документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 14 грудня 1998 р. N 1976
м. Київ

( Постанову відмінено згідно постанови КМУ
N 1058 від 18.06.99 )

Про затвердження Порядку виробництва, зберігання, обліку та реалізації марок гербового збору

На виконання статті 3 Указу Президента України від 6 листопада 1998 р. N 1222/98 "Про гербовий збір" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок виробництва, зберігання, обліку та реалізації марок гербового збору (додається).

2. Роз'яснити, що:

1) у разі укладення договорів у письмовій формі шляхом обміну листами, телеграмами та іншими документами, підписаними сторонами, які їх надсилають, маркування здійснюється наклеюванням марок гербового збору на зазначені документи;

2) договори, в яких вартість товарів (робіт, послуг) не зазначається, маркуються виходячи з розрахунків вартості товарів (робіт, послуг) на термін дії договору.

У разі коли вартість товарів (робіт, послуг), передача (виконання, надання) яких передбачається договором, визначити на основі розрахунків неможливо, такі договори маркуються виходячи з даних за попередній рік;

3) маркування оригіналів договорів, векселів та установчих документів провадиться з одночасним скріпленням наклеєних марок гербового збору відбитком печатки суб'єктів господарської діяльності, які складають ці документи.

3. Ощадному банку укласти договір із спеціалізованим підприємством Міністерства фінансів - виробником марок гербового збору на виготовлення марок гербового збору для маркування договорів, векселів та установчих документів і до 1 січня 1999 р. забезпечити їх реалізацію в необхідній кількості.

Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 грудня 1998 р. N 1976

Порядок
виробництва, зберігання, обліку та реалізації марок
гербового збору

Виробництво і доставка марок гербового збору

1. Марки гербового збору для маркування договорів, векселів та установчих документів (далі - марки гербового збору) виготовляються офсетним та високим способом друку із застосуванням спеціальних зображень, із високим ступенем захисту. Марки всіх номіналів мають прямокутну форму, перфорацію по всьому периметру і такі розміри:

     довжина - 84 +- 0,5 міліметра;

ширина - 28 +- 0,5 міліметра.

2. Зразки марок гербового збору затверджуються Мінфіном.

3. Марки гербового збору номіналом 1, 2, 5 гривень виготовляються із захищеного паперу з гумованим шаром.

Марки гербового збору номіналом 10, 20, 50, 100, 200 та 400 гривень виготовляються із захищеного гумованого паперу з клейовим шаром високої адгезії.

Як виняток, перший тираж марок гербового збору номіналом 1, 2, 5, 10 та 20 гривень обсягом 70 млн. екземплярів виготовляються із захищеного паперу без гумованого шару.

Нумерація марок гербового збору складається із серії з трьох літер та шестизначного номера, нанесених паралельно довшій стороні марки.

4. Захист марок гербового збору від підроблення, несанкціонованого тиражування чи повторного використання визначається Мінфіном за погодженням з Ощадбанком, Державною податковою адміністрацією, МВС та СБУ.

5. Марки гербового збору встановленого зразка виготовляються на замовлення Ощадбанку спеціалізованим підприємством Мінфіну за рахунок коштів Державного бюджету України.

Замовлення оформляється відповідно до правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, затверджених Мінфіном, МВС та СБУ.

Ощадбанк на підставі замовлень своїх регіональних управлінь формує та подає у визначені терміни підприємству-виробнику замовлення із зазначенням кількості та номінальної вартості марок гербового збору (в розрізі регіональних управлінь).

6. Марки гербового збору виготовляються блоками, що упаковуються в пачки. Формат блоків, кількість марок у блоці та кількість блоків у пачці встановлюються та можуть змінюватися за погодженням з Ощадбанком.

7. Забезпечення марками гербового збору регіональних управлінь Ощадбанку здійснюється підприємством-виробником згідно з замовленням Ощадбанку.

Марки гербового збору надсилаються підприємством-виробником через органи спеціального зв'язку цінними посилками. У посилки вкладається накладна в двох примірниках, в якій зазначається номер замовлення, назва регіонального управління Ощадбанку - одержувача, кількість і номінальна вартість марок, до накладних додаються нумераційні описи.

