого та регіонального фондів - по 25 відсотків. Дія цієї норми в 1999 і 2000 роках не поширюється на підприємства вугільної та гірничодобувної промисловості з підземним веденням робіт.
У разі створення районного (міського) фонду підприємства, що знаходяться на території району (міста), сплачують до нього частину коштів, визначену Радою міністрів Автономної Республіки Крим, відповідною обласною, Київською та Севастопольською міською державною адміністрацією, в межах загальних розмірів, установлених для регіональних фондів.
8. У разі застосування штрафів до філіалів, представництв, відділень та інших відособлених підрозділів підприємства, що їх утворили, перераховують зазначені штрафи до відповідних фондів (за місцезнаходженням цих підрозділів).
9. Підприємства, що не належать до сфери управління галузевого органу або не входять до складу об'єднання, де створено галузевий фонд, перераховують штрафи у відповідні фонди за визначенням територіальних органів Держнаглядохоронпраці.
10. У разі відсутності галузевого або регіонального фонду відповідна частина штрафу перераховується до державного фонду.
11. Відповідальність за перерахування коштів до відповідних фондів покладається на власників підприємств або уповноважені ними органи.
12. Порядок сплати штрафів визначається Положенням про порядок накладення штрафів на підприємства, установи і організації за порушення нормативних актів про охорону праці, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
13. У разі неперерахування або несвоєчасного перерахування коштів відповідно до пункту 12 цього Положення органи та об'єднання, що є розпорядниками коштів державного, галузевих і регіональних фондів, мають право стягувати суму заборгованості в установленому законодавством порядку.
14. За несвоєчасне зарахування платежів установи банків сплачують відповідним фондам пеню в розмірі, визначеному законодавством.
15. Розпорядники коштів фондів несуть відповідальність за цільове та ефективне використання цих коштів.
16. Не використані у звітному році кошти фондів вилученню не підлягають, а переходять на наступний рік і використовуються за своїм призначенням.
17. Облік перерахування підприємствами коштів до фондів, надходження та використання їх фондами здійснюється відповідно до Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання коштів державного, галузевих, регіональних фондів охорони праці та фондів охорони праці підприємств, що затверджується Мінфіном і Держнаглядохоронпраці за погодженням з Національним банком та Державним казначейством.
18. Загальний контроль за цільовим використанням коштів державного фонду здійснює Державне казначейство, галузевих фондів - Державне казначейство та Держнаглядохоронпраці, регіональних фондів та фондів підприємств - територіальні органи Держнаглядохоронпраці.
19. Контроль за перерахуванням підприємствами коштів, що сплачуються відповідно до пунктів 12, 13 цього Положення, здійснюють територіальні органи Держнаглядохоронпраці, а також органи та об'єднання, що є розпорядниками коштів галузевих і регіональних фондів.
20. Підприємства, які надали допомогу фондам, мають право контролю за цільовим використанням цих коштів.
21. Власники підприємства або уповноважені ними органи, розпорядники коштів фондів зобов'язані безперешкодно надавати посадовим особам, які здійснюють контроль відповідно до пунктів 18 - 20 цього Положення, необхідні документи і відомості.
22. Усі спори між платниками та органами, які є розпорядниками коштів фондів, розв'язуються згідно із законодавством.
23. Роз'яснення щодо застосування цього Положення надаються Держнаглядохоронпраці.
