документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 19 січня 1999 р. N 16

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
4 лютого 1999 р. за N 65/3358

( Постанова втратила чинність на підставі
Постанови Нацбанку N 72 від 19.02.2001 )

Про затвердження змін і доповнень до Порядку ведення
касових операцій у національній валюті в Україні

Розглянувши поданий Департаментом готівково-грошового обігу Національного банку України проект Змін і доповнень до Порядку ведення касових операцій у національній валюті в Україні, Правління постановляє:

1. Затвердити Зміни і доповнення до Порядку ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 02.02.95 N 21, в редакції постанови Правління Національного банку України від 13.10.97 N 334, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.11.97 за N 530/2334 (додаються).

2. Подати постанову на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Департаменту готівково-грошового обігу (Н. В. Дорофєєва) довести цю постанову до відома регіональних управлінь Національного банку України та комерційних банків для використання в роботі.

4. Постанова набуває чинності через 10 днів після опублікування в "Офіційному віснику України".

Голова В. А. Ющенко

Затверджено
Постанова Правління
Національного банку України
19.01.99 N 16

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
4 лютого 1999 р. за N 65/3358

Зміни і доповнення
до Порядку ведення касових операцій у національній валюті в
Україні

1. Абзац 1 пункту 12 після слів "укладених договорів" доповнити словами "(укладені договори підлягають маркуванню згідно з Указом Президента України від 06.11.98 N 1222/98 "Про гербовий збір")", далі - за текстом.

2. До пункту 1:

абзац 5 викласти в такій редакції:

"Готівкові розрахунки підприємств та індивідуальних підприємців між собою, а також з громадянами можуть проводитись як за рахунок коштів, одержаних з кас банків, так і за рахунок виручки, отриманої від реалізації товарів (робіт, послуг), та інших касових надходжень (далі - виручка), за винятком випадків, передбачених у п. 5";

в абзаці 10 слова "в редакції постанови Правління Національного банку України від 04.02.98 N 36" замінити на слова "в редакції постанови Правління Національного банку України від 18.12.98 N 527".

3. Пункт 3 доповнити новим другим абзацом такого змісту:

"В окремих випадках, пов'язаних з надходженням до каси підприємства наприкінці робочого дня після завершення інкасації або закінчення роботи вечірньої каси значних сум готівки від здійснення господарської діяльності, в результаті чого перевищується встановлений ліміт каси, такі підприємства не пізніше наступного робочого дня (банку і клієнта) повинні здати цю готівку (в частині, що перевищує ліміт каси) до обслуговуючої установи банку. За таких умов зазначені кошти не вважаються понадлімітними у день їх оприбуткування в касі підприємства".

4. У пункті 4:

абзац 1 викласти у такій редакції:

"Готівкова виручка підприємств та індивідуальних підприємців може використовуватись ними в необхідних розмірах для забезпечення господарських потреб (за винятком випадків, передбачених у п. 5). Зазначена виручка підприємств та індивідуальних підприємців, які не мають податкової заборгованості*, може використовуватися ними і на виплату заробітної плати, заохочень, допомог усіх видів, компенсацій (далі - виплати, пов'язані з оплатою праці)";

абзац 2 після слів "за податками і обов'язковими платежами" доповнити словами "та іншими платежами, передбаченими статтею 1 Указу Президента України від 04.03.98 N 167/98".

5. Пункт 5 викласти у такій редакції:

"Підприємства та індивідуальні підприємці, які мають податкову заборгованість, здійснюють виплати, пов'язані з оплатою праці, виключно за рахунок коштів, отриманих з установ банків".

6. В абзаці 1 пункту 6 слова "для виплати заробітної плати, заохочень, допомог усіх видів, компенсацій (далі - виплати, пов'язані з оплатою праці)" замінити на слова "для виплат, пов'язаних з оплатою праці".

7. Абзаци 2 та 4 пункту 7 викласти у такій редакції:

"Особи, які одержали готівку під звіт (у т. ч. на відрядження у межах України), зобов'язані подати до бухгалтерії підприємства або централізованої бухгалтерії звіт про витрачені суми. Готівка, що видана під звіт, але з якихось причин не витрачена (частково або в повній сумі), має бути повернена до каси підприємства одночасно з авансовим звітом не пізніше наступного робочого дня після видачі її під звіт (за відрядженнями - не пізніше 3 робочих днів після повернення з відрядження, на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини і металобрухту - не пізніше 10 робочих днів з дня видачі її під звіт). Якщо з каси підприємства його працівнику одночасно видана готівка на відрядження та кошти під звіт для вирішення у цьому відрядженні виробничих чи господарських питань (у тому числі і для закупівлі сільськогосподарської продукції та заготівлі вторинної сировини чи металобрухту), то підзвітна особа незалежно від строку відрядження протягом трьох робочих днів після повернення з відрядження повинна подати до бухгалтерії підприємства одночасно звіт про суму, що була їй видана для вирішення виробничих (господарських) питань, та авансовий звіт про витрачені кошти безпосередньо на відрядження. У разі витрачання підприємством, що має податкову заборгованість, готівки з виручки на виплати, пов'язані з оплатою праці, відповідні кошти розрахунково додаються до фактичних залишків готівки в касі того дня, коли були здійснені такі виплати, з подальшим порівнянням одержаної розрахункової суми із затвердженим лімітом каси".

^ Наверх
наверх