Одержання і зберігання марок гербового збору

8. Після одержання марок гербового збору регіональні управління перевіряють вкладення посилок на відповідність їх замовленню, керуючись інструкцією Національного банку з організації емісійно-касової роботи в установах банків України від 7 липня 1994 р. N 1. Згідно з першим примірником накладної в регіональному управлінні Ощадбанку здійснюється оприбуткування марок гербового збору. Другий примірник накладної як підтвердження про одержання марок надсилається виробнику. Одночасно Ощадбанку надсилається електронне повідомлення про виконання замовлення.

Марки обліковуються на окремому аналітичному рахунку "Гербовий збір" позабалансового рахунка N 9819 "Інші цінності і документи" в номінальній вартості (дебет рахунка N 9819, кредит рахунка N 9910).

9. Одержані марки регіональні управління Ощадбанку перерозподіляють між підвідомчими їм установами. Облік передачі (прийому) марок гербового збору підвідомчими установами Ощадбанку провадиться на таких рахунках: дебет рахунка N 9899, кредит рахунка N 9819 - при їх відправленні та дебет рахунка N 9819 і кредит рахунка N 9899 - при одержанні марок гербового збору.

10. Установами Ощадбанку ведеться позасистемний облік гербового збору в розрізі відповідних номіналів.

11. Приймання цінних посилок з марками гербового збору регіональними управліннями Ощадбанку, їх доставка до підвідомчих установ та зберігання в установах Ощадбанку здійснюється відповідно до вимог інструкції Національного банку з організації емісійно-касової роботи в установах банків України від 7 липня 1994 р. N 1. Реальна сума надходжень оприбутковується на позабалансовому рахунку 9819.

12. Установи Ощадбанку зберігають марки гербового збору в своїх приміщеннях. Приміщення мають бути технічно укріплені та обладнані засобами охоронно-пожежної сигналізації. Ключі від приміщення, де знаходяться марки гербового збору, зберігаються згідно з правилами, визначеними Національним банком.

13. Обов'язки з реалізації марок гербового збору покладаються на відповідальну особу установи Ощадбанку наказом керівника відповідної установи банку. Після видання наказу керівник (або за його дорученням інша посадова особа) зобов'язаний ознайомити відповідальну особу (під розписку) з наказом і порядком реалізації та ведення обліку марок гербового збору, після чого ці марки передаються відповідальній особі під звіт. Відповідальна особа несе повну матеріальну відповідальність за забезпечення схоронності прийнятих марок і за будь-яке їх пошкодження, спричинене внаслідок умисних дій чи несумлінного ставлення до своїх обов'язків.

Виконання обов'язків відповідальної особи з реалізації марок гербового збору в разі потреби покладається на іншу відповідальну особу у порядку, передбаченому абзацом першим цього пункту.

14. У разі заміни відповідальної особи установи Ощадбанку марки гербового збору, що перебувають під її звітом, негайно перелічуються працівником, якому вони передаються, у присутності членів комісії, призначених керівником установи Ощадбанку (або за його дорученням заступником керівника). Про результати перерахування і передачі марок гербового збору складається акт за підписами зазначених осіб.

15. У терміни, встановлені керівником установи Ощадбанку (або за його дорученням - заступником керівника), але не рідше одного разу на квартал проводиться раптова ревізія підвідомчих їй установ з повною перевіркою наявності марок гербового збору, ведення їх обліку. Для проведення ревізії наказом керівника установи Ощадбанку (або за дорученням керівника - його заступником) призначається комісія, яка за результатами ревізії складає акт. У разі виявлення ревізією нестачі або надлишку марок гербового збору в акті зазначається кількість нестачі або надлишку марок гербового збору, їх номінальна вартість та причини виникнення невідповідності.

Реалізація марок гербового збору

16. Реалізація марок суб'єктам господарської діяльності здійснюється операційним управлінням Ощадбанку, його регіональними управліннями та відділеннями як за готівку, так і в безготівковій формі, а філіями Ощадбанку - лише у готівковій формі.

Така реалізація здійснюється тільки за пред'явленням ідентифікаційного коду платника податків за ЄДРПОУ, ідентифікаційного номера ДРФО або реєстраційного (облікового) номера платника податків з тимчасового реєстру Державної податкової адміністрації.

