1998-02-26 | 2002-02-28 |
Документ втратив чиннiсть!
КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 26.02.98 N 400
м. Київ
(Розпорядження втратило чинність на підставі Розпорядження
Київської міської державної адміністрації
N 842 від 22.07.2009)
Про порядок розміщення малих архітектурних форм та об'єктів
зовнішньої реклами у м. Києві
З метою вдосконалення порядку розміщення малих архітектурних форм та об'єктів зовнішньої реклами у м. Києві і у відповідності до Закону України "Про рекламу":
1. Створити Міжвідомчу раду з питань ведення рекламної діяльності та розміщення малих архітектурних форм у м. Києві (далі - Міжвідомча рада).
2. Затвердити:
2.1. Положення про порядок розміщення малих архітектурних форм (додаток 1).
2.2. Положення про порядок розміщення об'єктів зовнішньої реклами у м. Києві (додаток 2).
2.3. Положення про Міжвідомчу раду (додаток 3).
2.4. Склад Міжвідомчої ради (додаток 4).
2.5. Положення про порядок організації та проведення аукціонних торгів на право використання місць для розміщення об'єктів зовнішньої реклами у м. Києві (додаток 5).
2.6. Перелік вулиць, магістралей та площ м. Києва, на яких встановлення малих архітектурних форм та об'єктів зовнішньої реклами дійснюється на підставі рішень Міжвідомчої ради (додаток 6).
3. Доручити Головному управлінню містобудування та архітектури:
3.1. Разом з УДАІ ГУ МВС України у м. Києві, Головним управлінням контролю за благоустроєм міста, ДКП "Київжитлоспецексплуатація", ДКО "Київзеленбуд", ДКП "Київміськсвітло", ДКО "Київміськгідрошляхміст", Київським метрополітеном, ДКП "Київелектротранс", ДКП "Київміськоформлення" в місячний термін розробити та подати на затвердження Міжвідомчої ради інструкції про порядок узгодження розміщення малих архітектурних форм та об'єктів зовнішньої реклами.
3.2. Здійснення організаційного забезпечення діяльності Міжвідомчої ради та контролю за виконанням прийнятих нею рішень.
3.3. Виступити замовником на розробку комплексних проектів розміщення зовнішньої реклами та малих архітектурних форм на магістралях та площах міста згідно з додатком 6.
3.4. Забезпечити розробку як першочергового заходу концептуального проекту розміщення зовнішньої реклами та малих архітектурних форм на магістралях та площах міста згідно з додатком 6, та подати його на затвердження Міжвідомчої ради в двомісячний термін.
3.5. Виступити замовником на розробку прейскуранта тарифів за видачу дозволів на розміщення малих архітектурних форм та прейскуранту тарифів на видачу дозволів на розміщення об'єктів зовнішньої реклами і подати їх на затвердження управлінню з питань цінової політики.
3.6. У місячний термін здійснити інвентаризацію об'єктів зовнішньої реклами, їх перереєстрацію та оформлення на них дозвільної документації згідно з додатком 2. На підставі матеріалів інвентаризації здійснити відповідно до чинного законодавства стягнення боргів за встановлені рекламоносії, розміщення яких не оплачено в установленому порядку згідно з діючими тарифами.
3.7. Подовження терміну дії дозволів та паспортів малих архітектурних форм та об'єктів зовнішньої реклами здійснювати лише при наявності викопіювання з генплану м. Києва в масштабі 1 : 500 з зазначенням інженерних мереж. Взяти до відома, що відповідно до чинного законодавства, розміщення малих архітектурних форм та об'єктів зовнішньої реклами над інженерними мережами без узгодження з їх власниками або уповноваженими ними органами не допускається.
3.8. Оплату за строк дії дозвільної документації на розміщення малих архітектурних форм та об'єктів зовнішньої реклами, виданої на підставі рішень Міжвідомчої ради, проводити згідно з діючими тарифами.
4. Головному управлінню контролю за благоустроєм міста забезпечувати видачу ордерів на виконання робіт із встановлення об'єктів зовнішньої реклами та малих архітектурних форм на підставі дозвільної документації, виданої в установленому порядку, та здійснювати контроль за їх утриманням у належному технічному і санітарному стані та відповідністю дозвільній документації.
5. Дія цього розпорядження поширюється на всю територію міста Києва, включаючи розміщення об'єктів зовнішньої реклами на будинках і спорудах, транспорті, наземних спорудах метрополітену, залізничних вокзалах, аеропортах, автовокзалах, річковому вокзалі, спорудах спеціального призначення, автомобільних шляхах, вулицях і площах, зелених зонах та інших об'єктах міста незалежно від форм власності та відомчого підпорядкування.
6. Районним у м. Києві державним адміністраціям розробити Положення про порядок розміщення малих архітектурних форм та об'єктів зовнішньої реклами на території району, за виключенням вулиць, магістралей та площ м. Києва, перерахованих у додатку 6. Положення погодити з Міжвідомчою радою та Головним управлінням містобудування та архітектури.
7. Вважати такими, що втратили чинність:
- розпорядження Представника Президента України у м. Києві від 20.05.1994 N 411 "Про заходи щодо поліпшення естетики міського середовища м. Києва";
- розпорядження Київської міської державної адміністрації від 31.01.96 N 105 "Про порядок розміщення зовнішньої реклами у м. Києві" із змінами та доповненнями до нього;
- розпорядження Київської міської державної адміністрації від 05.11.97 N 1778 "Про наведення порядку у розміщенні засобів зовнішньої реклами та елементів художньо-декоративного оформлення на поперечинах контактної мережі над проїзною частиною вулиць м. Києва";
- розпорядження Київської міської державної адміністрації від 11.11.96 N 1769 "Про внесення змін та доповнень до розпорядження Представника Президента України у м. Києві від 20.05.94 N 411 "Про заходи щодо поліпшення естетики міського середовища м. Києва";
- розпорядження Київської міської державної адміністрації від 12.02.98 N 270 "Про затвердження нового складу міжвідомчої ради з питань ведення рекламної діяльності у м. Києві".
8. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.
Голова О. ОМЕЛЬЧЕНКО
Додаток 1
до розпорядження Київської міської
державної адміністрації
від 26.02.98 р. N 400
Положення
про порядок розміщення малих архітектурних форм
Положення визначає порядок розміщення малих архітектурних форм у м. Києві і є обов'язковим для виконання всіма учасниками інвестиційної діяльності - фізичними та юридичними особами незалежно від їхньої відомчої підпорядкованості та форм власності.
1. Основні терміни
1. Малі архітектурні форми
- відносно невеликі споруди торговельно - побутового, допоміжного або декоративного призначення, які використовуються для організації простору і доповнюють композицію будинків та комплексів.
До малих архітектурних форм належать:
- елементи благоустрою міської території: фонтани і декоративні басейни, вуличні квіткові вазони, лави, декоративні та функціональні огорожі, перголи, елементи дитячих ігрових майданчиків, декоративні скульптури, контейнери та урни для сміття, павільйони зупинок громадського транспорту, альтанки, торговельні автомати, телефонні будки та пристрої, стенди, виносні вітринні установки, окремі пішохідні сходи, садово-паркові споруди.
- кіоски, лотки, навіси, палатки, в т.ч. тимчасові і пересувні, призначені для роздрібної торгівлі, поштових, довідкових та інших операцій, що встановлюються просто неба.
2. Порядок розміщення малих архітектурних форм
2.1. Письмова заява про надання дозволу на розміщення малих архітектурних форм на вулицях, магістралях та площах, що перелічені в додатку 6 до розпорядження, подається до Головного управління містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації в разі наявності попередньої згоди відповідної районної у м. Києві державної адміністрації за місцем розташування об'єкта.
2.2. Головне управління містобудування та архітектури опрацьовує документи і видає замовнику архітектурно - планувальне завдання на проектування об'єкта. Проектна документація повинна виготовлятися проектною організацією, яка має ліцензію на здійснення проектних робіт.
2.3. Після розробки проекту та проведення замовником необхідних погоджень проектна документація подається на розгляд спеціалізованої секції містобудівної ради при головному архітекторі м. Києва.
2.4. За поданням Головного правління містобудування та архітектури Міжвідомча рада приймає відповідне рішення, яке є підставою для отримання в Управлінні держархбудконтролю ордеру на виконання будівельних робіт та надання в користування земельної ділянки в установленому порядку.
2.5. Дозвіл на розміщення малих архітектурних форм на вулицях та площах, що не перелічені в додатку 6 до розпорядження, видають районні у м. Києві державні адміністрації за умови обов'язкового погодження проекту і дозволу на розміщення малої архітектурної форми Головним управлінням містобудування та архітектури, а на незавершених забудовою територіях - також забудовником.
Дозвіл на розміщення малої архітектурної форми є підставою для надання в користування земельної ділянки в установленому порядку та одержання ордера на виконання робіт в Головному управлінні контролю за благоустроєм міста.
2.6. Дозвіл на розміщення об'єктів зовнішньої реклами на малих архітектурних формах одержується в порядку, передбаченому розпорядженням Київської міської державної адміністрації "Про порядок розміщення малих архітектурних форм та об'єктів зовнішньої реклами у м. Києві", а також Положенням "Про порядок розміщення об'єктів зовнішньої реклами у м. Києві" (додаток 2), а сплата коштів за право розміщення об'єктів зовнішньої реклами здійснюється згідно з "Тарифами на видачу дозволу на розміщення об'єктів зовнішньої реклами у м. Києві", затвердженими управлінням з питань цінової політики.
2.7. Оплата дозволу на розміщення малих архітектурних форм здійснюється за прейскурантом, затвердженим управлінням з питань цінової політики.
2.8. Головне управління містобудування та архітектури, районні у м. Києві державні адміністрації щотижневе подають зведені дані та інформацію про видані дозволи та всі внесені зміни щодо розміщення малих архітектурних форм, а також інформацію про надходження і використання коштів управлінню економіки, Державній податковій адміністрації у м. Києві та Головному управлінню контролю за благоустроєм міста.
3. Особливий порядок отримання дозволів
У разі необхідності оперативного розміщення малих архітектурних форм для забезпечення проведення заходів загальнодержавного та міського рівнів дозволи віддаються Головним управлінням містобудування та архітектури за письмовим дорученням голови Київської міської державної адміністрації.
4. Термін дії дозволу, його скасування та продовження терміну дії дозволів
4.1. Дозволи на розміщення малих архітектурних форм видаються на термін до 3-х років.
4.2. Дозволи на розміщення малих архітектурних форм скасовуються Міжвідомчою радою при порушенні вимог та втрати чинності документів, на підставі яких вони видавалися, а також вимог цього Положення.
4.3. Термін дії дозволу подовжується Головним управлінням містобудування та архітектури на підставі рішення Міжвідомчої ради.
4.4. Оплата за продовження строку дії дозвільної документації, виданої на підставі рішень Міжвідомчої ради, проводиться згідно з діючими тарифами. Дозволи, за які не зроблено відповідну оплату, є недійсними.
5. Стягнення місцевого збору за розміщення об'єктів торгівлі
За розміщення малих архітектурних форм торговельного призначення відповідно до рішення Київської міської ради народних депутатів від 23 травня 1995 р. N 63-6 власниками малих архітектурних форм сплачуються місцевий збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі. Збір стягуються Головкиївархітектурою при оформленні дозволу на розміщення малої архітектурної форми (переоформлення діючого дозволу на бланках нового зразка або дозволу, виданого іншим органом місцевої виконавчої влади у межах його повноважень, не вважається оформленням дозволу вперше), або при подовжені терміну його дії, якщо час останньої сплати збору припадає на період, на який подовжуються термін дії дозволу.
