документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ
N 25058/309 від 20.07.94
м.Київ

( Порядок відмінено згідно Постанови Нацбанку
N 12 від 22.01.96
)

Республіканський банк Криму,
обласні та по м.Києву управління
Наіонального банку України,
"Промінвестбанк", банк
"Україна" АК, "Укрсоцбанк",
Ощадбанк, "Ексімбанк", Асоціація
комерційних банків України

Порядок застосування Указу Президента України від
12 червня 1993 року N 206/93 "Про заходи що
до
скорочення готівкового обігу"

При цьому надсилаємо для використання в роботі Порядок застосування Указу Президента України від 12 червня 1993 року N 206/93 "Про заходи щодо скорочення готівкового обігу" (в редакції Указу Президента України від 29 квітня 1994 року N 197/94 "Про внесення змін і доповнень до Указу Президента України від 12 червня 1993 року N 206/93").

Порядок доведіть до установ банків на місцях.

Заступник Голови Правління В.П.Терпило

Додаток

Порядок
застосування Указу Президента України від 12 червня 1993 року
N 206 "Про заходи щодо скорочення готівкового обігу"
(в редакції Указу Президента України від 29 квітня 1994 року
N 197 "Про внесення змін і доповнень до Указу Президента
України від 12 червня 1993 року N 206")

до статті 1

1. У разі, якщо підприємством, установою чи організацією протягом календарного місяця одночасно допущено перевищення встановлених нормативів одноразових розрахунків і використання готівки на поточні потреби, то фінансові санкції у вигляді штрафу, передбачені абзацем першим пункту 8 Указу, застосовуються тільки один раз у розмірі суми більшої (з двох) перевищення нормативів розрахункових операцій.

2. Готівка на поточні потреби може видаватися установами банків підприємствам, установам і організаціям протягом календарного місяця як одноразово, так і декілька разів у межах сум, передбачених статтею 1 Указу.

3. В окремих випадках, коли протягом певного часу на розрахункових рахунках конкретних юридичних осіб були відсутні кошти, допускається видача їм установами банків готівки на поточні потреби за цей час в наступні періоди (за умови наявності коштів на розрахункових рахунках суб'єктів підприємницької діяльності та в межах сум, визначених статтею 1 зазначеного Указу).

Готівка на поточні потреби видається тільки на поточний місяць.

4. Склад поточних потреб тієї чи іншої юридичної особи обумовлюється видом і організаційною формою його функціонування, типом виробництва, способом ведення ним господарської діяльності тощо. Всі юридичні особи (включаючи ті, що мають постійний грошовий виторг) незалежно від форми власності і виду діяльності можуть використовувати готівку на поточні потреби, у тому числі на господарські і представницькі потреби, рекламу і виплату компенсацій за використання власних автомобілей для службових поїздок у межах коштів, визначених статтею 1 Указу.

Готівка на поточні потреби юридичним особам, які мають постійний грошовий виторг, видається виключно через установи банків.

до статті 2

1. Ліміти залишків кас для юридичних осіб встановлюються комерційними банками, які їх обслуговують, на підставі поданих цими особами заявок-розрахунків. При цьому враховується специфіка діяльності підприємств, організацій, установ з метою забезпечення їх нормальної виробничої діяльності.

Це стосується всіх юридичних осіб, незалежно від форм власності, включаючи військові частини, органи Міністерства внутрішніх справ і Служби безпеки України, підприємств цивільної авіації.

У разі, коли суб'єкту підприємницької діяльності не встановлено ліміт залишку каси (незалежно від причин), він не має права зберігати готівку в своїй касі.

2. Комерційні банки здійснюють видачу готівки лише за наявності відповідних обгрунтувань. Під обгрунтуваннями слід мати на увазі подання комерційним банкам відповідних договорів (угод) на закупівлю сільгосппродукції у населення, розрахунків потреби у паливі (на міжобласних перевезеннях), копій наказів на виплату заробітної плати, премій і таке інше.

У разі видачі комерційними банками готівки без зазначених обгрунтувань до них мають бути застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі виданих сум.

до статті 5

Залишки готівки (понад встановлений ліміт) в касах підприємств, установ і організацій, які мають постійний грошовий виторг і використовують його для оплати праці, виплати пенсій, закупівлі сільськогосподарської продукції, мають не пізніше наступного дня після проведення зазначених виплат здаватися до відповідних установ банків.

до статті 6

Контроль за додержанням вимог цього Указу комерційними банками здійснюють регіональні управління Національного банку України шляхом перевірок, що мають проводитися з періодичністю не менше одного разу за півріччя.

до статті 8

Штрафи за порушення встановленого порядку обігу готівки стягуються:

- з підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та виду діяльності фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності державними податковими інспекціями шляхом представлення до банку за місцем знаходження рахунку платника безакцептної платіжної вимоги-доручення;

- з комерційних банків - державними податковими інспекціями за поданням Національного банку України та його регіональних управлінь у беспірному порядку.

Штрафи зараховуються до державного бюджету на балансовий рахунок N 100 "Доходи державного бюджету України".

Прем'єр-міністр України В.А.Масол

Голова Правління Національного банку України В.А.Ющенко

^ Наверх