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 березня 1999 р. N 335
Зміни і доповнення,
що вносяться до деяких постанов Кабінету Міністрів України
1. У Положенні про порядок накладення штрафів на підприємства, установи і організації за порушення нормативних актів про охорону праці, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1993 р. N 754 (ЗП України, 1994 р., N 1. ст. 24):
а) абзац перший пункту 8 викласти у такій редакції:
"8. Постанова про накладення штрафу на підприємство приймається за підсумками перевірки стану безпеки і умов праці на даному підприємстві, проведеної органами Держнаглядохоронпраці";
б) пункт 11 викласти у такій редакції:
"11. Кошти від сплати штрафів, що накладаються на підприємства за підсумками перевірок стану безпеки і умов праці, штрафів у разі нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві, що сплачуються підприємством без припису органів державного нагляду за охороною праці, перераховуються до державного фонду охорони праці в розмірі 50 відсотків загальної суми штрафу, до галузевого та регіонального фондів - по 25 відсотків";
в) пункт 12 викласти у такій редакції:
"12. У разі створення районного (міського) фонду підприємства, що знаходяться на території району (міста), сплачують до нього частину коштів, визначену Радою міністрів Автономної Республіки Крим, відповідною обласною, Київською та Севастопольською міською державною адміністрацією, в межах загальних розмірів, установлених для регіональних фондів";
г) додаток до Положення викласти у новій редакції, що додається.
2. Пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23 вересня 1996 р. N 1154 "Про заходи щодо погашення заборгованості по заробітній платі, пенсіях, стипендіях та інших соціальних виплатах" викласти у такій редакції:
"2. Установити, що надходження коштів від сплати штрафів з підприємств та працівників за порушення вимог щодо охорони праці зараховуються до Державного бюджету України на рахунки, відкриті на ім'я органів Державного казначейства по балансовому рахунку 2510 (3510) "Кошти Державного бюджету", відповідно до підрозділів бюджетної класифікації і символів звітності банку".
Додаток
до Положення про
порядок накладення штрафів на
підприємства, установи і організації за
порушення нормативних
актів про охорону праці
Міністерство праці та соціальної політики України
Комітет по нагляду за охороною праці України
_________________________________________________________________________________________________________________________
(Держнаглядохоронпраці)
Постанова N _______
про накладення штрафу на підприємство,
установу, організацію
(місце прийняття постанови)
Я, _____________________________________________________________________________________________________________________,
(посада, прізвище, ініціали)
розглянувши матеріали перевірки стану безпеки і умов праці від
про порушення __________________________________________________________________________________________________________
(назва і адреса підприємства, установи або організації
_________________________________________________________________________________________________________________________
прізвище, ім'я, по батькові керівника)
нормативних актів про охорону праці, невиконання розпоряджень посадових осіб органів державного нагляду за охороною праці з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, встановив: _______________________________________________________ ___________________________________________________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________________________________________________
На підставі статті 31 Закону України "Про охорону праці", Положення про порядок накладення штрафів на підприємства, установи і організації за порушення нормативних актів про охорону праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1993 р. N 754, вирішено накласти на ___________________________________________________________________________________________________
(назва підприємства, установи або організації)
штраф у сумі_____________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________ гривень.
Зазначена сума штрафу перераховується відповідно до пунктів 11 і 12 Положення про порядок накладення штрафів на підприємства, установи і організації за порушення нормативних актів про охорону праці у таких розмірах: до державного фонду охорони праці - 50 відсотків загальної суми штрафу, до галузевого та регіонального фондів - по 25 відсотків. Якщо в місті або районі, де знаходиться підприємство, створено регіональний фонд охорони праці, кошти від сплати штрафів, зазначених у пункті 11 цього Положення, перераховуються до регіональних фондів охорони праці у розмірах, визначених Радою міністрів Автономної Республіки Крим, відповідною обласною, Київською та Севастопольською міською державною адміністрацією, в межах загальних розмірів, установлених для регіональних фондів.
Ця постанова протягом місяця може бути оскаржена власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом у судовому порядку.
Несплата штрафу протягом місяця після остаточного вирішення спору тягне за собою нарахування на суму штрафу пені в розмірі 2 відсотків за кожний день прострочення. ______________________________________ (посада особи, яка прийняла постанову)
МП _______________________________________________________________________________________________________________
(підпис, дата)
Постанова про стягнення штрафу з підприємства мною одержана:
______________________________________________________________________________________
(підпис, дата)
_______________________________________________________________________________________
(прізвище, ініціали)