6. Контроль за розміщенням малих архітектурних форм
У разі самовільного розміщення об'єктів, визначених у п.2.1, їх демонтаж в установленому порядкую здійснює Головне управління контролю за благоустроєм міста за рахунок власника, а об'єктів, визначених п. 2.5 власники, а в разі їх відсутності - райдержадміністрації.
Витрати, пов'язані з відновленням об'єктів благоустрою, відшкодовуються за рахунок власників малих архітектурних форм, а у випадках їх відсутності в межах коштів, передбачених на зовнішній благоустрій балансоутримувачів.
Заступник голови В. РОМАШКО
Додаток 2
до розпорядження Київської міської державної адміністрації
від 26.02.98 р. N 400
Положення
про порядок розміщення об'єктів зовнішньої реклами у м. Києві
Положення розроблено відповідно до Закону України "Про рекламу" і визначає порядок розміщення об'єктів зовнішньої реклами у м. Києві, що належить до комунальної власності міста. Воно є обов'язковим для виконання всіма учасниками рекламної діяльності - фізичними та юридичними особами незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності.
1. Основні терміни
Приведені нижче терміни застосовуються у такому значенні:
- зовнішня реклама - будь-яка реклама, що розміщується на окремих спеціальних конструкціях, щитах, екранах, розташованих просто неба;
- об'єкти зовнішньої реклами - рекламні тумби, будь-які стенди, щити, панно, прапори, екрани, транспаранти, наклейки та ін., що розміщуються на рекламоносіях;
- рекламоносії - будинки, торговельні павільйони, кіоски, будь-які інші наземні споруди, спеціальні конструкції, дахові установки, повітряні кулі, брандмауери, тротуари, зелені зони та інші об'єкті, які використовуються для розміщення на них об'єктів зовнішньої реклами, а також мобільні засоби та транспорт;
- реклама на транспорті - це реклама, яка розміщується на транспортних засобах;
- дозвіл на розміщення об'єкта зовнішньої реклами (далі - дозвіл) документ, виданий Головним управлінням містобудування та архітектури, який засвідчує право розміщувати об'єкт зовнішньої реклами на конкретних рекламоносіях з визначеним терміном дії та відміткою про сплату коштів за діючими тарифами;
- паспорт об'єкта зовнішньої реклами, рекламоносія (далі - паспорт) документ, що визначає місце розміщення конкретного рекламоносія і містить в собі викопіювання з генерального плану м. Києва, габаритні розміри, фотокартку чи креслення зовнішнього вигляду рекламоносія та технічні характеристики для освітлювальних, неонових та газосвітних рекламоносіїв.
2. Порядок отримання паспорту та дозволу
на розміщення об'єктів зовнішньої реклами
2.1. Письмова заява про надання паспорту та дозволу на розміщення рекламоносіїв, об'єктів зовнішньої реклами подається замовником до Головного управління містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації.
Замовником сплачується авансовий внесок у розмірі місячної тарифної ставки (без урахування сюжету реклами).
2.2 Головне управління містобудування та архітектури:
- ознайомлює замовника з діючими нормативними актами, тарифами;
- оформлює необхідну документацію протягом місяця після надходження на рахунок Головного управління містобудування та архітектури авансового внеску;
- резервує на час погодження (до 1 місяця) місце розміщення об'єктів зовнішньої реклами;
- вивчає архітектурно - планувальні та інженерно - транспортні умови та можливості розміщення об'єктів зовнішньої реклами з виїздом на місце та з використанням топогеодезичних і обліково - реєстраційних документів;
- готує і видає архітектурно - художнє завдання на проектування рекламоносія та об'єкта зовнішньої реклами;
- розглядає і погоджує художньо - естетичний вигляд і конструктивне рішення об'єкта зовнішньої реклами;
- готує паспорт і дозвіл на розміщення об'єкта зовнішньої реклами та передає замовнику для погодження їх з відповідною районною у м. Києві державною адміністрацією, сектором з мовних питань служби з гуманітарних та політичних питань секретаріату Київської міської держадміністрації, а також із наступними міськими службами та організаціями (за необхідністю):
власником рекламоносія (балансоутримувачем) або землекористувачем;
УДАІ ГУ МВС України у м. Києві;
ДКО "Київзеленбуд";
ДАЕК "Київенерго";
ДКП "Київміськсвітло";
ДКО "Київміськгідрошляхміст";
Управлінням охорони пам'яток історії, культури та історичного середовища;
іншими організаціями.
Міським службам і експлуатаційним організаціям забезпечувати розгляд питань розміщення об'єктів зовнішньої реклами у триденний термін.
2.3. У разі обгрунтованої відмови в узгодженні або затвердженні дозвільної документації замовнику повертається авансовий внесок за виключенням 15 %, які складають комерційний ризик замовника і є оплатою за виконаную роботу Головним управлінням містобудування та архітектури.
2.4. Дозволи на розміщення об'єктів зовнішньої реклами видаються на термін не більше трьох років. Оплата за видачу дозволу на розміщення об'єктів зовнішньої реклами проводиться згідно з діючими тарифами (за термін не більший, ніж рік, але не менший трьох місяців). Сплата за наступний квартал здійснюється до 25 числа останнього місяця попереднього кварталу. При зміні тарифів перерахунок за фактично сплачений період не проводиться.
2.4.1. При отриманні дозволу на розміщення об'єктів зовнішньої реклами сплачуються податок з реклами згідно з рішенням Київської міської ради народних депутатів від 17.05.94 N 9-6 "Про введення податку з реклами у м. Києві" відповідно до декрету Кабінету Міністрів України
від 20 травня 1993 року N 66-93 "Про місцеві податки і збори".