17. Реалізація марок гербового збору за готівку здійснюється за поданням замовлення-розрахунка.

18. Для одержання марок гербового збору у разі здійснення розрахунку в безготівковій формі платниками подаються до установ Ощадбанку, зазначених у пункті 16 цього Порядку, замовлення-розрахунок на придбання марок у двох примірниках, один з яких залишається в установі, другий (з відміткою установи банку про оплату) повертається замовнику.

Одержувач марок гербового збору подає до установи Ощадбанку довіреність, оформлену в установленому порядку, і свій примірник замовлення-розрахунка. Після перевірки факту надходження коштів від платника йому видаються марки гербового збору.

19. Одержувач марок гербового збору ставить особистий підпис у журналі обліку, що складається за формою, затвердженою Ощадбанком та погодженою з Державною податковою адміністрацією.

20. У разі порушення платником гербового збору терміну одержання марок, визначеного пунктом 18 Положення про гербовий збір, затвердженого Указом Президента України від 6 листопада 1998 р. N 1222/98 "Про гербовий збір" (далі - Положення), кошти наступного дня повертаються на рахунок платника (дебет рахунка N 2909, кредит кореспондентського рахунка).

У разі відмови заявника від одержання марок установа Ощадбанку на письмову вимогу заявника повертає йому кошти, перераховані за марки.

21. Кошти на відшкодування санкцій, передбачених пунктом 21 Положення, перераховуються платнику гербового збору наступного дня після одержання мотивованої скарги і відносяться на результати поточної діяльності установ Ощадбанку.

Звітність установ Ощадбанку про реалізацію марок
гербового збору

22. Для зарахування коштів, які надходитимуть від суб'єктів господарської діяльності за придбані марки гербового збору, установи Ощадбанку відкривають окремі аналітичні рахунки "Гербовий збір" на балансових рахунках N 2909 "Інша кредиторська заборгованість за операціями з клієнтами банку". Інформація про відкриті рахунки розміщується в установах банку в доступних для ознайомлення платниками гербового збору місцях.

23. Ощадбанк щомісячно в установлені терміни подає Державній податковій адміністрації звіт про надходження та розподіл коштів від реалізації марок гербового збору, кількість і номінальну вартість реалізованих та нереалізованих марок.

Перерахування коштів за реалізовані марки

24. Філії Ощадбанку в термін не пізніше п'яти робочих днів з дня продажу марок гербового збору надсилають до відділень Ощадбанку документи, що підтверджують їх продаж. На підставі цих документів відділення Ощадбанку здійснюють перерахування коштів, одержаних філіями від реалізації марок гербового збору, до бюджетів після складання балансу в день його формування на рахунки відділень Державного казначейства відповідного регіону.

25. Одержані від реалізації марок гербового збору кошти щоденно розподіляються за різницею суми між кредитовим оборотом за аналітичним рахунком позабалансового рахунка N 9819 та дебетовим оборотом позабалансового рахунка N 9899. Із загальної суми коштів, одержаних установою банку від фактичної реалізації марок за день, вираховується 2 відсотки за їх збереження та реалізацію, які меморіальним ордером зараховуються в дохід Ощадбанку (дебет рахунка N 2909, кредит рахунка N 6110).

Визначена сума до перерахування розподіляється і перераховується до бюджетів згідно з пунктом 20 Положення. На суми перерахувань складаються платіжні доручення із зазначенням відповідних реквізитів та коду бюджетної класифікації.

Перерахування коштів до бюджетів установи Ощадбанку здійснюють щоденно за звітний день не пізніше 10 години наступного дня в установи уповноважених банків, на рахунки відділень Державного казначейства відповідного регіону (дебет рахунка N 2909, кредит кореспондентського рахунка Ощадбанку N 1200, 3900).

26. Кошти, що належать державному бюджету, перераховуються на рахунки Державного казначейства в установах уповноважених банків за балансовим рахунком N 2510 та в установах Національного банку за балансовим рахунком N 3510 за відповідним кодом бюджетної класифікації.

27. Кошти, що належать бюджетам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, перераховуються на рахунки відповідних фінансових управлінь з призначенням платежу "Гербовий збір".

^ Наверх
наверх