2.5. Після погодження в термін не більше одного місяця дозвільної документації з міськими службами і організаціями Головне управління містобудування та архітектури у 3-денний термін подає дозвіл на розгляд Міжвідомчої ради і після прийняття нею позитивного рішення та оплати замовником решти суми згідно з діючими тарифами, але не більше ніж за рік, видає замовникові затверджені паспорт та дозвіл на встановлення об'єктів зовнішньої реклами. Паспорт на стаціонарні об'єкти зовнішньої реклами видається на термін не менше одного, але не більше трьох років.
2.6. На дозволах робиться запис щодо затвердження їх Міжвідомчою радою.
2.7. Затверджені паспорти і дозволи реєструються у Головному управлінні містобудування і архітектури і заносяться до інформаційного банку даних з присвоєнням їм відповідного номера.
2.8. При необхідності вирішення питань розміщення рекламних комплексів та створення рекламних мереж, а також розміщення реклами та рекламоносіїв на преферентних для реклами місцях, Київською міською державною адміністрацією проводиться аукціон. Право укладання договору на проведення аукціону від імені міської державної адміністрації делегується Головному управлінню містобудування та архітектури за рішенням Міжвідомчої ради.
2.9. Головне управління містобудування та архітектури щотижневе надає управлінню економіки, Державній податковій адміністрації у м. Києві, районним у м. Києві державним адміністраціям, Головному управлінню контролю за благоустроєм міста, Управлінню у справах захисту прав споживачів м. Києва зведені дані про видані дозволи і всі внесені зміни щодо розміщення зовнішньої реклами.
Крім того, управлінню економіки та Державній податковій адміністрації у м. Києві надає інформацію про надходження і використання отриманих коштів.
2.10. При наявності паспорта та дозволу на розміщення об'єкта зовнішньої реклами Головне управління контролю за благоустроєм міста видає ордери на проведення робіт, пов'язаних з розміщенням та встановленням об'єктів зовнішньої реклами.
3. Особливий порядок отримання дозволів
У разі необхідності оперативного розміщення рекламоносіїв та зовнішньої реклами для забезпечення проведення заходів загальнодержавного та міського рівнів дозволи видаються Головним управлінням містобудування та архітектури за письмовим дорученням голови Київської міської державної адміністрації або його заступників згідно з розподілом обов'язків.
4. Порядок розміщення реклами та інформації на
транспарантах-перетяжках над вулицями
4.1. Дозволи на розміщення реклами та інформації на транспарантах - перетяжках над вулицями (тролах) видаються Головним управлінням містобудування та архітектури з обов'язковим погодженням художньо - естетичного вигляду з Головним художником Головкиївархітектури, а питання дотримання вимог законодавства України про рекламу та мови погоджуються із сектором з мовних питань служби з гуманітарних та політичних питань секретаріату Київської міської державної адміністрації.
4.2. Встановлення і демонтаж транспарантів - перетяжок над вулицями (тролів) здійснюється ДКП "Київміськоформлення" у відповідності до технічних умов ДКП"Київелектротранс".
5. Вимоги до об'єктів зовнішньої реклами та рекламоносіїв
5.1. Власники об'єктів зовнішньої реклами, рекламоносіїв несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
5.2. Встановлення рекламоносіїв і об'єкта зовнішньої реклами повинно проводитися без пошкодження архітектурних деталей, конструктивних елементів будівель та споруд, підземних та наземних комунікацій, елементів благоустрою та озеленення.
5.3. Під'єднання рекламної установки до електричної мережі здійснюється за умов забезпечення безпеки населення.
5.4. На об'єкті зовнішньої реклами, рекламоносії повинна бути вказана інформація про власника, номер дозволу, термін його дії, контактний телефон, а також обмеження щодо сюжету реклами.
5.5. Рекламні тексти виконуються згідно з Законом України "Про рекламу" та законодавством України про мови.
5.6. Встановити, що забезпечення відповідності об'єкта зовнішньої реклами проекту, державним стандартам, нормам і правилам конструктивної міцності, електротехнічної та експлуатаційної безпеки покладається на власника об'єкта зовнішньої реклами.
5.7. Інші, передбачені Законом України "Про рекламу".
6. Умови скасування дозволу на встановлення
рекламоносіїв та зовнішньої реклами
6.1. Дозвіл, паспорт скасовуються Міжвідомчою радою при порушенні вимог документів, на підставі яких вони видавалися, та вимог цього Положення. Зокрема, у випадку розміщення реклами, яка не відповідає вказаній у дозволі (мова, негативно соціальне - навантажений сюжет). При цьому внесені кошти за період дії дозволу не повертаються.
6.2. Після закінчення терміну дії паспорта та дозволу на розміщення об'єкта зовнішньої реклами бути подовжена Головним управлінням містобудування та архітектури за рішенням Міжвідомчої ради у порядку, передбаченому розділом 2 цього Положення.
6.3. При необхідності демонтажу об'єкта зовнішньої реклами в зв'язку зі зміною містобудівної ситуації Головне управління містобудування та архітектури повертає власнику об'єкта зовнішньої реклами кошти за невикористаний термін дії дозволу та вносить пропозиції Міжвідомчій раді щодо надання дозволу на розміщення об'єкта зовнішньої реклами в аналогічному місці.
7. Контроль за розміщенням та порядок
демонтажу рекламоносіїв та зовнішньої реклами
7.1. Контроль за виконанням умов встановлення та утримання рекламоносіїв та зовнішньої реклами здійснюють балансоутримувачі, Головне управління містобудування та архітектури, Головне управління контролю за благоустроєм міста. Дозволи, за які не зроблено відповідну оплату, є недійсними.
7.2. У разі самовільного встановлення об'єктів зовнішньої реклами та рекламоносіїв або невиконанні попереднього припису контролюючих органів демонтаж об'єктів проводить Головне управління контролю за благоустроєм міста за рахунок власників рекламоносіїв, а у випадку відсутності власника рекламоносія - за рахунок коштів Головкиївархітектури (в межах 30% коштів плати за дозвіл, які залишаються в його розпорядженні).
7.3. Демонтований об'єкт зовнішньої реклами зберігається у спеціально відведених місцях і може бути повернутий власнику після сплати ним вартості демонтажу цього об'єкта, вартості його зберігання та відновлення шляхового покриття, зелених насаджень та благоустрою території.
7.4. Витрати, пов'язані з відновленням об'єктів благоустрою та фасадів будинків і споруд відшкодовуються за рахунок власника об'єкта зовнішньої реклами, рекламоносія, а у випадку його відсутності - за рахунок коштів, передбачених на зовнішній благоустрій та утримання житлового та нежилого фонду балансоутримувачів.
7.5. Контроль за дотриманням вимог законодавства України про мову, а також розміщенням негативно соціальне - навантажених сюжетів реклами і оплати її згідно з коригуючими коефіцієнтами діючого прейскуранту покладається на Головне управління контролю за благоустроєм міста, Головне управління містобудування та архітектури, сектор з мовних питань служби з гуманітарних та політичних питань секретаріату Київської міської державної адміністрації.
Заступник голови В. РОМАШКО
Додаток 3
до розпорядження Київської міської державної адміністрації
від 26.02.98 р. N 400
Положення
про Міжвідомчу раду з питань ведення рекламної діяльності та
розміщення малих архітектурних форм у м. Києві
1. Міжвідомча рада з питань ведення рекламної діяльності та розміщення малих архітектурних форм у м. Києві (далі - Міжвідомча рада) створена при Київській міській державній адміністрації з метою затвердження дозвільної документації на розміщення об'єктів зовнішньої реклами та малих архітектурних форм, забезпечення контролю та координації заходів щодо впорядкування рекламної діяльності у сфері зовнішньої реклами, а також впровадження єдиного системного підходу до формування високоякісного естетичного міського середовища та захисту національного інформаційного простору.
2. Міжвідомча рада у своїй діяльності керується Законом України "Про рекламу", іншими законодавчими та нормативними актами України, які регулюють відносини у сфері реклами, розпорядженнями Київської міської державної адміністрації та цим Положенням.
3. Склад Міжвідомчої ради затверджуються розпорядженням Київської міської державної адміністрації.
4. Міжвідомча рада має повноваження:
4.1. Затверджувати зразки бланків паспортів і дозволів на розміщення малих архітектурних форм та об'єктів зовнішньої реклами.
4.2. Встановлювати соціо - культурні, морально - етичні, економічні, технічні пріоритети щодо рекламної діяльності у сфері зовнішньої реклами, а також розміщення рекламних комплексів та мереж об'єктів зовнішньої реклами.
4.3. Запрошувати на свої засідання відповідальних представників міських служб.
4.4. Затверджувати дозволи на розміщення об'єктів зовнішньої реклами та малих архітектурних форм.
4.5. Приймати рішення щодо скасування дозволів у разі порушення власниками рекламоносіїв та малих архітектурних форм, вимог документів, на підставі яких вони видавалися.
4.6. Затверджувати склад комісії по проведенню аукціонних торгів на право використання місць для розміщення зовнішньої реклами у м. Києві і шкалу кроків аукціонів.
5. Порядок роботи Міжвідомчої ради:
5.1. Засідання Міжвідомчої ради проводяться за рішенням її голови згідно із графіком, узгодженим із термінами розробки проектів та графіком проведення аукціонів, але не рідше одного разу на місяць.
Матеріали, які виносяться на розгляд Міжвідомчої ради, надсилаються її членам для опрацювання не пізніше одного дня до засідання.
5.2. Засідання Міжвідомчої ради правомочні за наявності не менше як половини членів її складу.
5.3. Рішення Міжвідомчої ради вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість членів її складу. Рішення може бути прийнято головою Міжвідомчої ради одноосібно.
5.4. Рішення Міжвідомчої ради оформлюється протоколом у 3-денний термін від дня його прийняття. Протокол підписує головуючий на засіданні Міжвідомчої ради, а також секретар. Протоколи засідань направляються управлінню економіки, Державній податковій адміністрації по м. Києву, районним у м. Києві державним адміністраціям, Головному управлінню контролю за благоустроєм міста, управлінню з питань захисту прав споживачів.
5.5. Організаційне забезпечення роботи Міжвідомчої ради покладається на Головне управління містобудування та архітектури.
6. Рішення Міжвідомчої ради є обов'язковим для всіх суб'єктів підприємницької діяльності, незалежно від їхньої відомчої підпорядкованості та форм власності, при розміщенні об'єктів зовнішньої реклами та малих архітектурних форм у м. Києві.
Заступник голови В. РОМАШКО
Додаток 4
до розпорядження Київської міської державної адміністрації
від 26.02.98 р. N 400
Склад
Міжвідомчої ради з питань ведення рекламної діяльності та
розміщення малих архітектурних форм у м. Києві
1. Омельченко О.О.
- голова Київської міської державної адміністрації, голова Міжвідомчої ради;
2. Сташевський С.Т.
- перший заступник голови Київської міської державної адміністрації, заступник голови Міжвідомчої ради;
3. Россада Ю.I.
- заступник голови Київської міської державної адміністрації, заступник голови Міжвідомчої ради;
4. Тимчик А. I.
- заступник голови Київської міської державної адміністрації, заступник голови Міжвідомчої ради;
5. Бєломєсяцев А. Б.
- заступник начальника Головного управління містобудування та архітектури, секретар Міжвідомчої ради.
Члени Міжвідомчої ради:
6. Бідний В. Г.
- заступник Голови Київської міської державної адміністрації;
7. Падалка В.М.
- заступник Голови Київської міської державної адміністрації;
8. Ромашко В.I.
- заступник Голови Київської міської державної адміністрації:
9. Фоменко I.А.
- заступник Голови Київської міської державної адміністрації;
10. Чебунін О.I.
- заступник Голови Київської міської державної адміністрації;
11. Яловий В.Б.
- заступник голови Київської міської державної адміністрації;
12. Блінда Л.В.
- керівник служби з гуманітарних та політичних питань секретаріату Київської міської державної адміністрації;
13. Казаков М.М.
- начальник управління з питань захисту прав споживачів м. Києва, депутат Київради;
14. Клименко М.Ф.
- начальник Головного управління контролю за благоустроєм міста;
15. Лисицький М.Ф.
- голова Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України (за згодою);
16. Мосенжник М.Ю.
- президент комерційного інформаційно рекламного центру "Сенс" (за згодою);
17. Новсіковський I.Л.
- головний художник Головного управління містобудування та архітектури;
18. Радченко Н.Т
- заступник керівника юридичної служби секретаріату Київської міської державної адміністрації;
19. Селюцький М.Г.
- директор ДКП "Київміськоформлення";
20. Смолянінова Л.В.
- начальник управління економіки Київської міської державної адміністрації;
21. Яструбінський В.I.
- начальник управління з питань цінової політики Київської міської державної адміністрації.
Заступник голови В. РОМАШКО
Додаток 5
до розпорядження Київської міської державної адміністрації
від 26.02.98 р. N 400
Положення
про порядок організації та проведення аукціонних торгів
на право використання місць для розміщення об'єктів
зовнішньої реклами у м. Києві
1. Загальна частина
1.1. Головне управління містобудування та архітектури є організатором проведення аукціонних торгів на право використання місць для розміщення об'єктів зовнішньої реклами у м. Києві.
1.2. Положення про порядок організації та проведення аукціонних торгів на право використання місць для розміщення об'єктів зовнішньої реклами у м. Києві (далі- Положення) визначає порядок підготовки, оголошення, проведення аукціонних торгів з продажу права на тимчасове використання місць для встановлення рекламоносіїв та розміщення об'єктів зовнішньої реклами, а також оформлення результата цих торгів.
1.3. Метою проведення аукціонних торгів на право використання місць для розміщення зовнішньої реклами є залучення найширшого кола учасників (юридичних та фізичних осіб), незалежно від форм власності, до формування високоякісного естетичного міського середовища, а також отримання додаткових коштів на реалізацію програми соціально - економічного розвитку міста.
2. Підготовка до проведення аукціонних торгів
2.1. За поданням Головкиївархітектури Міжвідомча рада з питань ведення рекламної діяльності та розміщення малих архітектурних форм (далі - Міжвідомча рада) затверджує перелік місць, які планується виставити на аукціонні торги для розміщення об'єктів зовнішньої реклами. До такого переліку включаються місця, визначені проектами розміщення об'єктів зовнішньої реклами та комплексного благоустрою території, а також місця, на яких встановлено об'єкти зовнішньої реклами, термін дії дозволів яких закінчився (або припинено за порушення).
2.2. Після затвердження Міжвідомчою радою переліку місць, що виставляються на аукціонні торги, Головкиївархітектура:
2.2.1. Готує пакети документів на місця, що виставляються на аукціонні торги, які містять інформацію про:
- місце знаходження рекламоносіїв та їх власників (балансоутримувачів);
- розміри рекламної площі на рекламоносіях;
- наявність попередньої згоди власника чи балансоутримувача рекламоносія на розміщення об'єкта зовнішньої реклами і орієнтовний договірний тариф за послуги по його розміщенню;
- термін використання рекламоносія;
- умови використання рекламоносія (види об'єктів зовнішньої реклами, їх габаритні розміри, зовнішній вигляд та інше);
- тарифні ставки за видачу дозволу на розміщення об'єкта зовнішньої реклами;
- стартові ціни на кожний лот, який виставляється на аукціонні торги;
- шкалу кроку аукціону;
- реєстраційний внесок за право участі в аукціонних торгах;
- заставу для участі в аукціоні;
- назву банку, розрахункові рахунки для платежів учасників аукціонних торгів, сплати реєстраційного внеску, застави, податку з реклами, збору за проведення аукціонних торгів;
- термін прийняття заяв;
- час та місце проведення аукціонних торгів.
2.2.2. Розміщує у засобах масової інформації, перелік яких визначає Міжвідомча рада, дані про виставлені на аукціон місця для розміщення об'єктів зовнішньої реклами та вимоги до учасників аукціонних торгів і порядок збору пропозицій учасників. Інформаційне повідомлення публікується не пізніше ніж за 30 календарних днів до дати проведення аукціонних торгів.
З моменту опублікування інформаційного повідомлення Головкиївархітектура надає можливість попередньо ознайомитися з місцем розташування рекламоносіїв всім юридичним та фізичним особам, які бажають взяти участь в аукціонних торгах. Головкиївархітектура до початку торгів сплачує збір за право на проведення аукціонів, згідно з діючими нормативно - розпорядчими документами.
3. Умови участі в аукціонних торгах
3.1. Для участі в аукціонних торгах допускаються юридичні та фізичні особи, які подали заяву до Головкиївархітектури, сплатили реєстраційний внесок і внесли заставу. Збір заяв припиняється о 17 годині дня, який передує дню проведення аукціону.
3.2. Застава становить 20% від стартової ціни лоту і вноситься на розрахунковий рахунок Головкиївархітектури.
3.3. Реєстраційний внесок, сплачується в сумі одного неоподаткованого мінімуму заробітної плати на розрахунковий рахунок аукціону.
3.4. Дані про учасників аукціонних торгів заносяться до книги реєстрації і повинні містити:
- N порядковий номер;
- прізвище, ім'я та по-батькові фізичної особи або представника юридичної особи, паспортні дані;
- назву юридичної особи, її банківські реквізити; дані про те, в аукціоні якого саме місця для розміщення об'єкта зовнішньої реклами бере участь фізична чи юридична особа;
- номер платіжного доручення про сплату реєстраційного внеску;
- номер платіжного доручення про сплату застави;
- номер учасника аукціону;
- підпис учасника аукціону.
Відомості про осіб, що беруть участь в аукціонних торгах, не підпрягають розголосу.
3.5. Для участі в аукціонних торгах розповсюджувачі реклами одержують інформацію про шкалу кроку аукціону, дають розписку про таке ознайомлення і зобов'язання про виконання умов цього Положення.
4. Порядок та умови проведення аукціонних торгів
4.1. Для проведення аукціонних торгів Міжвідомча рада створює аукціонну комісію та затверджує її особовий склад.
Аукціонні торги проводяться в присутності представників Міжвідомчої ради (за бажанням).
4.2. З метою упорядкування роботи аукціонних торгів Міжвідомчою радою затверджується шкала кроку аукціону.
4.3. Аукціонні торги веде ліцітатор.
4.4. Ліцітатор оголошує умови проведення торгів, шкали кроку аукціону та санкції до учасників, що можуть бути застосовані.
4.5. Аукціонні торги здійснюються тільки на підвищення ціни лоту.
4.5. По кожному винесеному на торги лоту ліцітатор оголошує назву об'єкта, умови використання місця для розміщення об'єкта зовнішньої реклами та стартову ціну.
4.7. Аукціонні торги починаються з оголошення стартової ціни за право використання місця для розміщення об'єкта зовнішньої реклами, яка враховує плату по базовому тарифу на весь термін, на який, внаслідок аукціонних торгів надається право використання місця для розміщення об'єкта зовнішньої реклами, рекламоносія. У процесі торгів після оголошення стартової ціни учасники сповіщають про готовність купити оголошений лот за цю ціну, підносячи вгору номер учасника аукціону.
4.8. Якщо після триразового оголошення стартової ціни виявиться, що з нею згоден лише один учасник, ліцітатор одночасно з третім ударом молотка оголошує про придбання права на використання місця для розміщення об'єкта зовнішньої реклами особою, яка погодилася із запропонованою ціною.
4.9. Якщо в ході торгів після оголошення стартової ціни учасники не виявляють бажання придбати право на використання місця для розміщення об'єкта зовнішньої реклами, рекламоносія за стартовою ціною, ліцітатор знімає об'єкт з продажу і торг по цьому лоту не проводиться.
4.10. Якщо ціна, запропонована учасником, який першим підніс вгору табличку з номером, більша, ніж ціна, оголошена ліцітатором, то ліцітатор називає номер учасника і запропоновану ним ціну. Після цього ліцітатор оголошує наступну ціну, збільшену у відповідності з кроком аукціону.
4.11. Мовчання учасника, що першим підніс табличку з номером, трактуються ліцітатором як згода на оголошену ціну.
4.12. Торги по цьому лоту закінчуються, коли після триразового оголошення чергової ціни жоден з учасників не підніс вгору табличку з аукціонним номером. Переможцем торгів визначається учасник, аукціонний номер якого був названий ліцітатором останнім.
4.13. Після закінчення торгів по цьому лоту ліцітатор оголошує про продаж об'єкта (права на використання місця для розміщення об'єкта зовнішньої реклами), називає ціну продажу і номер учасника аукціону - переможця.
5. Порядок укладання договорів та розрахунків
5.1. У процесі аукціонних торгів ведеться протокол по кожному лоту, до якого вносяться стартові ціни, відомості про учасників аукціонних торгів, пропозиції учасників та результати торгів (кінцева ціна продажу та відомості про переможця аукціону).
5.2. Після завершення аукціонних торгів Головкиївархітектура та переможець торгів підписують протокол у двох примірниках для кожної сторони. Цей протокол засвідчує право переможця торгів на використання місця для розміщення об'єкта зовнішньої реклами.
5.3. Якщо переможець торгів відмовляється від підписання протоколу або від сплати кінцевої ціни продажу права на використання місця для розміщення об'єкта зовнішньої реклами, сплачена застава йому не повертається, а результати торгу по даному лоту анулюються.
5.4. Протокол аукціонних торгів є підставою для внесення переможцем торгів коштів в сумі кінцевої ціни продажу, зменшеної на суму внесеної застави.
5.5. Кошти переможцем аукціону вносяться на розрахунковий рахунок Головкиївархітектури протягом трьох банківських днів з дня проведення аукціонних торгів.
5.6. Переможець аукціону додатково до ціни виграного лоту сплачує податок з реклами, кошти якого спрямовуються до міського бюджету.
5.7. У разі прострочення сплати кінцевої аукціонної ціни результат торгів по цьому лоту анулюється, переможцю застава не повертається.
5.8. Сума застави учасників аукціону, які не перемогли, повертається протягом 10 днів після закінчення аукціонних торгів.
5.9. Сплаченим учасниками аукціону реєстраційний збір поверненню не підлягає.
5.10. Одержаний переможцем аукціонних торгів протокол є підставою для одержання у Головному управлінні містобудування та архітектури паспорта рекламоносія і укладання угоди з балансоутримувачем (землекористувачем) рекламоносія після подання відповідної заяви є підставою для отримання дозволу на розміщення об'єкта злвнішньої реклами без додаткової оплати.
При розміщенні негативно соціально - навантаженої реклами переможець аукціону здійснює доплату за коефіцієнтами, передбаченими діючим прейскурантом тарифів за видачу дозволів на розміщення об'єктів зовнішньої реклами.
5.11. Кошти, одержані Головним управлінням містобудування та архітектури від проведеного аукціону використовуються і розподіляються таким чином:
- покриваються витрати організатора аукціону, пов'язані з роведенням торгів (оплата праці фахівців, залучених до проведення та обслуговування аукціону, господарські витрати, обов'язкові платежі);
- покриваються витрати Головного управління містобудування та архітектури на придбання та обслуговування технічних, інформаційних та інших матеріально-технічних засобів, у тому числі устаткування, приладів та іншого обладнання для поліпшення умов проведення аукціонів;
- сплачуються комісійна винагорода організаторові аукціону в розмірі 5% від кінцевої ціни продажу права на використання місця для розміщення об'єктів зовнішньої реклами;
- сплачуються кошти за угодою Головного управління містобудування та архітектури з балансоутримувачем на оренду поданого на аукціон місця для розміщення об'єкта зовнішньої реклами. Решта коштів розподіляється:
60% - управлінню економіки Київської міської державної адміністрації для фінансування капітальних вкладень;
25% - районній у м .Києві державній адміністрації за місцем розміщення об'єкта зовнішньої реклами;
15% - Головному управлінню містобудування та архітектури (в тому числі 5% на його утримання) та для оплати послуг організацій, що здійснюють погодження місця розташування об'єктів зовнішньої реклами та Головному управлінню контролю за благоустроєм міста на демонтажні роботи;
5.12. Головне управління містобудування та архітектури протягом семи робочих днів подає Міжвідомчій раді звіт про підсумки проведення аукціону.
6. Відповідальність сторін
6.1. У разі порушення порядку проведення аукціону, визначеного цим Положенням, або виникнення обгрунтованих підозр у зговорі учасників аукціону, його результати розпорядженням Київської міської державної адміністрації за поданням Міжвідомчої ради можуть - бути визнані недійсними.
6.2. Суперечки щодо визначення аукціонних торгів недійсними розглядаються у судовому порядку за позовом однієї з сторін.
6.3. Переможець аукціонних торгів не має права:
- передавати свої повноваження іншим фізичним або юридичним особам;
- використовувати місце для розміщення об'єкта зовнішньої реклами не за призначенням або зовсім не використовувати.
Міжвідомча рада у цих випадках може позбавити переможця права на використання місця для розміщення об'єкта зовнішньої реклами.
Заступник голови В. РОМАШКО
Додаток 6
до розпорядження Київської міської державної адміністрації
від 26.02.98 р. N 400
Перелік
вулиць, магістралей та площ м. Києва, на яких встановлення малих
архітектурних форм та об'єктів зовнішньої реклами здійснюється на
підставі рішень Міжвідомчої ради
Шосе:
1. Бориспільське
2. Набережне
3. Наддніпрянське
4. Столичне
5. Харківське
Бульвари:
1. Дружби народів
2. Лесі Українки
3. Перова
4. Тараса Шевченка
Площі:
1. Арсенальна
2. Бессарабська
3. Вокзальна
4. Героїв Великої Вітчизняної війни
5. Голосіївська
6. Івана Франка
7. Європейська
8. Керченська
9. Петра Кривоноса
10. Контрактова
11. Ленінградська
12. Либідська
13. Львівська
14. Майдан Незалежності
15. Михайлівська
16. Московська
17. Одеська
18. Перемоги
19. Поштова
20. Севастопольська
21. Слави
22. Солом'янська
23. Софійська
24. Льва Толстого
25. Тульська
26. Харківська
27. Тараса Шевченка
Мости
1. Міст Метро
2. Міст Московський
3. Міст Південний
4. Міст ім. Євгена Патона
Вулиці, узвози, провулки
1. Андріївський узвіз
2. Горького
3. Артема
4. Банківська
5. Басейна
6. Богатирська
7. Братиславська
8. Борщагівська
9. Боженка
10. Виноградний провулок
11. Вишгородська
12. Велика Житомирська
13. Велика Васильківська
14. Володимирська
15. Володимирський узвіз
16. Воровського
17. Герцена
18. Архітектора Городецького
19. Госпітальна
20. Михайла Грушевського
21. Гарматна
22. Героїв Оборони
23. Десятинна
24. Димитрова
25. Дніпровська Набережна
26. Дорогожицька
27. Дегтярівська
28. Дзержинського пров.
29. Теодора Драйзера
30. Електриків
31. Електротехнічна
32. Еспланадна
33. Жилянська
34. Академіка Заболотного
35. Заводська
36. Заньковецької
37. Інститутська
38. Ірининська
39. Кіквідзе
40. Комінтерну
41. Косіора
42. Круглоуніверситетська
43. Кутузова
44. Крайня
45. Костьольна
46. Лисенка
47. Липська
48. Лютеранська
49. Межгірська
50. Мельникова
51. Михайлівська
52. Миропільська
53. Московська
54. Малопідвальна
55. Мирного Панаса
56. Меліоративна
57. Набережно-Лугова
58. Набережно-Хрещатицька
59. Новокостянтинівська
60. Овруцька
61. Ольгинська
62. Орлика Пилипа
63. Паркова дорога
64. Петрівська алея
65. Подільський узвіз
66. Полярна
67. Предславинська
68. Промислова
69. Прорізна
70. Пушкінська
71. Потехова полковника
72. Паторжинського
73. Софії Перовської
74. Русанівська Набережна
75. Садова
76. Саксаганського
77. Січневого Повстання
78. Старовокзальна
79. Суворова
80. Смирнова-Ласточкіна
81. Олени Теліги
82. Тельмана
83. Терещенківська
84. Льва Толстого
85. Тургенєвська
86. Трьохсвятительська
87. Академіка Туполева
88. Маршала Тимошенка
89. Тимірязевська
90. Урицького
91. Червоногвардійська
92. Фізкультури
93. Івана Франка
94. Фрунзе
95. Богдана Хмельницького
96. Хрещатик
97. пров. Хорива
98. Шовковична
99. Шота Руставелі
100. Щорса
101. Щекавицька
102. Ярославів вал
103. Різницька
104. Рогнединська
Проспекти
1. Бажана
2. Броварський
3. Ватутіна
4. Возз'єднання
5. Юрія Гагаріна
6. Героїв Сталінграда
7. Академіка Глушкова
8. 40-річчя Жовтня
9. Космонавта Комарова
10. Маяковського
11. Мінський
12. Перемоги
13. Повітрофлотський
14. Червонозоряний
15. Червоних козаків
Заступник голови В. РОМАШКО